Ağustos annelerii doğum çantansı hazırlamaya başladımı?

evet sarıı tülbent giysi bunlar sarılık için ii diolar benimde oglumda bi kıyafeti sarıydı...çok şükür sarılıkta olmadı ama ona baglkı deildir... bebek anneyi emdikçe sarılık tehlikesi azaqlırmış

sarı tülbent ne için kızlar sarılıkla ne alaka ilk defa duydum.nasıl ve ne için kullanacaksınız ki onu?

canım sanırım batıl inanç şimdiye kadar annemler yapmış şimdide annem demese benim aklıma gelmezdi.doğunca bebeğin yüzüne örtüyorlarmış sarılık olmasın diye ne kadar doğru bilinmez.

anneme sordum şimdi sarı tülbent meselesini.o da hiç duymamış ne bana ne kardeşime öle bi şi yapmamış ikimizde sarılık olmamışız.o tamamen kanla alakalı bi şi sanırım,dediğiniz gibi tülbent batıl inanç :)

Allah Allah, ne biçim batıl inançlarımız varmış...
Sarılık aşısı oldun mu? Bebeğini ilk üç gün kolostrum (ağız) denilen sütle emzirdin mi?!
O zaman korkma sarılıktan falan!!!! İnanmıyorum ya, hepimiz anne olacağız, belki bazılarımız çoktan oldu, kaçıncı bebekleri, hala böyle batıl inançlarımız varsa çok şaşiririm...

ha, bir gelenektir, büyüklerimiz başlatmıştır bu adeti, yapılır, geleneği sürdürmek için ama nolur medet ummayın böyle şeylerden....

mucukk:enbuyukkk:

evet cnm eksikler bitmiyor biyerden bişey çıkıyor mutlaka....

bende artık hazırlamaya başlicammmmCADIARZU

kızlar ben sezeryan olmama rağmen hastanede muhtemelen bi gün kalıcam aryık bi günde çıkarıyolar lüzumsuz seyleri yük etmeye gerek yok benim listemde olması gerekenler var sedace
kendim için;

Gecelik
Sabahlık
4 tane kilot
2 tane emzirme sütyen
Yetişkin hasta bezi
1 paket ped
6 tane göğüs pedi
Terlik
Sabun,diş fırcası,peçete,
Hastaneden çıkınca giymek için elbise
Kurdale
Çorap cünkü ameliyat olanların üşüme olasılığı var
Dudak nemlendiricisi unutmayın dudaklar çatlayabilir
vakti olacağına inananlar makyaj malzemelerini alsın.

Bebeğim için;

Hastane çıkısı zıbın seti
iç fanilası alttan çıt pıtlı olan
En az 10 tane bez bütün paketi götürmeye gerek yok iki günde bütün paketi bitirmez
Islak mendil havlu olandan
iki tane şapkası olsun
Çorap
Battaniye
Kremi,pudrası
Ne olur ne olmaz bi tane yelek

Bunlar fazlasıyla yeter bazı arkadaşlar fuzuli bi çok sey yazmış bence bu kadar yeterde artar arkadaşlar.....
Diğer sayfaya yazdıklarımın aynısı nar_ı beyzacım bence bu kadarı kafi...:icecream:

canımcım bencede yeter o kadar

bebeğiminki hazırda benimkinde bi kaçtane eskik var onlarıda tamamlicam en kısa sürede..ne kaldıki şurdaa:teytey:

Son düzenleme:
mrb arkadaşlar. Allah hepinizi bir nefeste kurtarsın.
bende geçen yıl ağustos 15 de doğum yapmıştım.
şuan 11 aylık bir kızım var..
Allah hepinize sağlıkla ve mutlulukla bebişlerinizi kucağaklarına almayı nasip etsin..

yazdiklariniza ek olarak ben kitap, i-pod yada mp3 aliyorum yanima kamera ve fotograf makinasi tabii...
....sabahlik, bakim kremlerim(gece gunduz) sampuanim dus jelim ve vucut losyonum.... aklima gelirse yine yazarim
bebek icin kiyafet disinda hersey burada hastanede veriliyor siz annelere tavsiye edebilecegim DODO diye bir sey var oyuncak gibi nasil desem yumusak kumastan pelus onu ilk gunden itibaren yaninda birakiyorsunuz bebek ona yavas yavas alisiyo ve acayip uyuyo eline aldigi anda agliyosa susuyo filan
ya nasil desem anlatabildim umarim bilen varmi aranizda
ben ilk oglumda inanmadim kullanmadim ikincisinde bir deneyim dedim cocuk simdi o olmadan uyumaz o olunca elinde sakinliyo hemen uyuyor ucuncu icinde uygulayacagim ben alicam bir dodo ama zaten hastanedende veriyolar...

Canım bunun bi fotoğrafını felan bulabilirmisin bize?ilginç birşeymiş,

slm kızlar ben herşeyimi hazırladım yıkadım ütüledim...ben de dış görünüşe fazlasıyla önem veririm fakat doğumdan önce veya sonra makyaj dedorant parfüm vs...bunları kullanmayı düşünmüyorum bebek ilk annenin kokusunu tanımaya çalışıyormuş kokulu şeyler de emmesini önlüyormuş bunu duydum ya asla dedim....en önemlisi temiz olmak ilk günde lohusa sütyenini takmamak ta yarar varmış memedeki sütü topluyormuş bunu da sizinle paylaşmak istedim bu arada hawalar inanılmaz sıcak ark doğum yaptı kızını iç çıtçıtlı badisine koymuşlar battaniyesine sarıp vermişler başka birşeye gerek duymamışlar içiniz rahat olsun en önemlisi psikolojimiz ben inanılmaz korkuyorum aslında sağlıkcıyım doğuma da girdim am kendim de inanın düşünemiyorum duaya çevremizdeki insanlara en önemlisi eşimize çok ihtiyacımız var.bizleri üzecek hiçbirşeye izin vermememiz gerek hepimize allah kolaylık versin sevgilerle....

benimde çantalar hemen hemen hazır sayılır.özellikle bebeğimin çantası fazlasıyla hazır.bol bol çıtçıtlı badi koydum.olurda emziremezsem diye 5 tane tek kullanımlık doğum sonrası mamalarından bile koydum(umarım kullanmak zorunda kalmam)sadece benim bikaç eksiğim var mesela hasta bezi.her markete gidişimde bakıyorum ama bi türlü almak içimden gelmiyor hemen geri koyuyorum aldığım yere.onun dışında rahat kaymayan terlik falan almam gerekiyor.makyaj malzemesi almayı düşünmüyorum yanıma ama eğer haberli bir şekilde hastaneye gitmek nasip olursa bi düz fön çektirmeyi düşünüyorum:)

Canım bunun bi fotoğrafını felan bulabilirmisin bize?ilginç birşeymiş,

benim kucuk oglumun ki bu
bunu hastaneden vemislerdi ben ucuncu bebegime yenisini alicam hastanedende verirler iki tane olur ama birine alistirmak lazim tabii...

Daha renklileri daha susluleri var tabii hepsinin islevi ayni sonucta burada hemen hemen herkes kulllaniyo bebeginde hatta cocuklarinda uc dort yas bile bence abartmamak lazim emzik gibi biraktirrim tekrar herhalde zor olmaz cogu yikamiyo bi koku siniyomus o koku gitmesin diye giderse koku tekrardan eline almak istemiyomus ama ben yikadim valla cok kirleniyo biseyde olmadi yani reddetmedi ...
eskiden buyuklerimiz tulbent filan verirlermisya ellerine cogu parmagina dolayip emermis onun gibi bisey........

Cok ilginc bişeymi ya, hiç duymamıştım, türkiyede varmı acaba bunlardan, nerde satılıyor acaba,baya faydalı bişey,

galenco diye sadece eczanelerde satilan bebek bakim urunleri var sampuan, pisik kremi, yagi, losyonu vs..cok bilindik kaliteli bir marka... bu dodo onun hediyesi Turkiye'de eczanelerde satiliyomudur bilmem bu marka belki oradada hediye ediliyodur yaninda yada satiliyodur, burada oyuncakcilarda, magazalarin bebek ve cocuk reyonlarinda var bol bol...

ecenas senin bebek kizmi canim dogumun 14 agustosmu
listede baktim ama isimlerde ecenas yaziyo nick inde arzu baykaya yaziyo senmisin o???

kızlar temmuz anneleri kısmında okudum, hasta bezi gerekli diyolar. sonradn alırız diye düşünenler var; ama bence alın şmididen, doğum normal olnuca daha da gerekebiliyomuş. ben aldırdım eşime. gece doğum yapsak nöbetçi eczane bulmak zor olur, her hastane de vermez bence. benim doğumum da urfa-özel dünya hastanesinde olacak inşallah. onlar hiçbir şey vermeycekler gibi hazırlanıyorum. bazılarına hazırlııklarımı anlatıyorum da bana ilk defa anne oolacaksın bu kadar şeyi nerden biliyosun diyolar . ben de sırrımı veriyorum: kadınlar kulübü. görümcem bu sene evlenecek hamile kalırsa onu da üye yapıcam. öptüm hepinizi, paylaşımlarınız için teşekkürler...

kızlar bu arada dodo oyuncağı meselesini okudum, belki hatırlarsınız çarli brawn diye bi çizgi film vardı, onda bi çocuk battaniyesiyle dolşıyodu. bu anlattığınız şey de ona benziyo. bence sağlıklı bi şey değil. ben öyle düşünüyorum. bi eğitimci olarak doğru bulmuyorum. bi tanıdğın kızı da tülbent kokluyodu, elinde sürekli bi tülbent, o olmadan yatmıyodu, artık çürümüş gibi olunca annesi zorla değiştiriyodu, bu kız ilkokula başladı yine bırakamadı. böyle şeylerden ben korkarım açıkçası. bebişim bi oyuncağını fazla sevmesin, bağlanmasın, nolur nolmaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…