Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Ay canım benim ya inşallah gerçekten çok gönülden söylüyorum hissettiğin herşeyi 1 hafta sonra kızlar belirtilerim bunlardı hamileymişim diye yazarsın.. Valla kuzu neler okudum neler ileri hareket 0 olup doğal hamile kalanlar o ay yumurtlama yok denilip hamile kalanlar vs bizimde bi vaktimiz var işte. İnşallah bize de aşılamalarımjz vesile olur sırayla pozitif deriz. Valla aslında bugün doktor çokta bilmediğim şeyler söylemedi ultrasona gelirken hadi bu ay bitiyor mu bu işler bebek geliyor mu dedi sonrada haklı olarak gerçekleri söyledi ama ben niyeyse çıkışta bi anda ağlamaya başladım. Hani biraz da şey korkutuyor aşamaları tüketmek hani yumurta takibi yaparken aman olmazsa aşılama ddriz aşılama xa aman olmazsa tüp bebek var ama işte tüo bebek olmazsa nolcak kısmı strese sokuyor o sona doğru gitmek. Gerçi nasip belli olmaz bakmışsın aşılamaya olmuş bakmışsın ara verdiğimiz sürede kendiliğinden. Mfk yöntemini duymuş muydun doktor Mehmet karslı instagramda bakabilirsin doğal gebeliği destekleyen ve kendi ilaçlarını çıkaran bi doktor. Çok ciddi başarı oranı var pcoya bonibon diyo bayada espirili 😂 onun ürünlerini alıcam pcoda kilo ve yumurtlama için özel ilaçları var erkek içinde var. Eş paketi vs. Belki bi ona da bakınırım. Aslında şuan kendimede kızıyorum ilk tedavime de miyomu öğrenip ağlaya ağlaya başlamıştım ama klomene başladığım gün bütün evi temizlemiş bu ay hamile kalcam bunuda halledelim diye gezmiştim şimdide modumu düşürüp hemen olmayacak gözle bakmak istemiyorum buda etkiliyor bence. O yüzden test gününe kadar içimizden kendimize hep olcak olcak diyelim 🥰
Ay inşallah kuzu ya herkes gibi bende hamileymişim demek çok isterim sanki insan hiç kendine kondurmuyor gibi olmayacakmış gibi hissediyor ama herkes bir gün bi şekilde hamile kalıyor bizde olucaz Allahın izniyle merak etme 🤲🏻 Allah gercekten derdi olan derman versin bak arkadasımda bi sıkıntı yok kocasında var 0 sperm 🥹 belki 10 yıl geçmiştir evlat edincekler Allahımın var bi bildiği herkesin sınavı farklı.. tüp benek pcoslular için bi tık daha iyi diyorlar yumurta fazlalağından ama Allah bilir tabi son care oysa gittiği yere kadar denicez inşallah maddi manevi güçümüz oldukca 🙏🏻 Mfk duydum canım ama hiç sans vermedim bilmiyoeum ben bide mersinde instagram hesabi var Ahmet yıldız bakan diye. Doğal detavi yaptırıyor kürler çaylar flan ve kalanda çok bi bak istersen. Bazen diyorum ona bi sans mı versem bu tutmazsa diyede bakalım. Psikolojini bozma seni en iyi tanıyan sensin alıştık bunlara yine aynı sekilde hamile kalıcaksın inşallah ve devamı sürücek 🤲🏻 Gitgeller illaki oluyor ama Her gün yeni bi umut çalışmalara devam kuzum. Bu arada kaç kilosun ☺️

Ay inşallah kuzu ya herkes gibi bende hamileymişim demek çok isterim sanki insan hiç kendine kondurmuyor gibi olmayacakmış gibi hissediyor ama herkes bir gün bi şekilde hamile kalıyor bizde olucaz Allahın izniyle merak etme 🤲🏻 Allah gercekten derdi olan derman versin bak arkadasımda bi sıkıntı yok kocasında var 0 sperm 🥹 belki 10 yıl geçmiştir evlat edincekler Allahımın var bi bildiği herkesin sınavı farklı.. tüp benek pcoslular için bi tık daha iyi diyorlar yumurta fazlalağından ama Allah bilir tabi son care oysa gittiği yere kadar denicez inşallah maddi manevi güçümüz oldukca 🙏🏻 Mfk duydum canım ama hiç sans vermedim bilmiyoeum ben bide mersinde instagram hesabi var Ahmet yıldız bakan diye. Doğal detavi yaptırıyor kürler çaylar flan ve kalanda çok bi bak istersen. Bazen diyorum ona bi sans mı versem bu tutmazsa diyede bakalım. Psikolojini bozma seni en iyi tanıyan sensin alıştık bunlara yine aynı sekilde hamile kalıcaksın inşallah ve devamı sürücek 🤲🏻 Gitgeller illaki oluyor ama Her gün yeni bi umut çalışmalara devam kuzum. Bu arada kaç kilosun ☺️
Ah sorma kuzu 85. İlk hamile kaldığımda 92 ile kalmıştım. Şimdi ilaçlaf izin verse daha hızlı vercem de. Evlendiğimde 67 kiloydum 36 38 bedendim. Doğum kontrol hapını bıraktım kilo almaya başladım tam da sokağa çıkma yasaklarının başladığı dönemlerdi. 2 buçuk ay içinde bi anda 18 kilo almıştım zaten. O gün bugündür uğraşıyorum Malesef

Ah sorma kuzu 85. İlk hamile kaldığımda 92 ile kalmıştım. Şimdi ilaçlaf izin verse daha hızlı vercem de. Evlendiğimde 67 kiloydum 36 38 bedendim. Doğum kontrol hapını bıraktım kilo almaya başladım tam da sokağa çıkma yasaklarının başladığı dönemlerdi. 2 buçuk ay içinde bi anda 18 kilo almıştım zaten. O gün bugündür uğraşıyorum Malesef
Kuzu hersey için geçtim kendi sağlıgın için kilo ver inat et. İnsanlar hamileylen bile kilo veriyor hiç bsey engel değil inanki. Pandemi kötü zamanına denk gelmiş gerçekten o dönem herkes kilo aldı 😔 kiloyı geri plana atma bu zaman vericem diyorsun ozaman geliyor ozamanda bi bakmıssın veremiyorsun.. oyüzden kilo vermek istiyorsan aralıklı orucuda öneririm hızlı bi sekilde kilo verdittiriyor ☺️

Kuzu hersey için geçtim kendi sağlıgın için kilo ver inat et. İnsanlar hamileylen bile kilo veriyor hiç bsey engel değil inanki. Pandemi kötü zamanına denk gelmiş gerçekten o dönem herkes kilo aldı 😔 kiloyı geri plana atma bu zaman vericem diyorsun ozaman geliyor ozamanda bi bakmıssın veremiyorsun.. oyüzden kilo vermek istiyorsan aralıklı orucuda öneririm hızlı bi sekilde kilo verdittiriyor ☺️
Aynen kuzum bende çok rahatsızım bu durumdan zaten. Spora yazılmam lazım benim bakalım olmazsa öyle yapacağım evet hamileyken vermiştim ben 2 kilo çünkü sağlıklı beslenmeye başlamıştım ve uykularım düzene girmişti zaten ilk 3 ay kilo almıyorsun gerçekten dikkat edersen veriyorsun da dediğin gibi. Neyse bakalm nolcak nereye sürüklencez.

Ama cidden yorulmuşum çok kuzu diyorum ya kaç senedir ağız tadıyla ağrı kesici bile içemiyorum ya varsa ya şöyleyse geçen ay klomen kullandığımda bekleme sürecindeydik arkadaşlar bira alıp gelmişti içememiştim eşime dedim getir bir bira bira içicem aşılama olmadan. Aşılama sonrası son bekleme turun olur inşallah olmazsada cidden artık bir süre istediğim şeyleri yapayım dedim ağrı kesicinin bile özlemini çekiyorum 😂

Sanirim iki türlü igne oluyor. Yumurta gelistirme ve yumurta catlatma ignesi. Bana yumurta gelistirmek icin Letu hap verdi.5 gün kulladim 5 gün sonra gidicem. Catlatma ignesi vuracak sanirim. İlk defa yaptırıcam o yuzden heycanliyim. Tesekkur ederim 😘
Canım biliyor musun bilmiyorum ama eğer devlette yaptırıyorsan ve tüp bebek gbi bi durum için önlem almak istiyorsan devlette 3 iğneli aşama sonrası tüp bebek hakkı sağlanıyor. Doktorun ona göre rapor çıkarıyor. Ama özelde yaptırıyorsan farketmez

Amin aminn hepimize nasip olsun inşallah kuzum 🤲🏻☺️ Eğer paniklik varsa sende gerçekten anestezi alarak çekilmen mantıklı olur hiç bsey hissetmezsin her şeyi düşündüğümüz gibi kendi psikolojimizide düşünmemiz lazım canımızda önemli. Hayırlısı olsun hakkında ☺️
Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim rabbim seninde gönlünden geçen ne varsa versin inşallah 💐🫶👭💞 Bugun doktora gittim kan vs verdim pazartesi hsg cekilicek ve fiyat olarak 5000 TL istediler bilmiyorum bana çok geldi gözüm de korktu aşılamaya Allah bilir ne kadar istiycek

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim rabbim seninde gönlünden geçen ne varsa versin inşallah 💐🫶👭💞 Bugun doktora gittim kan vs verdim pazartesi hsg cekilicek ve fiyat olarak 5000 TL istediler bilmiyorum bana çok geldi gözüm de korktu aşılamaya Allah bilir ne kadar istiycek
Kuzu araya girmek gibi olmasında 5000 çok değil mi gerçekten sadece hsg için mi kan da içinde mi dicem ama yine dd çok kan tahlili ne istedi ki amh vs gibi mi

Ama cidden yorulmuşum çok kuzu diyorum ya kaç senedir ağız tadıyla ağrı kesici bile içemiyorum ya varsa ya şöyleyse geçen ay klomen kullandığımda bekleme sürecindeydik arkadaşlar bira alıp gelmişti içememiştim eşime dedim getir bir bira bira içicem aşılama olmadan. Aşılama sonrası son bekleme turun olur inşallah olmazsada cidden artık bir süre istediğim şeyleri yapayım dedim ağrı kesicinin bile özlemini çekiyorum 😂
Ya kendini çok kasma millet bilmeden neler yapıyorda tutuyor öyle düşün tabi bu aşılama beklerken zaten zararlı seyler kullanmazsında yinede doğal hayatına devam et geleceği varsa tutunup geliyor hersey bahane ☺️

Sanirim iki türlü igne oluyor. Yumurta gelistirme ve yumurta catlatma ignesi. Bana yumurta gelistirmek icin Letu hap verdi.5 gün kulladim 5 gün sonra gidicem. Catlatma ignesi vuracak sanirim. İlk defa yaptırıcam o yuzden heycanliyim. Tesekkur ederim 😘
Kuzu letuyla mı olcak aşılaman genelde iğne veriyorlar diye duydum ama ilaçlada oluyor tabi inşallah sağlıklı yumurtaların olur ☺️

Amin amin canım 🤲🏻 Sadece hsg içinmi 5 bin 🥹😳 kan flan diğer tahliller içindemi? Keza içinde olsa bile çok bence kuzum ya napmışlar böyle anladık her şey çok pahalı da bu da hsg için ayrı pahalı geldi bana 🤔 aşılamanın fiyatınıda sorsaydın keske

5000 bin çok ama ben 2020 de 750 800 lira falandı öyle cektirmistim. Nerdeyse bi asilama ücreti kadar. Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama devlete yada başka hastahanelere de bi sorun. Ben çevre illere de sormuştum ayni fiyat verince sehrimdekine yaptırdım. Ama 5 bin gerçekten çok kan vs tahlili olsada çok yani

Evet iki tür asilama yada igne tedavide oluyor. Başıma geleni kısaca özetlemek isterim. Biz 2 yıl kadar olmayınca direk tüp bebeğe başlamak istemiştik daha sonra doktorum maliyet açısından 2 kez aşılama yaparsak devlet destek verir dedi ve sonra doktorum devlet hastahanesine geçiş yaptı ve önerdiği bir doktorla ilk aşılama tedavisini oldum. Femera diye bi ilaçla yumurta geliştirdi, yumurta catlatma iğnesi ve aşılama yapıldı (tutmadi) biz ikinci aşılama için diğer özel hastahane ile görüştük ve oradaki doktorumla geçmiş oykumu paylastigimda bana ilk asilamanin rapora islenmeyecegini gonalf gibi iğneli ilac dışındaki ilaclarla yapılan asilamalari devlet raporda kabul etmiyomus. Ben ilk kez iğneli tedaviye başladım. Umarım tüp bebeğe mecbur kalmayız fakat rapor almam gerekirse hastahaneye dava açmak durumunda kalicam. Bilgisiz tecrübesiziz ve bir asilamam bomboş oldu. Mutlaka doktorunuzla yada ilgili yerlerle kullandığınız ilac hakkında görüşün bilgi alın. Benim başıma gelecek olanları bile kestiremiyorum

Ben de aşılama oldum inşallah güzel sonuclar alır
Amin amin canım 🤲🏻 Sadece hsg içinmi 5 bin 🥹😳 kan flan diğer tahliller içindemi? Keza içinde olsa bile çok bence kuzum ya napmışlar böyle anladık her şey çok pahalı da bu da hsg için ayrı pahalı geldi bana 🤔 aşılamanın fiyatınıda sorsaydın keske
Valla bebegım o kadar şok oldum ki soramadım yani İnan Nası tamam dedim bilmiyorum bu böyleyse aşılama ne kadardır Allah bilir doğru söylüyosun bunun için de bu rakamın kan alımı ve anestezi dahil ama yinede çok fazla
Sen ne kadara çektirmiştin

5000 bin çok ama ben 2020 de 750 800 lira falandı öyle cektirmistim. Nerdeyse bi asilama ücreti kadar. Nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama devlete yada başka hastahanelere de bi sorun. Ben çevre illere de sormuştum ayni fiyat verince sehrimdekine yaptırdım. Ama 5 bin gerçekten çok kan vs tahlili olsada çok yani
Banada çok geldi ve üzüldüğüm nokta bu böyleyse aşılama ne kadardır içime oturdu ben maksimum 2000 bin falan olur o da anestezili olduğu için demiştim

Valla bebegım o kadar şok oldum ki soramadım yani İnan Nası tamam dedim bilmiyorum bu böyleyse aşılama ne kadardır Allah bilir doğru söylüyosun bunun için de bu rakamın kan alımı ve anestezi dahil ama yinede çok fazla
Sen ne kadara çektirmiştin
Ben devlette anestezisiz çekildim canım para vermedim yani

X