Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Selam kızlar sessiz takip ediyordum bugün yazmak istedim. Ben de kendi sürecimden bahsetmek istedim. Daha önce 2 aşılama 7 tüp bebek denedim tüp bebekte 2 kez tuttu. Kese göründü iki üç gün sonra düşükle sonuçlandı ikisi de. İlk tutan transferim ikizdi hatta. Bir sene kadar ara vermiştim. Kilom çok değildi ama boyuma göre fazlaydı 68 kilodan 52 kiloya düştüm. Tüp bebek doktoruma yazdım kilo verdim aşılama yada yumurta takibi ile bi kez denesek mi diye olabilir bayramdan sonra ilk adetle gel dedi. Klomenle başladım Gonalf iğne ile devam ettim 19 17 iki tane de 15 mm yumurtam oldu. Pcos olduğum için fazla yumurta gelişti. Bende rahim kalınlaşmasında da sorun oluyordu rahim kalınlığı da 9 mm olmustu. Çoğul gebelik olabilir diye uyardı doktorum olsun dedim. Nasip neyse o olur. 10 Ağustos günü oldu aşılamam 11. Gün test yaptım evde negatifti bi saat sonra silik çizgi gördüm kuruma çizgisidir diye umutlanmadım. Burada okudum testi suya tutunca yok oluyosa kuruma çizgisidir negatiftir diye . Bende suya tuttum silik çizgi tamamen yok oldu dedim olmadı demekki. Dün 13. Gün kan verdim sonucum 37 çıktı şaşırdım sevincimi tam yaşayamadım daha önce kayıp yaşayanlar anlar beni. Hemen endişeler başladı tabiki. Kalp atışına kadar da sevinemeyeceğim sanırım. Doktorum 4 gün sonra tekrarla dedi ama haftasonuna denk geldiği için pazartesi vericem sağlık ocağında. İnşallah sağlıklı gebeliktir bu kez hayırlısıyla sağlıkla kucağıma almak nasip olur inşallah. Baya uzun uzun yazdım okuyan olur mu bilmem ama belki okuyan birine umut olur. Daha yaşadığım çok şeyler var 8 senelik evliyiz. 7 senedir koşturuyorum tedaviler için. 4 senesi tüp bebek tedavileri ile gecti. İnşallah sizlerden de güzel haberler alırız. Rabbim kimseyi uğraştırmadan, çok aratmadan isteyen bekleyen herkese nasip etsin ♥️

Kızlar geldim bugun aşılama oldum.sinek isirmis kadar hafif ağrım oldu 2dklik sürdü .30dk dinledim.2kutu ilaç verdi progestan ve felixfol verdi.5eylulde sonucu ogrenecem inşallah hepimiz pozitif oluruz.

Bu arada hiç belirtim olmadı. İlk zaman göğüslerimde hassasiyet vardı ama suan yok iğneden di sanırım. Dün ve bugün ayağa kalktığımda ara da adet olacakmışım gibi kısa süreliğine hafif ağrım oluyo o kadar. Birde ben ovitrelle değil de gonapeptly kullandım iki tane çatlatma iğnesi olarak. Çok yumurta olduğu için bununla çatlatalım dedi. Bu arada doktorum özel değil eğitim araştırma hastanesi. Özele gitsem bu kadar ilgi alaka gorurmuydum bilmem. Eski hastası olduğumdan kaynaklı biraz da ama uğraşmasa uğraşmazdı. Normal de asistanlar muayene ediyor bana kendisi baktı aşılamamı da kendisi yaptı Allah razı olsun. Allah herkesi işini bilen iyi insanlarla karşılaştırsın ♥️

Selam kızlar sessiz takip ediyordum bugün yazmak istedim. Ben de kendi sürecimden bahsetmek istedim. Daha önce 2 aşılama 7 tüp bebek denedim tüp bebekte 2 kez tuttu. Kese göründü iki üç gün sonra düşükle sonuçlandı ikisi de. İlk tutan transferim ikizdi hatta. Bir sene kadar ara vermiştim. Kilom çok değildi ama boyuma göre fazlaydı 68 kilodan 52 kiloya düştüm. Tüp bebek doktoruma yazdım kilo verdim aşılama yada yumurta takibi ile bi kez denesek mi diye olabilir bayramdan sonra ilk adetle gel dedi. Klomenle başladım Gonalf iğne ile devam ettim 19 17 iki tane de 15 mm yumurtam oldu. Pcos olduğum için fazla yumurta gelişti. Bende rahim kalınlaşmasında da sorun oluyordu rahim kalınlığı da 9 mm olmustu. Çoğul gebelik olabilir diye uyardı doktorum olsun dedim. Nasip neyse o olur. 10 Ağustos günü oldu aşılamam 11. Gün test yaptım evde negatifti bi saat sonra silik çizgi gördüm kuruma çizgisidir diye umutlanmadım. Burada okudum testi suya tutunca yok oluyosa kuruma çizgisidir negatiftir diye . Bende suya tuttum silik çizgi tamamen yok oldu dedim olmadı demekki. Dün 13. Gün kan verdim sonucum 37 çıktı şaşırdım sevincimi tam yaşayamadım daha önce kayıp yaşayanlar anlar beni. Hemen endişeler başladı tabiki. Kalp atışına kadar da sevinemeyeceğim sanırım. Doktorum 4 gün sonra tekrarla dedi ama haftasonuna denk geldiği için pazartesi vericem sağlık ocağında. İnşallah sağlıklı gebeliktir bu kez hayırlısıyla sağlıkla kucağıma almak nasip olur inşallah. Baya uzun uzun yazdım okuyan olur mu bilmem ama belki okuyan birine umut olur. Daha yaşadığım çok şeyler var 8 senelik evliyiz. 7 senedir koşturuyorum tedaviler için. 4 senesi tüp bebek tedavileri ile gecti. İnşallah sizlerden de güzel haberler alırız. Rabbim kimseyi uğraştırmadan, çok aratmadan isteyen bekleyen herkese nasip etsin ♥️
Canım benim ne zorluklar yaşamışsın , Allah gönlüne göre versin inşallah sağlıkla kucağına almak nasip olsunn 🥰🥰

Selam kızlar sessiz takip ediyordum bugün yazmak istedim. Ben de kendi sürecimden bahsetmek istedim. Daha önce 2 aşılama 7 tüp bebek denedim tüp bebekte 2 kez tuttu. Kese göründü iki üç gün sonra düşükle sonuçlandı ikisi de. İlk tutan transferim ikizdi hatta. Bir sene kadar ara vermiştim. Kilom çok değildi ama boyuma göre fazlaydı 68 kilodan 52 kiloya düştüm. Tüp bebek doktoruma yazdım kilo verdim aşılama yada yumurta takibi ile bi kez denesek mi diye olabilir bayramdan sonra ilk adetle gel dedi. Klomenle başladım Gonalf iğne ile devam ettim 19 17 iki tane de 15 mm yumurtam oldu. Pcos olduğum için fazla yumurta gelişti. Bende rahim kalınlaşmasında da sorun oluyordu rahim kalınlığı da 9 mm olmustu. Çoğul gebelik olabilir diye uyardı doktorum olsun dedim. Nasip neyse o olur. 10 Ağustos günü oldu aşılamam 11. Gün test yaptım evde negatifti bi saat sonra silik çizgi gördüm kuruma çizgisidir diye umutlanmadım. Burada okudum testi suya tutunca yok oluyosa kuruma çizgisidir negatiftir diye . Bende suya tuttum silik çizgi tamamen yok oldu dedim olmadı demekki. Dün 13. Gün kan verdim sonucum 37 çıktı şaşırdım sevincimi tam yaşayamadım daha önce kayıp yaşayanlar anlar beni. Hemen endişeler başladı tabiki. Kalp atışına kadar da sevinemeyeceğim sanırım. Doktorum 4 gün sonra tekrarla dedi ama haftasonuna denk geldiği için pazartesi vericem sağlık ocağında. İnşallah sağlıklı gebeliktir bu kez hayırlısıyla sağlıkla kucağıma almak nasip olur inşallah. Baya uzun uzun yazdım okuyan olur mu bilmem ama belki okuyan birine umut olur. Daha yaşadığım çok şeyler var 8 senelik evliyiz. 7 senedir koşturuyorum tedaviler için. 4 senesi tüp bebek tedavileri ile gecti. İnşallah sizlerden de güzel haberler alırız. Rabbim kimseyi uğraştırmadan, çok aratmadan isteyen bekleyen herkese nasip etsin
Merhaba yazını gözlerim dolu dolu okudum. O kadar mutlu oldum ki sanki kendim hamileymişim gibi. Rabbim gönlüne göre versin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin♥️

Merhaba yazını gözlerim dolu dolu okudum. O kadar mutlu oldum ki sanki kendim hamileymişim gibi. Rabbim gönlüne göre versin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin♥️

Amin Allah razı olsun Rabbim sizlere de arattırmadan nasip etsin 😍 hem maddi hem manevi zor tedavi süreci, kimseyi uğraştırmasın Allah

Merhaba arkadaşlar bugün sabah kan sonucum çıktı. Hamile değilim. Hala adette olmadım. Doktorumla görüştüm normal olabileceğini söyledi. Regl olunca tekrar doktora gideceğim artık rabbim ne zaman nasip ederse. Herkese bol şans diliyorum umarım dileyen isteyen herkes biran evvel bebeklerine kavuşur, Rabbim hiç birinizi üzmesin, burdaki destek olan dua eden tüm arkadaşlarıma da teşekkür ederim♥️

Merhaba arkadaşlar bugün sabah kan sonucum çıktı. Hamile değilim. Hala adette olmadım. Doktorumla görüştüm normal olabileceğini söyledi. Regl olunca tekrar doktora gideceğim artık rabbim ne zaman nasip ederse. Herkese bol şans diliyorum umarım dileyen isteyen herkes biran evvel bebeklerine kavuşur, Rabbim hiç birinizi üzmesin, burdaki destek olan dua eden tüm arkadaşlarıma da teşekkür ederim♥️
Hakkınızda hayırlısı olsun 😐 Rabbim kendiliğinden nasip etsin tedavilerle uğraştırmadan ♥️ Hastane de tanıştığım bi arkadaşın tedavisi negatif olmustu sonra ki ay adet olamadığı için gittiğinde kan verdi hamile olduğunu öğrendi. Oğlu 5 yaşına geldi ben hala uğraşıyorum. Gruplardan tanıştığım arkadaşların neredeyse hepsi hamile kaldı. Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman oluyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz takdir Allah’ın. Rabbim çok bekletmeden sana da yaşatsın o sevinci

Hakkınızda hayırlısı olsun 😐 Rabbim kendiliğinden nasip etsin tedavilerle uğraştırmadan ♥️ Hastane de tanıştığım bi arkadaşın tedavisi negatif olmustu sonra ki ay adet olamadığı için gittiğinde kan verdi hamile olduğunu öğrendi. Oğlu 5 yaşına geldi ben hala uğraşıyorum. Gruplardan tanıştığım arkadaşların neredeyse hepsi hamile kaldı. Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman oluyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz takdir Allah’ın. Rabbim çok bekletmeden sana da yaşatsın o sevinci
Ovulasyon testi ile denedin mi
Bide sperm akmasin diye jel satiyolar
Bi kadin var eczaci kendi uretimi
Kac sene sonra gebelik elde eden çok

Ovulasyon testi ile denedin mi
Bide sperm akmasin diye jel satiyolar
Bi kadin var eczaci kendi uretimi
Kac sene sonra gebelik elde eden çok

Pcosta ilaçsız yumurtlama zor oluyo. En son aşılama denedik dün tahlil verdim pozitif sonucum çok şükür tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ☺️

• Beğen
Reactions: As6
Merhaba kızlar artık aktif değilim diye yazıyorum ama soru sormak isteyen olursa yardımcı olurum etiketleyrbilirsiniz. Benim alışamam Malesef negatif sonuçlandı. Doktorumun da tahmin ettiği gün yani bugün aşılamadan 12 gün sonra regli oldum. Size tavsiyem 2 yıldır çatlama iğneleri onlar bunlar bir aşılama yaşamış biri olarak naçizane stresten uzak durmanız. Ben bu ay farkettim ki aşırı derecede stres olmuşum. Sonuç için gün sayarken olsun süreç olsun. Evet üzüldüm mü üzüldüm negatif olduğunu anlayınca sonra eşimle konuştuk. Varlığına ne kadar şükretsem az. Ve döndüm dedim ki evet pozitif olsa dünyalar benim olurdu ama negatif olunca dünyam başıma yıkılacakmış endişesi nedendi. Oysa kendime söz vermiştim olmuyorsa zamanı değil hayırlısı bu değil diye bir kaybım var her zaman dualarımı ondan sonra özenle açık açık yaparım her zaman bir daha böyle birşey yaşamamak sağlıklı hayırlı bi evlat için dua ettim. Olmuyorsa bunlardan biri noksan olcak ki olmadı diye hep biliyordum. Ama iş sürece gelince farkettim ki kendime verdiğim sözü tutamadım ve hem kendimi hemde eşimi çok üzdüm. Öncelikle şunu bilin ki sonucunu ne olursa olsun gerçekten ama gerçekten başa çıkabiliyorsunuz. O yüzden lütfen bu süreçten zevk alın kendinizi üzmeyin. Gelelim diğer naçizane tavsiyelere normalde hep klomen ve çatlatma iğnesi ile denemem oldu bu ay sadece aşılamada gonalf kullandım. Kızlar kendinizde kesinlikle belirti aramayın. Belirtilerin tamamı malesef ilaç etkisi. Hani şimdi çıkıp ben hissettim ama hamile kaldım diyenlerin olacak onlara da söyleyeyim tedavi sürecinde beklenti içinde olduğunuz için hissettiğiniz ilaçların yaptığı bi etki. Hamile kaldığım aydan biliyorum kızlar emin olun beta hcg iz ciddi bi seviyeye ulaşmadan belirti hissetmiyorsunuz. Ben bunların bilincinde olmama rağmen yine bu yanılgıya düştüm Malesef. İnanın negatifi görene kadar çok belirti vardı. O yüzden kendinizde bu belirtileri aramanız hem bulmanıza hemde sizi strese sokmaktan başka hiçbir şeye yaramayacak. Ancak ve ancak 10 12 gün sonra belirti olursa oda her zamankinden farklı kasık ağrısı olarak diyim anca onu belirti sayabilirsiniz. Bu süreçte kendinizi sürekşi meşgul edecek şeyler bulun. Umarım hepinizin süreci çok güzel geçer ve sonunda mutlu haberi alırsınız. Ama ders çıkarmayı unutmayın. Ben bu ay farklı bi deneyim ve sonuçtan ötürü baya ders çıkardım çünkü. En önemlisi de gerçekten bu süreç in bana birşeyler katarak ilerlemesi gerekirken benden hatta eşimden bile birşeyleri götürdüğünü farkederek oldu. Özel hayattan tutunda kaybolan test sürecindeki günlere kadar. Bir şaman sözü var ders sen öğrenene kadar devam eder diye. O yüzden sanırım en az 2 ay ara vermeye karar verdim. Bu süreçte kendimle kendi bedenimle ve eşimle arkadaşlarımla ilgileneceğim. Malesef uzun süre umutsuzluk olunca bedeninize küsüyoruz aslında sizde bu süreci böyle geçirirseniz fark etmeden bunu yaptığınızı görenler olur aranızda. 2 ay aldığım kiloları verip zevk aldığım şeyleri yapmak istiyorum. Affedersiniz ama artık çocuk düşünmeden ilişki sonrası bacaklarımı havaya kaldırıp ay oldu mu acaba diye düşünmeden ilişki yaşamak istiyorum ay ya hu ay hamileysem diyr 2 yazdır içmediğim soğuk birayı içmek istiyorum yada bir yerim ağrıdığı zaman vicdanım rahat ağrı kesici içmek istiyorum. Çünkü biz mutlu olursak mutluluklarda mutlaka peşi sıra bize takılacak inanıyorum. Umarım hepinizin herşey gönlünce olur.. ❤️

X