Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Canım ben devlette 3 iğneli aşılama tutmazsa tüp bebek için rapor çıkıyor diye biliyordum amh benimde 7lerde çıktı doktor bu hormonlar bu amh ile gebe kalamadın atcam senş camdan demişti 😂pco var mı sende. Aynen aşılama için şans düşük ama aklımda kalmasın dedim
Valla bende oyle biliyodum ama yaş faktörü falan da var ve hic bir sorun cikmadigi icin ilacla basladilar ilk once 🤷‍♀️😁 bu zamana kadar hic bir doktor pco demedi sadece dun gittigim doktor sana pco teshisi konuldu mu dedi ultrasonda bakarken hayir diyince kan tahlili istedi tekrardan bilmiyorum valla 🤷‍♀️ ama sanirim pco denilmesi icin sadece amh in yuksek olmasi yetmiyormus lh da yuksek olmasi gerekiyormus bende lh normal sadece amh yuksek yumurtalarim kistte olmuyor duzenli catliyo sanirim pco degilimdir 😂

Valla bende oyle biliyodum ama yaş faktörü falan da var ve hic bir sorun cikmadigi icin ilacla basladilar ilk once 🤷‍♀️😁 bu zamana kadar hic bir doktor pco demedi sadece dun gittigim doktor sana pco teshisi konuldu mu dedi ultrasonda bakarken hayir diyince kan tahlili istedi tekrardan bilmiyorum valla 🤷‍♀️ ama sanirim pco denilmesi icin sadece amh in yuksek olmasi yetmiyormus lh da yuksek olmasi gerekiyormus bende lh normal sadece amh yuksek yumurtalarim kistte olmuyor duzenli catliyo sanirim pco degilimdir 😂
Canım hormon da e2 fsh ve lh değerlendiriliyor ultrason değerlendiriliyo ve amh. Amh yüksek çıkmış bu ve ultrason da pco varsa muhtemelen pco vardır ama düzey ve biçimi farklıdır. Çok önemli bi durum değşl ama ilaç dozunda vs dikkat edilmesi gerek o yüzden sordum

Canım hormon da e2 fsh ve lh değerlendiriliyor ultrason değerlendiriliyo ve amh. Amh yüksek çıkmış bu ve ultrason da pco varsa muhtemelen pco vardır ama düzey ve biçimi farklıdır. Çok önemli bi durum değşl ama ilaç dozunda vs dikkat edilmesi gerek o yüzden sordum
Anladim kuzum bakalim sali gunu gidicem o zaman net bir cevap alirim 🤷‍♀️😁

Teşekkür ederim biraz umutsuzum ama adet öncesi sivilce çıkar bende yüzümde iki gün önce sivilceleri görünce moralim bozuldu. Allahtan umut kesilmez tabi. Bekliyorum vakit doldurmaya çalışıyorum.
Hiç bozulmasın moralin araya girmiş gibi olcam ama hamilelik hormonları da sivilcd ve yüzde saçta yağlanma yapıyor adetle cidden belirtiler aynı oluyor az kalmış testine umarım pozitifi görürsün

Valla yapıp morel bozmak istemiyorum kuzu cumartesiyi beklicem 😔
Sen bilirsin tabiki canım benim ama böyle yapma inşallah vardır yoksada 3.aşılamanı dener ona göre yol izlersin 3.aşılamada şans yüksek oluyor diyolar hayırlısı neyse o olsun hakkımızda yapcak birşey imiz yok ki.. Seni çok iyi anlıyorum bi çanta dolusu ovulasyon ve gebelik testim var evde önceden adete 6 gün kala başlardım geçen ay geciktim normalde bin kere test yapan ben yapmamıştım.. Ama toparlanmamız gerekiyor başka şansımız yok 🥺

Arkadaşlar hsg için İstanbul da kadıköyde sonomed diye bir yerde çektirdim. Doktorumun önerisi ile gittim radyasyon olmadığı için önerdi gittiğimde herşeyiyle bayıldım temizliği olsun ilgilenmeleri olsun uzandığım yerde yastık dahi koymuşlardı başımın altına sadece yatıyorsunuz ve makine üstünüzde dolaşıyoruz çekimler bittikten sonra ilacı vermeye geliyorlar o sırada da konuşmaları rahatlatmaları çok iyiydi kesinlikle sadece bi kaç saniye bi baskı hissettim oda çok ince ve değişikti ama kesinlikle soyunma odasında karşılaştığım her kadın benimle aynı fikirdeydi bunun için mi korktuk ve erteledik. Tabiki durumlar sizin için tüpler açık kapalı ve acı eşiğinize göre değişir ama biraz da kendimizi rahatlatmamız ve gerçekten araştırıp iyi bir yere gitmemiz gerekiyor. İstanbul dışında şehirlerde şube tarzı çalışıyorlar mı bilmiyorum ama bulursanız iletişime geçin mutlaka derim.
Merhaba fiyati ne kadar bilgi verebilir misiniz

Bende hsg çekildim. İstanbul hem anadol hem avrupa yakası dahil olmak üzere en az 15 yeri aramışımdır hiç biri anestezili de dahil olmak üzere 5 bin fiyat vermedi. Size biraz fazla söylemişler gibime geliyor. 2 bin diyen de 1500 diyen de oldu. İki yerde 600 demişlerdi onlardan birinde de anestezisiz olarak çektirmiştim haziran ayında
Merhaba siz nerede cektirdinizemnun kaldiniz mi

Aşılamadan sonra şişkinlik yaşadınız mı kızlar ?
Alt karnım olduğundan şiş. Aşılama günüyle birlikte 7. Günüm fakat hâlâ ağrılarım oluyor ara ara. Afedersiniz tuvalette de sıkıntı yaşıyorum ağrılar yüzünden, özellikle sol tarafım. Gülerken veya öksürürken falan canım acıyor aynı durumda olan varmı ? 😔

• Beğen
Reactions: As6
Merhaba siz nerede cektirdinizemnun kaldiniz mi
Merhaba. İstanbul Fatihte Hekimoğlu görüntüleme merkezinde çekildim.
Memnun kaldım. Çok korkarak gittim hatta anestezi mi alsaydım diye çok ikilemde kalmıştım. Ama fiyatlar çok yüksek ve işlem kısa olacagı için durduk yere anestezi de almak istemedim. İşlem yapılırken gerek olmadıgını gördüm. Çok kısa bi baskı ve sızlama hissettim ama acıyor demeden işlem bitti. Ücret olarakta 600 lira ödedim haziran ayında

Hiç bozulmasın moralin araya girmiş gibi olcam ama hamilelik hormonları da sivilcd ve yüzde saçta yağlanma yapıyor adetle cidden belirtiler aynı oluyor az kalmış testine umarım pozitifi görürsünüz.
Teşekkür ederim umarım dileyen isteyen herkes tez zamanda pozitifi görür. Benim ilk aşılamam sizce idrardan sonuç alır mıyım? Yoksa direkt kan testimi vermeliyim. Açıkcası adet günüm pazar günü. Adet gecikirse test yapmayı düşünüyorum çünkü negatifi görmek çok yıpratıcı oluyor.

hepinize bol şanslar dilerim, ben de çipli aşılama ile hamile kaldım. :dua:

size tek tavsiyem belirti aramayın arkadaşlar kendinizi strese sokmayın inanın tek bir belirtim yoktu, reglim gecikince test yaptım ve hiç umudum olmadığı için şok olarak öğrenmiştim sonucu.

Aşılamadan sonra şişkinlik yaşadınız mı kızlar ?
Alt karnım olduğundan şiş. Aşılama günüyle birlikte 7. Günüm fakat hâlâ ağrılarım oluyor ara ara. Afedersiniz tuvalette de sıkıntı yaşıyorum ağrılar yüzünden, özellikle sol tarafım. Gülerken veya öksürürken falan canım acıyor aynı durumda olan varmı ? 😔
Benimde 8 gün oldu.Sol tarafıma ara ara sancı giriyo.Gogus uclarım sızlıyo.Tuvalette ağrı sancı olmuyo.Dokununca acıyo
Yumurta catlarken sag tarafımda çok ağrı vardi.
Ama sol tarafım sanciyo simdi.Anlamadim gitti

X