Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Ben ilk aşılamamda 75 ile başlamıştım bugün 50 ile başlayacağız dedi 🧐 neden acaba sordum duymadı 😐
İkisinide aynı doktorda olduysan canım belki beklediğinden erken gelişmiştir yumurta. Biliyorsunuz kızlar ovulasyon günü kadar rahmin kalınlaşması vs de aynı anda olmalı yani iş sadece yumurtanın çabuk büyümesi, büyümesi çatlaması değil aslında rahmin inceliği yumurtlamanın doğru zamanda olması da önemli doktorun belki bu açıdan böyle birşey yapmıştır.

İkisinide aynı doktorda olduysan canım belki beklediğinden erken gelişmiştir yumurta. Biliyorsunuz kızlar ovulasyon günü kadar rahmin kalınlaşması vs de aynı anda olmalı yani iş sadece yumurtanın çabuk büyümesi, büyümesi çatlaması değil aslında rahmin inceliği yumurtlamanın doğru zamanda olması da önemli doktorun belki bu açıdan böyle birşey yapmıştır.
Sorun şu ki doktor aynı doktor değil. Eski dr istifa etmiş , ama dosyamda kaç mm büyüdüğü kaç mm doz ile başladığımız herşey yazıyor neticede.. o nedenle kafam karıştı 😐

Evet iki tür asilama yada igne tedavide oluyor. Başıma geleni kısaca özetlemek isterim. Biz 2 yıl kadar olmayınca direk tüp bebeğe başlamak istemiştik daha sonra doktorum maliyet açısından 2 kez aşılama yaparsak devlet destek verir dedi ve sonra doktorum devlet hastahanesine geçiş yaptı ve önerdiği bir doktorla ilk aşılama tedavisini oldum. Femera diye bi ilaçla yumurta geliştirdi, yumurta catlatma iğnesi ve aşılama yapıldı (tutmadi) biz ikinci aşılama için diğer özel hastahane ile görüştük ve oradaki doktorumla geçmiş oykumu paylastigimda bana ilk asilamanin rapora islenmeyecegini gonalf gibi iğneli ilac dışındaki ilaclarla yapılan asilamalari devlet raporda kabul etmiyomus. Ben ilk kez iğneli tedaviye başladım. Umarım tüp bebeğe mecbur kalmayız fakat rapor almam gerekirse hastahaneye dava açmak durumunda kalicam. Bilgisiz tecrübesiziz ve bir asilamam bomboş oldu. Mutlaka doktorunuzla yada ilgili yerlerle kullandığınız ilac hakkında görüşün bilgi alın. Benim başıma gelecek olanları bile kestiremiyorum
Paylasimin için cok tesekkur ederim canim. İnsan yasamadan bazi seyleri bilemiyor o yüzden tecrube cok onemli. Ben bugün gittim yumurtam kendiliginden catladigi icin normal denicez bir dahaki aya inşallah hic biseye gerek kalmaz. Tesekkur ederim

Kuzu letuyla mı olcak aşılaman genelde iğne veriyorlar diye duydum ama ilaçlada oluyor tabi inşallah sağlıklı yumurtaların olur ☺️
Ben bilmiyorum yasadikca ogreniyoruz. Bugun gittim yumurta kendiliginden catladigi icin 23 nde cagirdi belki ozamana kadar kendiliğinden olur dedi. Olmazsa hem hap hem iğne verecekmis asilama icin

Canım biliyor musun bilmiyorum ama eğer devlette yaptırıyorsan ve tüp bebek gbi bi durum için önlem almak istiyorsan devlette 3 iğneli aşama sonrası tüp bebek hakkı sağlanıyor. Doktorun ona göre rapor çıkarıyor. Ama özelde yaptırıyorsan farketmez
Devletteyim canim bilmiyordum burda ogrendim cok tesekkur ederim. Bugun zaten doktora ayrintili sordum herseyi hem hap hem iğne veriyormus asilama icin. Hayirlisi olsun bakalim

Devletteyim canim bilmiyordum burda ogrendim cok tesekkur ederim. Bugun zaten doktora ayrintili sordum herseyi hem hap hem iğne veriyormus asilama icin. Hayirlisi olsun bakalim
Aa süper o zaman iyice araştır rabbim tüp bebeğe bırakmadan kavuşturur inşallah ama artık herşey çok pahalı neden böyle bi seçeneğin varken kullanmayasn ki inşallah herşey gönlünce olur

Sorun şu ki doktor aynı doktor değil. Eski dr istifa etmiş , ama dosyamda kaç mm büyüdüğü kaç mm doz ile başladığımız herşey yazıyor neticede.. o nedenle kafam karıştı 😐
O zaman eğer onları kontrol ettiğinddn eminsen hiç merak etme canım bu şekilde başlatmak için sebebi vardır mutlaka zaten kontrollerdede ne olup biteceği belli olur dediğim gibi belki iğne günü sayınla yumurtanı rahim kalınlığın belirliyordur doz arttıkça iğne günün azalıyor ya gibi. Bir sorun olmaz kontrol de olacaksın zaten sen bunları düşünme stres olma boşuna canım

Ay zaten sarı papatya söylemiş sana görmemiştim. İşte bu insanı yoruyor ya şimdi perhiz için beklesej mi diyorsun sonra bi anda çatlayabiliyor. Aslında benm doktorum bize hiç perhiz vermedi bi yerde okumuştum aslında bilinenin aksine sperm toplasın diye gün aşırı muhabbeti her durumda olmuyormuş zaten o an boşalma sırasında ki spermler 3 ay önce olan spermlern2 günde üretilen değil. Sadece sanırım sayı problemleri olanlar için daha fazla meni gelirse daha fazla sperm olur diye böyle uygulama oluyor burdan da yazmış olayım vesileyle belki soranlar araştırmak isteyenler olur. Yumurtanın kendiliğinddn çatlamsı çok güzel bence inşallah kuzucuk annecim sen daha fazla yorulma diye böyle yaptım diyerek gelir 😊

O zaman eğer onları kontrol ettiğinddn eminsen hiç merak etme canım bu şekilde başlatmak için sebebi vardır mutlaka zaten kontrollerdede ne olup biteceği belli olur dediğim gibi belki iğne günü sayınla yumurtanı rahim kalınlığın belirliyordur doz arttıkça iğne günün azalıyor ya gibi. Bir sorun olmaz kontrol de olacaksın zaten sen bunları düşünme stres olma boşuna canım
Haklısın çok takıntı yapmamak lazım , insann terdirgşn oluyor bir nebze de olsa 🤗
Teşekkürler canımmm düşüncelerin için 💜

Merhaba hanımlar bende bu ay aşılama olacağım yarin klomen kullanmaya başlıyorum haftaya insallah aşılama gerçekleşecek 😊 bu 3. Aşılamam bu da olmazsa bir dahaki ay iğneli aşılamaya geçecegiz ama insallah gerek kalmaz 🤲 ve bu ay gynoseed jel kullanmaya başlayacağım o yuzden umudum var bakalim Rabbim hepimize güzel haberler almayı nasip etsinn 🥰🤲

Merhaba hanımlar bende bu ay aşılama olacağım yarin klomen kullanmaya başlıyorum haftaya insallah aşılama gerçekleşecek 😊 bu 3. Aşılamam bu da olmazsa bir dahaki ay iğneli aşılamaya geçecegiz ama insallah gerek kalmaz 🤲 ve bu ay gynoseed jel kullanmaya başlayacağım o yuzden umudum var bakalim Rabbim hepimize güzel haberler almayı nasip etsinn 🥰🤲
Canım hayırlı olsun inşallah bebeğin bu ay gelir sana. Seni tanıyor gibiyim geçen sene Nisan ayı klomen kullananlar topiğinden hatırlıyorum sanki

Canım bugün gittim doktora 18 16 ve 14 olmuşlar perşembe günü 1de çatlatma iğnesi olucam cuma günü 2de aşılama olacak hayırlısıyla..
İyi kuzum büyümüşler inşallah sağlıklıdırlar 🙏🏻 Ben bu gece acillere zor düştüm mikrop almışım afedersin çıkart babam çıkart acilde gebelik için kanda istediler 2,5 cıktı ovitrelle den snra 10. Gündü bugün halim flan kalmadı bi de bu rakamı görünce umudum flan da kalmadı..

İyi kuzum büyümüşler inşallah sağlıklıdırlar 🙏🏻 Ben bu gece acillere zor düştüm mikrop almışım afedersin çıkart babam çıkart acilde gebelik için kanda istediler 2,5 cıktı ovitrelle den snra 10. Gündü bugün halim flan kalmadı bi de bu rakamı görünce umudum flan da kalmadı..
merhaba bugün benimde 9. günüm. Herhangi bir belirti yaşadınız mı? Benim adetim ayın 14ünde 2 gün önce adet öncesi aknelerim çıkmıştı. o yüzden açıkcası benimde pek umudum yok. Umarım Rabbim sağlıcakla tez zamanda bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder.

Canım hayırlı olsun inşallah bebeğin bu ay gelir sana. Seni tanıyor gibiyim geçen sene Nisan ayı klomen kullananlar topiğinden hatırlıyorum sanki
Eveet bende kullanici adini gorunce direk hatirladimm 🤩 Allah razi olsun insallah hepimize pozitifler gelir 😍 sende durum ne guzel haberler falan var mi 1 senedir

merhaba bugün benimde 9. günüm. Herhangi bir belirti yaşadınız mı? Benim adetim ayın 14ünde 2 gün önce adet öncesi aknelerim çıkmıştı. o yüzden açıkcası benimde pek umudum yok. Umarım Rabbim sağlıcakla tez zamanda bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder.
Bende ayın 1nde oldum canım aşılamanın 5. 6. Günleri ağrı baslamıstı ilk hiç bse yoktu şimdi bide hastalandım o değeri görüncede umudum yok bnimde bu aydan.. amin tez zamanda sağlıklı beberimizin haberlerini alalım inşallah 🤲🏻

Bende ayın 1nde oldum canım aşılamanın 5. 6. Günleri ağrı baslamıstı ilk hiç bse yoktu şimdi bide hastalandım o değeri görüncede umudum yok bnimde bu aydan.. amin tez zamanda sağlıklı beberimizin haberlerini alalım inşallah 🤲🏻
benim aşılamanın ilk günü baya bir kasık ağrım oldu sonrasında da göğüs hassasiyetim başladı. Şuana kadar hala kasıklarımda ağrı var ama sızı şeklinde. Size doktorunuz ne zaman test yaptırın demişti? Belki yükselir değeriniz geç döllenme vs oluncada olabiliyormuş diye okudum. Canınızı sıkmayın hakkımızda hayırlısı olsun.

X