Ağız tadı bozukluğu

verygoody

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2016
857
548
Kızlar gebeliğin erken belirtilerinden ağız tadı bozukluğu yaşayanlar ne zaman basladi nasıl bir tatti agizda anlatabilirmisiniz 1 hafta kadar önce belki 10 gun patates hasladim tadı tıpkı yeşil patates olur ya acimsiydi aa dedim patates iyi değil galiba sonra yemeklerden de bazılarında o acımsı buruk tati almaya başladım sadece tatlı şeyler yedigim de geçiyor sonra yine agzimda bi kuruluk bi acımsı tat var hic gitmedi daha günüme de çok var ama pko luyum o yüzden olabilir mi diye de düşünüyorum malum yumurtlama günümü bilemiyorum kafam karıştı inşallah ama çok istiyorum kendimi alistirmamaya da calisiyorum

Genel olarak yediğim hersey cirkin geliyor aslina bakarsan sadece meyve tadi iyi geliyo metal tadi da arada oluyor evet
Anladım canım daha hamileliginin basindasin inşallah çabuk geçer bu durum Rabbim başka dert vermesin kolay bi gebelik geçir inşallah sağlıkla al bebisini kucağına

Canim o agiz tadi bozuklugu bende de var ilk geneligimde de vardi bide bende bunlada sinirli deildi tumuruk salgim artmisti tukurugumu yutamiyldum tadi bile aci metal gibiydi ve cik fazlaydi yutsan o kadar aci ve fazlaydi ki kusuyodum simdi ikinci geneligumdeykm ve ayni sokinti yeniden basladi ilk gebeligimde doguma kadar agzimin tadi duzelmedi hep tykurdum ve dogymdan sonra birden gecti

Mrb arkadaşım umarım okursun yazdığımı
Ben de aynı dertten muzdaribim , tükürüğümü yutamıyorum , çok fazla salgılanıyor. Bir de ne yersem yiyeyim ağzımda hep bir ekşi tat. Bu çok bulandırıyor midemi.
Senin hala devam ediyor mu ? Maşallah 17 haftalık olmuşsun. Nasıl bir çözüm buldun , tavsiyelerin var mı (((((((

Canim bende var aci aci agzimin içi hic bi şeyden tat almiyorum şekerli sakiz cigniyorum Cok iğrenç bisey

Bmde de war daha yeni hamleyim cnm da bisi yemek istemiyor siz hamilelikte yattiniz mi su e ayi atlatmak icin

Ayy o agız tadımdan neler çektiimmm hamileliğimin 5. Haftasında başladııı şmdi ara ara oluo bende ekşimsi bi tad vardı heppp midemi dahda bulandırırdııı ne yesem o ekşi tad kalırdı ağzmda

Ayy o agız tadımdan neler çektiimmm hamileliğimin 5. Haftasında başladııı şmdi ara ara oluo bende ekşimsi bi tad vardı heppp midemi dahda bulandırırdııı ne yesem o ekşi tad kalırdı ağzmda
Çok beter bişi ne yesem sanki limonlu of of hala çekiyorumm , bir de tükürük salgımdaki artış ve yutamamak bitirdi beni artık tükendimm
Kaçıncı haftada bitti bu durumun arkadaşım ve cinsiyetiniz belli oldu mu ?

Bu ağız tadi bozukluğu genelde bulantısı olan ve kusanlarda çok oluyor. Sakız çiğnemekten çenem ağrıyor. 6 haftada bulantı ve kusmam başladı yeni azaldı. Sabahları safra çıkıyo, çok bulantım olursada hap alıyorum. İlk hamileliğimde 16 haftada geçti. Bekliyorum Rabbim yardımcımız olsun çözümü yok. Şeker ve sakız azda olsa rahatlatır.

Bnm sadece agzımdaki tad sıkıntılıydı tükürük salgmda sorun yoktu allahtan. seninki braz daha zor bi durummuşş o ekşi tad yeterince sinir bozucu zaten suan 13+2 yim bazı yiyecekleri yiyince yine oluo o zaman sakız atıyorum agzıma ama öncden devamlı vardı hiç gitmiyordu daima midem bulanırdı inş seninkide geçer cnm :) cinsiyet yarın belli olcak inş gösterirse :)

Canm seninle aramızda 1 gün var senin hala devam ediomu benm öncden sabahları bukdr olmazdı ama şimdi her sabah kendimi lavaboda öğürürken buluyorum bişede çıkmıo boş boş öğürüp duruyorum acaba diorum safra kesesinde bi sorunmu var oda bulantı kusma yaparmış çnkü.yarın doktora sorcam inş.sen gittin mi 2li test için cinsiyeti gösterdimii :)

Can'ım ya 14/15 haftalarda son kez pik yaparmış. Benim gördüğüm hep bu . sabahları bende safra çıkarıyorum. 10/15 güne biterde rahat ederiz. Bi öncekinde 16 haftada bıçak gibi kesildi. Endişelenmiştim bile. Az kaldı Can'ım. Hamileliğin tadını çıkarma Zaman'ı geliyor bende hasimato çıktı mesela tetikliyor ama kusacaksanda hiç engel yok. Çoğu arkadaşın bu haftalarda çoğalıp tamamen kesildi.

Ayy inşş dedigin gibi olur yaaa walla çok istiyorum artık o rahat güzel dönemlere geçiş yapmayı her an öğürcekmişim gibi geziyorum heryerde hasimatoyu hiç duymadm cnm inş sağlıkla alırsn yavrunu kucagına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…