Afrika cocuklari instagram sayfası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Var da ben 15 kişi adadim yahu benim bildiğim tek kişi var yapabilecek baska biseyim yok.

Löseve bagisi dusunucem burs malesef olmaz ama bağış mantikli gibi geldi.

Malesef Burs verecek durumda değilim
Burstan kastımız zaten ne kadar bütçeniz varsa o. Kişi başı 100 lira bile verseniz gidip Türklere verin. Kendi insanımıza verin. Tarlada günlüğü 50 liraya çalışan çocukla ilgili haber görmüştüm bütçem el verirse ben o tür çocuklara ulaşmaya çalışıcam. Siz de löseve, yetimhaneye verebilirsiniz. Hatta yetimhanede çocuklarla birlikte yanlarında refakatçi biriyle yemeğe çıkabiliyorsunuz. Bizim siyasetçiler orda bile suriyeli bulup çıkarttılar siz bizim çocuklarımızı bulun.

Tabi yardim sizin , içinizden geçen yer sizin düşünceniz. Ama ben bu aralar Ankara abisine yardim etmeyi düşünüyorum.

Verebileceginiz miktar nedir?
Afrikada 15 kisinin bir ogunu diyorsunuz da ben sadece 15 kisiyi doyurmalik ucret mi gondericem diyeceksiniz?
Hiç bilmiyorum inanin ki zaten hemen yapamicam dönüş beklediğim bir iş var şu anda kendimde maddi olarak iyi durumda değilim.O yüzden şu anda belirli miktar belirtemicem gerekirse borç alır yaparim.
Afrikadaki çocuklar için de konuştuğum kız 20-30 kişiyi doyurmus bende o kadar belirtirim diye düşündüm.

Afrika bu yüzden gelişmiyor. Devamlı yardım geliyor niye çalışıp çabalasınlar? Isınma barınma yiyecek depolama derdi olmayan ülkeler toplumlar gelişmiyor. Üstelik giden yardımların yarısı ya silahlı gruplara ya da diktatör veya askeri yönetimin eline geçiyor. Aç doyurmak derken bir öğün bağışlayacağınız yemeğin nasıl bir faydası olacak? Afrikadakinden daha sefil yaşayan bir sürü çocuk-genç var ülkede.

Afrikaya yardım bana şekil yapma, gösteri amaçlı geliyor. Yüzlerce kişi su kuyusu açma derdinde ama nedense teknik olarak alet malzeme bilgi yardımı yapalım, öğretelim Afrikalı kendi kuyusunu kendi açsın diyen yok. Yardım gelsin ki arada komisyon olsun. Bir kuyunun fotoğrafını bir sürü kişiye gönderip yaptığınız yardım sayesinde artık suları var diyeni de okudum gazetede.

Eğitim almak okumak isteyen veya sportif başarısı olan kimse kalmadı mı ülkede, o yesin yemeğinizi.

Büyük yeşil duvar projesine başladılar. Doğu-batı çizgisinde çölün yayılmasını engellemek için yeşil hat oluşturuyorlar. İlle Afrika diye ısrar edecekseniz üç kuruş da olsa böyle yerlere de bağış yapılabilir. En azından bilinç kazanıyorlar, sorunlarına çözüm bulmayı öğreniyorlar.

Son olarak cahilliğime verin ama adak birebir dediğin gibi mi olmalı? Yani 15 kişiye bir öğün yemek adadım ama bir gencin çocuğun çok kötü durumda olduğunu gördüm ona yardım ettim denmiyor mu? Adak olarak sayılmıyor mu?

Hala afrika diyorsunuz. Amacınız yardım etmek mi şov yapmak mı ?

Lütfen ankara abisnin sayfasını inceleyin. Yerine gider. Afrika diye diretiyorsaniz gamze Özçeligin bir sayfası vardi oralara yapıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…