Afrika cocuklari instagram sayfası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Afrika bu yüzden gelişmiyor. Devamlı yardım geliyor niye çalışıp çabalasınlar? Isınma barınma yiyecek depolama derdi olmayan ülkeler toplumlar gelişmiyor. Üstelik giden yardımların yarısı ya silahlı gruplara ya da diktatör veya askeri yönetimin eline geçiyor. Aç doyurmak derken bir öğün bağışlayacağınız yemeğin nasıl bir faydası olacak? Afrikadakinden daha sefil yaşayan bir sürü çocuk-genç var ülkede.

Afrikaya yardım bana şekil yapma, gösteri amaçlı geliyor. Yüzlerce kişi su kuyusu açma derdinde ama nedense teknik olarak alet malzeme bilgi yardımı yapalım, öğretelim Afrikalı kendi kuyusunu kendi açsın diyen yok. Yardım gelsin ki arada komisyon olsun. Bir kuyunun fotoğrafını bir sürü kişiye gönderip yaptığınız yardım sayesinde artık suları var diyeni de okudum gazetede.

Eğitim almak okumak isteyen veya sportif başarısı olan kimse kalmadı mı ülkede, o yesin yemeğinizi.

Büyük yeşil duvar projesine başladılar. Doğu-batı çizgisinde çölün yayılmasını engellemek için yeşil hat oluşturuyorlar. İlle Afrika diye ısrar edecekseniz üç kuruş da olsa böyle yerlere de bağış yapılabilir. En azından bilinç kazanıyorlar, sorunlarına çözüm bulmayı öğreniyorlar.

Son olarak cahilliğime verin ama adak birebir dediğin gibi mi olmalı? Yani 15 kişiye bir öğün yemek adadım ama bir gencin çocuğun çok kötü durumda olduğunu gördüm ona yardım ettim denmiyor mu? Adak olarak sayılmıyor mu?
Tabi ki benim sadece bir öğün yardimimla dünya dönmez.Ama bir söz verdim yaraticiya onu yerine getirmem lazim ister birebir gönül ister fazlasiyla yapmam lazim.İlla Afrika degil canim ben akıl almak için açtım.

Diretmiyorum canim Afrika diye illa akil almak için geldim buraya zaten ama azarlandim bende anlamadim
Bence bu ekonomide Türkiye de de durum cok iç açıcı değil o yüzden insanlar ülke içinde yapın diyordur. Tabi niyetiniz önemli , kalbinizden geçen sey önemli siz nasil yardim ederseniz kendinizi rahat hissedeceksiniz öyle yapın.
Benim önerim ankara abisi
Afrika bağlantılarini bilmiyorum.
Allah hayrinizi kabul etsin.

Bence bu ekonomide Türkiye de de durum cok iç açıcı değil o yüzden insanlar ülke içinde yapın diyordur. Tabi niyetiniz önemli , kalbinizden geçen sey önemli siz nasil yardim ederseniz kendinizi rahat hissedeceksiniz öyle yapın.
Benim önerim ankara abisi
Afrika bağlantılarini bilmiyorum.
Allah hayrinizi kabul etsin.
Ankara abisine yaziyim bi teşekkür ederim.

Konu sahibine neden atar yapıldığını anlamadım. Yurtiçi yurt dışı bir çok yardım kampanyasında bulundum, orada temiz suya bi lokmaya muhtaç bir çok insan var. Ne gıda ne sağlık hiçbir şey yok, ekecekleri toprak tohum bırakmadılar bu insanlar yıllardır sömürge altında çalışsalar ne olacak sömürgeler yüzünden buna mahkumlar. Önce memleketimiz ama diğer yerler içinde böyle demeyin lütfen. Size tavsiyem sadece bulunduğunuz yer değil çevre mahallelerin muhtarlıklarını gezin market gıda yardımı yapın. Ben su kuyusu, gıda paketi vs gibi yurtdışı yardımlar yaptım hiçte pişman değilim helali hoş olsun.

Yani ben yardimimi nasil yapabilirim diye geldim.İlla Afrikadaki cocuklar diye diretmedim.Olay şov yapmama kadar geldi azarlandim.Allah benim kalbimi biliyor o bana yeter ama bir msj hic hosuma gitmedi yok Afrikadaki çocuklar maymun çiçekli diye birşey okudum yuh yahu hastalık bu bizim ülkemize de sıçrayabilir.Bazi arkadaslar hadlerini astilar.Adak benim adagim yardım benim yardimim öncelik tabikide kendi ülkem buraya da zaten fikir almak için geldim gereksiz ustume gelindi.Afrikadaki masum cocuklara da elin maymun çiçekli diyen kötü kalpli kişiye de dicek hiçbir sözüm yok.Diğer fikir veren arkadaslara da teşekkür ederim.

Konu sahibine neden atar yapıldığını anlamadım. Yurtiçi yurt dışı bir çok yardım kampanyasında bulundum, orada temiz suya bi lokmaya muhtaç bir çok insan var. Ne gıda ne sağlık hiçbir şey yok, ekecekleri toprak tohum bırakmadılar bu insanlar yıllardır sömürge altında çalışsalar ne olacak sömürgeler yüzünden buna mahkumlar. Önce memleketimiz ama diğer yerler içinde böyle demeyin lütfen. Size tavsiyem sadece bulunduğunuz yer değil çevre mahallelerin muhtarlıklarını gezin market gıda yardımı yapın. Ben su kuyusu, gıda paketi vs gibi yurtdışı yardımlar yaptım hiçte pişman değilim helali hoş olsun.
İlla muhalif olayim diye bir olay var burada özelden bana hak veren arkadaslar yazdi.Size de teşekkür ederim fikirleriniz ve yorumunuz için :)

Ayy ondan bende korkuyorum ya ama niyet önemli diye düşünüyorum.

Tabii ki niyet önemli olan buna katılıyorum, sadece Afrika’daki insanlara yardım konusunda çok fazla dolandırıcı varmış onu söylemek istedim

İlla muhalif olayim diye bir olay var burada özelden bana hak veren arkadaslar yazdi.Size de teşekkür ederim fikirleriniz ve yorumunuz için :)
Size mesaj atamıyorum bi kurum yazabilirim güvenilir. Ayrıca yeryüzü doktorlarının çalışmalarını takip etseler bile durumun vahimliğini görebilirler.

Yani ben yardimimi nasil yapabilirim diye geldim.İlla Afrikadaki cocuklar diye diretmedim.Olay şov yapmama kadar geldi azarlandim.Allah benim kalbimi biliyor o bana yeter ama bir msj hic hosuma gitmedi yok Afrikadaki çocuklar maymun çiçekli diye birşey okudum yuh yahu hastalık bu bizim ülkemize de sıçrayabilir.Bazi arkadaslar hadlerini astilar.Adak benim adagim yardım benim yardimim öncelik tabikide kendi ülkem buraya da zaten fikir almak için geldim gereksiz ustume gelindi.Afrikadaki masum cocuklara da elin maymun çiçekli diyen kötü kalpli kişiye de dicek hiçbir sözüm yok.Diğer fikir veren arkadaslara da teşekkür ederim.
Başlığın bile Afrika

Yetimhane ? 15 yetime burs ver karnını doyurmuş sayılırsın. Tutupğ mültecilere araplara dağıtma bizim kendi insanımızı bul çok zor değil. Maymun virüslülere emin ol yeterince burs veriyorlar Türkiyede okutup kalacak yerlerinden kıyafetlerine kadar diziyorlar. İnsan olan önce kendi vatandaşından kendi yetiminden öksüzünden başlar.
Canımsınız. İçimden geçeni yazmışsınız.

Çevremde yok diyorum yardima muhtaç insan.Burs verme imkanim da yok malesef napabilirim.
Tatlım yakınındaki bir okula git, idaresi ile görüş. En lüks semtte bile mutlaka durumu iyi olmayan aile ve çocukları var.
Listesi sürekli takip edilip meb ile paylaşılıyor. O öğrencilerden bir kaç tanesine destek olabilirsin. 100 tl de versen yok demezler 1000 tl de ve istersen alınıp verildiğini de öğrenirsin. Teyit edersin çok rahat.
Para vermem dersen erzak alıp koli teslim edebilirsin
Kıyafet alabilirsin bedenlerini öğrenip

Ben de öğrencilere ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Önce yakındaki insanlara yardım edilir, zaten diğer yardımlar nereye gider güvenilir mi belli değil. Yerine ulaşan çok azdır o keşmekeşin içinde.

Ama gerçekten böyle bir asabiyet görmedim ya, geçen bana kalbin kötü diyen biri gelmiş hasta masum insanlar için maymun virüslü yazmış😂 Afrika'da doğmuş olmak bile suç demek ki. Yazık ya.

Ben de öğrencilere ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Önce yakındaki insanlara yardım edilir, zaten diğer yardımlar nereye gider güvenilir mi belli değil. Yerine ulaşan çok azdır o keşmekeşin içinde.

Ama gerçekten böyle bir asabiyet görmedim ya, geçen bana kalbin kötü diyen biri gelmiş hasta masum insanlar için maymun virüslü yazmış😂 Afrika'da doğmuş olmak bile suç demek ki. Yazık ya.
Bende onu çok ayipladim zaten biliyor musun? Hasta insanlarin ne sucu var da böyle birşey yazıyorsun.Üstelik birde benim kalbimi bilmeden beni şov yapmakla sucluyorsun.

Hayir yavrum ya populer olduğu için degil benim cevremde yardima muhtaç aç insan olmadığı için ve 15 kişi nerden bulucam derdim olduğu için ama önce kendi memleketimden baslicam.Ankara abisine yazmayi veya loseve bağış yapmayi düşünüyorum.
A Aystkaramelmahkiyato loseve bağış yapma isteğim sanirim hosunuza gitmemiş begenmedim yapmişsiniz hımm...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X