Gebeliğe Hazırlık Adet Tarihine 8 Gün Kala Gebelik Testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım 2 buçuk yıldır deniyorum olmuyor, kan vermeye gidersem beklentim çok artar. Sonrası toparlamak zor oluyor. Test koyulaşmazsa bu belirsizlikte kan vermek istemiyorum.
Bugün adete 5 gün kalmış oluyor. Olsa bile,Bu durumda gebelik testi koyu göstermesi gerekmiyormu? Çünkü herkes 4-5 gün kala öğreniyor.
Benim geçen ay kimyasal olmuştu 5 gün öncesinde erken gebelik testi yapmıştım bembeyaz bir test çıktı karşıma hiç sizinki kadar silik bile çıkmadı ama 5 gün sonra tam adet günümde test yapmıştım çift çizgi hemen belirdi ama maalesef kimyasal oldu zaten 😔

Benim geçen ay kimyasal olmuştu 5 gün öncesinde erken gebelik testi yapmıştım bembeyaz bir test çıktı karşıma hiç sizinki kadar silik bile çıkmadı ama 5 gün sonra tam adet günümde test yapmıştım çift çizgi hemen belirdi ama maalesef kimyasal oldu zaten 😔
İnşalah en erken zamanda sağlıklı gebeliklerimiz olur🙏🤲
Umut dünyasında yaşıyorum işte bende, ya olursa diye... sanırım bikaç gün sonra akla kara belli olacak, yankoyulaşacak ya koyulaşmayacak.
Allahım 30 ay sonra ne olur bir mucize gönder bana🙏🙏🙏🙏

Umut dünyasında yaşıyorum işte bende, ya olursa diye... sanırım bikaç gün sonra akla kara belli olacak, yankoyulaşacak ya koyulaşmayacak.
Ahhh ahhh inşallah canıım geçen ay aşılama yaptırmıştın demi eğerki bu ay olursa bi mucize olur resmen rabbim inşallah hayırlı zaman bu zamandıırr 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Hormon testleri ini yapmıştın değil mi herhangi bir sorun yoktu... lh yukselir ama bu kadar koyu olmaz diye biliyorum ya pco ya ya yumurtlama tekrardan, ya hormon ya da gebelik
Nerdeyse yıllardır 3-4 aya 1 defa hormon testi yaptırıyorum, iyi birşey değil ama biraz keyfi yapıyorum emin olmak için. En son, son adetimin 3. Günü yapmıştım. Yani ortalama 20 gün önce Herşey normal çıkmıştı.

İnşallah canım benim rabbim duana en guzeli be erkeni ile cevap versin kucağın dolsun inşllah ve isteyen Herekese nasıp olsun 🙏🙏

Nerdeyse yıllardır 3-4 aya 1 defa hormon testi yaptırıyorum, iyi birşey değil ama biraz keyfi yapıyorum emin olmak için. En son, son adetimin 3. Günü yapmıştım. Yani ortalama 20 gün önce Herşey normal çıkmıştı.

İnşallah gebelik ile ilgilidir değil de de şakın üzülme vardır Allah’ın bir bildiği 🙏🙏

Kızlar sizlerin adete 5 gün kala ovülasyon testleriniz nasıl çıkıyor? Gebe olduğunuzda yada olmadığınızda o günler test yapanlar ovülasyon testleriniz nasıl çıktı? Yardımcı olur olurmusunuz lütfen🙏

Şöyle diyim günüm geçti benim eşimden test aldım ovülasyon testi almıştı bende hiç fark etmedim test yaptın anında çift çizgi çıktı ama sonra teste bi baktım gebelik değil.gidip gebelik testi alıp tekrar yaptım onda da çıktı çift çizgi ama ovülasyon testinde ki kadar koyu olmadı Ayseee1987 Ayseee1987

Gebelik testim aradan yarım saat 45 dk geçince böyle olmuş.
Bozukmu demek oluyor bu?
20201221_144454.jpg

Geçen bahdettiğin toplu test mi bu bozuk sanki bunlar başka bi marka dene
Evet aynı test. Ama son 4 gündür hiç silik çizgi çıkaramamıştı. Belkide içinde bozuk olanda var olmayanda, bugünde bozuk olanı denk gelmiş olabilir:KK43: Offf neyse tamam canım uyarsa yarın başka marka alıp yapmak lazım.

Eczane kapanmadan gidip bir test aldım.
Normal kaset test. İdrarımı 3-4 saat tutup bu testi yapayım diyorum. Bunda çizgi çıkmazsa en azından diğer testlerin kesin bozuk olduğunu varsayarım, kafam rahat olur.
Evdeki 40 tane testten umudu kesip beni eczaneye gönderen Rabbim hakkımda iyisini hayırlısını eyle🙏 Bu testi daha önce yapan var mı?
20201221_153753.jpg

Ayseee1987 Ayseee1987 bence adetin gecmesini bekle, testler bozuk olabilir yada ictigin vitaminler etkiliyorda olabilir. Silikte olsa cizgi gorup hamile oldugunu ogrenen cok var burda ama umutlanipda olumsuzu gormek insani daha cok yorup uzuluyorm bence testlerle kafani hic mi hic oyalama. Bubsefer acaba gec döllenmemi, kimyalsal mı yasadim gibi seceneklere kayiyor insani akli... Adeti gecmesini bekle, varsa supriz olur umarim hersey gönlunce olur 💐🙏🏽

Ayseee1987 Ayseee1987 bence adetin gecmesini bekle, testler bozuk olabilir yada ictigin vitaminler etkiliyorda olabilir. Silikte olsa cizgi gorup hamile oldugunu ogrenen cok var burda ama umutlanipda olumsuzu gormek insani daha cok yorup uzuluyorm bence testlerle kafani hic mi hic oyalama. Bubsefer acaba gec döllenmemi, kimyalsal mı yasadim gibi seceneklere kayiyor insani akli... Adeti gecmesini bekle, varsa supriz olur umarim hersey gönlunce olur 💐🙏🏽
Söylediklerinde o kadar haklısınki, varsa bile şimdiden öğrensem bile ne olacakki, doktor bile adetin 1 hafta-10 gün geçerse gel dedi bunları bile bile kendimi bu konudan soyutlayamıyorum😥 ne olur ne olmaz diyerek,2 gündür vitamin yada başka bir hap ilaç kullanmıyorum.
Hep aklımda bu konu var, adetten ovülasyon gününe kadar rahatım, sonrası hep bu düşüncelerle geçiyor. Birkaç ay sonra piskiyatri görüşmesi yapmayı düşünüyorum. Bunu sürekli düşündüğümü ve ne yapmam gerektiğini konuşmak istiyorum. İnan bu yazdığını yapmak istiyorum ama sanırım şuan bu elimde değil🤦🏻‍♀️
Tavsiyeniz için teşekkür ederim🌹

Söylediklerinde o kadar haklısınki, varsa bile şimdiden öğrensem bile ne olacakki, doktor bile adetin 1 hafta-10 gün geçerse gel dedi bunları bile bile kendimi bu konudan soyutlayamıyorum😥 ne olur ne olmaz diyerek,2 gündür vitamin yada başka bir hap ilaç kullanmıyorum.
Hep aklımda bu konu var, adetten ovülasyon gününe kadar rahatım, sonrası hep bu düşüncelerle geçiyor. Birkaç ay sonra piskiyatri görüşmesi yapmayı düşünüyorum. Bunu sürekli düşündüğümü ve ne yapmam gerektiğini konuşmak istiyorum. İnan bu yazdığını yapmak istiyorum ama sanırım şuan bu elimde değil🤦🏻‍♀️
Tavsiyeniz için teşekkür ederim🌹
Ayşe yalnız değilsin ovulasyon sonrası bence çoğu bayan öyle anormay bişey değil bu çocuk isteyince acaba var mı diyorsun onun öncesinde korunuyor olsan alkina gelmiyor bende bu ay denedim psikopat gibi sürekli test yaptım sabah akşam adetim başladı dün az geliyordu hala yerleşme olabilir mi diyordum bugün adetin ikinci günü az geliyor diye gebelik testi yaptım 🤭🤭 sonuç negatif

Ayseee1987 Ayseee1987 ben hic yumurtlamadan sonra teste devam etmediğim icin bilemiyorum canım ama koyulasmasi hayra alamet insallah. Gebelik testinde mikroskopla ikinci çizgi aramayı bosver, biliyosun benim de 1-2 saat sonra çıkan çizgilerim oldu, gerci senin ilk dakikalarda çıkan ikinci cizgiyi coook belli belirsiz görüyor gibiyim ama adete 5 gün kala cok erken, umudu kaybetme ovulasyonun koyulasmasina cok sevindim insallah 2 gün sonra net belli olur gebelik testinde 😍

X