Gebeliğe Hazırlık Adet Tarihine 8 Gün Kala Gebelik Testi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet bu bana güzel bi ders oldu. Bari o dersi layıkıyla yerine getireyim. Uzunca bi süre adetim geçmediği sürece test mest yok.
Bende 1.5 yıldır uğraşıyorum sebepsiz inferlite denildi çatlatma oldum yok sonra bir şey istemedim bıraktım adetime 2 gün var ve ben 5 gün kaladan başladım testlere erken gebelik normal test çoğu negatif bazıları ufak çizgi biliyorum yok ama habire test bir umut o kadar kötü ki Rabbim hayırlı zamanda kucaklarımızı doldursun 🤲

Kizlar haziran ayında adetime 6 gun kala test yaparak gebe oldugumu ogrendim.yerllesme kanamam bile oldu. Tup bebekle bile cocugun olmaz demislerdi mucizeydi gebe kaldim.maalesef ki 10 haftalıkken kalbi durdu. Benim rahmimde sorunluydu duzelene kadar da 3 kez ameliyat gecirdim.simdi gebelik onerdiler kendim yine denemem icn femara ve catlatma ignesine basladik 19unda igne oldum bakalim bekliyorum ocakta belli olur.Digerinde de kendi kendime klomen uygulayip kalmistim.inanin dua edin imkansiz degil.

Kizlar haziran ayında adetime 6 gun kala test yaparak gebe oldugumu ogrendim.yerllesme kanamam bile oldu. Tup bebekle bile cocugun olmaz demislerdi mucizeydi gebe kaldim.maalesef ki 10 haftalıkken kalbi durdu. Benim rahmimde sorunluydu duzelene kadar da 3 kez ameliyat gecirdim.simdi gebelik onerdiler kendim yine denemem icn femara ve catlatma ignesine basladik 19unda igne oldum bakalim bekliyorum ocakta belli olur.Digerinde de kendi kendime klomen uygulayip kalmistim.inanin dua edin imkansiz degil.
Meraba hakkınızda hayırlısı olsun klomen recetesiz veriliyormuki ?

İnşallah bu sefer bebeğin sağlığıyla seninle olur canım.
Siz kendiniz klomen uyguladığınızda çatlatma iğnesi kullanmışmıydınız?

Ya bende sebepsiz infirlite var 1.5 yıldır hiç gebelik olmuşdı sıkıntı da yok bir kez çatlatma oldum geçen ay olmadı çok kilo aldığım için bir daha istemedim şuan sadece tüp bebek öncesi de kullanılan wm multifer kullanıyoruz eşim de Bende 2 3 ay bekleyip yoksa tüp bebek dedik ama yine çatlatma denesem mi sizce sorun yokken de tüp bebek tedavisi istemiyorum ama bekle bekle nereye kadar 🥺

Gebelik icin bir kaliteli yunurta yeter tup bebege gitmicem gibi yine basaracam kendim kalacam Allahin izniyle bol bol meryem suresi okuyun
Ya bende sebepsiz infirlite var 1.5 yıldır hiç gebelik olmuşdı sıkıntı da yok bir kez çatlatma oldum geçen ay olmadı çok kilo aldığım için bir daha istemedim şuan sadece tüp bebek öncesi de kullanılan wm multifer kullanıyoruz eşim de Bende 2 3 ay bekleyip yoksa tüp bebek dedik ama yine çatlatma denesem mi sizce sorun yokken de tüp bebek tedavisi istemiyorum ama bekle bekle nereye kadar

Gebelik icin bir kaliteli yunurta yeter tup bebege gitmicem gibi yine basaracam kendim kalacam Allahin izniyle bol bol meryem suresi okuyun
Ya bende sebepsiz infirlite var 1.5 yıldır hiç gebelik olmuşdı sıkıntı da yok bir kez çatlatma oldum geçen ay olmadı çok kilo aldığım için bir daha istemedim şuan sadece tüp bebek öncesi de kullanılan wm multifer kullanıyoruz eşim de Bende 2 3 ay bekleyip yoksa tüp bebek dedik ama yine çatlatma denesem mi sizce sorun yokken de tüp bebek tedavisi istemiyorum ama bekle bekle nereye kadar

Kızlar bir doktor bu tabloyu paylaşmış.
Bir çoğumuz yumurtlama pik günü ve ertesi günü(çatlama gününü) önemli diye biliyoruz. Ama işin aslı,oran olarak öyle değilmiş. O günler sadece erkek bebek isteyenlerin oranını yükselten günlermiş. Ama hamileliği gerçekleştirmek için oran olarak en düşük günler.
Belki birinin işine yarar :KK200:
Screenshot_20201224-225847_Instagram.jpg

Kızlar bir doktor bu tabloyu paylaşmış.
Bir çoğumuz yumurtlama pik günü ve ertesi günü(çatlama gününü) önemli diye biliyoruz. Ama işin aslı,oran olarak öyle değilmiş. O günler sadece erkek bebek isteyenlerin oranını yükselten günlermiş. Ama hamileliği gerçekleştirmek için oran olarak en düşük günler.
Belki birinin işine yarar :KK200:
Eki Görüntüle 2747212
Takvimim uygulamasını kullanıyorum orda da böyle yazıyor yumurtlama öncesi hamilelik şansı yüksek yumurtlamadan iki gün önce ve yumurtlama günü toplam 3 gün yüksek ihtimal yumurtlamadan sonra orta yazıyor

Erkekte y kromozomu taşıyan sprem daha hızlı x kromozomu taşıyan ise daha dayanıklı sadece yumurtlama günü ilişki olursa erkek olma ihtimali çok yüksek ama yumurtlama gününe iki gün kala olursa sadece ilişki kız bebek ihtimali yüksek denir mesela tabi Allah ne nasip ederse o olur 😇

Takvimim uygulamasını kullanıyorum orda da böyle yazıyor yumurtlama öncesi hamilelik şansı yüksek yumurtlamadan iki gün önce ve yumurtlama günü toplam 3 gün yüksek ihtimal yumurtlamadan sonra orta yazıyor
O tabloya göre en büyük oran yumurtlamadan önceki 2. Gün ve diğer büyük oran yumurtlamadan önceki 3. Gün.
Hani bizler hep diyoruz ya ovülasyon pik oldu ilişkiye giremedim, yada pikten sonraki günü kaçırdım fln. Yani aslında yumurtlama günü ve çatlama günü ilişki olduğunda şans çok düşük, önceki günler kesinlikle değerlendirilmeli.

Merhabalar benim fikrinizi almaya ihtiyaç duyduğum bir sürecim var yardım ederseniz çok sevinirim. Ben 8 aralıkta regl oldum 4 gün sürdü bitti. Femera kullanmaya başladım. 14 Aralık’ta doktora gittim 23 mm bir yumurtam olduğunu söyledi ve 14 Aralık akşam iğne oldum. O hafta hep ilişki oldu son ilişki 20 Aralık sonra olamadı işlerden dolayı. Bu sabah 14. Gün oluyor iğneden sonra erken ve normal kaset test yaptım ikisi de negatif ben bu ay erken yumurtladım normalde adet tarihim 5 Ocak ama erken yumurtlama olunca o da şaşar diye düşündüm yani şu an iğne üzerinden 14 gün geçti negatif ama adeti referans alırsak adete 1 hafta var kafam çok karıştı deneyimli arkadaşlar bir akıl verirse çok sevinirim.
Erken gebelik testi markası: clear pink early.

Merhabalar benim fikrinizi almaya ihtiyaç duyduğum bir sürecim var yardım ederseniz çok sevinirim. Ben 8 aralıkta regl oldum 4 gün sürdü bitti. Femera kullanmaya başladım. 14 Aralık’ta doktora gittim 23 mm bir yumurtam olduğunu söyledi ve 14 Aralık akşam iğne oldum. O hafta hep ilişki oldu son ilişki 20 Aralık sonra olamadı işlerden dolayı. Bu sabah 14. Gün oluyor iğneden sonra erken ve normal kaset test yaptım ikisi de negatif ben bu ay erken yumurtladım normalde adet tarihim 5 Ocak ama erken yumurtlama olunca o da şaşar diye düşündüm yani şu an iğne üzerinden 14 gün geçti negatif ama adeti referans alırsak adete 1 hafta var kafam çok karıştı deneyimli arkadaşlar bir akıl verirse çok sevinirim.
Erken gebelik testi markası: clear pink early.
Adetiniz iğneden ortalama 15 gün sonra gelmesi gerekiyor. Çatlama iğnesi olduğunuz zaman normal adet tarihinizi baz almayınız. Yarında adet olmazsanız kan testi verseniz kafanız rahat olur. Umarım hamilesinizdir.

X