Adet kabı (mentsrüel Cup) 🤗

Kullanan arkadaslara bi iki sorum olucak cevaplarsanuz sevinirum kızlar. Öncelikle idrar yaparken kabi çıkarmaya gerek var mi. İkinci adet kanamanizi gördükten sonra mi takiyorsunuz yoksa beklenen adet günü gelip kanama baslamadan önce mi. Üçüncü sorum da tr de alanlar nekadar bu ücret odediniz :)

Kab duzgun yerlesmisse idrar torbasini baskilamaz ve onu hissetmezsiniz bile tuvalet ihtiyacini rahatlikla yerine getiriyorsunuz boylelikle.
Kanama başladıktan sonra takardim ben.

İdrar farklı bir delikten çıkıyor çıkarmana gerek yok :)
Bende regl olduktan sonra taktım ilk olunca yıkanabilir ped taktım takıyorumda dönüşümlü şuan alışana kadar.
Trendyoldan aldım ben femometer 100 tlydi. Ama ilerleyen zamanlarda organicup-diva cup-lunette markalarından birini de almak istiyorum fiyatları 350 tl üzerinde.

Ben mıthersmart

İkinci adet dönemimde tam olarak kullandım ve adet dönemim olduğunu unuttum. Bu nasıl bir rahatlık, bunca zaman eziyet çekmişim. Temizlik, rahatlık, konfor. Özellikle işte iken çok rahat ettim, üstüne çıktı mı, wc ye gidip ped/tampon değiştirme sıkıntısı filan bitti. Bazen parçalı ve sancılı olan adet dönemimde bu ay hiç bir sıkıntı yaşamadım, ağrı çekmemek çok güzel, adet ağrım olmayınca migren atağı da geçirmedim. Ve gece o rahatlıkla uyumak çok güzel.

Merhaba ben de adet kabını deniyorum fakat çok sızıntı oluyor yardımcı olabilir misiniz
Siz hangi katlama şeklinde takıyorsunuZ
Ben c katlama ve puchdown deniyorum
Parmağımı sokup kontrol ediyorum açıldığına eminim ama halen sızdırıyor. Pes etmek üzereyim artık.

Yeterince derine koydugunuza emin misiniz? Vulvayi tam kavramali hani ust kisimda ele gelen yumru varya o idrar torbasi onun otesine gecmeli umarim anlatabilmisimdir
Yada bir diğer ihtimal kabın boyutunun vajinaniz icin küçük olması?

Vajinal doğum yapmadığım için lunette nin a modelini aldım ama bilemiyorum ki iyicene içime itiyorum o uç kısmını parmağımla vulvama dokunduğumda hissediyorum sadece
Daha ileri gitmiyor zaten ittikçe itiyorum

Siz hangi katlama yöntemiyle yapıyorsunuz ne kadar itiyorsunuz

Bence bi buyuk olanini alip deneyimleyin.
Ben de ufak sızıntılar yaşıyordum kullanirken, sonrasında tampona döndüm aylardir kabi kullanmiyorum.
Yeni ve bi boy buyugunu alip deneyimlemeyi düşünüyorum bende ve sizin gibi dogum yapmayanlar icin kucuk olanindan almıştım ama belkide ebat bize kucuk geldi yinede

Siz hangi katlama yöntemiyle yapıyorsunuz ne kadar itiyorsunuz
C katlama yöntemi kullanıyorum, en rahat o geldi bana. Sadece ucu dışarıda kalana kadar itiyorum ama o zaten doğru noktaya yerleşiyor. İlk kullandığım küçük boydu ve ilk denemimdi sızdır, sonra büyük boyu kullandım ve çok rahat, hiç sızdırmadı. Tam açıldığından emin misiniz? Benim yerleştirdiğinden sonra ayağa kalkıp bir iki hareket edince tam açılıyor ve hissediyorum açıldığını

Ben mothersmart markanın ikilisini almıştım, ilk ay küçüğü kullandım biraz sızdır, sonra büyüğe geçtim baktım ki büyüğü kullanmam gerekiyor, bir daha sorun yaşamadım.

Hangi marka kullanıyorsunuz peki bi de hiç doğum yaptınız mı ?
Bende parmağımı sokup bakıyorum hareketler yapıyorum oturup kalkıyorum tam otursun diye ama olmuyor ya

Mothersmart marka ikili almıştım, ilk ay küçüğü denedim biraz sızdır, yerleştirip çıkarmayı öğrenince ikinci ay büyüğü denedim ve sorun yaşamadım. Doğum yapmadım. En fazla iki dakikada yerleşir.

Daha yeni 400₺ para verdim bunaa
Bakalım belki başka marka deneyimlerim belki
Femometer var trendyolda ama ne kadar kalite bilmiyorum araştırmadım hiç :/

Olmadı bende sizin kullandığınız markayı alıp deneyeceğim
Çünkü sızıntı yaptıkça sinirlerim bozuluyor

Ben o kadar ora vermedim, sizinkine göre çok uygun bir fiyata aldım, çok da memnunum, hayatım kolaylaştı, mens dönemi diye bir sorunum kalmadı.

Ucuz olsun diye kalitesiz ürün almayin aman aman en hassas yerimiz orasi :)

Ben o kadar ora vermedim, sizinkine göre çok uygun bir fiyata aldım, çok da memnunum, hayatım kolaylaştı, mens dönemi diye bir sorunum kalmadı.
Umarım sızıntı durumunu aşarım bir gün gerçekten çok büyük rahatlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…