Adet kabı (mentsrüel Cup) 🤗

Bende femometer marka menstrüal cup aldım yakında regl olucam olduğumda bilgilendirme yaparım. Boyutu penis ucu kadar diyebiliriz bence. Takma çıkarma kısmı korkutuyor sadece 🥲

Vajina genişleme yapabiliyor zamanla sık doğum sık ilişkiye girmek vb durumlarda ki bunun akabinde vajina daraltma ameliyatları bile yapılıyor. Bilemiyorum tabi böyle bir durum söz konusu olabilir mi aklıma geldi sadece.
Sık ilişkiye girmek ile vajinanın genişlemesi aynı ilk ilişkide kanama olmak zorunda olunması gibi bir hurafedir. Bununla ilgili çok fazla kaynak var, cised'in özellikle makaleleri var. Okumanızı öneririm.
Vajinayı genişleten seyleri arastirirsaniz doğum, yaş, bazı kadınsal rahatsızlıklar, Kegel egzersizi yapmamak, kilo alisi ,hatta sigara içmek bile söylenir, ama sık ilişkiye girmek bunların arasında olmaz bile.
O yüzden endişeniz olmasın bence:) çok da rahat, al gitsin,kafan rahat olur

Kızlar kabı dün denedim adet olmadım henüz taktım ama hangi pozisyonda takmak daha rahat oluyor. Bir de ne kadar içeri yerleştirmem gerektiğini algılayamadım ucu hafif elime geliyordu sonra içeri doğru gitti oturunca falan. 5 dk sonra tuvaletim gelmiş gibi hissettim gelmişti de sanki idrar keseme baskı yaptı gibi hissettim. Tam algılayamadım ilk deneme olduğu için beceremedim sanırım. Çıkaramam diye panik oluyordum ama tuvalete oturunca ucu yavaşça geldi kolayca çıkardım. Tavsiye alabilir miyim?

Kızlar kabı dün denedim adet olmadım henüz taktım ama hangi pozisyonda takmak daha rahat oluyor. Bir de ne kadar içeri yerleştirmem gerektiğini algılayamadım ucu hafif elime geliyordu sonra içeri doğru gitti oturunca falan. 5 dk sonra tuvaletim gelmiş gibi hissettim gelmişti de sanki idrar keseme baskı yaptı gibi hissettim. Tam algılayamadım ilk deneme olduğu için beceremedim sanırım. Çıkaramam diye panik oluyordum ama tuvalete oturunca ucu yavaşça geldi kolayca çıkardım. Tavsiye alabilir miyim?
Idrar kesesini bi tik daha gecmesi lazm yoksa bahsettiginiz gibi idrara sıkışmış hissi kaçınılmaz. Adet dönemi vajina daha yumuşak oluyo takip cikarmaniz zor olmaz ve kolayca cikarabilirsiniz rahat olun :)
Tam oturmus veya tam ayakta degilde çömelin v3ya bi ayaginizi klozete koyun aslinda bi kac seferde bulacaksiniz size en iyi pozisyonu.
Takarkende nefes alin kasmayin kendinizi

Son düzenleme:
Idrar kesesini bi tik daha gecmesi lazm yoksa bahsettiginiz gibi idrara sıkışmış hissi kaçınılmaz. Adet dönemi vajina daha yumuşak oluyo takip cikarmaniz zor olmaz ve kolayca cikarabilirsiniz rahat olun :)
Tam oturmus veya tam ayakta degilde çömelin v3ya bi ayaginizi klozete koyun aslinda bi kac seferde bulacaksiniz size en iyi pozisyonu.
Takarkende nefes alin kasmayin kendinizi
Teşekkürler cevabınız için :)
Aslında çömelerek taktım ama kendimi daha fazla keşfetmem gerekiyor sanırım. Kabın etrafında parmağınızı gezdirin diyorlardı pek beceremedim kabın tutma yerini oynatıcam bir dahaki sefer. Evet adetliyken denemek daha mantıklı sanırım ilk defa dört gözle bekliyorum :)

Teşekkürler cevabınız için :)
Aslında çömelerek taktım ama kendimi daha fazla keşfetmem gerekiyor sanırım. Kabın etrafında parmağınızı gezdirin diyorlardı pek beceremedim kabın tutma yerini oynatıcam bir dahaki sefer. Evet adetliyken denemek daha mantıklı sanırım ilk defa dört gözle bekliyorum :)
Parmak gezdirmek değilde parmaginizla dokunup kontrol edin sadece açılmış mi diye zaten dogru takinca icerde kap acilinca saniyelik bi basinc hissi oluyo cuk diye yerlesip açılıyor.
Ilk denemelerde sızıntı olabilir gunluk ped takip kontrol amacli tutabilirsinz

Kaçar bence. Sıkı bir kot giydiğini düşün. Çekince o çubuk mecbur içeri gidecek. Kıyafet giyince kaçmaz mı içeri o_O
Nereye kacacak anlamadim 🤣 Kap vajina agzinda durmuyo zaten ki dursa idrar kesesine baski yapip rahatsz eder insani.
icerde duruyor kap rahim ağzına yakin yani ve icinde birseyin oldugunu hissetmiyorsun bile istersen en dar elbiseyi kotu giy farkt etmiyor

Parmak gezdirmek değilde parmaginizla dokunup kontrol edin sadece açılmış mi diye zaten dogru takinca icerde kap acilinca saniyelik bi basinc hissi oluyo cuk diye yerlesip açılıyor.
Ilk denemelerde sızıntı olabilir gunluk ped takip kontrol amacli tutabilirsinz
Anladım deneye yanıla öğrenirim heralde ya. Çok ileri de ittirmek korkutuyor. Ama yapmam lazım. 🙁
Yıkanabilir pedim var ondan mutlaka kullanırım en azından yerleştirmesini çözene kadar. Kabın markası femometer yumuşak bir yapıya sahip bir de sizinki nasıl.

Anladım deneye yanıla öğrenirim heralde ya. Çok ileri de ittirmek korkutuyor. Ama yapmam lazım. 🙁
Yıkanabilir pedim var ondan mutlaka kullanırım en azından yerleştirmesini çözene kadar. Kabın markası femometer yumuşak bir yapıya sahip bir de sizinki nasıl.
Konu bana ait ilk mesajda fotoğraflar mevcut bakabilirsiniz :)
Ilk kullanimda tedirgin oluyo insan evet ama gece onunla uyurken hic adet olmamis gibi ve o kuruluk hissi ile mis gibi bir uyku cekeceksiniz :)
Takinca hissetmiyor veya idrar ihtiyacı duyma hissi de gelmiyosa doğru takmissinizdir. Regl döneminde yorumlarinizi bekliyorum :)

Konu bana ait ilk mesajda fotoğraflar mevcut bakabilirsiniz :)
Ilk kullanimda tedirgin oluyo insan evet ama gece onunla uyurken hic adet olmamis gibi ve o kuruluk hissi ile mis gibi bir uyku cekeceksiniz :)
Takinca hissetmiyor veya idrar ihtiyacı duyma hissi de gelmiyosa doğru takmissinizdir. Regl döneminde yorumlarinizi bekliyorum :)
Konuyu önceden okumuştum pardon. Hiç duymadım o markayı ama sert duruyor yapısı. Hangisi daha avantajlı acaba benimki baya yumuşak o hissi sevdim aslında.
En çok çevreye zarar vermeyeceğini biliyor olmak beni cup kullanımına teşvik etti. Onlar apayrı güzel yanları zaten 😊
1 2 gün içinde regl olucam mutlaka yazarım sağolun 😍

Konuyu önceden okumuştum pardon. Hiç duymadım o markayı ama sert duruyor yapısı. Hangisi daha avantajlı acaba benimki baya yumuşak o hissi sevdim aslında.
En çok çevreye zarar vermeyeceğini biliyor olmak beni cup kullanımına teşvik etti. Onlar apayrı güzel yanları zaten 😊
1 2 gün içinde regl olucam mutlaka yazarım sağolun 😍
Ben almanyadayim bu marka Türkiye de yok sanirim.
Bekliyor olacağım umarim hersey yolunda ilerler ☺️

Adet kabı ile ikinci mens dönemim. Mothersmart marka iki boy içeren bir paket almıştım, ilk ay küçük olanı denedim ama hata yapmışım. Bu ay büyük boyu deneyeceğim dedim ve küçük boy ile neden o kadar uğraştığımı anlamadım. Büyük boy Çok kolay yerleşti ve 10-12 saat sonra çok rahat çıkardım. Taktım ve varlığını unuttum. Temizlik, kuruluk, hareket rahatlığı çok güzel. Kesinlikle vazgeçilmezim artık

Eklentiler

• 4F5AAEF4-17BC-47C0-ABB4-AD21C21EA4C8.jpeg
    4F5AAEF4-17BC-47C0-ABB4-AD21C21EA4C8.jpeg
    63,7 KB · Görüntüleme: 93
Tekrardan merhaba ❤️
Adet kabını evde olduğum saatlerde taktım ve işten çıkmama 3 saat kala falan taktım. Bugün 3.günüm.
Yerleştirirken zorlanmıyorum tuvalete otururken takıp çıkarmak benim yöntemim.
Çıkartırken ama bir tık zorlanıyorum 4 5 dk yı buluyor. Ikınarak çıkartıyorum ama benimde aklıma bu ıkınma sarkmaya sebep olur mu bilemedim. Yumuşak olduğu için tutmak daha mı zor olur ki. Çıkarma da hala pratik değilim ve işteyken takamıyorum çıkaramam diye kanamam yoğun geçiyor çünkü. 12 saat durması mümkün değil bazen parçalı da geliyor. Mothersmart femometer kullanan var mı aramızda.

Tekrardan merhaba ❤️
Adet kabını evde olduğum saatlerde taktım ve işten çıkmama 3 saat kala falan taktım. Bugün 3.günüm.
Yerleştirirken zorlanmıyorum tuvalete otururken takıp çıkarmak benim yöntemim.
Çıkartırken ama bir tık zorlanıyorum 4 5 dk yı buluyor. Ikınarak çıkartıyorum ama benimde aklıma bu ıkınma sarkmaya sebep olur mu bilemedim. Yumuşak olduğu için tutmak daha mı zor olur ki. Çıkarma da hala pratik değilim ve işteyken takamıyorum çıkaramam diye kanamam yoğun geçiyor çünkü. 12 saat durması mümkün değil bazen parçalı da geliyor. Mothersmart femometer kullanan var mı aramızda.
Merhaba 😍
Cikarmak icin tutup çekme veya ıkinmana gerek yok canm. Bas ve isaret parmaginla kabi tut sık ve hafif nefes alirken çek 1 dk bile tutmaz. Soyledigim sekilde yaparsan kabin havasi cikiyo ve kab elinde hic kan dokulmeden cikmis oluyo umarim anlatabilmisimdir ☺️
Sizinti yasadin mi?

thempress thempress
Fotoğraftaki şekilde tutup cikarirsan vajinadan daha rahat çıkar 🙃

Eklentiler

• 20220325_110644.jpg
    20220325_110644.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 155
thempress thempress
Fotoğraftaki şekilde tutup cikarirsan vajinadan daha rahat çıkar 🙃
Bu şekilde yapıyorum zaten ama biraz yukarıya çıkıyor ya kap aşağıya indirebilmek için ıkınıyorum. Bir de o şekilde tutmak zor oluyor etimi kıstırdım birkaç kere tırnağımla tam tutabileceğim kıvama getirmeye çalışırken uğraşıyorum 😅
Sızdırma 1 2 damla oldu o da öğrenene kadar normaldir heralde.
Ama reglyken o kuruluk hissi harika ya.

Bu şekilde yapıyorum zaten ama biraz yukarıya çıkıyor ya kap aşağıya indirebilmek için ıkınıyorum. Bir de o şekilde tutmak zor oluyor etimi kıstırdım birkaç kere tırnağımla tam tutabileceğim kıvama getirmeye çalışırken uğraşıyorum 😅
Sızdırma 1 2 damla oldu o da öğrenene kadar normaldir heralde.
Ama reglyken o kuruluk hissi harika ya.
Tırnak varsa zor olur kesebiliyorsan kes regl zamanlari.
Klozete oturunca aslinda fazla zor olmuyo boyle tutup cekmek biraz dibinden yakalarsan bile gelir o zaten oyle boyle alışırsın ilk deneyim sonucta☺️

Tırnak varsa zor olur kesebiliyorsan kes regl zamanlari.
Klozete oturunca aslinda fazla zor olmuyo boyle tutup cekmek biraz dibinden yakalarsan bile gelir o zaten oyle boyle alışırsın ilk deneyim sonucta☺️
Adet kabı çok yumuşak bir de tutamamamdaki etken o mudur acaba neyse ilerleyen zamanda biraz daha sert yapılı bir kap alırım.
Birkaç regl dönemi atlatınca alışırım. Tırnaklarıma kıyamıyorum yavaş uzuyor zaten 🤭

X