Adet kabı (mentsrüel Cup) 🤗

Peki hiç yüzerken deneyimlediniz mi bunu çok merak ediyorum
Hayir kendim deneyimlemedim ama youtube da cokca video var kullanip denizde tecrube edip yorumlayan. Emin olmak icin onları izleyebilirsiniz

Herkese merhaba
Bugün ilk günüm ve ilk kez kullandım. Sıfır sorun , sıfır tedirginlik. Standart adet ağrım dışında hayatım gayet normaldi. Bir kez taktım öğleden sonra . Az önce boşalttım tekrar taktım. Açıkçası 8 saat içimde durdu . Boşaltırken de okuduklarima ve izlediklerimi uyguladim hiç düşündüğüm gibi elime bulaşma vs olmadı ki olsa bile çok normal ve bizzattbana ait bir şey. Temizledim tekrar takarken de hiç zorlanmadım. Şimdi ilk kez gece denetimlicem yarın tecrübelerimi paylaşırım. Bu arada ben lunetta 2 numara aldım . Normal doğumum var çünkü o yüzden boyut seçiminde hiç sorun yaşamadım Güney şehrinde yaşıyorum bunu özellikle belirtmek istedim çünkü pedsiz geçirdiğim ilk adet bu ve pişik yok, rahatsız his yok, kendime bile kokmuyorum, hışırtı yok, kaydı mı fikri yok. Yarın deniz ve gece tecrübemi paylasicam herkese iyi geceler. Şimdiden her kadın almalı diye düşünüyorum

Bir gecenin ardından yazmak istedim. Dün 11 civarı takmıştım sabah 8.20 gibi boşaltabildim. Aslında daha erken kalktım ama bir anne olarak sabah telaşim olduğu için hem bosaltamadim. Adet olacağım ve olduğum ilk gece büyük bir uyku problemi yaşıyorum o yüzden çok fazla ve türlü pozisyon değişikliği yaparak uyuyorum. Sonuç sıfır sızıntı, ped rahatsızlıkları yok. Adet olmadığınız bir dönem nasılsa öyle.
Pedlerde olduğu gibi her tuvalete gidişte değiştirme boşaltma gibi bir şey yok. İdrar yaparken çıkartmak durumunda değilsiniz çünkü idrar çıkışı zaten farklı bir noktada. Bir kaç kişi özelden yazıp sorunca buraya da yazayım dedim. Yıllardır pedlerle rezillik yaşamışım. Bugün denizde de sorun yasamazsam benden 10 üzerinden 1500 puan alır.

Cok sevindimmm adiniza bu rahatliga alisinca bırakamaz insan artık hele ki gece özgürce istedigi pozisyonda uyuyabiliyorsa

Az önce denizden geldim yaklaşık iki saat ama en fazla yarım saat denize girdim. Sürekli arkamda önümde suya bakıp durdum yürürken çaktırmadan bakmaya çalıştım, oturduğunda, oturduğum yerd vs yani psikopat gibiydim suda, oturduğum yerde ayaga kalktığımda vs hiç bir yerde bir şey yoktu. Eve gelip bikinimi kontrol edince çok az fark ettim. Bikinim lacivert olduğu için kesinlikle dışardan anlaşılmıyor açık renk beyaz olsaydı anlasilirdi sanırım ya da altta kaldığı için fatk edilmeye de bilirdi. Bu sızıntı mı yoksa kabı taktiktan son vajina duvarında kalan adet kanı mı bilmiyorum ama araştırdığım zaman bazıları doğru taktiktan sonra çok az kabın dışında kalan kısımda olanlar cikabiliyor demişti . Sızıntı olsaydı eğer şezlonga da geçerdi dusuncesindeyim. Şezlonga serdiğim havlumda en ufak bir leke yoktu. Bu hafif lekeye ragmen benim içim bugün çok rahatladı . Yarın kafam rahat bir şekilde denize giricem. Ayrıca denize girdiğim için adet sancısı, ağrısına dair ne varsa yok oldu. Allah icat edenden yayandan uretenden razı olsun. Her kadının ulaşabileceği seviyelere gelmesi dileğiyle

Dün bir ara baktım baya sızmış morelim bozuldu sonra yaptığım hatayı fark ettim sizinle paylaşayım dedim. Çok derine itmek de sizintiya neden oluyor . Aklınızda bulunsun. Sonra düzelttim yine sorunsuz bir gece oldu ki en yoğun gecemdi. Köküne kadar sokunca daha iyi tutar diye düşünen ben yanıldım

Bugün 3 günüm ve daha doğru kullanma başladım. Sizi rahatsız etmeyecek ölçüde ne kadar derine itmeden takarsanız o kadar iyi oluyor. Böylece vajina duvarında kalan adet kanı iç camaairiniza gelmiyor. Ancak çok fazla ittifiniz zaman vakum doğru olsa bile vajina duvarında kalan kan camaairiniza akıyor maalesef. Aşırı değil ama neticede iç çamaşırı değiştirmek gerekiyore. O yüzden ben alttan tutup çekmek için yapılmış olan yerden iki blok kestim ben lunetta kullanıyorum bu arada. Bir blok daha keseceğim böylece daha rahat olacak ve iç camasiriniz da temiz kalacak. Bu arada 3 gündür de denize giriyorum sıfır sorun. Herkese iyi geceler diliyorum

Bu ikinci adet dönemim ve çok güzel bir şey oldu paylaşmak istedim. Bende 8 cm miyom var ve her adet dönemi çamur şeklinde lekelenme yaaiyordum bu leke bazen 3 güne kadar uzuyor. İlk defa daha ikinci ay da lekelenme yaşamadım. Kesinlikle zaten pedlerden daha sağlıklı yakın zamanda gidip miyom olcumleeimi de yaptıracağım ve bundan sonraki süreci bir de bu açıdan takip edeceğim. Kullanın kullandirin

Bu ürünü yeni keşfettim ve aldım, dün elime ulaştı, sterilizasyonunu yaptım dün bir kaç kere denedim ama beceremedim. C şeklinde kıvırıp yerleştiriyordum ama içeride açılımıyor, C şeklinde kalıyor. Galiba kullanamayacağım dedim. Bugün burada kullanıcı yorumlarını okuyunca yanlış yaptığımı anladım. Çok iktiriyormuşum. Çok iktirmeye gerek yok rahim ağzına yerleşmesi yeterli, kendiliğinden açılıyor ve uygun şekli alıp vakum gibi yapışıyor, rahatsızlık hissi yok. Gerçi adet dönemim değil ama ped ve tamponlardan kurtulacağım ve alışayım diye bir an önce denemek istedim. Çıkarması da takması kadar kolay geldi. Adet döneminde doğru yapıp yapmadığımı göreceğim. Adet dönemimde kullanınca tekrar yazacağım ama şimdilik yorumum muhteşem bişey.

Ben 6-7 aydır kullanıyorum öyle büyük rahatlık ki. Arkadaşımın birinin yorumu "Sobalı evden kaloriferli eve geçmiş gibisin"
Beije den almıştım ve küçük boy. Ilk aylar ürün çok başarılı idi vakum konusunda. Ancak geçen ay ve bu ay bir türlü tam açılmıyor ve vakum olmuyor. Belki yapısını bozmuş olabilirim kaynatırken. Ya da ürün pek de iyi değildir, lunette alacağım bir tane de. Artık ped e dönemem Resmen adet dönemimde olduğunuzu unutturuyor alet size. Içimde oldugunu unuttugum çok oldu.

Aşağıdaki hususları öğrendim ve sizlerle de paylaşayım dedim.
* Çelik tencerede kaynatırken ürün tencereye dokunuyor ister istemez, bu önerilmiyor bozulur diye. Porselen veya cam bir kapta kaynatmak daha garanti imiş.
*Bir de pelvik kaslarımızın güçsüz olmasi da ürünün başarısına olumsuz etki ediyormuş. Egzersizlere başladım hemen.

Bir yerde menstrual cup övülecekse ben de överim ben kullanali belki iki yıl olacak. Ama hala bazen takarken,bazen de çıkartırken sorun yaşadığım oluyor. bazen de akışın içinde pit diye hallediyorum.
Gerci ben yıllardır taktigim lensi bile bazen takip cikarmayi beceremeyen biriyim, bence sorun cupta değil, bende:))
Yine de her şeyiyle iyi ki almışım diyorum. Canım cup bugüne kadar ne aktı,ne sızdı. Taktigim gibi varlığını unuttum. Artık ne tatil dert ediyorum adet günüme denk gelecek, ne özel etkinlik. Kim icat ettiyse Allah razı olsun

Adet dönemimde kullandım ama çok başarılı olamadım. İlk akşam hafif sızıntı yaptı çok iktirdim diye düşündüm biraz çekince çok dışarıda duruyor kendiliğinden çıkıyor. İktirince açılmıyor. Otururken yatarken sızlama hissi epey var. Ve varlığını hissediyorum, sızlama hissi var. Biri bana tam olarak anlatabilir mi ben nerede yanlış yapıyorum

Kendime düzeltme yapıyorum kızlar. Bugün işte rahatsız olduğum için çıkarıp tampon kullandım. Öğleden sonra bir kaç güzel anlatımla video izledim ve tekrar denedim. Şu an varlığını hissetmiyorum, yanlış şekilde durduğum pozisyonum kötü olduğu için muhtemelen yerleştiremedim ve kendi canımı acıttım diye düşünüyorum. Şu an çok rahatım, yine ikinci denemem olduğu için ped koydum sızıntı olursa diye. Mutlu ve temiz hissediyorum kendimi, sabaha netleşir be derece başarılı olduğum

Merhaba, ben açıkçası hiç cinsel ilişki denemedim, kabın özelliklerinden biri de buymuş kullanım açıklamalarında yazıyor. Dediğim gibi benim bu kabı alma sebebim bu değildi şekli ve standart beden olması sebebiyle bunu seçtim.

İçeride birşeyin olduğu hissi olmuyor mu? Çok rahatsız edici birşeymiş gibi görünüyor. Ayrıca vajina genişlemesi yapmaz mı zamanla.

İçeride birşeyin olduğu hissi olmuyor mu? Çok rahatsız edici birşeymiş gibi görünüyor. Ayrıca vajina genişlemesi yapmaz mı zamanla.
Vajina elastik bir yapiya sahiptir genişleme vs yapmaz bisey varmis hissine gelirsek eger dogru sekilde yerlesmezse rahatsz edici olur ama dogru sekilde yerlestirilse hissedilmiyor tamponda oldugu gibi

Son düzenleme:
Vajina elastik bir yapiya sahiptir genişleme vs yapmaz bisey varmis hissine gelirsek eger dogru sekilde yerlesmezse rahatsz edici olur ama dogru sekilde yerlestirilse hissedilmiyor tamponda oldugu gibi
Vajina genişleme yapabiliyor zamanla sık doğum sık ilişkiye girmek vb durumlarda ki bunun akabinde vajina daraltma ameliyatları bile yapılıyor. Bilemiyorum tabi böyle bir durum söz konusu olabilir mi aklıma geldi sadece.

Kucuk bir kap ile genisleme olmayacagini belitttim sadece yoksa dogum veya sık iliski ile ayni etkiye sahip olamaz zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…