Aile Planlaması adet bitiminin 1 hafta sonrası kanama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ozcanan

NAR ÇİÇEĞİM
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2012
3.775
289
merhaba;
kasım 25 te doğum yaptım, kızımın 40 ı çıkar çıkmaz adet oldum ikinci adetimde ria taktırdım düzenli olarak adet oluyorum ama adet bitiminden 1 hafta sonra lekeli lekeli kanamam oluyo kontrol ettirdim kayma yok ama neden kanama oluyo bulunduğum ilçede kadın doğum uzmanı izinli önemli bir durum var mı dır

ria dediğin spiral mi bence onu kullanma spiral döllenmiş yumurtanın rahime gitmesini engelliyo ayrıca forumda doğum hikayelerini okudum biri spiral kullanırken hamile kalmış tam korumuyo yani farklı bi korunma yöntemi kullan hemde rahim ağzında yaraya sebep olabilir eğer yara oluşmaya başladıysa ondan da kanama yapıyo olabilir bence en kısa zamanda kontrole git ben spirali sağlıklı bulmuyorum zaten

ria dediğin spiral mi bence onu kullanma spiral döllenmiş yumurtanın rahime gitmesini engelliyo ayrıca forumda doğum hikayelerini okudum biri spiral kullanırken hamile kalmış tam korumuyo yani farklı bi korunma yöntemi kullan hemde rahim ağzında yaraya sebep olabilir eğer yara oluşmaya başladıysa ondan da kanama yapıyo olabilir bence en kısa zamanda kontrole git ben spirali sağlıklı bulmuyorum zaten

yumurtlama zamanımı bildiğim için artık daha dikkatliyim ama diğer korunma yöntemleri mesela kondom eşim kullanmak istemiyor geri çekilme en tehlikelisi spiral iyi koruma yöntemi şu aralar benim için çünkü emziriyorum ama yara işine takıldı kafam hemen yara yapar mı daha 2 ay oldu takılalı iltihap falan yok dedi kontrolde teşekkürler cevabın için

yumurtlama zamanımı bildiğim için artık daha dikkatliyim ama diğer korunma yöntemleri mesela kondom eşim kullanmak istemiyor geri çekilme en tehlikelisi spiral iyi koruma yöntemi şu aralar benim için çünkü emziriyorum ama yara işine takıldı kafam hemen yara yapar mı daha 2 ay oldu takılalı iltihap falan yok dedi kontrolde teşekkürler cevabın için

rica ederim ama benim bildiğim spiral yara yapabiliyo ve bazı kişiler de dediğin gibi kanama da yapıyo bende daha önceden evlilik yaptım ama spiral hiç kullanmadım geri çekilme yöntemiylede korundum hiç bi sorun olmadı

X