Adalet bakanlığı katiplik alımları için gelin birlikte çalışalım 😊

Aslında öğrenmeye açık biriyim ama çok korkuyorum hata mı yaparım diye birde birilerine sürekli bir şey sormaya çekinen bir insanım özel sektörde maalesef bir sefer yarımyamalak gösterirler dört dörtlük performans beklerlerdi anlamadığın bir şeyi ikinci sefere sorsan hayvan gibi tepki gösterirlerdi öyle olunca kendimi çok geri çekiyordum inşallah adliye de iş hayatına başlarsam böyle durumlarla karşılaşmam çünkü cidden psikolojik olarak kötü etkiledi beni bu durum işin ağırlığını yoğunluğunu değil de iş öğrenme sürecini takıyorum inşallah iyi karakterli yardımsever insanlarla karşılaşırım 🫶iş hayatında böyle düzgün insanlar kaldı mı bilmiyorum tabi 🤷‍♀️🥲
Korkmayacaksın, soru sormaktan çekinmeyeceksin. Devlette de iyisi de var kötüsü de. Çünkü bu insanın kendisiyle alakalı. Sen yardımsever birileri gelsin de bana yardım etsin diye beklersen daha çok beklersin. Bir kaç ay sonra arkandan bu da hiç iş öğrenemedi diye konuşurlar. Hem iş öğretmezler, hem konuşurlar.
Girişken olup soru soracaksın. Sen sor cevap verirse verir, vermezse kendi bilir. İşi öğrenemem diye çekinirsen öğrenemezsin. Hep öğrenmeye odaklı ol

Korkmayacaksın, soru sormaktan çekinmeyeceksin. Devlette de iyisi de var kötüsü de. Çünkü bu insanın kendisiyle alakalı. Sen yardımsever birileri gelsin de bana yardım etsin diye beklersen daha çok beklersin. Bir kaç ay sonra arkandan bu da hiç iş öğrenemedi diye konuşurlar. Hem iş öğretmezler, hem konuşurlar.
Girişken olup soru soracaksın. Sen sor cevap verirse verir, vermezse kendi bilir. İşi öğrenemem diye çekinirsen öğrenemezsin. Hep öğrenmeye odaklı ol
Aslında kötü insandan ve yardımsever olmasından kastım soru sorsan ikinciye bile cevap vermeyen sanki sorup sorup darlamşsım gibi ben anlattım sana diye tepki veren insanlar olduki atandım diyelim bu sefer zaten kendimi geri çekmeyeceğim yanlış bir şey yaparsam da yapacak bir şey yok yeri gelecek yanlış da yapacağım sora sora öğreneyeceğim özelde çalıştığım yerdeki insanlar patron yeğeni karakteri bozuk sırtı sağlam kişiler olduğu için böyle insan dışı tepki veriyorlardı ben ne b.k yersem yiyeyim kime mobing edersem edeyim ben kovulmam rahatı yaşadıkları için diyorum ya kimsenin kimseye bağırmaya hakkı yok yanlış bir şey yapsam bildiğin anırıyordu herif kendimi niye böyle ezdirdim niye tepkisiz kaldım diye kendime kızıyorum onlara bu hakkı çoğu kezde ben verdim

Aslında kötü insandan ve yardımsever olmasından kastım soru sorsan ikinciye bile cevap vermeyen sanki sorup sorup darlamşsım gibi ben anlattım sana diye tepki veren insanlar olduki atandım diyelim bu sefer zaten kendimi geri çekmeyeceğim yanlış bir şey yaparsam da yapacak bir şey yok yeri gelecek yanlış da yapacağım sora sora öğreneyeceğim özelde çalıştığım yerdeki insanlar patron yeğeni karakteri bozuk sırtı sağlam kişiler olduğu için böyle insan dışı tepki veriyorlardı ben ne b.k yersem yiyeyim kime mobing edersem edeyim ben kovulmam rahatı yaşadıkları için diyorum ya kimsenin kimseye bağırmaya hakkı yok yanlış bir şey yapsam bildiğin anırıyordu herif kendimi niye böyle ezdirdim niye tepkisiz kaldım diye kendime kızıyorum onlara bu hakkı çoğu kezde ben verdim
İşte hatalarını, eksik taraflarını görmüşsün o zaman yaptıklarını atanınca yapmazsan sorun olmaz. İnsanlarda sana öyle davranamaz

İşte hatalarını, eksik taraflarını görmüşsün o zaman yaptıklarını atanınca yapmazsan sorun olmaz. İnsanlarda sana öyle davranamaz
O zamanlar yaşım biraz daha küçüktü konuşursam kendimi savunursam sıkıntı olur diye düşündüm😒 🙄 konuşmadığım hakkımı aramadığım için kendime sıkıntı ettim işte 🤷‍♀️😒üzerinden zaman geçti içimde hâlâ yeni bir işe girersem gene mi kötü şeyler olacak korkusu 😒ama dediğim gibi bu sefer kendimi ezdirmeye niyetim yok olgunlaştım şunu da anladım ki ne kadar saygısızlık etmeyim diye susarsan o kadar çok eziyorlar sen sesini çıkarırsan da geri adım atıyorlar 🙄Allah her yerde her daim karakterli iyi insanlarla karşılaştırsın iyi insanlarda çok denk gelelim
Size kaç sene oldu meslekte

O zamanlar yaşım biraz daha küçüktü konuşursam kendimi savunursam sıkıntı olur diye düşündüm😒 🙄 konuşmadığım hakkımı aramadığım için kendime sıkıntı ettim işte 🤷‍♀️😒üzerinden zaman geçti içimde hâlâ yeni bir işe girersem gene mi kötü şeyler olacak korkusu 😒ama dediğim gibi bu sefer kendimi ezdirmeye niyetim yok olgunlaştım şunu da anladım ki ne kadar saygısızlık etmeyim diye susarsan o kadar çok eziyorlar sen sesini çıkarırsan da geri adım atıyorlar 🙄Allah her yerde her daim karakterli iyi insanlarla karşılaştırsın iyi insanlarda çok denk gelelim
Size kaç sene oldu meslekte
10 seneyi geçti.

Arkadaşlar merhaba iki üç ay önce girmiş olduğum çok da çalışamadığım katiplik mülakatından elendim bu sene ki alımlar için hazırlananlar varsa birlikte çalışalım günlük kaç saat klavye çalıştığımızı yazıp nasıl çalışma programıyla ilerlediğimizi yazıp birbirimizi motive edelim 🥳😊
Merhabaa açıkçası benimde yeni bir macerammoldu sizin gruba yakın diye bende takibe alabilir miyim hergun 1 saat okuma +1 saat pratik+ 50-100 soruda soru coUmu yapmaa hedefim.

Merhaba katiplik için mi hazırlanıyorsunuz
Hayirr bende yks ye girmiştim hukuka yerleştim.zaten evli çocuklu ve işsahibi biriyim tamamen okumak mademmsinavlara gitme.hedefi koydum kendime soz veerdim çalışmak. 1. Sınıf derslerinden itibaren bi çalışma.ekibiyle gaza gelme ihtiyacı

Hayirr bende yks ye girmiştim hukuka yerleştim.zaten evli çocuklu ve işsahibi biriyim tamamen okumak mademmsinavlara gitme.hedefi koydum kendime soz veerdim çalışmak. 1. Sınıf derslerinden itibaren bi çalışma.ekibiyle gaza gelme ihtiyacı
Allah zihin açıklığı versin bizim grubumuz katiplik mülakatına hazırlananlar için açılan bir grup isterseniz tabi ki yazabilirsiniz buraya da çalışma hedeflerinizi

Çok şükür işten yana sıkıntım yok. Ama insanlardan yana fazlaca var😄
Aman iyi işten yana olmasın inan bana en önemlisi o 🥲 insanlar her yerde bela 😒 çalışana az biraz saygıları olsa zaten hem onlar hem çalışan için kolay olur bazı şeyler ama bizim insanımız maalesef mecbur gibi görüyor keşke eğitilebilseler😒

29 ağustos perşembe günü 3 saat çalışıldı beş sayfa yazıldı ☺️
Cuma günü dinlenme molası 🥲
Bugün kaldığım yerden devam edeceğim inşallah 🫶
31 ağustos bir çalışıldı 😒 3 sayfa yazıldı
1 eylül çalışamadım işlerden dolayı 😒😢
2 eylül bir saat çalışıldı
Bu hafta işlerim yoğun inşallah diğer haftaya çalışma saatlerimi yükselteceğim👏

Çok şükür işten yana sıkıntım yok. Ama insanlardan yana fazlaca var😄
Senin alanın cezaevi icra zabıt hangisi canım
Bir taraftan özelde ben de.iş bakıyorum hafta sonu tatil olan fabrikalar var oraya bir yere girersem hafta içi işten gelince dermanım kalırsa yarım saat bir çalışırım hafta sonu da iyi yüklenirim klavyeye diyorum bakalım

31 ağustos bir çalışıldı 😒 3 sayfa yazıldı
1 eylül çalışamadım işlerden dolayı 😒😢
2 eylül bir saat çalışıldı
Bu hafta işlerim yoğun inşallah diğer haftaya çalışma saatlerimi yükselteceğim👏
Günlük 5 6 saat çalışan varmış helal olsun.ben bu şekil çalışma ile nasıl ilerlerim bilmiyorum 😒😒

Senin alanın cezaevi icra zabıt hangisi canım
Bir taraftan özelde ben de.iş bakıyorum hafta sonu tatil olan fabrikalar var oraya bir yere girersem hafta içi işten gelince dermanım kalırsa yarım saat bir çalışırım hafta sonu da iyi yüklenirim klavyeye diyorum bakalım
Adliyede çalışıyorum ben. İnşallah gönlüne göre iş de bulursun, katiplik için de çalışabilirsin. Çalışmadan da olmuyor.

Adliyede çalışıyorum ben. İnşallah gönlüne göre iş de bulursun, katiplik için de çalışabilirsin. Çalışmadan da olmuyor.
Olmuyor aynen iş bulmakta çok zor dün gene mağazalara cv bıraktım bakalım yarın tekrar birkaç yere daha bırakacağım klavyede de 90 a çıktım inşallah alıma kadar daha da çıkarım günlük istikrarlı bir şekilde az da olsa çalışmanın fayda sağlayacağını düşünüyorum millet 6 saat çalıştığını yazmış ama işten güçten ben o kadar vaktimi klavyeye maalesef ayıramıyorum 🤷‍♀️🙄

X