Poğaçalar Açma -Billur Tuz Sponsorluğunda

Jawlensky

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
4 Eylül 2018
18.683
71.845
Hayırlı akşamlar
Açma tarifimle karşınızdayim
Daha önceki tarifleri bir kenara bıraktıracak güzellikte bir tarif tek tek acma katlama yağlama işine son

Malzemeler:
1 su bardağı süt
1 su bardağı ılık su
1 çay bardağı sıvı yag
1 paket margarin ya da tereyağ ben teremyag kullandım 1 paketin yarısından az kullandim
1 tane yaş maya, kuru maya da kullanabilirsiniz
2 yumurta, beyazı hamur için sarısı üzerine
1 dolu tatlı kaşığı tuz
2 çorba kaşığı şeker
1 kilodan 1 ya da 1.5 bardak az un, unu kontrollü koymak gerekiyor

Yoğurma kabına suyu sütü karistirip içine şeker tuz atıp mayayı eritiyoruz yumurta akı ve sıvı yağı koyup tekrar karıştırıp kontorllu şekilde unu koyuyoruz

Yoğurmaya başlıyoruz. Yumuşak ele yapışan bir hamur olmalı

Hamurumuzu üstünü streç film ile kapatıp yaklaşık yarım saat mayalanmaya bırakıyoruz

Havasını biraz alıp yagladigimiz tezgaha yayıyoruz, 1 cm kalınlığında olması yeterli

Oda ısısında erimiş margarinden parça parça üzerine yayıyoruz sonra üst kısmından tutup yarısına kadar katılıyoruz, katladigimiz kısma yine margarin sürüyoruz

Alt tarafından tutup üzerine katlayıp yarısını yagliyoruz sonra diğer ucundan onun da üzerine kapatıp elimizle tezgaha yayıyoruz

Hamurumuzdaki hava kabarciklarini gormussek hamurumuz mükemmel tutmuş demektir. Keskin bir bıçak ya da pizza ruletiyle 2 parmak kalınlığında kesiyoruz

Parçalardan birini alıp 2 ye katlayıp uçlarından tutup bururuyoruz

Tepsimize dizip 10 dk mayalamaya bırakıyoruz sonra havasını sondurmeden yumurta sarısı sürüp arzuya göre süslüyoruz

200 derece oncden ısıtılmış fırında yaklaşık 20 dk pişiriyoruz

Mmmmm misss gibi yumuşacık acmalarimiz hazır deneyecek olanlara afiyet şifa olsun❤❤❤
Gelelim sunuma

Son düzenleme:
Ayyyyy buda çokkkkk guzelllllll çok çekişmeli olmaya başladı burası ellerine sağlık canım muhteşem olmuş valla bol.sans diliyorum yarışmada

Harika olmuş valla, bayıldım
Ellerine emeğine sağlık. Yarışmada başarılar dilerim
Cantanemmm çok çok teşekkür ederimmm
Ayyyyy buda çokkkkk guzelllllll çok çekişmeli olmaya başladı burası ellerine sağlık canım muhteşem olmuş valla bol.sans diliyorum yarışmada
Eveeet rakiplerim cok güçlü teşekkür ederim gulumsecim
Amaniiiin açmaya gell hemşom ellerine sağlık yine sahaneeee
Hemsooomm beğenmene çok sevindim teşekkür ederim

Hem tarifini, hem sunumunu çok beğendim, eline sağlık

Vayyy Nihalim ne kadar güzel olmuş. diyet bitsin deneyeceğim tarifini mutlaka ❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…