Acill Yardm

lall_86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2007
74
0
18 Ekimde evlenıyorum nasıl korunucam bılmıyorum eyer hapla korunursam nezaman hap içmeye başmam gerek bana yardım edermısınız:uhm:

aslinda normalde adetinin ilk günü hapa baslaman gerek.benim dügünüme iki hafta kala adet oldum ve daha iliskiye girmedigim halde hapa baslamistim.ama sen yinede bir doktora yada en azindan bir eczaneye danis bence.bakalim ne diycekler.

canım benim devamlı doğal yöntemlerle korunmak iyi değil.Bence en iyisi doktora danışman kafamıza göre ne dersek belki senin vücudun kabul etmeyecek.eğer doktor uygun görürse şimdiye baş0laman gerekiyor do0ğum kontrol hapına.Ben doktora gitmiştim ve kantahlili idrar tahlilinden sonra yasmini tavsiye etti.Yinede çok tereddütlerim vardı.Çok araştırdım ve daha sonra gittiğim doktorla aynı hapı tavsiye etti.Çünkü,dozajı düşük,yan etkisi az.. Şimdiden allah mesut etsin

Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun doğum kontrol yöntemine karar vermeden önce sana uygunmu değilmi önce onu bir araştır derim yani (hap, prezarvatiff vs...) pek çok yöntem var bunlardan hangisi sana ve eşine uygun? ilaç kullanman için senin herhangi bir rahatsızlığın varmı hangi hap daha uygun bunları bilmek gerekiyor tüm sağlık ocakları ücretsiz sana yardımcı olacaktır yine de sorun olursa seve seve cevaplarım

prezarvatif devamlı kullanımda mantara neden oluyor..Aklının köşesinde bulunsun diye dedim..

Mutlaka bir doktora git canım o seni kontrol eder ve en uygun yöntemi en sağlıklı şekilde açıklar.Mutluluklar diliyorum şimdiden,rabbim bir yastıkta kocatsın...

Teşekkür ederım arkadaşlar ama işten ızın alamıyorum doktora nasıl gıdıcem bılmıyorum en ıyı hap hangısı

bende sağlık ocağına gitmiştim. doktor çok güzel anlatmıştı. memnun kalmıştım. evlenmeden 1 ay önce, ilk adet günümde kullanmıştım hapı. ama bende çok mide bulantısı yapmıştı o yüzden markasını değiştirmiştim... şimdi ne kullandığımı da hatırlamıyorum..
ama şimdiki aklım olsaydı direk doktora giderdim, hem bi kontrolden geçerdim.bence sen de ilk önce kadın doğum doktoruna gitmelisin hem bi kontrolden geçersin.. ileride bebek düşüneceğinden belki doktor sana daha başka bir yöntem önerir. doktoruna danış bence.
mutluluklar bu ara da...

bende sağlık ocağına gitmiştim. doktor çok güzel anlatmıştı. memnun kalmıştım. evlenmeden 1 ay önce, ilk adet günümde kullanmıştım hapı. ama bende çok mide bulantısı yapmıştı o yüzden markasını değiştirmiştim... şimdi ne kullandığımı da hatırlamıyorum..
ama şimdiki aklım olsaydı direk doktora giderdim, hem bi kontrolden geçerdim.bence sen de ilk önce kadın doğum doktoruna gitmelisin hem bi kontrolden geçersin.. ileride bebek düşüneceğinden belki doktor sana daha başka bir yöntem önerir. doktoruna danış bence.
mutluluklar bu ara da...

teşekkür ederım arkadaşlar ama işten ızın alamıyorum doktora nasıl gıdıcem bılmıyorum en ıyı hap hangısı

yarim saatte olsa izin al ne yapip edip bir kadin doktoruna gözükmelisin.bu evlilik güzelim eğer başlangiçta yanliş bir hata belki bir ömür boyu üzülmene sebebiyet verecek allah korusun tabii..

bence en iyi korunma eşin korunması çünkü hap ki ben kullandım en düşük dozajı bile hormon sonuçta üç aylık iğneler sakın kullanma kullanan tanıdıkların hala bebeği yok hap kullandım benim adtlerim sancılı ve uzun sürerdi dr bana hap verdi adetlerim kısaldı sancılarım bitti bıraktım hapı 5 ay oldu adetlerim zamanında geliyor ama az geliyor sen korunma eşin korunsun

Herkes yazmış ama ben de yazayım. Doğum kontrol yöntemini bir doktora danışarak seçmen en doğrusu. Aksi takdirde ya sana ve eşine uygun olmadığı için başarısız olabilir ya da sizi mutsuz edibilir ya da sağlık problemlerine yol açabilir.
Evet zaman bulmak zor, daha önce gitmediysen utanma duygusunu yenmek de zor. Ama önemli bir konu. Nelere zaman ayırmıyoruz ki.
Hapa bir ay önce başlamak gerekiyor ve hapa adetin ilk günü başlanır. 21 gün kullanılır. Bu son haptan 2-3 gün sonra adet başlar. 7 gün aradan sonra yeniden başlanır. Yani 28 günlük yumurtlama döngüsünün 21 günü haplı 7 günü boş geçer.
Bir de bulantıya karşı ilacı gece yatarken almak pratik bir çözüm olabiliyor.
Mutluluklar dilerim.

merhaba
öncelikle şimdiden mutluluklar dilerim
benim evliliğim üçüncü yılında evlenmeden önce bende danışmak için doktora gitmiştim genç kızken mens problemlerim olduğu için doktor bebek istiyorsam kesinlikle doğum kontrol hapı kullanmamam gerektiğini söyledi ama ben malesef dinlemedim bir sene ilaç kullandım bilirsin işte kocamı henüz çok iyi tanımıyorum zamanı değil diyerek.....
SONUÇ
8 ay önceki bir düşük ve şimdi hamile kalmaya çalışan ben....
lütfen bir doktora görünün ve onun tavsiyelerini uygulayın zaman yaratılır nasıl olsa çünkü hataların dönüşü olmuyor
mutluluklar

canım ben degecen sene ekımde evlendım ama once kadın doguma gıttım
kan testı yaptı hap kullandım dıana35 4 ay kullandım ve bıraktım
ama 1 ay denedım bebk olmadı sımdıde enf var tedavı oluyorum bence hap kullanma dr lar kısırlık yapmaz dıolar ama benım korkum var dıorum keske kullanmasaydım bebgın olmamasından ılk gece hamıle kalmak ıyıdır
esın korunsun
bu arada sakın ıgne falan kullanma bu sıtede bı arkadas yazmıstı ıgneden tum sısıtemı bozulmus ve kalıcı kısırlıkolmus
dr hap a bunyen uygun mu deılmı bakıp karar verıo bılmadenbasına ıs acarsın sımdı 1 saat ayaıramıyorsun sonra dr dan cıkmazsın veya benım gıbı korkarsın o uzden hap kullanma korku ınsanı mahvedıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…