Aile Planlaması ACILL:Cerazette bittiği günün ertesi yasmine başlanır mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ckolatakahve

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2018
3.231
2.669
Iyi geceler kizlar.
Insallah yardimci olabilecek birisi vardir
6 aylık kızım var. Cerazette kullaniyordum korunma yontemi olarak. Paket bitti, 2 gündür de bulamiyoruz eczanede. Yasmin aldi esim. Dun sonuncusunu almistim. Bugun yasmini kullansam korumaya devam eder mi acaba? Nasil geçiş yapmak gerekir? Doktor 6 aylikken yasmin kullanabilirsin demisti. Daha once hic kullanmadım.

Benim bildiğim emzirirken bu haplar kullanılmıyor bir araştırın isterseniz

Canın Tum hapların işlevleri aynı.Fakat sen paketi bitirdikten sonra yedi gün ara verdin mi?.Asla yedi gün hap kullanmayacaksin.Sekizinci gün yasminin ilk hpindan baslayabilirsin hiçbir problem olmaz.O verdiğin arada eder görüyorsun.Ha sen daha adet gormediysen doğumdan sonra,gene problem değil yedi günlük arayı mecbur veriyorsun.

Emziriyorsan önerilmiyor.bana emzirdiğim için cerazette verdi doktorum ama adet düzensizliği yapıyor diye kullanmadım.

Kuzum cerazette de hic ara verilmiyor. Bitirdikten sonra da ara vermelimiydim yasmin icin biraz once içtim, sabah eczaciyla konusacagim

Emziriyorsan önerilmiyor.bana emzirdiğim için cerazette verdi doktorum ama adet düzensizliği yapıyor diye kullanmadım.
Bende 6 Ay kullandim, devam edecektim ama eczanede yokmus doktor da dogumdan sonra da, gecenlerde de 6. aydan sonra yasmin kullanabilirsin demişti. yanlış mi yaptim kii

Kuzum cerazette de hic ara verilmiyor. Bitirdikten sonra da ara vermelimiydim yasmin icin biraz once içtim, sabah eczaciyla konusacagim
Valla ben mgrognom ve Yasmin kullandım uzun süre,senin dediğin ara verilmeden içilen hapı hiç bilmiyorum canım .Normalde veriliyor ama bu bilgim yok maalesef

Bende 6 Ay kullandim, devam edecektim ama eczanede yokmus doktor da dogumdan sonra da, gecenlerde de 6. aydan sonra yasmin kullanabilirsin demişti. yanlış mi yaptim kii
Benim bildigim duyduğum emziren annelere cerazette veriliyor ve kanaman azalıyor, sütün azalmasın diye hem de korusun diye. Çünkü diger kontrol hapları gibi degil cerazette. Emziren annelere özel. Siz mutlaka danışın doktora.

Valla ben mgrognom ve Yasmin kullandım uzun süre,senin dediğin ara verilmeden içilen hapı hiç bilmiyorum canım .Normalde veriliyor ama bu bilgim yok maalesef
Evet kuzum hamile kalmadan önce bende mg kullandim. Emzirirken mecbur cerazette kullanıyordum. Şimdi gecmem gerekti ama bilgim yok.

Tesekkur ederim ❤

Evet, kullandim bende. Biliyorum da etkisini ama bulamadim eczenede sabaha kadar beklemem gerek. Doktorda 6 ay doldu kullan demisti mesajlasmada. Kontrole gel dedi ama gidemedim daha. Sabah eczaciya daniscam. Cok tesekkur ederim

Emzirirken cezarette yaziyorlar, cunku cok dusuk dozdz hormon iceriyor ve ostrojen icermiyor. Yasmin iceriyor, doktor neden alti ay demis anlamadim, onemli olan emziridigin sure. Acaba simdi emzirmeyip baska bi doktorami gitsen?

Emzirirken cezarette yaziyorlar, cunku cok dusuk dozdz hormon iceriyor ve ostrojen icermiyor. Yasmin iceriyor, doktor neden alti ay demis anlamadim, onemli olan emziridigin sure. Acaba simdi emzirmeyip baska bi doktorami gitsen?
Yaaaa biliyor emzirdigimi offf korktum şimdi. Bakayim bi boş doktor var mi, sağol kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…