acile gittim hamileyim lekelenmem var:((((

canımm sen dediğim gib yat dinlen hep sen daha önce kaç düşük yaprtın sebebi bellimiydi benimki sanırım fazla iş yapmaktan halı falan kaldırmıştım ilkinde ama ikincidede aynı lekelenmem oldu hiçbişi yapmama rağmen demekki rabbim ömür vermiş inşallah rabbim senin bebeğinede sağlıklı hayırlı ömür verir

dualarım seninle canımm bide canımm alttan ultrason tejhlikeli değilmi sanırım sana öyle bakmış doktor düşüğü tetikleyebiliomuş her doktor beceremiyomuş diye duymuştum

o düşüklerin nedenini hiç araştırmadım canım nasip olmadıki diğer 2 si ilk eşimdendi zaten... belki dedim olmaması hayırlıymış ayrılık varmış dedim. senin lekelenmelerin kaç gün sürüyordu rengi miktarı nasıldı ?

merhaba canım.

çok geçmiş olsun bende aynı şeyleri yaşadım.

ilk gebeliğim 6+5 de düştü. 14 ay uğraştım şimdi tekrar hamileyim. ve bunda da 6 haftalıkken lekelenme oldu aynı senin tarif ettiğin gibi. acıbademe acile gittim. serum+ iğne oldum. yatak istirhati aldım. ve ilişkiden uzak durdum. şimdi herşey yolunda çok şükür.

ağır kaldırma,stres yapma,yataktan kolay kolay kalma. günde en fazla 2 saat ayakta kal. çok dikkat et. 10 haftadan sonra biraz daha rahatlarsın.

ben 5+6 da kalp atışını görmüştüm. prof.a gidiyordum. ve acıbademde dr. keseyi göremedi. bende kalp atışı bile vardı deyince başka bir cihazda daha baktı ve çoook şükür herşey yolunda :)

Rabbim tüm dileyenlere,bekleyenlere anne olmayı,kucağına almayı,hayırlı evlatlar büyütmeyi nasip etsin

haklısın her şerde bi hayır vardır benim ilk bebekte adetim 4 gün geçtiinde bhcg 70 çıkmıştı sonrasında 10. günde 128 falandı çok az artış vardı belki arttı sonrasında düşüş oldu bilemiyorum kahverengiyidi ama sümüksü değildi düşüğün olduğu gün pembeleşmişti ve düşmüştü
ikinci bebekte de kahverengiydi sonra 10 haftalıkken falan pembe gelmişti yolculuk yapmıştım o gün sonra gitti tamamen günde 1 cleaxen iğne kullandım bu süreçte vitaminler falanda vardı korkulu bi hamilelik yaşadım ama çok şükür sapasağlam doğdu bende bi problem çıkmadı ilkinden sonra araştırdık kan pıhtılaşma probleminden dolayımı bebek yaşamadı diye ama normal çıktı değerler demekki bünyeden dedim sonra

işte devlet hastanesi böyle gelde kızma özel hastane yada özel doktor olsaydı ilaç serum iğne yapardı belki... eğerki umursamamazlık yapıyorlarsa bilemiyorum onca kişinin üzüntüsü gözyaşları var üzerlerinde nasıl ödeyecekler haklarını ahlarını bilemiyorum( canım işallah senin dediğin gibi olurda bebeğim beni bırakıp gitmez hepimize kucağımıza almayı nasip eder işallah

efnanim cevapların için çok tşk ederim canım allah razı olsun.. yazdıklarınız bana ümit verdi ama inanırmısın ümitlenmek istemiorum:( ama dediğin gibi rabbim onun dünyaya gelmesini nasip ettiyse kim ne derse dedin kim naparsa yapsın illaki gelir.. dediğim gibi takdir allahtan.. dua edin nolur

Rabbim bu dünya da ömür biçmişse pamuk ipliğine
bağlı olsa da yaşar canım benim annemde bana hamileyken
9 ay boyunca lekelenmesi olmuş çocuk düştü düşecek falan
diye bekliyolarmış ama bak doğmuşum Rabbim yardımcın olsun

evet kızlar sonuç beklediğim gibi acı ve hüsran.... ultrasonda kanama alanları başlamış..kan değerleri feci bir şekilde düşmüş bununla 3. cü düşüğüm oldu ve bakalım birde benim farketmediğim kaç bebek gitti... şimdi ilk işim niye düşüyor onu araştırmak... hayırlısı buymuş demekki napalım rabbim diğer gebelere sağlıklı gebelikler versin sağlıklı evlatlar almayı nasip etsin kucaklarına aminnnn.. hepinize teşekkür ederim destekleriniz ve yorumlarınız için...

allah yardımcın olsun rabbim sabır versin canım bilirim çok zor bişey olduğunu

bence bu düşüklerinin nedenini araştırmak için geç kalmışsın ilkinde araştırmalıydın tedbir almak açısından... yine de geçmiş olsun

benim anlamadığım cumartesi günü kan değerleri 15800 çıkıyor pazartesi yani 2 gün sonra 300 e düşüyor.. buraya kadar tamam.. ama sorun bu bebek nereye gitti kuş olup uçmadıya.. bende kanama olmadı asla... düşük yapmıs biriyim daha önceden..... düşük olsa kanamam çoğalırdı sancım olurdu azda olsa.. parça düşerdi bu kan değeri bu kadar düştü ise bebek nereye gitti yaa .. doktor diyoki bugun parça gelmiştir.. ya ne parçası kanama olmadıki ne parçası kahverengi lekeler geldi oda zaten yok denilcek kadar azdı...bilgisi olan varmı kızlar yaa(

rabbim sabır versin inşallah canımm üzülme dicem ama biliyorum üzülmemek elde değil canımm mutlaka kan pıhtılaşma denilen protein s protein c testleri falan iste dr dan sorun ne ise çözülür ama ümidim var senin bebeişin olur en azından hamiş kalabiliosun buda çok büyük bi nimet belki ilaç kullanırsın belki iğne derken yavrunu kucağına alırsın inşallah dualarım seninle

Canım öncelikle Rabbim sabır versin sana diyorum
benim takıldığım bir konu şu ki arkadaşlar son zamanlarda
çevremde düşükler çok artmaya başladı hepte büyük şehirlerde ki
arkadaşlarım acaba sorun ne bizi bişey mi etkiliyo neden köydekiler
tarlada falan çalışırken bişey olmuyo acaba

kızlar tşk ederim hepinize.. bugün öğle 2 gibi aşırı sancı girdi ... evet işte o sancı düşük sancısıydı.. yarım saat evde çektim o sancıyı arkadasımda vardı yanımda acile gidelim dediysede yok dedim evde düşürcem ben dedim.. yarım saat sonra..yumruk kadar kocaman 2 tane parça düşürdüm... biri bebek diğeri plesenta yani eşiydi.... işte buydu söylemek istediğim.. kanamayla düşer bebek.. doktorlar hala gözüme baka baka düşürmüşsün farkına varmamışsın demesi varyaaaa beni delirtti.. çünkü daha öncede 2 tane düşük yaptım aynı böyle sancıyla bol kanamayla düştü onlarda... 6 haftalık bebekti sonuçta bayağıda büyüktü parçalar...aldım o parçaları kavanoza koydum doğru acileee.. baktılar parçalara evet dediler bebek bu... çünkü çok belliydi parçadan bebek olduğu.. ultrasona aldılar içimde parça filan varmı diye.. hiç bişi çıkmadı kendin atmışsın ne var ne yok dedi..tertemiz dedi..evde çektim sancıyı çünkü kürtaj olmak istemedim çünkü kürtajın dezavantajları çok.. hamdolsunki gerekte kalmadı.. ilaç falan verdiler geldim şimdi... yani işallah kimsenin başına gelmesin böyle durum ama benim gibi yaşayan olursa düşükte mutlaka kanama az yada cok bi ağrı ve sonrasında küçük veya büyük parça gelmesi lazım kızlar bilginiz olsun... doktorlarada güvenilmiyor artık demekki herşeyi tam bilemiolar..

neşemcim sebebi gayet açık bence.. köydekiler hormonsuz sebze yiycek v.s ekmeklerini bile kendileri yapıyorlar artı bol oksijenli hava tertemiz mis gibi... büyük şehirlerde yaşayanlarada gelince bol hormonlu yiyecekler, marketten aldığımız sütler yoğurtlar ve içinde hep katkı maddesi olan yiecekler doğalgaz araba egsozları pis hava işte bundan canım malesef(

canım cok saol desteklerin için.. evet kendimi toparlayım ilk işim hemen neden düşük oluyor onu araştırmak olucak.. hakkımızda hayırlısı hamdolsun bu halimizede

Çok üzülüyorum canım yaa ben bu duruma
psikolojim alt üst oldu o yüzden de ara vercem
artık bebek işine bi süre Rabbim yüzümüzü güldürsün
hepimizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…