ACİL ! Yeni doğmuş kedi yavruları...

bence hiçbir kimyasal değmemeli çok küçükler çok zararlı zaten bir süre sonra düşüyor o.
batikon antiseptiktir. ben köpek besliyorum. ve en ufdak bir yaralanma olsa batikon sürerim ki veterinerimde bana bunu tavsiye etmişti
ayrıca insan bebeklerininde göbek bagı düşmesi çin batikon sürülür.

evet bi kutuya aldik. beze sarılı olarak sicak su şişesi de koyduk. 1-2 saatte anneleri gelmezse eve alicaz. insallah o vakte kadar ölmezler. Dua edin nolur...
bundan sonrası sizde degil zaten. cok güzel insanlarsınız... öpüyorum sizi... :)

evet bi kutuya aldik. beze sarılı olarak sicak su şişesi de koyduk. 1-2 saatte anneleri gelmezse eve alicaz. insallah o vakte kadar ölmezler. Dua edin nolur...
Inşallah canım inşallah yaşatırsın.sıcak tut üç dört saatte bir sicak suyu degistirip suku sütü verip çişjni yaptirin.kedi icin satılan sütlerden alın olur mu?

Arkadaslar belki bu konun yeri burasi değil ama cok acil yaziyorum nolur bi akil verin. Bizim apartmanin yanina kedi yavrulamis ikisi ölmüş ikisi yaşıyor ama çok acı acı miyavliyorlar. Muhtemelen 1-2 günlük ler. Anneleri terk mi etmis anlayamadik. Hava da soğuk. Hiç o kadar küçük bi kediye bakmadim, hiç bilgim yok. Ne yapmalıyız? Normalde eşimin alerjisi olduğu için evde besleyemeyiz ama eğer anneleri terk ettiyse ölmelerine de göz yumamayiz.
Birazdan kontrol edicez tekrar anneleri geldi mi diye...

Önerilerinizi bekliyorum acil.
Yapabileceğiniz iki şey var. Başka yeni yavrulamış kedi varsa etrafta. Sütü olan. Kedi yavrulatına tereyağı sür koy önüne. Teteyağının hatırına benimseyebilir ve emzirebilir yavruları. Diğer yöntem ise, nöbetci bir eczaneden prematüre bebek biberonu alıp sulandırılmış süt vermek. İki saatde bir acıkıp sğt isterler. Ben böyle dört tane büyüttüm. sokağa terkedilmişlerdi. Dişi kedi sahibi tarafından. Kimbilir anne kedi ne kadar üzülmüştür. Yavruları üç aya kadar baktım ve sonra sahiplendirdim. Kedim vardı çünkü.sizde öyle yapabilirsiniz.

Arkadaşlar yapılabilecekleri yazmışlar sağolsunlar.
Sıcak tutulmaları çok çok önemli. En önemlisi bu ilk etapta.
Bu gecelik süt su karışımı verirsiniz,ılık olarak. Peçete veya pamukla çiş yaptırmalısınız. 2 saate bir besleyip,çiş yaptırmanız gerek.
Ben de 10 gündür annesiz bebek kedi bakıyorum. Şu anda 12 günlük oldu. Bu kış bu 8. oluyor.

Kızlar çok güzel haberlerim var. Öldü sandığımız yavrular da yaşıyor. Anneleri hala yok ortada, dışarısı buz gibi mecbur aldik içeri. Şimdi şırınga ile ılık süt-su karışımı yaptik beslicez. Kalorifere yakin bi yere kutusuyla koyacagiz. Sabah tekrar bakariz annelerine. Keseleri bile duruyor hala :KK43:

Eklentiler

• 20170409_014221-1.jpg
    20170409_014221-1.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 44
Bu gecelik süt su karışımı verirsiniz,ılık olarak. Peçete veya pamukla çiş yaptırmalısınız. 2 saate bir besleyip,çiş yaptırmanız gerek.
Ben de 10 gündür annesiz bebek kedi bakıyorum. Şu anda 12 günlük oldu. Bu kış bu 8. oluyor.
Size helal olsun.

popolarina masaj yaparak mi çiş yaptırmamiz gerekiyor?

X