ACİL ! Yeni doğmuş kedi yavruları...

ShinSeGi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
19.106
26.520
Arkadaslar belki bu konun yeri burasi değil ama cok acil yaziyorum nolur bi akil verin. Bizim apartmanin yanina kedi yavrulamis ikisi ölmüş ikisi yaşıyor ama çok acı acı miyavliyorlar. Muhtemelen 1-2 günlük ler. Anneleri terk mi etmis anlayamadik. Hava da soğuk. Hiç o kadar küçük bi kediye bakmadim, hiç bilgim yok. Ne yapmalıyız? Normalde eşimin alerjisi olduğu için evde besleyemeyiz ama eğer anneleri terk ettiyse ölmelerine de göz yumamayiz.
Birazdan kontrol edicez tekrar anneleri geldi mi diye...

Önerilerinizi bekliyorum acil.

Sicak su torbasi yoksa onun gibi bir seyi havluya sarip yanlarina koyun anne sicaklaigina ihtiyaclari var. Anneleri gelmezse veterinerden yarin kedi sutu tozu gibi bir sey var onu alip minik biberonla beslemeniz gerekecek. Lutfen birakmayin el surmemeye eldivenle tutmaya dikkat edin annesi almaya gelirse kokunuz yavrulara sinmesin reddedebilir.

Koli falan yok mu icine koysaniz oyle acikta durmasinlar erkek kedi ve kopekler bogabilir.

Veterinere danisin.. yada goturun en kolayi.. simdilik onlarin beslenmesi icin biseyler verebilirsiniz.. kedi yavrularina ozel magzalarda urunler var.. yazik aclar belliki..

Kesinlikle sut vermeyin. Kedilerndirek verilen sutu sindiremez. Yari yariya su ile sulandirilarak bu gecelik verebilirsiniz.Sicak tutulmalari lazim. Alabiliyorsaniz eve alin bir battaniyeye sarin. Yarinda bir veterinerden yada petshoptan kedi sutu tozu alip biberonla beslemeniz lazim.

en iyisi dedigin gibi bi kutuya alalim sicak su sisesini yavluya sarip yanlarina koyalim bekliyelim bakalim. insallah anneleri gelir

anneleri gelmez mi ki? bi de siringayla mi beslemeli?

İnternette yeni bebek yavruları için yumurtalı sütlü tarif bulabilirsin bir de çişlerini yapamazlar anneleri yoksa . Yapamazlarsa da çatlayıp öleürler maalesef. İnternette çok bilgi var bununla ilgili lütfen hemen araştır. Sıcak tut besle ve de çişlerini yaptır lütfen.

Anne kediler yeni dogum yaptiklarinda yavrularini cok uzun saatler yalniz birakmaz. Eger 30 dk yada 1 saatte dinmediyse donmeme ihtimali cok yuksek. Evet siringayla yavas yavas beslemeniz lazim. Ekledigim resimdeki urunden alip yarin biberonla besleyebilirsiniz. Lutfen olmelerine izin vermeyin. Eger bulundugunuz yer soguksa yavrular sabaha kadar dayanamayabilir. Yeni dogan yavrular kendi vucut isilarini kontrol edemezler.isitilmalari gerekli..

Eklentiler

• 1491686422943-1702155330.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 41
Yoksa çok kısa sürede ölürler . Ben yeni Doğum yapmıştım evimin arka balkonunun altında 3 yavru vardı yeni doğmuşlar ama çocuklar maalesef annelerinden ayırıp balkonumun altına getirmişler. Hemen baktım nete tarif buldum yumurtalı falandı hazırladım karışımı besledim ve de götürüp annelerinin yanına bıraktım elimle ellemedim ve de hemen götürdüğüm için reddetmedi çok güzelllerdi :)

benim kuzenlerim de bakmıştı yeni doğmuş kedilere anneleri yoktu onlar her 3 saatte bir sulandırılmış inek sütünü şırıngayla veriyordu ve ayrıca verdikten sonra bir peçeteyle yavaş yavaş popolarını silin o şekilde idrarlarını yapabiliyorlar.

sıcak bir yere alıp altlarına battaniye koyup beslemeniz gerekiyor. bebek maması gibi birşey olur. ve ıslak pamuk ile özel bölge ve popolarını silmeniz gerkiyor. uyarılmarı lazım ki çiş kaka yapabilsinler. kediler bebekerini bol bol yalar onun gibi düşünün
tabii pts gunu de veteriner hizmetide almanız gerekiyor.

Simdi bi kutu hazirladik kapaginin yarisini kestik yarisi açık yani. içine havlu serdik dışını posetle sardik. icine kalin beze sarilmis sicak su sisesi koyduk. esim simdi indi eldivenle kedileri bu kutuya koyacak. bir iki saat bekleyelim dedik. eğer anneleri gelmezse eve alıp beslicez mecbur. kiyamam o kadar acı miyavliyorlar ki

anneleri nerde bilmiyoruz ahh bilsek

Esim simdi biraz incelemis göbek bağları duruyormus daha kendi mi düşer ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…