Acil lütfen

_aLoNeAnqeL_

İki prenses annesi (:
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
658
642
İyi aksamlar öncelikle site yöneticilerin den ricam dir konum taşınma sin lütfen desteğe ve bu durumu yaşayanlardan yardım almaya ihtiyacım var.

39 günlük güzeller güzeli bir kızım var bugün sağlık ocağın dan aradılar ve topuk kanı değerlerinin yüksek çıktığını yarın tekrar almaları gerektiğini söyledi. Hastane de yeni doğduğunda alındı sağlık ocağın da beş gün sonra alındı tekrar ve şimdi testlerin yüksek çıktığı tekrar alınması gerektiğini söyledi. Benim aklım çıkmak üzere :110: böyle birşey yaşayan varmı.? Bu tahlilleri başka nerde yapabilirim.? Hangi hastaneye götüreyim, ne yapayım bilmiyorum. Baktıkça kızıma içim gidiyor acı çekiyorum :KK43: rabbim hiç kimseyi evladı ile sınama sin ona birşey olacak korkusu beni bitiriyor bir kız evladım daha var rabbim ikisinin de derdini vermesin inşallah :KK43:

Bu konuda bilgi sahibi olanlar yazar sa çok mutlu olurum şimdi den teşekkür ederim.

Öncelikle dualarınız için Amin.

Eğer kanın alındığı zamanlarda mama yiyorsa değerlerde sapmalar oluyor.
Teste götüreceğiniz gün mama vermeyin.
İnşallah korktuğunuz olmaz.

Benim ikinci kizimda olmuştu. Cok panikledik,araştırdık doktora sorduk. Değerler normal cıktı sonradan,bu sekilde çok sık yasaniliyormus ins sizin de bir durum yoktur içinizi ferah tutun.
*Kıstık fibrozisten şüphelenmişlerdi

Kanı doğru almamış olabilirler. Yanılma payı olabiliyo bu testlerde. Hayırlı sonuçlar alırsınız inşallah..

Evet. Kistik fibrozis den şüphelendiler

Bana neyden şüphe ettiklerini bile söylemiyor lar.
Yarın beraber sağlık müdürlüğünü arar öğreniriz dedi bende gebelik de tiroid çıkmıştı acaba tiroid mı düşünmek den kafayı yemek üzereyim. Nasıl sabahı edeceğim rabbim hiç kimseyi evladı ile sınama sin inşallah

Benim kızımda da topuk kanında tiroid değerleri yüksek çıkmıştı. 3 kez tahlil tekrarlandı. 3. de normal çıktı. Annenin hormonları bebeğe geçtiğinden olabiliyormuş böyle durumlar. Sizin de normal çıkar inşallah dert etmeyin hemen kendinize.

Bizim de 3. Kez tekrarlandı.
Herhangi bir sorun olmadı.
Feniketonuri için tekrarlandı.
Topuk kanını nerede verirseniz verin tarama testi olduğu için yanlış bilmiyorsam İstanbul ve Ankara da iki merkezde toplanıp test sonucuna orada bakılıyor.

Benim kızımdan da tekrar kan almışlardı. Değerler yüksekmiş. Sonra temiz çıktı. Sonradan öğrendim ki kistik fibrozdan şüphelenmişler. Allah'tan haberim yokmuş. Aklımı kaçırırdım herhalde çünlü eşimin yeğeni o hastalıktan tedavi gördü. Nitekim çok sık oluyormuş bu tekrar tahlil yapmaları. Bence içinizi ferah tutun.

Benim kızımda da topuk kanında tiroid değerleri yüksek çıkmıştı. 3 kez tahlil tekrarlandı. 3. de normal çıktı. Annenin hormonları bebeğe geçtiğinden olabiliyormuş böyle durumlar. Sizin de normal çıkar inşallah dert etmeyin hemen kendinize.

Çok üzülüyorum kızıma baktıkça içim gidiyor şimdi bile uyanık oyun oynuyoruz bana gülüyor :anne:

Bizim de 3. Kez tekrarlandı.
Herhangi bir sorun olmadı.
Feniketonuri için tekrarlandı.
Topuk kanını nerede verirseniz verin tarama testi olduğu için yanlış bilmiyorsam İstanbul ve Ankara da iki merkezde toplanıp test sonucuna orada bakılıyor.

İnşallah bizim de sorun suz çıkar çok teşekkür ederim

Benim kızımdan da tekrar kan almışlardı. Değerler yüksekmiş. Sonra temiz çıktı. Sonradan öğrendim ki kistik fibrozdan şüphelenmişler. Allah'tan haberim yokmuş. Aklımı kaçırırdım herhalde çünlü eşimin yeğeni o hastalıktan tedavi gördü. Nitekim çok sık oluyormuş bu tekrar tahlil yapmaları. Bence içinizi ferah tutun.

Bana da hemşire ne olduğunu söylemiyor yarın gel beraber arar öğreniriz dedi :KK43: yarın oraya götürüp kan verip oradanda özele götüreceğim orada kan verelim sonuçlar daha çabuk alınır. Bekleyemem 15-20 gün sağlık ocağını

Bizde de aynisi oldu kan verdik temiz cikti.korkma sakin uzulme panik yapma birseycik yoktur uzun omurlu olsun masallah bebisine

X