Acil!! Hazır mama ile ilgili soru

...DiLeK...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
208
0
Kızlar nolur bana , elinizde bulunan hazır mama ne varsa aptamil veya sma nın vitamin D, vitamin e ve vit. A değerlerini birisi yazabilir mi?
Yaaa kafayı yiyorum burada...
Kutunun kenarında yer alıyordur.. Biriniz bana yazsın nolurrr
Haydi bekliyorum..

CANIM BUGÜN GELEN APTAMİL NUMUNESİNİN DEĞERLERİNİ YAZIYORUM
D3 VİTAMİNİ-------1,2mcg
A VİTAMİNİ---------55mcg RE
E VİTAMİNİ--------1,1mg a -TE

BEBELAC

D3 ------1,4 mg
A--------65 mcg RE
E--------0,7 mga-TE

ne için lazım canım merak ettim

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bu sma gold degerleri (100 ml hazırlanmıs mamada vıtamın d 1.1 100 gr toz mamada 8.4 vitamin e 100 ml hazırlanmıs mamada 0.74 100 gr toz mamada 5.8 vitamin a 100 ml 75 100gr 591) canım hipp organik devam mamsı icinde (d vitamini 100gr tozda 9 100ml 1,4 e vitaminde 100 gr 5,5 mg 100ml 0,9 a vitaminde 100 gr 540 100ml 86) umarım yardımcı omarım yardımcı olabılmısımdır

Çok sağolun Ünvereciğim ve nilciğim....
ya sormayın, biz bir süredir ingilteredeyiz, ben doğumumu da burada yaptım da, buradaki doktorlara hiç güvenim yok!!!
bakıyorum, k.k forumdaki annelerin hepsi mama verdikleri halde vitamin damlaları da kullanıyor. ben de buradaki doktora sordum...Türkiye'deki mamada az vit.d vs vardır dedi... Bir de hükümet karar verir böyle şeylere dedi. belki sizin hükümet artık vitamin d takviyesi ya da demir takviyesi yapılsın demiştir dedi
Biz vermiyoruz...sadece emziren annelere veriyoruz dedi...

Valla şimdi karşılaştırıyorum verdiğiniz değerleri. Burdakai mamalar aynı türkiyedeki mamalarımız gibi, ne eksik ne fazla...!!

Çıkamıyorum işin içinden. Siz niye veriyorsunuz, ben niye vermiyorum?!!

Ay annelik ne kadar zormuş...ben ne yapacağım şimdi??

Son düzenleme:
orda annelerin yaşam ttarzıyla alakalı bişey olabilirr..bende anlamadım her ülkeye göre farklılıkm ı gösteriyorr bu vitaminler ilginçç

canım ben de altta bir konu açmıştım mama alıp demir damlası kullanan var mı diye.bizim doktorumuz-ki doktorumuza güvenirim- mama içerisinde gerekli demir var damlaya gerek yok dedi.ama acd diye vitamin damlası kullanıyoruz.günde 10 damla.

X