acil cev kefil olmamı istiyor

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Kızlar iş arkadaşım
kendisine kefil olmamaı istyor.
daha önce 5 000 çekmişti ödeyemedi
şimdi tekrrar başka bankadan 5 000 çekiyor
ve tüm işyerindekilerden kefil olmamızı istiyor
diger arkadaşların kart davaları varmış
tek temiz :S benmişim
kabul etmedim
ama
offfffffff

• Konu Sahibi EU1
çöpe atacak 5000 liran varsa kefil ol arkadaşım!

yıllar önce iş gereği bulunduğum bir ortamda gencecik bir kızın sürekli mektup yazması dikkatimi çekmişti. askerde sevdiği var heralde diyordum. Eşinin bir arkadaşına kefil olup, arkadaşının ödemeyip kaçtığı yüklü miktarda borcu ödeyecek parası-malı da olmadığı için ceza evine girdiğini duyunca donup kalmıştım. şu anda bile tüylerim diken diken oldu. Asgari ücretle çalışan genç bir çift, evliliklerinin ilk yılında böyle bir nedenle böyle bir şekilde ayrı kalmışlardı.

hele ki daha önceki borcunu ödeyemediğini söylüyorsun. ben asla ama asla kefil olmam. ailemde de ağzı yananlar olmuş zamanında ve tövbe etmişlerdi artık. günümüzde zaten kredi kartları olduğu için beyaz eşya-mobilya vb. şeyler için eskiden şart olan kefil sorunu da kalkmış oluyor.:1closedeyes:

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi EU1
Doğrusunu yapmışsın canım üzülme:1hug:
sonuçta ödüyememiş bile bile hataya düşmek olurdu bu
arkadaşlığımızın bozulmaması için kabul etmediğini söylersin
arkadaşlık başka bu iş başka
tabiki arkadaşlık farklı yeri gelir herşeyi göze alırsın ama bu arkadaşlığın boyutuna göre değişir.
çünkü işin içine para girdiği zaman heleki yüksek miktar olduğu zaman ister istemez ürküyo insan

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi EU1

En iyisini yapmışsın arkadaşım
Madem daha öncede çekmiş ödeyememiş
Yine aynı sorunların olmayacağı ne malum
Dertsiz başına dert alma derim

• Konu Sahibi EU1
bu teklifi edebilene şaşırıyorum ya ben olsam hayatta iş arkadasıma kefil ol demem.

• Konu Sahibi EU1
sakın kabul etme... sakın

• Konu Sahibi EU1
Sakın deyim yapma kimden bulursa bulsun
başına dert açma :1no2: sonra 10bin yetale borcun olurda haberin olmaz :icecream:
daha bunun sana gelinceye kadar ki üstüne eklenen faizi var
varda var küsersede küssün hiç takılma
en güzelini yapmışsın bence :icecream:

• Konu Sahibi EU1
babamın işe başlarken tek söylediği söz şuydu: ne olursa olsun, kimseye kefil olma....bu bencillik değil bence..söylemek istedim sadece

• Konu Sahibi EU1
üniversitedeki hukuk hocamız "size tavsiyem kim olursa olsun hiç kimseye kefil olmayın ve bunu hayat prensiplerinizden biri olarak kabul edin" demişti...
bence en doğrusunu yapmışsın..

Arkadaşım en doğrusunu yapmışsın,hiç sorumlu hissetme kendini..
Bu işler çok çetrefilli..Bir de dha önce aldığı kredileri ödeyememişken senin kefil olarak aldığın parayı nasıl ödeyecek?
Bir de insanlar nasıl bu kadar kolay isteyebiliyorlar?
Üstelik galiba sadece iş arkadaşısınız,etrafında akrabası,anası,babası varken ve daha önce aldıklarını ödeyememişken senden böyle birşey isyemesi çok can sıkıcı..
Neler duyuyoruz..Dertsiz başını derde sokma bence..

paran çoksa kefil ol derler...
kim olursa olsun kefil olmam,hele borcuna sadık olmayan birine asla olmam...son karar senin elbette...

bırak iş arkadasını akrabana bile kefil olma derim biz ailecek bununa acısını çok çektik olan bize oldu borçlu kişi sefasını sürdü

ne için of diyorsunki dana onu anlayamadım.benneyaptımki
adam daha önceki borcunu ödeyememiş.belliki diğer arkadaşlar kefil olmak istemedikleri için bizim kart borcumuz var demişler.(hayır demenin kibar yolu)
tabi bütün kart cezalılarını sizin şirket bulup çalıştırdıysa ayrı-tatlicadiarzu-
elbette kabul etmeyeceksin.bunda of deyip üzülecek bişey yok.
gereksiz iyilik enayiliğe girer.:1closedeyes:

En iyisini yapmışsın arkadaşım
Madem daha öncede çekmiş ödeyememiş
Yine aynı sorunların olmayacağı ne malum
Dertsiz başına dert alma derim

çok saol
daha öncekini kapatmak için yeniden alıyor
dünyanın bin birtürlü hali var dimi

bu teklifi edebilene şaşırıyorum ya ben olsam hayatta iş arkadasıma kefil ol demem.

ben kimseye diyemem...
çok zor durumda kalabilir insan
düşmez kalkmaz bir insan
borç istese 100 200 ytl veririmde
Banka kredi işleri çok katlanıyor

dedigin gibi düşündüm bende
o hiç düşünmeyecek ben kefil oldum die
geceleri uyuyamayacagım
Olmaz
diiyebildimdim sadece

babamın işe başlarken tek söylediği söz şuydu: ne olursa olsun, kimseye kefil olma....bu bencillik değil bence..söylemek istedim sadece

Babanın ellerinden öperim....akşam annemlerdeydim anlattım konuyu
şok geçirdiler onlarda

bu devirde gerçekten kimseye güvenilmiyor...
önce kendini düşünmek zorundasın...
bence yapman gerekeni yapmışsın...
peki aynı durumda ,sen olsaydın
o kefil olurmuydu??*
bunda üzülecek bir şey yok...
için rahat olsun...
sevgiler...

bir avukatın yanında çalışmaktayım ve öğrendiğim tek bişe var babama bile kefil olmam gamyoncuiremsu

evet çok ii anlamışsın demek istedigimi
kendimi suçlu gibi görüyorum hissediyorum
offff layarak da geçiriyorum sanki
Beni az çok tanıdın hayır diyemiyorum...
5 000 de çok yani arkadaşların dedigi gbi katlanırda katlanır
"gereksiz iyilik enayiliğe girer"
çok güsel bir kelime
2 defa teklif etti
ilkinde üzerimden atmak için eşim kızar demiştim...
( (bilirler benimkisi kredi kartı vs kullandırmaz kırmıştı kartlarımızı))
2 3 gün geçti banka kredi çıkartmadı ben herkese sürekli ii davrandıgım için :mymeka:
msn de duymaz ya nerden duyacak ol işte biliyosun öderim die yazdı
Biliyorum o , ben aileden zengin degiliz işten atılsak ne o ödeyebilir ne ben bu krediyi
sözleşmemizde yok işyeriye 5 sene çalışıcaksınız die
Neyse uzatmıyım
"olmaz yaa dünyanın bin bir türlü hali var"
yazabildim sadece
açıkcası nasıl yazdım bilmiyorum kendimle gurur duyuyorum Kronick

Valla hayatta anemden başka kimseye kefil olmam
anneme canım feda
kocama bile kefil olmam açıkcası

kesinlikle olma.niye tereddüttesin ki anlayamadım.ne gibi bir yükümlülüğün var kefil olmak için.sonra olan sana olacak.bir soru yaşandığında eşine nasıl izah edeceksin.hayır diyemiyorum diyosun ama gerektiğinde hayır dememek insanın başına çok işler açıyor malesef.diğer arkadaşlarınız ne güzel bir bahane bulmuş kefil olmamak için.bunu anlamamak mümkün değil.sen de sakın yumuşama bu konuda.çevresinde başka bir yakını filan yokmu el uzatacak.borcu kapatmak için kredi çeken bir insana ne derece güvenebileceğini iyi düşün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…