acil cev kefil olmamı istiyor

Hiç üzülme canım arkadaşım:1hug:
Doğru olanı yapmışsın sen.

Danacım en doğrusunu yapmışsın, için rahat olsun, o arkadaşın belki sana tavır alacak ama boşver alsın. Bak ben ablamla enişteme bile kefil olmadım.

danacım aynı duruma ben düşecekdim direkden döndüm canım benimki
kredi değildi kredi kartıydı.çok yakın bir kankam var can ciğeriz ama böle konularda
gamsızdır kredi kartı borçlusuydu ondan dolayı kart alamıyordu.bigün bi işim için lazım
oldu internet bankacılığı şifremi verdim sanırım eşim askerdi para yollasın diye
ben dışardaydım int yok vs sağolsun yolladı ama tuturdu senin kartından ek kart çıkartalım
falan bende geçiştirmek için olur dedim bunda şifrelerim varya girmiş ek kart başvurusu
yapmış banda söledi yapdığını amanın benim etekler tutuşdu eşim duysa kıyamet kopar
nese kart benim elime geçdi çok şükür ona teslim etmediler bakdım limitlerde ortak
dedim canım kusura bakma limitler ortak ben kullanıyorum bana yetmez bunu iptal
ediyorum kırıldı belki ama yani çok kötü bir durumdan kurtardım kendimi şuanda 5 milyar
borcu var:bbo:yarısı benim kartıma olabilirdi çok şükürki değil ama şunuda sölim 250 ytl
borcunu ödedim kartıma vardı napim yani okadar olacak.aman danam uzak dur iyi yapmışına.sa.s

sakın arkadaşım sakınn...
zaten daha öncekini bile ödememiş diyosun.
hiç girme bu işe

ne kefili kizim yaa :mymeka:

bu devirde kefil mi olunur hemde borcunu ödememis birisi icin

sakina öyle bir hataya düsme bu devirde güvendigini birak akrabana bile vermiceksinkaydirigubbakcemile

arkadasmis cartmis curtmus bunlari bi gec

Allah korumuş canım bizi
Hemde eşin askermiş ne kadar ayıp paraya ihtiyacın olsa yada kartına kim yardım ederdi bu sefer....
Senin zor zamanında faydalanmaya kalkmış sanırım çok şükür atkatmışsın...

Danacım en doğrusunu yapmışsın, için rahat olsun, o arkadaşın belki sana tavır alacak ama boşver alsın. Bak ben ablamla enişteme bile kefil olmadım.
,

canım görüşemiyoruz artık:1hug:
Senin ki daha zor olmalı kan bagı var arada
Sen nasıl atlatın cnm bu durumu

sakın arkadaşım sakınn...
zaten daha öncekini bile ödememiş diyosun.
hiç girme bu işe

Çok saol
Allaha şükür kabul etmedim...

öyle yaptım a.s
üsülüyorum amabi taraftanda seviniyorum....
İyiki kabul etmedim die
ailesi yok burda çok arkadaşı var
biz sonuçta iş arkadaşıyız....o kadar.
başkasınıda bulamadı 1 hafta geçti...

Bu devirde tabir-i caizse babana bile kefil olmayacaksın ... değil ki daha önce kredi çekip ödeyemeyen birine kefil olmak ... asla...en doğrusunu yapmışsın canım...

Bu devirde tabir-i caizse babana bile kefil olmayacaksın ... değil ki daha önce kredi çekip ödeyemeyen birine kefil olmak ... asla...en doğrusunu yapmışsın canım...:teselli:

Dana benim annem istedi kefil olmami.tamam annem ama ben ona derdimi hiç anlatmam beni hep iyi sanir...kaç kere borçlarini benim sirtima bindirdiler.bende çok zor durumda kaldim.geçenlerde yine dedi bilmemnerden para alcam diye sen bilirsin beni artik kariştirmayin, eşim kiziyor dedim...

Bizimde böyle bir arkadaşımız vardı,borçları için kefil olmamızı istedi ve garanti bir işi yoktu.Ücretli öğretmenlik yapıyordu.
Eşimden rica etmiş, ben de kesinlikle olmam dedim.Bir de bu şahıs yok surda evimiz,şurda yazlığımız var diye hava atan bir tipti.Küstü belki ama napim çok da umrumda değildi açıkcası.

Ama öğretmen arkadaşlara kefil oluyoruz.Onlarda bize oluyorlar.
Şimdi şöyle bişey var,hepimiz gurbette öğretmeniz annemiz babamız kardeşimiz kefil olamaz.Mecbur birbirimize kefil oluyoruz.
.Çok şükür bir sorun yaşatmadık,yaşamadık.
Yani hiç kimseye de kefil olunmazsa,hiç kimsenin de sana kefil olmasını istememen lazım.
Gel gör ki bazı şeyleri örneğin bir araba almak için mecbur kefile ihtiyaç oluyor.Bu gibi durumlarda bi kaç yakın arkadaşının olması gerekli.

Ama komşumuz var,abisine kredi çekti borç kendisine kaldı...
Böyle şeyler de malesef oluyor.Dikkat etmek lazım karşıdaki kişinin özelliklerine.

Ama sen bu kişiye güvenmemekle çok çok haklısın.Eşin de kızardı zaten.Hem eşten gizli iş mi olurmuş.Msn de söylediği bile nekadar yanlış.

Son düzenleme:

Canım
ben sanırım şu hayatta sadece anneme babama güvenirim sanırım..
Her aile farklı tabi ki.
"Eşim kızıyor" ii çıkış yolu bende öle dedim ama benimki duymaz demez mi ?
Arsızlıgın bu kadarı bende "olmaz"dedim....

Çok haklısınız canımm arkdaşım
Bu arkadaşımın da burda kimsesi yok aile akraba olarak
ama çok arkdaşı var eglendigi vs vs
İşten çıksa ödeyemeyecek o kadar net yani o kadar netki..
Çok haklısınız insanın insana işi her zaman düşüyor
ama
bu arkadaşa kefil olunmazdı üzgünüm ki
Eşden gizli hele madii konularda bişey yapmak bana da çok ters geliyor...

Eskiler ne demiş şutarafagitti İşin yoksa şahit ol, paran çoksa kefil ol

Sakın, sakın, sakın, sakın.... Arkadaşım sakın kefil olma. Ben bu eşşekliği yaptım 10 gün hapis cezası yedim. Parayı ödedim birde hapis cezasını paraya çevirttim o parayı ödedim.
Bunu yapan en yakın arkadaşımdı birde.
Bir daha kefil olmakmıııı TÖVBEEEEEEEEEEEEE

sakın öyle bir hataya düşme
değil iş arkadaşıma en yakın arkadaşıma bile kefil olmam
biz o kefil olayından dolayı çok zor günler yaşadık
babam amcama kefil olmuştu o ödeyemeyince hepsi babama kalmıştı
bidaha o parayida asla göremedi
o yüzden insan kardeşine bile güvenemesken sen iş arkadaşını boşver

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…