Açıköğretim

Ocak ayında YKS başvuruları yapılır.Sınavlar Haziran ayında oluyor.Sadece TYT sınavına girerseniz 2 yıllık önlisans bölümleri gelir.Hem TYT hem AYT girerseniz 4 yıllık lisans programları yazılabilir.Açıköğretimde baraj puan sanırım 150.Yani en az 150 puan almanız gerekiyor.Eğer 2008 mezunu iseniz işlemleriniz netten halledebilirsiniz.Ancak 2008 den önce mezun olduysanız eski okulunuza işiniz düşebilir.
TYT ( TEMEL YETERLİLİK TESTİ) 2 YILLIK ÖNLİSANS MECBURİ SINAV
AYT (ALAN YETERLİLİK TESTİ) 4 YILLIK LİSANS

Eğer eskiden ÖSS sınavına girdiyseniz bir rehbere falan danışın.

Eşinizden saklayabileceğinizi de pek düşünmüyorum.Sonunda anlayacaktır yada görecektir.
2015 mezunuyum ben daha çok olmadı yani mezun olali

Üniversite sınavına girmediyseniz gidip yazılamazsınız, sınava girip sonra tercih vereceksiniz tercih sonucunda yerleşirseniz kayıt olursunuz.

Aöf sınavları cumartesi ve pazar olur, genellikle uzak okullara veriyorlar yorumlardan ve cevremden gördüklerim yakın okullarada verdikleri oluyor tabi şanş yani.

Eşinin haberi olmadan harçları yatırabilecek misiniz en düşük yıllık gecen sene 500 dü tabi fiyatlar değişkendir. Ama 500 ün altında olmaz.
Girdim ygs lys vardı zamanımda burdur mehmet akif ersoy üniversitesini tutturmustum ama gitmedim akılsızlık ettim

Abla siz sana cevap vermek için kaydoldum henüz nasıl kullanılır bilmiyorum
Annem de açık öğretim okumak istediğini söylediğinde babamda ayni tepkiyi vermişti hatta daha beterleri olmuştu ama annem yilmadi şu anda ortaokulu bitirdi liseye başladı. Sana tavsiyem şöyle olacak bizde aynı takdikle ilerliyoruz eğer çok güvendiğin böyle evden birlikte çıktığın oturup sohbet ettiğin biri varsa etrafında ondan yardım iste. Sınav günleri seni evden çarşıya pazara diyerek çıkarsın 2 saat falan çocuğu oyalasin yeterli sen o arada sınavı bitirir çıkarsın evin yolunu tutarsıniz tek dikkat etmen gereken kitapları saklamak olacak. Birde üniversite olduğu için dönemlik harcı yatiracak maddi güce sahip olman gerekiyor. Dönemlik 400-500 lira arası bi mebla yatirman gerekiyor kitaplar için
Teşekkür ederim bilgilendirdigin için canim🥰

Okumanızı neden istemiyor, nihayetinde sadece kuru bir diploma olup işe yaramayacağını boşuna masrafa gerek olmadığı düşüncesiylemi yoksa kendinizi geliştirmenizi istemediği için mi?

Girdim ygs lys vardı zamanımda burdur mehmet akif ersoy üniversitesini tutturmustum ama gitmedim akılsızlık ettim

Kayıt yaptırdınız mı peki zamanında eğer kayıt yaptırdıysanız ve kayıtınız duruyorsa sınavsız 2.üniversite kapsamında kayıt olursunuz ama yok ise tekrar üniversite sınavına gireceksiniz direkt kayıt yok

Merhaba arkadaşlar. Lise mezunuyum evliyim ve açıktan üniversite okumak istiyorum. Ama eşim izin vermiyor boşan git babanın evinde oku diyor. Ne var açıköğretim bu başka şehre gidip okumicam ki diyorum izin vermiyor ama çok ıstiyorum. Eşimden gizli yazılıp sınavlara girsem yakalanır miyim? Bu arada yaşadığım şehire eşimin işi dolayısıyla geldim yeni taşındık tanıdık kimsem yok 1 buçuk yaşında kizim var onu birakacak kimsem yok buraları da pek bilmiyorum onunla bu belge sınav işlerini nasil halledebilirim? Birde bu acikogretim isleri nasil oluyor yardimci olur musunuz tesekkur ederimmmm🥰
Merhaba ben 2015te yazılmıştım açıköğretime 3. Sınıftan devam etmek için. 2 yıllık üniv. mezunuyum. İlk başlarda yanlışlar doğruyu götürmüyordu geciyordum dersleri, sonra 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor kuralı geldi. Bu arada evlendim 1 de çocuğum var hamileyken de gidip giriyordum sınavlara ama çok fazla ders geçemiyordum bu 4 yanlış kuralından dolayı. Sınavlar haftasonları oluyor, bir de ders kayıt ücretleri ders seçimleri falan var 270 tl civarı ücret çıkıyor ders seçince seçmeyince 240 tl otomatik olarak çıkıyor. Yani o kayıt parası. 4 defa belirledikleri tarihte giriliyor sınavlara. Uzun lafın kısası çocukla da gittim sınavlar öğleden önce ve öğleden sonra 2 oturum şeklinde oluyor cumartesi ve pazar olmak üzere. Öğleden önce 5 ders öğleden sonra 1 veya 2 dersin sınavı oluyordu benim. Çocukla eşim beni bekledi dışarda. Çocuk küçük durmuyor zaten baktım olacak gibi değil geçen dönem kayıt yapmadım. Bu sene de düşünmüyorum. Eğer kayıt yenilemek istersem de bu yenilenmediği sürece olan kayıt paralarını da ödeyip öyle kayıt yenilemek gerekiyor. Borçlanıyorum her kayıt yenilenmediğim süreç için harç paralarını. Hani çok da özenilecek birşey degil ve eşinden gizli okunacak bedavadan bir okul değil.

Merhaba arkadaşlar. Lise mezunuyum evliyim ve açıktan üniversite okumak istiyorum. Ama eşim izin vermiyor boşan git babanın evinde oku diyor. Ne var açıköğretim bu başka şehre gidip okumicam ki diyorum izin vermiyor ama çok ıstiyorum. Eşimden gizli yazılıp sınavlara girsem yakalanır miyim? Bu arada yaşadığım şehire eşimin işi dolayısıyla geldim yeni taşındık tanıdık kimsem yok 1 buçuk yaşında kizim var onu birakacak kimsem yok buraları da pek bilmiyorum onunla bu belge sınav işlerini nasil halledebilirim? Birde bu acikogretim isleri nasil oluyor yardimci olur musunuz tesekkur ederimmmm🥰

Yapamazsınız sınavlar haftasonu oluyor sabah öğlen şeklinde, telefon kapalı oluyor sınavlarda. Çocuğu bırakacak kimseniz de yok . Gizli bir şekilde çok zor, yakalanma olasılığınız yüksek. Eşiniz neden izin vermiyor okumanıza ? Çok bencilce değil mi? Üstelik boşanmakla tehdit ediyor. Kendi ne mezunu? Hayır lise falansa ondan üstün olmanızı mı istemiyor acaba? Mantık kurmaya çalıştım sadece. Zor ve üzücü bi durum. Allah sabırlar versin

Merhaba ben 2015te yazılmıştım açıköğretime 3. Sınıftan devam etmek için. 2 yıllık üniv. mezunuyum. İlk başlarda yanlışlar doğruyu götürmüyordu geciyordum dersleri, sonra 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor kuralı geldi. Bu arada evlendim 1 de çocuğum var hamileyken de gidip giriyordum sınavlara ama çok fazla ders geçemiyordum bu 4 yanlış kuralından dolayı. Sınavlar haftasonları oluyor, bir de ders kayıt ücretleri ders seçimleri falan var 270 tl civarı ücret çıkıyor ders seçince seçmeyince 240 tl otomatik olarak çıkıyor. Yani o kayıt parası. 4 defa belirledikleri tarihte giriliyor sınavlara. Uzun lafın kısası çocukla da gittim sınavlar öğleden önce ve öğleden sonra 2 oturum şeklinde oluyor cumartesi ve pazar olmak üzere. Öğleden önce 5 ders öğleden sonra 1 veya 2 dersin sınavı oluyordu benim. Çocukla eşim beni bekledi dışarda. Çocuk küçük durmuyor zaten baktım olacak gibi değil geçen dönem kayıt yapmadım. Bu sene de düşünmüyorum. Eğer kayıt yenilemek istersem de bu yenilenmediği sürece olan kayıt paralarını da ödeyip öyle kayıt yenilemek gerekiyor. Borçlanıyorum her kayıt yenilenmediğim süreç için harç paralarını. Hani çok da özenilecek birşey degil ve eşinden gizli okunacak bedavadan bir okul değil.
öyle birşey yok ki yani bütün parayı alma borçlanma yani istediğiniz dönem yenilersiniz çıkan miktarı ödersiniz isterseniz bu yıl deneyin ekranda kendiniz görürsünüz deneme amaçlı.

Sinav haftasonlari esiniz evde yokmus girebilirsiniz sanirim, cocuklari sinav girisinde kadin polisler oluyor onlara emanet edebilirsiniz. Arkadasim kimsesi olmadigi icin boyle yapiyordu.
Harc ucreti degisiyor sanirim ben 325 veriyorum.
4 yanlis 1 dogruyu goturuyor, kitap hazirlayan kisiler var, kitap alirsiniz watsap gruplarina dahil olursunuz dersler isleniyor cokta verimli oluyor.
Basarilar dilerim.

Bu kadar taviz olmaz ki yapmayın bunu kendinize!
Benimki de istemiyordu yani istemediğini söylemiyordu da belli ediyordu alenen, ben danışmadım bile, gittim kayıt oldum eve gelince 3.üniversiteme başlıyorum dedim. Sadece "Hayırlı olsun ne yapacaksan o kadar diplomayı" dedi.
"Hangisinin işe yarayacağını zamanla görürüz, bana zararı yok dedim"😂😂
Eşim lise mezunu bu arada..

Yapamazsınız sınavlar haftasonu oluyor sabah öğlen şeklinde, telefon kapalı oluyor sınavlarda. Çocuğu bırakacak kimseniz de yok . Gizli bir şekilde çok zor, yakalanma olasılığınız yüksek. Eşiniz neden izin vermiyor okumanıza ? Çok bencilce değil mi? Üstelik boşanmakla tehdit ediyor. Kendi ne mezunu? Hayır lise falansa ondan üstün olmanızı mı istemiyor acaba? Mantık kurmaya çalıştım sadece. Zor ve üzücü bi durum. Allah sabırlar versin
Evet egitim seviyem ondan ustun olsun istemiyormus bugun oyle dedi bu konuyu actim da

Eşinizin ne tip biri olduğunu az çok tahmin ediyorum okumanızı istememesinin, bu kadar baskı kurmasının altında yatan sebebin kendi ekonomik özgürlüğünüzü elinize aldığınızda ondan boşanmanız kolaylaşacağı için korkuyor. Bence kendiside biliyor evli kalınacak bir eş olmadığını fakat henüz siz fark edememişsiniz. Haftasonları oluyor aöf sınavları. Eğer ctsi pazar hiç bir şekilde eve gelmiyorsa sizi yakalayamaz kaydınızı yaptırın ve okuyun... Bu riske girin ileride aksi bir durumla karşılaştığınıza keşke yerine iyiki diyebilmek için...

Konu eğitim yani çok mühim ve hakkınız olan bir şey. Niye karşı gelemiyorsunuz eşinize? Çok mu seviyorsunuz ?başka çareniz mi yok?

Sevgi yoksa gerekirse boşanır ama o okulu okurdum. Neden derseniz zaten önceki konunuzda cahil demişsiniz kafa yapımız farklı demişsiniz. Şiddet var demişsiniz. Boşanmak için o kadar nedeniniz var ki.

Eşinizin ne tip biri olduğunu az çok tahmin ediyorum okumanızı istememesinin, bu kadar baskı kurmasının altında yatan sebebin kendi ekonomik özgürlüğünüzü elinize aldığınızda ondan boşanmanız kolaylaşacağı için korkuyor. Bence kendiside biliyor evli kalınacak bir eş olmadığını fakat henüz siz fark edememişsiniz. Haftasonları oluyor aöf sınavları. Eğer ctsi pazar hiç bir şekilde eve gelmiyorsa sizi yakalayamaz kaydınızı yaptırın ve okuyun... Bu riske girin ileride aksi bir durumla karşılaştığınıza keşke yerine iyiki diyebilmek için...
Kesinlikle oyle cok tesekkur ederim

Konu eğitim yani çok mühim ve hakkınız olan bir şey. Niye karşı gelemiyorsunuz eşinize? Çok mu seviyorsunuz ?başka çareniz mi yok?

Sevgi yoksa gerekirse boşanır ama o okulu okurdum. Neden derseniz zaten önceki konunuzda cahil demişsiniz kafa yapımız farklı demişsiniz. Şiddet var demişsiniz. Boşanmak için o kadar nedeniniz var ki.
Evet oyle ama iste bu surecte guvensizlik oluyor çocuk var ne yapicam nasıl olacak ailem evet kabul ediyor ama ev çok küçük bide benim küçük kardeşim var oraya gittiğimizde kızımla hep kavga ediyorlar e temelli gidince nasıl olacak kafam o kadar allak bullak oluyor ki çok büyük bir ikilemdeyim

Evet oyle ama iste bu surecte guvensizlik oluyor çocuk var ne yapicam nasıl olacak ailem evet kabul ediyor ama ev çok küçük bide benim küçük kardeşim var oraya gittiğimizde kızımla hep kavga ediyorlar e temelli gidince nasıl olacak kafam o kadar allak bullak oluyor ki çok büyük bir ikilemdeyim
Ufak tefek şeyler aslında ama bilmiyorum kafa karıştırıyor

Ailen kabul ediyorsa ne duruyorsun ki. Okulunu da oku. Meslek sahibi de ol. Hayallerin bu yöneyse gercekleştir bunları.He istemiyorsan o başka tabi.

X