Açıköğretim

Allah yardımcınız olsun. Benm bildiğim ilk once uni. sinavina girip baraji aştıktan sonra aöf ye kayit yaptirabiliyosun

Ben ailemden gizli hazırlanmıştım üniversiteye. Okumak en büyük hayalimdi. Etkilenmek istemedim çünkü artık evlen diye baskı yapıyolardı hevesimi kaçıranlar olur diye kimseye söylemedim. Vardiyalı çalışıyordum o zamanlar dersaneye de gidemezdim çalışmam lazımdı. Bende netten araştırdım. Dvd seti aldım benim zamanımda ygs lys diye 2 sınav vardı. Şimdi nasıldır bilmiyorum. Her dersten 20-25 konu var ve bunların her biri 2 saate yakın videolar. Hoca anlatıyo sınıf ortasında kendini okulda gibi hissediyorsun. Evde her boş vaktimde çalıştım odamda nette takılıyorum sanıyordu bizimkiler 2 yıl sürdü hazırlanmam çünkü mesaili çalışıyordum konuları bitiremedim bile hatta yarım bilgilerimle girdim kazanıp yerleştirildikten sonra herkese söyledim şaşırdılar birşey diyende olmadı. Sende gir kazan yerleştirildikten sonra bise demez belki eşin. Şuan lisans okuyorum üçüncü sınıftayım hatta şimdi ders çalışıyorum :KK66: eğer danışmak istediğin birşey olursa yazabilirsin.
planlarini yapacaklarini kimseye bildirmeyin demek buna denir:)
tebrik ettim seni:)
:KK9:

kızım seni boşanmakla tehdit eden adam seni okutmani istemeyen seni mutsuz eden kişiyle nasıl sürdürüyorsun.
en iyi bölümde oku aöf.
sosyal güvenlik bölümü var.
ben kamu yönetimi bitiminden sonra sosyal güvenlik düşünüyorum. ikinci üniversite olarak

Merhaba arkadaşlar. Lise mezunuyum evliyim ve açıktan üniversite okumak istiyorum. Ama eşim izin vermiyor boşan git babanın evinde oku diyor. Ne var açıköğretim bu başka şehre gidip okumicam ki diyorum izin vermiyor ama çok ıstiyorum. Eşimden gizli yazılıp sınavlara girsem yakalanır miyim? Bu arada yaşadığım şehire eşimin işi dolayısıyla geldim yeni taşındık tanıdık kimsem yok 1 buçuk yaşında kizim var onu birakacak kimsem yok buraları da pek bilmiyorum onunla bu belge sınav işlerini nasil halledebilirim? Birde bu acikogretim isleri nasil oluyor yardimci olur musunuz tesekkur ederimmmm🥰
Bende evliyim aöf okuyorum canım. Harç ücretleri epey yüksek yılda 700 lirayı nerden bulabileceksin Eşinden gizlersen ? Benimki dediki her türlü okumak iste arkandayım masraflar falan önemli değil al diplomanı. Ama gerekmedikce çalıştırmam haberin olsun :)) zaman ne gösterir bilemeyiz bence sende al eline diplomanı.

Merhaba arkadaşlar. Lise mezunuyum evliyim ve açıktan üniversite okumak istiyorum. Ama eşim izin vermiyor boşan git babanın evinde oku diyor. Ne var açıköğretim bu başka şehre gidip okumicam ki diyorum izin vermiyor ama çok ıstiyorum. Eşimden gizli yazılıp sınavlara girsem yakalanır miyim? Bu arada yaşadığım şehire eşimin işi dolayısıyla geldim yeni taşındık tanıdık kimsem yok 1 buçuk yaşında kizim var onu birakacak kimsem yok buraları da pek bilmiyorum onunla bu belge sınav işlerini nasil halledebilirim? Birde bu acikogretim isleri nasil oluyor yardimci olur musunuz tesekkur ederimmmm🥰
Eşiniz üni mezunu mu degilse sizin ondan daha fazla kültür bakımından üstün olmanizi istemiyordur

Hanımefendi üniversite okumak bana çok şey kattı.Eşiniz size psikolojik şiddet uygulamış.Eşinizin kafa yapısını az çok tahmin edebiliyorum.Bu konuda ısrarcı olmanızı tavsiye ederim.

Öncelikle eşiniz çok cahil bir insan açık öğretim sınavları haftasonu oluyor ve her donem para yatirmaniz gerekiyor evde çalışacaksınız yakalanma ihtimali çok yuksek

sizin açıköğretimden daha büyük sorunlarınız var. farkında mısınız?

darp raporu almak için illa iz olmasına gerek yok. doktorlar iz olmayan darpları da tespit edebiliyolar. madem aileniz arkanızda boşanın.

Okumanıza engel olması başlı başına facia da ,şimdi C captain price eski konunuzu eklemiş,sizin çok daha önemli sorunlarınız var farkında mısınız? Yaşınız çok genç arkanızda aileniz de varsa yapmayın lütfen ya ,alın kızınızı gidin ailenizin yanına istediğiniz gibi de okuyun çalışın.Kızım için demeyin lütfen, asıl onu düşünüyorsanız gidin.Saçma sapan erkek üstündür bilmem ne zihniyetinde olan kocanız ilerde kızınıza karşı da çok farklı olmayacak.Yazık o yavruya ya.

Umarım en kısa zamanda kurtulursun o insandan.
Madem boşanmayacaksınız araya büyükleri sokun ikna etsinler
Kimse kimsenin eğitim hayatına karışmamalı, tam tersi destek olmalı eşler birbirine

2 dönem harç yatıracaksınız, ders seçmeniz gerekecek, sınavlar cumartesi ve pazar günü oluyor. En yakın okulları veriyorlar ama bazen uzağa denk geliyor. Eşinizin haberi olmadan sınava giremezsiniz.
Ayrıca o kim ki sizin eğitiminize karar veriyor. Siz kaydınızı yaptırın, sıkıyosa boşasın. Boş boş atıp tutuyolar.

ne kadar saçma sırf siz üniversite mezunu olursunuz da kendisi lise mezunu kalacak diye komplekse mi giriyor. Ki açıköğretim evde okuyacaksınız. Tam tersine okusun diye destek olanlar bile var.

sizin açıköğretimden daha büyük sorunlarınız var. farkında mısınız?

darp raporu almak için illa iz olmasına gerek yok. doktorlar iz olmayan darpları da tespit edebiliyolar. madem aileniz arkanızda boşanın.
Darp raporunu aldım ailemin yanına gittim bir süre orada kaldım geldi özür diledi ve tekrar döndüm bi şans verdim. Şuan çok şükür şiddet yok ama kısıtlama var sadece.

Ocak ayında YKS başvuruları yapılır.Sınavlar Haziran ayında oluyor.Sadece TYT sınavına girerseniz 2 yıllık önlisans bölümleri gelir.Hem TYT hem AYT girerseniz 4 yıllık lisans programları yazılabilir.Açıköğretimde baraj puan sanırım 150.Yani en az 150 puan almanız gerekiyor.Eğer 2008 mezunu iseniz işlemleriniz netten halledebilirsiniz.Ancak 2008 den önce mezun olduysanız eski okulunuza işiniz düşebilir.
TYT ( TEMEL YETERLİLİK TESTİ) 2 YILLIK ÖNLİSANS MECBURİ SINAV
AYT (ALAN YETERLİLİK TESTİ) 4 YILLIK LİSANS

Eğer eskiden ÖSS sınavına girdiyseniz bir rehbere falan danışın.

Eşinizden saklayabileceğinizi de pek düşünmüyorum.Sonunda anlayacaktır yada görecektir.

Üniversite sınavına girmediyseniz gidip yazılamazsınız, sınava girip sonra tercih vereceksiniz tercih sonucunda yerleşirseniz kayıt olursunuz.

Aöf sınavları cumartesi ve pazar olur, genellikle uzak okullara veriyorlar yorumlardan ve cevremden gördüklerim yakın okullarada verdikleri oluyor tabi şanş yani.

Eşinin haberi olmadan harçları yatırabilecek misiniz en düşük yıllık gecen sene 500 dü tabi fiyatlar değişkendir. Ama 500 ün altında olmaz.

Abla siz sana cevap vermek için kaydoldum henüz nasıl kullanılır bilmiyorum
Annem de açık öğretim okumak istediğini söylediğinde babamda ayni tepkiyi vermişti hatta daha beterleri olmuştu ama annem yilmadi şu anda ortaokulu bitirdi liseye başladı. Sana tavsiyem şöyle olacak bizde aynı takdikle ilerliyoruz eğer çok güvendiğin böyle evden birlikte çıktığın oturup sohbet ettiğin biri varsa etrafında ondan yardım iste. Sınav günleri seni evden çarşıya pazara diyerek çıkarsın 2 saat falan çocuğu oyalasin yeterli sen o arada sınavı bitirir çıkarsın evin yolunu tutarsıniz tek dikkat etmen gereken kitapları saklamak olacak. Birde üniversite olduğu için dönemlik harcı yatiracak maddi güce sahip olman gerekiyor. Dönemlik 400-500 lira arası bi mebla yatirman gerekiyor kitaplar için

X