Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Merhaba arkadaşlar, başlarda yazıyordum son zamanlarda pek yazamadım. @Yazalaz arkadaşımızdan sonra 2. Hamile olan benim, darısı sizlerin başına inşallah 🙏 Bilmeyen arkadaşlarım için özet geçeyim. Bülent tıraşta 3. Denememi yaotım ve su an 6 haftalık hamileyim 😇 ben diyarbakırda yaşıyorum, bütün takibimi kendi diyarbakırdaki doktorum yapıp yumurta toplama ve trasnfer için sadece Acıbadem’e gittim. İlk denemeden iki dondurulmuş denemem oldu ikisi de tuttu ama kaybettim bebeklerimi. 3 dondurulmuş embriyom olmasına rağmen kayıplarım olduğu için sil baştan tekrar tedaviye başladım. 3 tane 5. Gün embriyom kaldı ve pgt ye gitti. Çok şükür 3ü de sağlıklı geldi. İki tane 19 ekimde trasnfer edildi ve 29 ekimde pozitifi gördüm. Ben bu denememde İmmünolojik tedavi de görüyorum. Evet Acıbadem maslak çok yoğun bir hastane, Bülent hoca da öyle ama bence Bülent hoca çok sağlam götürüyor süreci. Ne yapılması gerekiyorsa bence yapıyor, ben memnunum. Rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmasın, tez zamanda hepimiz saglıkla bebişlerimizi kucaklarımıza alalım. Sağlıkla inşallah 🙏
Haftaya da insallah daha guzel haberler gelecek💜

Ibrahim bildirici de ayni operasyonu yapabilir size diye dusunuyorum.
Sizin hsg de yapisiklik gorunuyorsa direk histereskopi deniliyor. Kurtaji kim yapmisti?
Yigit hoca bulent hocanin ekibinde, histereskopiyi zaten sigortaniz uzerinden yaptirmak istediginizde acibadem sigortaniza 20-25 arasi bir rakam bildiriyor.
Histereskopi islemini bulent hoca yapiyor ama siZe yigit hoca kendisi mi yaparim dedi?
Siz bulent hoca ile gorusebildiniz mi bu surecte ?
Bana yiğit bey bülent hoca yapıcak dedi ama öyle bir fiyat söylemediler sanmıyorum o kadar tutucağını ibrahim bey yiğit bey e ikinci bir görüş için yönlendirdi ben yaparım demedi

Kürtajı başka bir doktor yaptı fulya acıbademde
Histereskopi islemini Bulent hoca yaptigi icin , histereskopiyi acibadem maslak tup bebek de yapinca maalesef sigortaniz odemiyor.5460 tl odemeniz gerekiyor..
Eger ki sigortadan karsilansin derseniz,Kurtajinizi yapan doktorunuz histereskopi islemi yapiyorsa o sekilde sigortadan alabilmeniz mumkun..
Ama dedigim gibi mutlaka on proviZyon alin:)

Histereskopi islemini Bulent hoca yaptigi icin , histereskopiyi acibadem maslak tup bebek de yapinca maalesef sigortaniz odemiyor.5460 tl odemeniz gerekiyor..
Eger ki sigortadan karsilansin derseniz,Kurtajinizi yapan doktorunuz histereskopi islemi yapiyorsa o sekilde sigortadan alabilmeniz mumkun..
Sizde mi yaptırdınız histereskopi

Zaten ön provizyona yollayacaklar ama neden karşılamıyor anlamadım yiğit bey adına gönderilicek bülent hoca adına değil

Zaten ön provizyona yollayacaklar ama neden karşılamıyor anlamadım yiğit bey adına gönderilicek bülent hoca adına değil
Bana Acibadem maslak da histereskopi islemi yapildi, bulent hoca yapti. Histereskopi operasyonlari infertilite ile iliskilendirildigi icin sigorta odeme yapmiyor.tani olarak adet duzensizligi ve adet azligi olarak yaziliyor ama sigorta bununla ilgili olarak ikna olmuyor. Sizin eger ki e- nabiz kayitlarinda infertilite gibi bir taniniz yoksa ve acibadem tup bebek merkeZi olarak ibare yoksa o zaman sigortadan karsilayabilme sansiniz var.
Benim hem tup bebek tedavisi gordugum hem de e nabiz kayitlarinda infertilite tanisi goruldugu icin maalesef sigortadan karSilanmadi.

Bana Acibadem maslak da histereskopi islemi yapildi, bulent hoca yapti. Histereskopi operasyonlari infertilite ile iliskilendirildigi icin sigorta odeme yapmiyor.tani olarak adet duzensizligi ve adet azligi olarak yaziliyor ama sigorta bununla ilgili olarak ikna olmuyor. Sizin eger ki e- nabiz kayitlarinda infertilite gibi bir taniniz yoksa ve acibadem tup bebek merkeZi olarak ibare yoksa o zaman sigortadan karsilayabilme sansiniz var.
Benim hem tup bebek tedavisi gordugum hem de e nabiz kayitlarinda infertilite tanisi goruldugu icin maalesef sigortadan karSilanmadi.
Benim oyle birseyim yok ama bir sadece genetik bolumune gittigimde kadin infertelitesi yazmislar onu anlamadim sebebini kan pihtilasmasina baktirmistim e nabiza nasil bakiyorlar

Benim oyle birseyim yok ama bir sadece genetik bolumune gittigimde kadin infertelitesi yazmislar onu anlamadim sebebini kan pihtilasmasina baktirmistim e nabiza nasil bakiyorlar
E nabiz kayitlarinizda hastaliklarim kismini kontrol edin, eger orda infertilite tanisi varsa sorun yaratiyor sigorta.
E nabiz kayitlarinizi sizden istiyorlar, onu almadan da provizyon isleminiz eksik evrak sayiliyor..
E nabizda devlet hstaneleri ve sgk anlasmali hastaneler gorunuyor.genetik bolumune hangi hastanenin gittiniz?

Şişli etfale gittim ama infertelite demedim ki öyle girmişler ayrıca hamile olduğum ay doktora gitmiştim test yaptırmak için o da infertelite yazmış bu doktorlar niye böyle yazıyor

E nabiz kayitlarinizda hastaliklarim kismini kontrol edin, eger orda infertilite tanisi varsa sorun yaratiyor sigorta.
E nabiz kayitlarinizi sizden istiyorlar, onu almadan da provizyon isleminiz eksik evrak sayiliyor..
E nabizda devlet hstaneleri ve sgk anlasmali hastaneler gorunuyor.genetik bolumune hangi hastanenin gittiniz?
Nasıl gönderiyorum e nabız kayıtlarımı

Bu arada bizim özel sağlık sigortası çok üst segment sadece 2 3 şirketin böyleymiş o yüzden provizyon bölümünü aradım ordan bilgi aldım. Bugün doktordan değerlendirme için ek olarak rapor istemişler ama hala değerlendirmede görünüyor umarım karşılar

• Beğen
Reactions: 2be
Şişli etfale gittim ama infertelite demedim ki öyle girmişler ayrıca hamile olduğum ay doktora gitmiştim test yaptırmak için o da infertelite yazmış bu doktorlar niye böyle yazıyor
Kayitlarina maalesef oyle geciyorlar, ama belki sizden istemezler bile e nabiz kayitarini

Bu arada bizim özel sağlık sigortası çok üst segment sadece 2 3 şirketin böyleymiş o yüzden provizyon bölümünü aradım ordan bilgi aldım. Bugün doktordan değerlendirme için ek olarak rapor istemişler ama hala değerlendirmede görünüyor umarım karşılar
Umarim karsilanir, siz tup bebek hastasi olmadiginiz icin ve infertilite tanisi ile ilgili bir ibare olmadigi icin karsilanir ..
Kurumsal policelerde kurumunuzun calistigi sigorta acentasi ya da broker firmasi ile gorusup o sekilde belki baski yapilirsa kabul ettirebilme sansiniz yuksek olabilir

Umarim karsilanir, siz tup bebek hastasi olmadiginiz icin ve infertilite tanisi ile ilgili bir ibare olmadigi icin karsilanir ..
Kurumsal policelerde kurumunuzun calistigi sigorta acentasi ya da broker firmasi ile gorusup o sekilde belki baski yapilirsa kabul ettirebilme sansiniz yuksek olabilir
Evet tüp bebek geçmişim yok zaten karşılanacağını umuyorum bakalım eğer olursa benim için iyi ama umarım doktor parası filan istemezler ekstra

Sizden isterlerse gonderirsiniz,İstemezlerse gondermeyin.
Yok göndermedim zaten kayıt filan onlar benim özelim bunu istemeleri saçma zaten ama özel sağlık geçmişimde gittiğim tüm doktorlar görünüyor hiçbirinde infertelite yok ayrıca gebelik durumu ve zorunlu kürtajımda görünüyor

• Beğen
Reactions: 2be
Yok göndermedim zaten kayıt filan onlar benim özelim bunu istemeleri saçma zaten ama özel sağlık geçmişimde gittiğim tüm doktorlar görünüyor hiçbirinde infertelite yok ayrıca gebelik durumu ve zorunlu kürtajımda görünüyor
Sanırım jel varmış o karşılanmıyormuş fiyat söylemediler ama bilginiz var mı size jel oldu mu bide tekrar yapışıklık oldu mu

X