Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

39 yaşındayım.3.tüp bebek denememdi. 1 dış gebelik olayım var..36 yaşında.. Dış gebelikle birlikte haşimato troidi ve şeker belirdi. 1 yıl kadar onu düzenledik.sonrasında 1 aşılama oldu tutmadı.florans nightingale de 2 tüp bebek denemem oldu.en iyi kaliteydi tutmadı. Kısmet. Sonra bülent tıraşa geldim. 2 opuyla 10 yumurta toplandı hepsi döllendi.5.güne 7 kaldı. Genetik için bir aşama daha varmış galiba. 5 tanesi o aşamaya geldi ve 5 embriyo genetiğe gitti.1 i sağlıklı geldi. O da tuttu çok şükür. Gebelik aşısı ve kasılma aşısı oldum.12 haftaya kadar bir sürü iğnem ve ilacım var...
Teşhis sebepsiz infertilite. Eşimde de bende de bi sorun yoktu.genetikti sanırım sorun ..öyle anlıyoruz buradan... atladığım bişey yok sanırım.. varsa sorunuz sorun lütfen...gördüğümde cevaplarım. Sizin hikayenizi nedir..buraya yazdıysanız dönüp bakayım...sevgiler...

Çok teşekkür ederimm, inşallah başladığı gibi güzel de devam eder süreciniz..
Ben 34 yaşındayım, 5 yıllık evliyim başından beri çocuk istiyoruz.. 5 yılda 2 laparoskopi, 1 histereskopi, 3 tüp bebek sığdırdım:)) 2kez ankara ahmet erdem, 1de kocaeli eray çalışkanda denedik ama olmadı.. çikolata kisti sıkıntım var benim, hep 5.güne geldi embriyolar 2şer transfer oldu hep de ama ben hiç test günü bile göremedim, transfer sonrası 5 ya da 6.günde kanamayla bitti süreçlerim..
Bülent hocaya gittik geçen ay, vitaminleri kullanıyorum şimdi, o da önce toplayalm , sonra genetiğe yollayalm, gebelik aşısı ve transfer yapar seni de anne yaparız dedi..inşallah dedimAralıkta başlayabilicem, buarada yoga ya da nefes deneyeceğim , etrafım çok fazla hamile, bebek, gebelik müjdesi koştur koştur verenlerle dolu, az beynimi törpülemem lazım sanırım

Hayırlısı olsun umarım bu süreci en sakin ve en teslim olmuş bir şekilde huzurla geçirir bebeğini kucağına alırsın..yaşın genç ama bu süreç çok yıpratıcı seni anlıyorum.. sana verebileceğim tek tavsiye genetiğe göndermen olur.. Bülent beyin duydugum kadarıyla bebek tutturma oranı %85.. çok iyi bir oran.. şahsen ben merkezden memnun kalmadım aşırı kalabalık ve başka olumsuzluklarda var ama bülent bey iyi bir doktor..senin aklını karıştırmıyım..oranlar yüksek iyi bir dr..Bu Türkiye için yeterli sebep..gerisi sabır ve allaha emanet....
Umarım en hazır oldugun zaman tedavine başlar ve olumlu sonucunu alırız.. arada gelişmeleri yaz...sevgiyle..

Merhaba arkadaslar 18+3 gunluk hamileyim acil acibademe geldik salı günü sagolsun hülya hocam serklaj yapti aynı günü 48 saat bizim icin önemli diyordu son yarım saat Rabbim ileriki haftaları görmeyi nasip etsin hulya hocam bülent hocamdan sonra gelen en iyi doktorlardan biri kesinlikle hastaya yaklaşımı çok memnun ediyor insanı salı günu tekrardan randevumuz var ona göre kendi evime gidip gidemeyeceğimi karar vereceğim şuan ailemin yanındayım ne kadar ailen başında da olsa kendi evin gibi olmuyor,Rabbim herkesin yardımcısı olsun insallah.

herkese merhaba oncelıkle tedavılerınız hayırlı olsun hamıle olanlarınz saglıkla kucaklarına alsın. bırsey danısacagım sıze transfer oldugunuzda hastaneden sıze kac embryonuz kalldı filan diye bılgılendırılmıs onaylanmıs kagıt verılıyor mu?

Rabbim yardimcin olsun bebegini saglikla kucağına almayı nasip etsin canim❤

Merhaba. Bende tedaviye başladım.opu dan falan korkuyordum ama gecti cok şükür. Onun stresini simdi transfer islemleri aldi...Hormon degerlerim yuksek ciktigi icin embriyolarimi dondurdular. Ilk adetimi oldum ikinci adette rahim kalınlığı uygun olunca transfer olacak insallah..yalniz lucrin diye bir igne yazdi ikinci adet oncesi.tek kullanimlik mi kizlar nasil vuruluyor bir bilginiz var mi...❤

Hayırlı olsun inşallah olumlu sonuçlanır tedaviniz.
Ever Lucrin tek bir kere kullanılıyor ama nasıl vurulduğunu bilmiyorum

Evet tek kullanımlık göbek çevresinden diğer tüp bebek iğneleri gibi uygulanıyor

Rabbim yardimcin olsun bebegini saglikla kucağına almayı nasip etsin canim❤
Tesekkurler arkadasım Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın kontrolumde hersey yolunda dedi doktorum. Yine açıklık var ancak şuanda yavrumu tutan dikiş eşimle 4 ay ayrı kalacagız kontrollerime gelecek inşallah dikişim dayanır.

M
Hayırlı olsun inşallah olumlu sonuçlanır tedaviniz.
Ever Lucrin tek bir kere kullanılıyor ama nasıl vurulduğunu bilmiyorum
Amin tesekkur ederim.bugun vurdum tek doz. Ama igne biraz buyuktu. Karışım yapılacak aparat falan yoktu.farkliydi ama hallettik cok şükür. Rabbim cabalarimizi bosa cikarmasin insaallah.hepimize sağlıklı gebelikler nasip etsin❤

arkadaşlar genetik tarama testinde c677t testi homozigot çıkanlara bülent traş hoca nasıl bir tedavi önerdi.bilgilendirirseniz memnun olurum.bir düşüğüm oldu çok çaresizim.

arkadaşlar genetik tarama testinde c677t testi homozigot çıkanlara bülent traş hoca nasıl bir tedavi önerdi.bilgilendirirseniz memnun olurum.bir düşüğüm oldu çok çaresizim.
Canim merhaba. Düşüğün icin cok üzüldüm.bende nisan ayinda bir düşük yaptim. Mtfhr c677t homozigot cikti bende de.Seni çok iyi anlıyorum. Ben bulent hocanin il dışından hastasıyım. O yuzden takiplerim kaldığım sehirde yapiliyor.mtfhr c677t homozigot mutasyonu vucutta homosisteon birikimi yapiyormus.kirmizi et gibi yuksek protein aliminda vucutta daha fazla birikme meydana geliyormus. fakat vucutta yeterli folik asit bulundugunda pihti sorunu oluşturmuyormus. Dusuk sonrasi hematoloji uzmanina gittik. Tabi kadin dogumcum yonlendirdir.ilk olarak homosistein degerlerime baktilar. Normal insanda 11 değerine kadar yolu var.gebelerde ise bu değer10 sınır kabul ediliyor. Ben dusukle birlikte cok yikilmistim.cocugum benim yuzumden dustu diye kendimi sucluyordum. Homosistein testine kadar hergun et yedim. Folik asiti kesmistik.ne kadara yukseliyor diye bol bol protein agirlikli beslendim. Ve sonucum 9.3 cikti..doktorum zaten ben hungur hungur agladigimda bu genin halkin cogunlugunda olduğunu ve dusuge sebep olmadigini soyledi.ozellikle ilk hafta dusuklerinde bu mutasyonlar etkili degil dedi. Homosistein degerim bu sekilde de cikinca ben sana demistim bosuna kendini yiprattin dedi. Esimde doktor canim bu isin icinde kendisi olmasina ragmen,herseyi bilmesine ragmen o bile panik oldu. O kadar kendimi sucluyordum ki bana artik hematoloji kitabi alacaktı. Ama o zor gunler birsekilde geride kaldi cok sukur. Hematoloji doktoruma gebelik olusursa kan sulandiriciya gerek olup olmadığını sorduk ve kendisi gerek yok Kadin dogimcunuz gerek görürse bir adet coraspin alabilirsiniz dedi. Tabi kadin dogumcum bana baska bir kayıp olunca kendini yine suclama ve ne olur ne olmaz diye kan sulandirici 0.4luk ignee ve coraspin, birde folik asit kullanacaksın dedi. Tabi bulent hoca ne tedavi verir bilemem.ne karar verecekler bilemiyorum.tup bebek tedavisinde ilk denemem. Yumurtalarim toplandi sonrasi transfer daha gunu belli değil onu bekliyorum. Progesteron igne ve hapta kullanacagim sanirsam. Hayirlisi. Rabbim hepimizin yardimcisi olsun. Allahım isimizi kolaylaştırsın.gercekten zor seyler ama bir sekilde atlatiyor insan.rabbim tekrar aciyi yasatmasin canim.korkma. transfer sonrasi tedavim icinde seni bilgilendiririm. Buraya yazacağım zaten. Cunku o caresizligin ne demek oldugunu ben bilirim.

cok teşekkür ederim inşallah sen de bebeğini kucağına alırsın hayrlısyla.bilgilendirmeni bekleyeceğim.tesekkürler.

Merhaba nasılsınız ne yaptınız uzun zamandır takip edemedim inşallah güzel haberler vardır

Son opu’da bir tane sağlıklı embriyo bulundu çok şükür henüz doktorumla görüşmedim, herşey yolunda giderse önümüzdeki ay transfer olur herhalde.
Ben de uzun zamandır bakmıyordum buraya
Sizde durumlar nasıl?

Kac yumurtan toplanmış ve genetiğe gonderilmişti? Benim 5 toplandı ve suand 3. Gune 3 tane devam ediyor ama genetik için sayı uygun degil dediler

Kac yumurtan toplanmış ve genetiğe gonderilmişti? Benim 5 toplandı ve suand 3. Gune 3 tane devam ediyor ama genetik için sayı uygun degil dediler

İnşallah 3’ü de 5. güne gider sağlıkla
Benden bu son tedavide 9 tane yumurta toplandı.
5. gün 3 tane embriyom istenen gelişime ulaştı, 6. gün geriden gelen 2 tane daha embriyo genetiğe gidecek düzeye geldi, toplam 5 adet genetiğe gitti.
Ben artık Memorial’da tedavi görüyorum, 1 tane bile kalsa genetiğe gönderiyorlar. Genetik için minimum bir rakam mı varmış?
Yaş kaçtı? Konuştuysak da hatırlayamadım şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…