Acaba hamile miyim?

tugbacim biliyosun birlikte adet olcaktik benimde ayni 16. sabah adet oldum . cok üzüldüm agladim bidaha beklemicem dedim ümidimi kesmistim ama yavas yavas yine ümitlenmeye basladim yani calismalara devam:) he bide bana doktorum rahmimin öne dogru degilde yani normali öneymis ama benimki arkaya dogru egikmis, hamilelik icin bu bi engel degil dedi ama yinede aklima takildi acaba senin veya diger arkadaslar bi bilginiz varmi bu konuda?

Merhaba;

Bende aranıza yeni katıldım. Bende 2,5 yıldır evliyim anne olmak bende artık takıntılık oldu, geçen yıl haziran ayında bebeğimizi kaybettik ( karnımda kalbi durdu) bu yıl yeniden istedik ama psikolojik olarak çok etkilendiğim için eşim çok cesaret edemedi. Daha öncesinde işiminde stresli olması gereği prolaktinim yüksek çıkıyordu bu nedenle adetimde de düzensizlik söz konusuydu, son 5 aydır adetim düzene girdi ve her ayın 15 inde hasta olmaya başladım fakat bu ay 4 gün gecikti dün merak ettim ve test yaptım negatif çıktı aslında hamile kalma olasılığımda düşüktü çünkü yumurtlama döneminde sadece 1 gün oldu. Şimdi düşünüyorum hamile olabilir miyim? hamile isem test neden negatif çıktı hamile değilsem yine mi hormonlarım şaşırttı
canım hatırlatmama gerek aslında ama çok özür dileyerek sormak istiyorum çok merak ettim kalbi neden durmuş insan okuyunca elinde değil korkuya kapılıyor.Benimde kafama çok takılsı şimdi cevaplayabilirsen memnun olurum lütfen kusura bakma ne olur:KK43:

sevda çiçeğim 2,5 yıldır bekliyordum yazmışsın bende aynı durumdayım herhangi bir tedavi gördünmü acaba ben hala beklemedeyimde...darısı başıma inşallah...AMİİİİNNN.

canım ben klomen kullandım ilacın 2.ayında hamile kaldım herşey Allahtan doktorlar tüp bebek dediler eşimde problem vardı ama çok şükür hamile kaldım 15 haftalık.darısı sizlerin başına

canım2,5 yıllık evliyim ama hep korunduk. Bende pko çıktı, aslında kilo problemim adet düzensizliğim falan yoktu sadece sivilce oluşumu vardı. Dr. önemli değil dedi 8 ay doğum kontr. hapı kullandım. Bırakalı 3 ay bitti, 4. aydayım. 3 ay önce dr.a gidip çocuk istediğimizi söylediğimizde testler yaptı bana ultrasona falan girdim Allah'a şükür temiz çıktı hepsi. 5 ay deneyin olmazsa gelirsiniz dedi dr.um. bakalım hayırlısı. Kafama takmak istemiyorum ama bu siteye girdikçe bu mümkün değil gibi. Bana bağımlılık yaptı bu site.sırnaşık şey

Canım, sen korunmayı henüz bırakmışsın. Bence de erken. Doktorlar korunmasız 1 yıldan sonra gelin diyorlar. Gerçi bende 1 yıl olmadan gittim. Ama benim yaşımdan dolayı tüm tetkiklerimi yapmaya karar verdi. Senin yaşın henüz genç..Bence biraz daha bekle. Bu arada sende bir sorun çıkmamış ama eşinden sperm sayımı istemediler mi? Bu da önemli bir faktör biliyorsun.

selam kızlar günaydın benim adetimin geçmisinin 3 günü çok heyecanlıyım:eek:bu sabah kan ve idrar tahlili yaptım.saat 3 te çıkacak çok fazla ümitlenmek istemiyorum ama günlerim hiç geçmezdi.bu konuda ümitliyim.kızlar bana dua edin lütfeeeen:emir_bebek:

tamam canım çıktığı zaman sizede bilgi verecem.ama çok sabırsızlanıyorum :)

tuhaf_21 hayırlısı güzelim.. inşallah hamilesindir. Allah dualarını kabul etmiştir. Müjdeli haberlerini bekliyoruz dimi kızlar:içelim:

Ben sohbete ortadan giriyorum ama avcılar hospitolu tavsiye etmek istedim .Gerçekten ben çok memnun kalmıştım.Doğum sırasında da ,doğum sonrası bakımı da çok ama çok iyi.Faruk beydi benim doktorum.Tavsiye ederim.Ben allah kısmet ederse ikinciyi de orada yapmayı düşünüyorum....

tuhaf_21 inşallah hamilesindir, müjdeli haberlerini bekliyoruz...mutlaka haberdar et, ay çok heycanlandım bende :)))

Ben sohbete ortadan giriyorum ama avcılar hospitolu tavsiye etmek istedim .Gerçekten ben çok memnun kalmıştım.Doğum sırasında da ,doğum sonrası bakımı da çok ama çok iyi.Faruk beydi benim doktorum.Tavsiye ederim.Ben allah kısmet ederse ikinciyi de orada yapmayı düşünüyorum....

Canım benimde eğer allah izin verirse eğer hamileysem 2.si olcak. oğlum var 10yaşında. bişi sorcam sen şimdi hamilemisin peki. yeni hamileysen günün gecikmeden yaşadıklarını yazarmısın.. belirti varmıydı. yarın adet olmam lazım benimde. olmassam ki günüm şaşmaz inş. 2.bebeğim olsun istiyorum allah izin verirse.

canım hatırlatmama gerek aslında ama çok özür dileyerek sormak istiyorum çok merak ettim kalbi neden durmuş insan okuyunca elinde değil korkuya kapılıyor.Benimde kafama çok takılsı şimdi cevaplayabilirsen memnun olurum lütfen kusura bakma ne olur

Canım, kromozal anamoli olarak söylediler yani yaşasaymış özürlü olma ihtimali yüksekmiş tamammi ile kromozonların eşit dağalmamasından kaynaklalnan bir sorun olduğu içinmiş yani 48 kromozon ise 24 anneden 24 babadan alıyormuş bizde sanırım bu şaşmış ve 25 anneden 23 babadan gibi bir durum olmuş. Daha sonra doktoruma gittiğimde her 100 anneden 60 nın başına gelebilecek bir durum dedi yani düşük yapmak gibi bişi eğer doktora gitmeseymişim bebek küçük olduğu içinde ilk adet dönemimde kanla dışarı atacakmışım zaten ama ben pimpirikli bir anne adayı olduğum için doktora gitmeyi hiç ihmal etmedim hatta bebeğim etkilenmesin diye hamile olduğumu öğrendiğimde işimden ayrıldım. 6 ay önce doktorum sağlıklı olduğumu yeniden hamile kalabileceğimi söyledi bizde oluruna bıraktık kasınca neler oluyor gördük dedik yaklaşık ta 5 aydır herşey iyiydi ama bu ay 15 inde adet olmam gerekiyorken 5 gün gecikti eşim zaten doktor olduğu için hamile olma riskin çok az olduğunu söyledi koskoca yumurtlama döneminde 1 kere denk geldik çünkü:smiley-cool:
Bu arada stres yapmakta hiç iyi değil stres yapınca özzellikle evli bayanlarda prolaktin diye bir hormon var onu yükseltiyor o zamanda hasta olamıyorsunuz ve göğüsünüzden süt geliyor bu sefer onu tekrar düzene sokmaya çalışıyorsunuz derken insan çıldırıyorkafamçokkarıştı

kazlar düşüncelriniz için çok teşekkür ederim hayırlısı canım size haber verecem ama çok heyecanlıyım.

Canım, sen korunmayı henüz bırakmışsın. Bence de erken. Doktorlar korunmasız 1 yıldan sonra gelin diyorlar. Gerçi bende 1 yıl olmadan gittim. Ama benim yaşımdan dolayı tüm tetkiklerimi yapmaya karar verdi. Senin yaşın henüz genç..Bence biraz daha bekle. Bu arada sende bir sorun çıkmamış ama eşinden sperm sayımı istemediler mi? Bu da önemli bir faktör biliyorsun.

Canım eşimden sperm sayımı istemediler. Heralde 5 ayda olmazsa isteyecek dr. bilemiyorum ki. Biraz kafay atakmakla alakalı galiba. Çünkü bunu hepimiz çevremizden de görmüşüzdür insanlar ya korunurken ya da kazayla hamile kaldıklarını söylüyorlar.ahh ahh inşallah bize de Allah'ım nasip eder o duyguyu hayırlısıyla.a.s.

tuhaf_21 inşallah hayırlısıyla pozitif çıkar canım, Çok heyecanlı bekleyişler bunlar zaman geçmez:)

Canım eşimden sperm sayımı istemediler. Heralde 5 ayda olmazsa isteyecek dr. bilemiyorum ki. Biraz kafay atakmakla alakalı galiba. Çünkü bunu hepimiz çevremizden de görmüşüzdür insanlar ya korunurken ya da kazayla hamile kaldıklarını söylüyorlar.ahh ahh inşallah bize de Allah'ım nasip eder o duyguyu hayırlısıyla.a.s.

Haklısın canım söylediğin konu hakkında. O kadar çok ki kaza ile hamile kaldım diyen..Benımde aklım ermiyor..Acaba biz neyi yanlış yapıyoruz diye düşünüyorum bazen:sm_confused: Benim bir arkadaşım doğum kontrol hapına verilen 7 gün arada hamile kaldı..Ama herşey Allah tan..Her işte vardır bir hayır.Doğru zaman bizim içinde gelecektir. Umarım yakındıra.s.

loveactually..İnan beni çok güldürdün..Tugba cım sen de sinirlenme boşver o kaza ile yapanları..Biz adam akıllı kazasız belasız yapalım

Kizlar Kan Tahlillerimi Aldim Negatif çikti çok şaşirdim Bilmiyorum Neden Kaynaklaniyor.beni Dokktara Yönlendirdiler,

tuhaf 21 sıkma canını hayatım..loceactually haklı demekki doğru zaman değilmiş. Umarım ters bir durum yoktur. Ne yapalım artık nisanda alırız senın mutlu haberini biz de.

valla canım çok tuhaf bir duygu içine girdim ne yapacağımı bilemedi.ama herşeyin hayırlısı diyelim.

X