Acaba bendemi bir sorun var!!

cimcime eses

Guru
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
12.770
121
Kızlar bir sorunum var ben 22 yaşındayım ve bütün arkadaşlarım evlendi inanırmısınız hiç bekar kalmadı... Buda beni psikolojik olarak etkiliyo acaba bendemi bir sorun var anlamadımki. Elim ayağım Allaha şükür düzgün yani isteyenlerde var ama bir şekilde olmuyo işte (tabi genelini annem reddediyo). Mesela bugün ciddi bir arkadaşlığım sonlandı. Ya annemlede konuşmam gerekiyor ama o hemen beni yanlış anlıyor ve ablamda saolsun hiç yardımcı olmuyor, çareyi kk'daki arkadaşlarımda buldum. Lütfen bana yardımcı olun. Ya aslında çok yanlış biliyorum ama evlenme sitesine üye oldum, gerçekten psikolojik olarak çok bunalıyorum ve geceleri kabuslarla uyanıyorum. Evde hiç konuşmuyorum hiç bir yere çıkmak istemiyorum, telefonumu arayan olunca bile açmıyorum. Bu son görüştüğüm sahsıda aslında istemiyordum ama boşlukta olduğum için onunla oyalanıyordum. Ne yapacağımı kiminle konuşacağımı bilmiyorum, inanın herkes evde kalmış muamelesi yapıyor bana... Birçok erkek arkadaşım var ama hiçbirisine karşı bir duygusallık yok, kendimi duygusuz bir oduna benzetiyorum...:uhm:Şuan çok kötüyüm profosyonel bir desteğe ihtiyacım var...

canım daha 22 yaşındasın.karşına daha çok insan çıkacak.valla ben 19 yaşında evlendim şimdi 25 yaşındayım.ama sorarsan bana evlendiğine iyimi ettin erken yaşta.hayır keşke bu yaşımda evlenmiş olsaydım...herşeyin hayırlısı olsun be güzelim..yok evlenme sitesi yok chat sakın yanlış bişey yapma.seninle çhatleşen başka kızlarla hayli hayli chatleşir.sana yazık değilmi..hayırlısını iste allahtan emin ol karşına en hayırlı insanı çıkaracaktır...bunalıma girecek kadarda yaşın geçmemiş..hayatın tadını çıkar.inan evlilik çok büyük bi sorumluluk..şimdi sen toz pembe görüyosun evliliği.bende öyle görüyordum ama değilmiş.hem eş,kaynana,görümce bir sürü sorun..sakın yanlış anlama evlilikten soğutmak değil amacım.yaşın çok genç olduğu için.işallah karşına allah senden daha iyi birini çıkarır...sabret beyaz atlı prensin seni bulacak..

aklından çıkarıyorsun bu düşünceyi....ve hayatın tadını çıkarıyorsun............

aradığın aşkı bulunca da düşünüp taşınıp artılarıyla eksileriyle değerlendiriyorsun tamam mı?

ben aşkı sevgiyi buldum, evlendiğimde 25 yaşındaydım...ama erken evlendim galiba dedim kendi kendime....acele işe şeytan karışır.....hayırlısı olsun.....evlenipte bekar kalmak istemektense bekar ol, evlenmek iste....bu dediğimi de aklından çıkarma...

aaaa :1shok:
ayıp ama zamanı gelince olacaktır alınyazısı bu
evlilik sitelerinde kimler geziyodur
hayır yaşında küçük
bırak evde klmış muamelesi ypan yapsın bence annende senin için iyisini düşünüyodur
acilen farklı uğraşlar bul
hobi edin
işe gir ne biliyim
kafandan at bu düşünceyi

ben 20 yaşımdaydım aynen senin durumundaydım 20 yaşında kendimi evde kalmış hissediyordum annem evde kalanları sayarken komplekse girmiştim.hemen nişanlandım evlendim..hatta evlenmeyen bir arkadaşıma nasihatler bile etmiştim......başım göğe ermedi.genç yaşta feleğin sillesini yedim.çocuk yaşımda kaynana,görümce,anlayışsız koca,21inde bebek.....

noldu,o yükü kaldıramadım ayrıldım.o laf saydığım arkadaş 30unda harika bir evlilik yaptı sevdiği çocukla tam kafa dengi... kızı da var...

aklım olsa 25ine kadar bekler,biraz daha olgunlaşır,kendi kimliğimi bulur ve kocamın cadı akrabalarıyla cebelleşecek donanıma sahip olurdum...o zaman her şey farklı olabilirdi....

şu evlenme meraklısı kızları bir türlü anlayamadım noluyo yani evlenince insanın başı göğemi eriyo
hadi dicem yaş geçmiş ondan korkuyosun yalnız kalmaktan falan oda degil daha 22 yaşındasın bana göre çok çok çok erken
hiç yakıştıramıyorum küçücük kızlara evliligi kadınsı havaları

o evlilik sitesinden kaydını sildir bence çünkü oralarda evlilikten çok başka şeyler dönüyo...

aslında o siteyi pek kullanmıyorum ama bi anlık oldu işte. Ya aslında ben etkilenmem ama çevre çok etkiliyor beni her gören evlilik meselesini ortaya atıyori neymiş sülalede tek kız benmişim... İşte bunlara anlam veremiyorum herkes bana koca bulmanın peşinde erkek arkadaşlarım bile evlen diyo yaa, gelde sinir olma 1 yada 2 kişi olsa sorun değil ama etrafımdaki herkes aynı... Lütfen koca meraklısı olduğumu falan düşünmeyin tabi ideallerim var ama gerçekleştirmeme izin verilmiyor...

ya inanamıyorum 26 yaşındayım 4 yıldır süren bi ilişkim var hala düşünüyorum evlenmem için erkenmi diye.hele ki 20 yaşında evlilik düşüncesi bide yeteri kadar tanımadığın bi insanla!? şaşıyorum size ya evlilik ne kadar ciddi bi kurum aşk yaşayın gezin tanıyın bu yaşta ne evliliği? bu erken yaşta evlenme isteğini ailesi tarafından kısıtlanan bayanlarda olduğunu düşünüyorum. böle evlenen arkadaşlarımın çoğu mutsuz neden çünkü yeterince tanıma fırsatı tanınmadığı için evlenince tanıolar eşlerini ve hayal kırıklığı yaşıolar.sonra birsürü uyumsuz çift,mutsuz evlilik..arkadaşlar bekarlığın tadını çıkarın evlenipte oh çok iyi etmişim diyen kişiler öyle az ki..herkesin hakkında hayırlısı olsun allah gönlümüze göre versin aceleye gerek yok:)

canım bu işler kısmet işi sen dua et canım Allah hakkında hayırlısını versin:Saruboceq: gittiğin yerde utandırmasın inşallah:Saruboceq: hiçte kendini evde kalmış gibi hissetme hissettirmelerine izin verme yerimsenibenherşeyin bir zamanı vardır elbetyerimseniben
''Hayırlı,salih bir eş,büyük geniş bir ev,hızlı bir binek(araba)''Peygamber Efendimizin duasıdır sende böyle dua et canım Allah hakkında hayırlısını versin
ama eğer ciddi düşünmüyorsan arkadaşınında duygularıyla oynama lütfenmirmirmirmir

Son düzenleme:
ya çevrenin yaptığına bakarmsınız ya nasılda psikolojikmen etkilemişler 22 yaşında bir genç kızı aslında senin içinde evlenme isteğide yok ama baskı halindesin bu baskıyla evlenme kararı alırsan ilerde çok pişman olursun

dememekkı bu cimcimelerin ortak sorunu bende ewde kaldım dıyıp duruyorum yaşımda 22 :))

Son düzenleme:
yorum yapan herkese teşekkür ediyorum, sanırım ben çağ uyuşmazlığı yaşıyorum, tanıdığım insanların geneli hep erken evlenmişer ve benimde öle olmamı istiyorlar, evet evlilik çok güzel bişey değil, ama inanın şuan bulunduğum durumda hiç güzel değil. Belkide bu çağların verdiği bir bocalamadır bilmiyorum ama psikolojik desteğe ihtiyacım var, inanın bir terapiste gitmeye çekiniyorum çünkü eminim bana kızacak bu konuyu dert ettiğim için, bunu size anlatabiliyorum ama gelde etrafındakilere anlat işte....

yaa olsun niye sıkıyosun canını bende 87 doğumluyum bende 22 yaşıma girdim yani ama ben 18im diyom hep. yani hiç kendimi büyümüşümde evlenmem lazımmış evde kalıyomuşum gibi hissetmiyom bide benim 4 senelik bi ilişkim var ama şuan hiç evlilik gündemimde değil yani isterse dünyada en son evlenen ben olayım napim. kendimi hazır hissetmiyorum hiç bi sürü sorumluluk sonra çocuk doğurcan ufacık bi can o da bakması çok zor ben bebek tutmaya bile korkuyorum düşürürüm diye bide bakmayı hiç düşünemiyorum. sonra başka bi aileye karışcan yeni bi sülale hepsinin huyu suyu farklı tanımazsın etmezsin. sora bide kaynanan olcak kimisi çok fena oluyo sonuç boşanmaya bile varıyo. biz daha küçüğüz yaa gez toz valla evlenmeye vaktimiz daha çoooook var bi 25-26 olalım eğer hala evlenmemiş olursak o zaman düşünürüz gerçi o yaşta erken ama!!boşver arkadaşların evlensin benimkilerde evleniyo gelip sonra ağlanıyolar bana herşey zamanında olunca daha güzel olur. sen hiiiiç canını sıkma

yorum yapan herkese teşekkür ediyorum, sanırım ben çağ uyuşmazlığı yaşıyorum, tanıdığım insanların geneli hep erken evlenmişer ve benimde öle olmamı istiyorlar, evet evlilik çok güzel bişey değil, ama inanın şuan bulunduğum durumda hiç güzel değil. Belkide bu çağların verdiği bir bocalamadır bilmiyorum ama psikolojik desteğe ihtiyacım var, inanın bir terapiste gitmeye çekiniyorum çünkü eminim bana kızacak bu konuyu dert ettiğim için, bunu size anlatabiliyorum ama gelde etrafındakilere anlat işte....

canım evlilik neden güzel bişey olmasın yani ruh eşini bulduktan sonra ben evliliğin güzel birşey olacağına inanıyorum çünkü çevremdeki insanlar evlilikte doğru seçim yapmış ve mutlu bir evlilğe sahip insanlar önemli olan beli bir olgunluğa erişmek işini eline almak ve kendini hazır hissetmek şöyle bir örnek veriyim belki yanlış olabilir ama bir akrabamız lise mezunu gelini ne kadar becerikli hamarat birisi olmasına rağmen ona değer vermez lisans mezunu üniversiteli gelinine nasıl değer verir yani arkadaşım kendini ezdirme herkesin karşısında dimdik dur :enbuyukkk:

cnm benım ınsan gercek aşkı buldugu zaman anlıyo kımle ewlencegını ama zaman cok önemlı gercekten karsındakı erkek adam gıbı adammı bu önemlı bence hıc canını sıkma canım daha cok gencsın takmaaaa

Ya canım yapma Allah aşkına. Bende 22 yaşındayım. Benim yaşıtlarımın hep çocukları oldu yada hamileler. En kötü ihtimalle uzun süreli erkek arkadaşları var.

Ben de çok kişiyle tanıştırıldım. Nasip değilmiş, kısmet değilmiş olmadı hiçbiri.

Şİmdi yalnızım, hiç görüştüğüm bir kişi bile yok. Bazen öyle yalnız hissediyorum ki Ben de senin gibi düşünüp isyan etmeden duramıyorum. Çünkü sevdiğimde çok kaptırırım kendimi. Deyim yerindeyse aşk adamıyım. Ama yaşım ilerledikçe kriterlerim de ilerliyor. Herşey sevgi değil neleri unutuyor insan.

Bence hayatının tadını çıkar. Ailenle vakit geçir. Arkadaşlarınla vakit geçir. Ben öyela yapıyorum. Herşeyde bir hayır vardır. Doğru zamanı bekle. Rica ederim o tarz sitelere girme. Bunlar seni yanlış arkadaşlıklara itebilir.

Yalnız değilsin demek istemiştim. Sevgilerimle tatlım.

dewdas cok haklı bencede ewlılık cok gusel bısey olum düşün herzaman benımde eltım ılkokul mezunu(sakın yanlıs anlasılmasın)kaynanam hep onu yerden yere wurur okumamıs dıye cok sınır bısey benıde abrttrr unı mezunu falan gelınım ama gel gör kı bana cok süslü der bu yuzden ayaklarının üstünde dımdık durunca ewlen mesela ben yenı mazun oldum allah nasıp ederse yakın zamanda işe gırcem sende elıne meslegını al kendını kımseyey ezdırme hayat kımseye acımıyo cunkuu

sen şimdi etrafın sözleri üzerine evlensen,çocuğun oldumu onlarmı bakacak,eşin iyi olmayıp eve ve sana bakmadığı zaman onlarmı bakacak,oldu kötü birine düştün aldattı sana destekmi olacaklar,yoksa kocandır çekmi diyecekler,sen başkalarının sözüne bakma ,bırak kpnuşsunlar,bir kulağından girsin,diğerinden çıksın,herzaman dua et,rabbim rızasına layık hayırlı kıymet bilen eş nasip etsin diye,sen kendine bir zaman koy 25-26 kadar benim için normal,ozamana kadar etrafında birirleri olacaktır ve bunları değerlendirirsin,hakkında hayırlısı olsun.

X