acaba ben yanlışmı yapıyorum???

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
kızlar henüz 6 haftalık hamileyim az önce tartıldım ve 2 kilo almışım çok endişeledim acaba diyorum beslenme şeklimmi yanlış bir günde ne yediğimi yazıyım size bide siz bakın diyorum
şimdi sabah pekmezli süt sonra kahvaltı ne az ne çok öğlen 3-4 ceviz 3-4 badem 5-6 çilek 1 portakal bir elma akşam yemeğinde ekmek yemiyorum hep sebze salata yiyorum akşam yatakende pekmezli süt bu kadar şimdi sizi dinliyorum kızlar:)

• Konu Sahibi EU2
yaa ekmek yemeden nasıl doyuyosun 2 canlısın hemde tebrik ediyorum seni,ben çok kilo alcam hamile olunca galiba((((

• Konu Sahibi EU2
yanılmıyorsam pekmez kilo yapar yanlız. hemde çok kilo yapar, eğer 9 ay boyunca içerseniz kan sorununuz olmaz ama kilo sorunu olabilir. hem öğlen ve akşam yemeklerinizi sakın ihmal etmeyin. elinizden geldiğince et yemeye çalışın. düzenli beslenirseniz kilo almazsınız. ben 25 haftalık hamileyim 3 kilo aldım. mutlaka bir-iki dilim ekmek yiyin vücudunuzun ihtiyacı var. ama ne kadar kilo alırsanız alın önemli olan bebeğinizin ve sizin sağlıklı olmanız. nasılsa doğumdan sonra verirsiniz. allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin. a.s.

• Konu Sahibi EU2
ekmek yesem bile zeten bir dilim yiyordum şimdi hiç yememeye çalışıyorum doyuyorumda ne biliyim :)benim tek sorunum öğle yemeği alışkanlığım yok pekmezide kan sorunum olmması için içiyorum aslında kilo takıntm yok benim ama ilk aylarda kilo alınmaması gerekiyormuş ondan endişelendim

• Konu Sahibi EU2
doktorlar kesinlikle ekmek önerir.b vitanaminmi ekmekte var.bence doktoruna danış.herşeyden az sık derler....bence yanlış beslenmen...ben 7 aylık hamileyim ilk aylarda senin gibi yaptım abarttım hamileyim diye çok özel sandım kendimi..hamilelik şekeri oldum şimdi diyet yapıyorum.sıfır şeker...çok zor oluyor.günlük sğtünü al gerisini doktora bırak derim tatlım..

• Konu Sahibi EU2
aslinda beslenmende bir yanlislik görünmüyo ama pekmez kilo yapar hemde bunu süte karistirip iciyorsan dahada enerjili olur..ben 12.haftadayim daha hic kilo almadim doktorum 20.haftaya kadar kilo almamaya dikkat et dedi ve süt konusunda beni uyardi..süt kalsiyum bakimindan zengin diye süte dayanmak yanlismis günde 1 bardak sütü a$mamak gerekiyormus hatta yogurt yada beyaz peynir tüketmek bebege daha faydaliymis..süt vücuttta depo olup gebeligin ilerleyen aylarinda asiri kilo olarak anneye geri dönermis.
beyaz ekmegide sakin hayatindan cikartma abartmadan beyaz ekmegi tüketmek gerekiyo b vitamini acisindan..birde ceviz yedigin gün ayni gün bademde yeme ikiside cok besleyici

• Konu Sahibi EU2
canım birde süt cok gaz yapar
bir bardak süt iç bir bardak ayran iç yerimseniben
bende 6 haftalığım ortada alınan kilo yok ama karnım cok şiş
:uhm:

• Konu Sahibi EU2
canim bence d epekmze kilo yapar ama cok faydali ic ama gunde bir kez ic...onun disinda et,sebze ve meyve ye.abartmadan..12. haftadan sonra bebek beslenmeye basliyor.

• Konu Sahibi EU2
canım beslenmen normal olabilir bünyesel birşey bu kilo alımı yalnız pekmezle süt aynı anda tüketimez pekmez süt ve süt ürünleriyle yaklaşık 2 saatlik farkla tüketilmeli yoksa demir eksikliğine neden olur

şimdiden kiloyu takma kafaya. ye yiyebildigin kadar. yakında bulantıların başlarsa yıyemezsın allah korusun

herkese çok teşekkür ederim meğer yanlış bildiğimiz ne çok şey varmışşşş saolun kızlar:)

bence pekmezi çok içme ben o hatayı yaptım ve çok kilo aldım 2-3 günde bir bir kaşık sütüne koy yeter

Kesinlikle pekmezi süt ile birlikte tüketme sabahları sütünü iç akşamları da yatmadan pekmez iç. sütle birlikte içme. Beslenmende bir anormallik yok. Ne güzel süt içebiliyorsun ben rahatsız oldum midemi mahfediyordu hala içemiyorum. Şimdi bacaklarımdaki kasılmalar çok fazla kalsiyum eksikliği oluştu. Dediğim gibi pekmezlesütü bir arada tüketme. hatta kahvaltıdan önce iç pekmezi sütü öğlen ya da yatarken iç. Kiloyu da çok takmaaaa... Dikkat et şeker çıkaracak ürünler de tüketme....

cnm bugün doktorumada sordum sütü pekmezle içmemek gerekiyormuş demir emilimini azaltıyomuş gerçi ikisindende sanırım tiksindim.şeker çıkaracak ürünler derken???mesela neler yemiyim?

merhaba canım ben de 6. haftadayım, bildiğim kadarıyla pekmez ve süt birlikte alındığında demir emilimi azalıyor yani pekmezin pek faydası kalmıyor.

bilmiyorum fazlami ben hic dikkat etmedim korktum ama ne bulduysam yedim 35. haftamdayim 9 kilo almisim bugun ebedeydik bunada sukur deyip hamileligimi sonlandirmayi bekliyorum...son 5 hafta.,. o yuzden birak bebegin beslensin sonra verirsin...allah tamamini erdirsin canim... a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…