Acaba ben mi abartıyorum?

incim siz kaç kardeşsiniz yani evde annenin yanında kardeşin varmı
yada yalnızlarmı
şimdi benim aklıma gelen annen yalnız ve sana özlemli ve seni şimdi evlendirecek
bunun kırıklığı üzüntüsü olsa gerek
vede senin için herşeyin iyisini güzelini düşündüğünden
sen tatilde gittiğinde güzelce konuşsan bakalım
olur böyle şeyler

ya inci annen galiba kiskinclik etmeye baslamis,
senden ayrilacagi icin olabilirmi acaba?
hani üzülüyodur. hicbirsey eskisi gibi olmucak artik.
kendisine eskisi gibi yakin olamayacagindan endiselenip,
seni kendinin hakli olduguna mi inandirmaya calisiyo nedir.
bu tür davranislari genelde hep kaynanadan duyariz da.
sen sakince anlatmaya calis,belki onlari daha yakindan tanidikca vazgecer bundan.

insallah düzelir kiz, yoksa hep iki arada kalican.

incim anne ince eleyip sık dokuyor...
aynı senın gitmene az kaldı ya..kendince bahaneler çıkarıyor daha ince düşünerek onları gözlemliyor ve acabaları oluşturuyor kafasında...

bu olay bendede oluyor
anneme karşı sürekli kayınvalidemi savunuyorum
ya ben böyle olsun istemiyorum ama
herkes farklı
bencede annem senin evlenecen düşüncesinden böyle yapıyor olabilir
umarım herşey istediğin gibi olur canım.

cok uzgunum ama annen hakli. kaynana adayini tanimiyorum. ama anneler her zaman en dogruyu hisseder. istersen 50 yasinda ol evlenmeden evlilik hakkinda bazı seyleri anlayamazsin. 6 degil 56 yil ciksan o adami ve aileyi ancak %30 tanirsin.

sen simdi anneni herseyi irdelememesini istiyorsun ya bazi seyleri goz ardi etsin gecsin istiyorsun ya o ufak seyler aslinda kaynanandaki buyuk arizalarin simdiden bas vermesi.süprizzzzz

kadin belli anneni takmiyor. annenin abarttigi yok ki.

bugun anneni takmayan yarin seni hiiiiiiic takmaz evlendikten sonra ne seni takar ne aileni sayar.

inan annen her seyin en iyisini biliyor. senin simdi asktan mutluluktan gozun kor. ama ileride o ufak tefek seyler sana da batacak. batmaz diye dusundugune de adim gibi eminim. ama simdi buzdaginini gorunen kismini goruyorsun ve hersey senin icin kusursuz. bence annen hakli. %100 degil %1500. anneler ileriyi gorur. o kadin sen evlenince arizali yuzunu gosterecek. o zaman annecigim hakliymis diyeceksin. tabi annen boyle yapiyor diye cocugu birak demiyorum ama gardini al da sonra surpriz olmasin. kadin bastan sinyal veriyo iste.

bizim gozumuzde ufak gorunebiliyor bazi sorunlar fakat anneye batiyor
ve anamiz daima hakli, yuzdeyuz hakli
boyle davraniyor cunku uçup gideceksin elinden, içi kan agliyor
sana belli etmemeye çalisiyordur belki ve herseyden herkesden seni kiskaniyor...buda çok normal
ben 25 gunluk gelinim...neler neler yasadim bilsen...ama anacim herseyde hakliymis
nasilda içi yanarmis ben evlenecegim diye, o kapidan adimimi attigim ilk anda anladim bunu
sakin o tarafi koruma, alttan al, anaciginin gonlunu daima al, onu sev, ona saril
boyle davranmasi çok çok normal inan hepimiz o gunleri yasadik
allah mutluluk nasip etsin bu arada da kuracagin yuvanda
sevgiler

kızlar şunu bir açıklığa kavuşturalım lütfen ben karşı tarafı korumacı tavır içinde olmadım hiç bir zaman.Ben 27 yaşındayım bu yaşıma kadar annemin bir lafını terslediğim olmadı.Her zaman haklı tarafını bulmak istedim ve sadece onu üzmeden alttan almaya çalıştım.Şu an annemi suçluyor da değilim.Ben sadece gerçekten çok ufak şeyleri kendine sorun yapıp hem kendini hem beni üzmesini istemediğimi ifade ediyorum.Sonuçta bu yola girdiysek bazı şeyleri alttan alıp idareci olmak zorudayız.
Kendi de itiraf ediyor ben seni zor paylaşacağım başkaları ile nasıl olacak bilmiyorum diyor.
Şunu iyi anlayın ben annemi suçlayan bir tavır içinde değilim.Olmam daaa.Lütfen yorumlarınızı ona göre yapın..

canım beniiiimmmm...evlenirmiş de anneciği kıyamazmış ona...üzülürmüş de çaktımamak için yanlış anlaşılırmış...
bak canımıniçi...bunlar çok normal...
annem klasik herkesin evinde olan bir bulaşık makinesi için canımı almıştı...
okadar komikti ki...herşeyi abartıyordu...herşeyi büyütüyordu...kına günü resmen bağırsı çağırdı ortalığı ayağa kaldırdı...sebep...saçımın fönü bozulmuş...
düğüne 3 gün kala tutturdu çıkar yüzüğü evimize dönelim...dedim peki anne...çıkarayım...mutlu olacaksan çıkarayım yani...çıkardım inan...
sabah kalktı...çok bunaldım kızım afedersin dedi...biliyorum annem dedim...sen benim herşeyimsin...sen yine adımın ilk harfini andığında yenında olacağım ben...yalnız bırakmayacağım seni...
sana tavsiyemse...annen bişeylere itiraz ettiğinde cümleye haklısın anne ama diye başla...karşı tarafı kötüleme ama annene de abartıyormuş muamelesi yapma...sen haklısın diyerek kendi fikrini anlat...sen çok akıllı bir kızsın ve malesef şu an idare etmek görevi sende...hepsinin altından kalkarsın sen canımıniçi...ben çok iyi anlıyorum seni de anneni de...çok mutlu ol inşallah...

sağol betişim ya inan nasıl güzel yazmışsın içimi rahatlatıın.Özlemişim senin yorumlarını.Gerçekten de idare işin bende biliyorum o yüzden de sizlerden destek ve fikir almak istedm.,
Tüm fikir verenlere ayrıca teşekkür ederim..a.s.

İncikim canım benim,inan okuduklarım beni taaaa eskiye çok eskilere götürdü...
Annelerimiz bazen çok iyi yapıyorum dedikleri şeyin aslında hata olduğunu kızlarını üzgün gördüklerinde anlarlar.
Hep bir gözlem vardır ya ''kız evi naz evidir'' annende nazlanmayı seviyor,azıcık naza çekiyor sanırım..
Ama artık eskisi gibi dünürlerinin kapıyı arşınlamalırını beklememesi gerekiyor,her ne kadar aileni tanımıyor olsamda az çok yazılanlardan kendimce bir şeyler çıkarıyorum ki olağan bir durum çünkü..
Rabbim en güzelini,gönlünün istediğinin fazlasını versin inşallaha.s.
Anneciğini al karşına konuş,kalbini kırmadan,onu üzmeden...Eşinin ailesinden sana sevgisini,ilgi ve alakasını göstermesinden başka bir şey beklemsin.Önemli olan sizlerin anlaşması değilmi zaten.annende er geç bunu görecektir bebeğim.Sen sakın bu küçük ayrıntıları kafana takıpta ne kendini nede seni düşünen insanların canını sıkacak bir şey yapma emi canım.-ki benim tanıdığım incikim aklı başında erdem sahibi bir insan..
Zaten bunlar gelip geçici bir durum ileride aklına geldiğinde yüzünde sadece küçük gülümsemelerle hatırlayacağın küçücük anılar olarak kalacak.Şu an bende bıraktığı izler gibi..
seni seviyorum canım arakadaşımŞeniz

öncelikle hayırlı olsun nişanın
annen nişanlının ailesini sevmene bozuluyor olabilir
bizim gibi onlarında korkuları var
onun tek anne dediği insan sendin
ama şimdi biri daha var
seni paylaştığını düşünüyor ve bu nedenle böyle yapıyor olabilir a.s.

cnm ana yüregi işte herseyin mükemmel olmasını bekler ve ister
seni paylasmak istemedigi için yapıyor olabilir bir nevi kıskanclık
zamanla alıscaktır bu duruma sen alttan al üstüne gitmee
kısacası yatıstırmaya calıss cogu anne böyle emin ol
bitanede bende var canımmmmmmmm o benim yaa olsun
bütün annelerin ellerinden öperim

annen bence senin evleneceğindenn kaynaklıı bir hüzünden yapıyor bunu
toparlayabildimm dimii lafımıı
yoksaa hiçbir anneninn kız annesininn özelliklee arayı bozmak gibi bir niyetininn olacağınıı sanmıyorumm
için rahat olsun zamanlaa kabullenirr seninn evleneceğinii

lisa nın yorumuna katılıyorum annen ciddiye alınmadığını düşünerek sennde ilerde aynı sorunla karşılaşmandan korkuyor çünki şöyle bir gerçek var bizim milletimizde (kızını aldık ailesinidemi aldık) sanki incir kavuğunda kendi kendine yetişmiş gibi davranılır gelinlere kendimden biliyorum. bi çok kişide gördüm böyle davranılan. ama inş bunlar sadece annenin kuruntusudur üzüldüğü için pozitif bakamamasından kaynaklanıyordur herşey gönlünce olur inşallah cnm.a.s.

Son düzenleme:
Seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşadım çok sorunlu bi nişanlılık dönemi geçirdim annem saolsun. Evet malesef hem kıskanıyodu hemde evleneceğim için üzülüdu ve buda ters tepiyodu sanırım her şeye bir kulp takıyo hiç bir şeyden memnun kalmıyodu ve karşı tarafı savunduğumda da o senin annen aman anneni yanlız bırakma savun tabi gibisinden sürekli laf sokuyodu ne yaptıysamda tavırları değişmedi evlendim kurtuldum darısı başına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…