Ablam çocuklara çok kötü davranıyor fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor?

Ablanız ya deliyi oynuyor, ki kimse ağzını açmasın laf söylemesin diye ya da gerçekten ağır bir tedaviye ihtiyacı var. Ablanıza acımayı bırakıp çocuklar için bir şeyler yapın lütfen. Babası alsın ya da anneniz alsın babası annenize nafakayı versin. Yazık günah içim acıdı çocuklara.

Ablam aslında onlarsız yapamaz ama farkında değil kızın arkadaşlarıyla arasındaki tartışmalara bile müdahil oluyor düşün diyorum bazen aman abla şunların tartışmasından ne olur sen niye geriliyorsun diye kişilik çatışması yaşıyor

Deliyi oynuyor. Bizi de salak yerine koyuyor. Hep kendini acındırıyor;
  • napıcamı şaşırdım para da yok zaten borcun içine battım iyice.
  • bunların istekleri bitmiyor
  • kendimi kaybettim bunlara bakmaktan
  • yeter artık ölsemde kurtulsam
  • bu çocuklar beni öldürüyor
  • hayatım çok kötü iğreniyorum bu yaşamdan
Gibi söylemleri oluyor. annemlerde acıdığı üzüldüğü için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. ama yetmiyor.

Ablanizin tedavi görmesi lazım
Benim ablam psikiyatre gidiyor.
Hatta bir ara ilacını kullanmadı annem anlamis hemen git ilacını al dedi.

Dövdügüne sahit olsam sac bas döverim ablami. Saka yapmiyorum. Tamam hayati b* gecmis anladik. Sakinlestirici aliyor anladik ama yegenlerimi dövmesine de sessiz kalmam. Yegenlerim elime dogdu sayilir. Düsünüyorum da biri onlari böylece hirpaliyor.. su olmaz bu olmaz da demeyin. Zaten siddet in ortasinda büyümüsler. Sessiz kalmayin. Ablaniz psikologa gitmeyi kabul etmiyorsa cocuklara destek saglayin. Sorunlu olan cocuklar degil sacma ebeveynleri. Ilerde bu iki cocuktan saglikli bireyle olma sanslari az da olsa olur

Belli ki istediği hayatı yaşayamadığı için(özendiği diyelim ya da) acısını çocuklardan çıkarıyor. Ya da onları engel olarak görüyor ve istemiyor. Anneniz alamaz mı? Dediğim gibi babaları nafakayı annenize versin. İki çocuk zor ama anne elinde çocuklar heba oluyor.

Tam olarak bu :) vermez ki öyle haftalık falan verir da tamamıyla asla vermez asla öyle söyler ama onlarsız yapamaz. Değişik biri ya tanımlayamıyorum.

Ne alaka yaa? Boşanmiş bir kadin olarak evet zor dönem diyebiliyorum fakat HICBIRSEY bu kadinin yaptiğini açiklayamaz, sebeb olamaz!

Bir öğretmen, öğrenciye böyle davransa, dövse, salak dese, "ah öğretme zor dönemden geçiyor" dermisin? Bu dönemde çocuklarin karakterleri pekişiyor ve onlar ömür boyu o travmalari taşimak zorunda kaliyorlar!

Anne terapi almiyor diye o cocuklar almak zorunda kaliyor, ki aldiklari terapiler bu yaşadiklarini asla yok etmiyor.

cileklidon Lütfen sosyal hizmetlere bir yere şikayet et. Ablan cahil, hiç anne olmamasi gereken birisi fakat en azindan korkudan dolayi şiddeti azaltir diye umuyorum. Mahkeme karari ile gerekirse çocuklar size verilsin. O cocuklara o kadar üzüldüm ki

O kadar bilinçliler ki ben oğlan için endişeliyim çok merhametli çok mantıklı ama öfkelenince karşısındaki kadın erkek büyük küçük demeksizin tüm gücüyle dövüyor ya da yüzünü tırmalıyor. Babam ablama tokat atmıştı bi kere çocuğa vurdu diye ama deliliğe vuruyor acındırıyor kendini çocuklara o hafta çok iyiydi melek gibiydi sonra sonra yine kötü bişey yaşasa çocuklara sarıyor dövmese bile psikolojik şiddet uyguluyor

Vallaha deli meli bilmem. Tedavi görse belki bir yerde acirim. Ama tedavi görmek yerine falci hoca geziyorsa hic de acimam. Ben böyle isi kolaya vuranlara artik acimiyorum. Eskiden bende böylelerine yardim ederek canak tutuyorum. Sonra uyandim. Aciyarak hata yapiyorsunuz. Kocaman kadin..yalnis secimlerinin bedelini cocuklarina ödetemez. Bizim bir profesör anlatmisti bir kere: Annesi ona ve kardesine hep "Sizin yüzünüzden kendime bir tane güzel elbise bile alamiyorum. Doymuyorsunuz" gibi laflar söylüyordu. Adam burda profesör, dalinda basarili ama depresyon yüzünden tedavi görüyordu sirf cocuklugu siddet icinde gectigi icin. Siz seyirci kalmayin. Su olmaz bu olmaz derken o cocuklar gün gelecek ellerinizden kayip gidecek, sonra cok ah vah olur ama ne fayda

Evliliğinin ilk aylarında problemliydi hayatı eşiyle sırf evliliği garantilensin diye çocuk yaptı düzelmedi yetmedi bir de oğlan verdi yine düzelmedi bu sefer bunlar beni engelliyor diye yakındı :/

Öyle doğru bir söz ki daha anlatmadığım neler var şoklardan şoklara girersiniz bize dizilerdeki kaosun dibini sıyıra sıyıra yaşatıyor valla

Arabasi olan asi kadinlar mi
Bosanan her kadin caresiz ve yalniz mi

Allah cocuklari kurtarsin. Cok amin...
Aynen ya bende takıldım buna. Arabası olan asi kadın nedir? Nasıl bir tanımdır.
Öte yandan 9 yaş kızım,3 yaş oğlum var benimde bazen depresyonun dibine vurasım geliyor. O kadar zor ki 2 çocukla uğraşmak ki benim eşimle sorunum yok.
Kadın hem aldatılmış,hem boşanıyor,2 çocukla kalmış ,ilaçlarla sakin durabiliyormuş,biraz anlayış göstermek,destek olmak çok mu zor.
Çocuklar açısından da bu gerekli zira anneleri ne kadar cabuk toparlarsa ćocuklarda daha kolay atlatır sureci.
Konu sahibi,siz ablanızın yaşadıklarını yaşamadınız,biraz empati ile yanında durup çözüm odaklı davranmanızı öneririm. Yargılamadan anlamaya çalışarak destek olmaya çalışırsanız hem ablanıza,hem cocuklarına faydalı olabilirsiniz belkide.

Öyle doğru bir söz ki daha anlatmadığım neler var şoklardan şoklara girersiniz bize dizilerdeki kaosun dibini sıyıra sıyıra yaşatıyor valla
Arada yeğenler olmasa çok başka konuşurdum, eminim sen de farklı davranırdın da işte sabilerin hatrina sabredeceksiniz. Bilmiyorum ki ne çare olur. Babalari da velayet istemiyor değil mi?

Ablanızın yaşantısı ve o özendiği hayat normal değil.
Ama bunu sadece boşanmaya bağlamayın "ben kendimi bildim bileli böyle" diyorsunuz.

Önüne gelenle konuşuyorsa çocuklarıyla yaşadığı evine de erkekleri alıyordur. O çocukların ağzını çaktırmadan arayın.

Birde çocuklardan birini anneniz birini sizin almanız da kardeşleri ayırmak olur. Bu durumda onları çok etkiler ya ikisini birden siz alın yada anneniz. Ama ablaniz vermek istemiyor. Onu bir şekilde ikna etmelisiniz...

O evde 2 tane ergenlik çağına yakın çocuk var çok üzüldüm onlar için ama ablanıza üzülmedim. Çünkü o kendi o hayatı seçmek istiyor. Bazı insanlar yaşadıklarını bahane ederek bunlara sığınarak istediği gibi kafasına göre takılmak istiyor.

Şikayet edin ihmal ve istismar var diyerek. sadece acıyorum, üzülüyorum demekle olmaz. Çocukların suçu ne.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…