Abimin kumar bağımlılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böle yardımcı oldular saolsunlar hep bi artk niyetle bakma iste bak ese yazik anne baba suçluu genellemeleri yazk gercekten Allaha sukür oylr iyi anne babam varki ellerinden ne geliyosa yapiyolar tedavide ettrmeye calisiyolar ama zorla olmuyor malezlsef

Ben zaten abime inanmiyorm ele gecirilmis gibi kendide diyor zaten elimde degil diye ama tedaviyede kosmuyor anneme babama inanmayin derken bile ya kendine bise yaparsa diye korkuyorm.omlar anne baba daha cok düsünür korkarlar borc aldgi bise yaparsa vs diye

Bende biara ölse keske bijere üzülürüz ama sonra üzüldm kardes sonucta unlu bi pskologdu istanbulda ismini gatrlamyorm biraz ilac tedavisi gördu amatemi arastrdm orayida tavsiye etmiyorlar zaten zorla götüremeyizde ikna edeblirsek

Sizin çabanızı anlıyorum ama siz sadece abiniz kendine bir şey yapar endişesindesiniz. Peki abiniz borçtan delirip yeğenlerinize anne babanıza bir şey yapacak duruma gelirse ?
Arkadaşımın abisi sırf miras için anne babasına neler yaptı. Lütfen duygusal bakmayın. Abiniz bir yetişkin tedavi olması lazım. Tedavi olmak istiyor gibi durmuyor çünkü borcunu hep ödemişler hiç batmamış dip görmemiş. Bırakın bi görsün. Öyle cana kıymak kolay olsa dünyada kumarbaz mı kalırdı?

Bu dediklerinizdende korkuyorm onlarda aklima geliyo. Babam birazda ondan isyerini satmaya karar verdi ona hak vermeyip esine cocuklarina vericek ara ara baska biyerde ise basladi insallah akıllanır

Bu dediklerinizdende korkuyorm onlarda aklima geliyo. Babam birazda ondan isyerini satmaya karar verdi ona hak vermeyip esine cocuklarina vericek ara ara baska biyerde ise basladi insallah akıllanır
Eşine çocuklarına da şu an bir şey vermeyin. Sadece temel ihtiyaç karşılayın abinizin gözüne sokmadan. Düzelirsen hakkını alırsın desin babanız. Korkmayın ama bunu yaşaması gerekiyor abinizin. Siz takip edin yeğenlerinizi yengenizi elbette ama abinizin bir kendi değerlendirme yapmalı. Kumar en zor bağımlılıklardan biri hep daha dibi var çünkü. Ama bunu abiniz istemeli ne yazık ki

Endiselerinizi anliyorum, ama tedavi olmazsa ne o borclar biter nede annenizin babanizin üzülmese..onlarin yarin elinde evucunda birsey kalmasa veya Allah korusun hastalik sahibi olsalar bu abiniz onlara gelip sahip cikamaz bile. Böyle dinamiklerde aile icin bir yerden sonra sınır cizmek cok zordur, cünkü kendilerini o kisiyi ortada birakmis gibi hissediyorlar, ama dedigim gibi tedavisiz hic bir bagimliligin sonu gelmez. Abinizin cocuklarini da kollayin. Böyle ailelerde büyüyen cocuklar da psikolojik sorun yasayabiliyor ilerde. Bir yerden sonra gercekten yardim isteyenlere odaklanmak lazim

Azar azar oynadığı dönemde babanız arkasını toplamak yerine sert tepkiler verip cebine beş kuruş koymasaydı evlendirmeseydi belki düzelirdi. Araba paraları ev paraları bile verilmiş. Artık oynamayan kerizdir

Evet öngörecek net! Hayat kayıyor bir insanın, bi zahmet yengene de bakın!

Evet öngörecek net! Hayat kayıyor bir insanın, bi zahmet yengene de bakın!
Ozaman sadcr iddia oynuyodu cok nadir arada bir kucuk paralardi bi cok insanin oynadgi kadar kaldiki babam herseyi denedi kendin odycrksn dedi istende ciķardı bole herseyin sorumlusu babam yapmanız cok enteresan insanlar dogustan kumarbaz dogmuyo

Sert tepkiler vermedgni jerden bliyosunuz siz. Tefeciden almasa ödemezdi zaten bi kösede vurulusunumu izleseydi babam. Bekara karı bosamak kolaymis ben tedavi görüp bundan nasl.kurtulunur diye ornek yasayanlara sordum elestiri yapin diye acmadm konumu

E hanımefendi araba parası ev parası ödenmiş ufak tefek oynadığı dönemleri de çok bir sorun yok gibi anlatmışsınız ayrıca siz ayrıntı vermeden biz nerden bilelim tefeci olayını? Bundan nasıl kurtulunur demişsiniz ben de arkası toplandığı sürece kurtulamaz kimse diyorum. Olay bu

Herseyi ayrintisiyla yazarsam kimse okunaz diye belirtmedim babam her yolu denedi diye yazmistm bunlari kastettim yani kimse evladini ölmesini göze alamaz

Ne ölmesi ya abartmayın. Tedavi olmadığı sürece düzelmez. Adam evi arabayı yemiş, arkasını toplayan var, neden bıraksın ki?

Ne ölmesi ya abartmayın. Tedavi olmadığı sürece düzelmez. Adam evi arabayı yemiş, arkasını toplayan var, neden bıraksın ki?
Ben abartmiyorm biraz arastirirsaniz en dibi gordügü zaman intahar eden insan cok burda ne konular okudum baskasinada zarar vereblir ben doktor arastiriyorum suan daha iyisi bunu yasamış ve kurtulmus olanlar yazar insallah

Ben abartmiyorm biraz arastirirsaniz en dibi gordügü zaman intahar eden insan cok burda ne konular okudum baskasinada zarar vereblir ben doktor arastiriyorum suan daha iyisi bunu yasamış ve kurtulmus olanlar yazar insallah
İntihar edecek adam şimdiye ederdi. İyi madem beslemeye devam edin, ne desin insanlar? Sizin korkunuzu kullanıyor yıllardır. Biraz forumu okuyun hepsi kendimi öldürcem diye şantaj yapıyor, kendi g.tünü toplatıyor her seferinde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…