Abimin kumar bağımlılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz evlendirmedk engelmi olucaz evlenmek isteyen insanlara kimse bisey saklamadı ayrıca ozamanlar böyle drgildi ufak tefek oynuyordu yengeminde haberi vardı

Aile apartmanında oturuyolar kimse kimseye git demiyor babam her zaman yanında maddi olarak cocuklarida okutcam hakkinizida vericem diyor kızarm bilmeden konusmasn ahkam kesmesin kimse
Bir de yengene sormak lazım , kayın aile apartmanında oturup , çocuklarla kayınpedere muhtaç olma hissini .

Eh bir de bu açısı var hazıra dağ dayanmaz mal mülk biterse o zaman sıkıntı.

Burda tek madur yengem degil annem babamda kahroluyo neden sadece es korumasına gecildi anlayamadm ben yengemedd uzulüyorum anneme babamada bizede benim babam evladinı reddetmedi para basında yapamiyo diye baska is kuralim dedi ortami deisirse belki duzelir dedi zaten saticak adam isyerini bos konusup sinirini bozuyolar insanin̈

Bir de yengene sormak lazım , kayın aile apartmanında oturup , çocuklarla kayınpedere muhtaç olma hissini .
Bence kadın çalışmıyor çocuklar ile de baba evine dönemiyordur. Sonuçta kocası ile evli ama kocasının ailesine güvenerek hayat mı geçer. Düşman başına vermesin zor bir hayat. Çaresizlik vardır illa da ne yapacak ki

İnsanın abisi olunca ister istemez savunmaya geçiyor gene de gönül konduramıyor bazı şeyleri

Ben abimi savunmadm annemi babami korudum yengeme sorsaniz oda korur cunku emin olun bi anne babamin yapablcegi herseyi yaptilar

Gönderdi tabikidrle bikac defa ama doktor bu hırslı beyin olarak sorun yok deyip grcti hala daha tedavisi icin yalvarıyor adam yasayan varsa diye danisaym ne care olr dedim ama pisman ettiler

Az önce de ekledim. Babaniz ona para verdikce o bagimliligi maalesef ateslemis oldu. Her bagimlilikta gibi arkani toplayan oldugu sürece degismene gerek kalmaz. Bir kac defa gitmekle kurtulamaz. Ciddi bir terapi süreci gerekiyor. Babaniz ilk önce abinize tüm maddi destegi kesmke.zorunda

Ben abimi savunmadm annemi babami korudum yengeme sorsaniz oda korur cunku emin olun bi anne babamin yapablcegi herseyi yaptilar
Aşkım ailesini korumak isteyen herkes illaki eşini korur. Lakin bu bir bağımlılık. Bence abin canı gönülden kendisi isteyerek sağlam bir profesyonel destek almalı ki bu ömrü hem kendine hem yuvasına zehir etmesin. Diğer türlü gidişat iyi olmayabilir

Abim soncta savunlcak tarafi olmasada basina bisey gelmesinden korkuyorm intahar vs ederse diye baska ise gitti ama aklimız kaldı.

Gönderdi tabikidrle bikac defa ama doktor bu hırslı beyin olarak sorun yok deyip grcti hala daha tedavisi icin yalvarıyor adam yasayan varsa diye danisaym ne care olr dedim ama pisman ettiler
Valla bu durumu yaşayan ana babayı gördüm. Para alamadığı için onları döven, hayatını zindan eden oğulları için “Allah ım oğlumun emanetini al “ huzur bulalım diye dua ediyorlardı.

Vah canim oylemi. Burda bize carliycagina o zaman git abine carla. Yanmis iste kadinin basi. Kalmis ortada. Sizde tedavi ettirseydiniz o kadar para yemesine sesinizi cikarsaydiniz
Kadın da doğurnasaymış madem aa aaa bir tane değil ki 2 mi 3 mü kadın size yengesini çocukları dert yanmıyor ki sorduğu soruya cevap arıyor konuyu niye saptırıyorsunuz nasıl kurtulur var mı kurtulan diye çare arıyor

Abinizin bu kadar tölere ederek babanız hatalı. İlkinde o borcu vermeyecekti. Malesef sizlere güvenmiş ve geliri biliyor. Kesinlikle tövbe bile etse inanmayın. Kumar yalanda söyletir. Dinden de çıkarır. Kendi iradesinin farkına varmadan bırakamaz. Çocuklara yengeye sahip çıkın gerisi bırakın cebelleşsin. Yoksa altından kalkamazsınız

Kesinlikle katılıyorum.

Çekti zaten suan oncedende tefeciden falan aldysa basina bisey gelirse diye ödedi kimse basina gelmeden anlayamaz kimseyi oyuzden basina gelenler icin actm konuyu yasanmayan aci hakkinda kimse sallamasin yani kimse kendini bile isteye mahfetmez arastrdm bu beyini dürten bi hastalıkmış

Burada linç bir kültür gibi olmuş

Abim soncta savunlcak tarafi olmasada basina bisey gelmesinden korkuyorm intahar vs ederse diye baska ise gitti ama aklimız kaldı.
Valla biz şu an geberse de kurtulsak kısmındayız bilemicem. Herkese aşırı müsamaha gösteriliyor, herkes yaşayıp milletin ağzına edecek diye bir şey yok bence. Ayrıca o terapiye nereye gitmiş de hırs var normal falan demiş, bağımlılık üstüne bir uzman mi o?

Siz yazdigimi babanizi sucluyormus gibi anladiniz, ama kendiniz de diyorsunuz: bu bir hastalik. Ama bu karsidaki insan manipulatif olmayacak veya babanizi kullanmayacak anlamina gelmiyor. Ben burda babanizi suclamiyorum. O bir babanin evladini koruma ic güdüsüyle davranmis. Ama bagimliliklarda bu iste gördügünüz gibi istedikleri sonuclari vermiyor. Kimse sallamasin diyorsunuz da, ama bizim bazi hastalarimizin ebeveynlerinin farkli bagimliliklari var o yüzden (maalesef) bir cok olaya da sahit oluyoruz. Sizi de anliyorum. Biz burda ailelere de psikolojik destekleri de öneriyoruz, cünkü gerektigi yerde kendilerini de artik korumak zorundalar. Kurtulmak istemeyene siz cünkü birsey yapamazsiniz, ama sizi de dibe cekmesine engellemeye calisabilirsiniz. Allah kolaylik versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…