ABD'de yaşayan Yahudiler'den İsrail'in Gazze saldırısına tepki yağdı

Yahudilerin hepsini aynı kefeye koymandan bahsediyorum canım.Burda protestoya katılan kişilerin bi art niyeti olduğunu sanmıyorum.Yani şimdi onlar da Müslümanlar terörist dese hoş olmaz genellemeler hep tehlikeli şeyler.

batıda Müslümanları sakallı ve terörist diye tanıyorlarmış..:KK53:

ben inandıkları şeye göre konuştum
samimi bulmuyorum mesela hangi yahudi doktor gitmiştir
aslında aynı kefeye koymuyorum kendini özel ırk olarak görenlerine lanet yagdiriyorum
sıradan zararsız fikri bozuk olmayan birine asla bişey diyemem
ama haklısın bu konular tehlikeli
uyarı için teşekkürler

Hepsi aynı değil ışte buluştuk aynı noktada.Zaten biri çocuk ölümlerine üzülmüyorsa insan değildir bırak dini ırkı falan ben onu insan yerine bile koymam.Biz Müslümanlar da ağır ithamlar altında kalıyoruz bazen.Rica ederim :)

bunu haberlerde izlerken 76 yaşındaki anneannem şöyle bi cümle kurdu gülsem mi ağlasam mı bilemedim de aşlıkta paylaşmak istedim; bak elin gavur hocasına (din adamı,haham demek istiyor burada:)) çıkmış filistin için yürüyo nerde bizim imamlar,hocalar.müslümanlar öldürülürken onlar napıyo nerdeler anlamadım.

cevap veremedim boşver anneanne bunlar karışık işler dedim geçtim..

insanların çoğunluğu anneanneniz kadar düşünemedikçe bu felaketler hep devam edecek.

gazze'de çocuklar öldürülünce burada onca forum açılmış. acı elbet. tepki elbet. insanın aklına geliyor, haftalardır ışid müslüman öldürüyor böyle tepki veren forum açılmadı. ışid haberlerine yayın yasağı geldi kimse merak etmedi kimse oralarda müslüman müslümanı öldürüyor demedi. hadi dua edelim diye bir topik açılmadı.

bu olayın başında olanları da bizim medya vermedi. olay hamas'ın füzeler yağdırıp israil'de çocukları öldürmesiyle başladı. o israil çocuklarına üzülen de olmadı. sanki hamas'ın israil'de çocuk öldürmesi dünyanın en doğal şeyi miydi?

acı, üzÜntü, tepki ve dualar filistindeki müsümanların ölmesiyle başladı.

ilginç. anneanneniz kadar düşünemiyor mu hiç kimse?

onun ellerinden öptüğümü söyleyin lütfen. :KK42:

Son düzenleme:
bakın bir sanatçıyla yapılan röportajdan alıntıladım..Avrupalıda tüm Müslümanların terörist olduğunu düşünüyor..
Problem Arap olmak mı, Müslüman olmak mı?

Cezayir’i politik olarak kaybetmiş olmak Fransızları oldukça rahatsız etti. Bu sebeple en başta Cezayirlilerden nefret ediyorlar. Cezayir özgürlüğünü kazandıktan sonra bölgeyi domine edemediler. Ancak şu var, Avrupa, Müslümanları tanımıyor. Onlara göre bütün Müslümanlar terörist ve sakallı. Oysa Müslümanlığı farklı şekilde yaşayanlar da var. Batılı düşünen, okuyan, kendini geliştiren farklı meslekler yapan Müslümanlar da var. Mesela Rus balet Rudolf Nureyev bunlardan biri. Aktris Isabelle Adjani da bir başka Cezayir asıllı Fransız.

Hah tam da bundan bahsediyorum ışte ben de..Şimdi batıda inancımı söylesem onlar da terörist gibi baksa üzülürüm..

aynen canım oysa eşim hem Müslüman hem hümanist ve önyargısızdır ..körü körüne hiç bir düşünceyi savunmaz mesela..bende aynı..ama adamlar bizi terörist ve geri sanıyor:44:

Bi sor cesaret var mi? Hala klavye insanlığı yapıyorlar.Polisi görse anında topuklar bunlar.
Sizde burda genellene yapiyirsunuz dikkatinizi cekerim
Birde polise tas sopa atacağima topuklarim.
Ee daha ne belli bir kesimi suçlayıp sokağa çıkmıyor diyorsun? Madem biliyorsun neden itham ediyorsun? Şu ayrılıkçı konuşmalarınız olmasa bu 2 günde ülke ayağa kalksa şimdiye kınamadan öteye gitmistik emin ol.Onun yerine adamlar cemkiriyor bize konsolosluğu koruyamadiniz diye.

Ben kimseyi suclamiyorum ülke sizler yuzunden kalkiniyor demekki bizler gibileri sadece kutu gürültü sagolun sokaga dökülüp ulkeyi kalkindirdiginiz için
Ayni ayrımcılığı da siz yapiyorsunuz

Hah tam da bundan bahsediyorum ışte ben de..Şimdi batıda inancımı söylesem onlar da terörist gibi baksa üzülürüm..
zaten işte işin özü bu.. empati yapabilmek.
bak müslümanlara terörist gözüyle bakanlar var.
biri dese sende onlardansın işte. çünkü inancın bu,
üzülürüz.
aynı şey abdde israil bayrağını yakan yahudiler,yada sokaktaki sıradan musevi vatandaşımız içinde geçerli

Son düzenleme:
zaten işte işin özü bu.. empati yapabilmek.
bak müslümanlara terörist gözüyle bakanlar var.
biri dese sende onlardansın işte. çünkü inancın bu,
üzülürüz.
aynı şey abdde israil bayrağını yakan yahudiler,yada sokaktaki sıradan musevi vatandaşımız içinde geçerli bu.

kendi bayrağını yakmış biz okadar ileri gidemezdik bence..ben samimiyetlerine inanıyırum..kahrolsun terör örgütleri..ve dünyayı avucunun içinde tutan çıkarcılar..

müslümnlığından uatananlarıda biliyorum rananacım..Müslümanım diyeni kriterlere uymadığı için Müslüman saymayanıda..neden bu kadar ön yargılı insanlar..ülkemizde yaşadığımız için çok şanslıyız..kendimi doğuya daha yakın hissediyorum açıkça bunula gurur duyuyorum kimileri gibi utanmıyorum..ama onların yaşam şekillerine uyamam..hiç öyle yaşamadım çünki..şu zamandan sonrada batı fazla rahat..bu konuda ülkemiz cennet bence..başka hiçbir yerde yaşayamayız..umarım ülkemiz hiç savaş görmez

amin inşallah cnm benim herkes keşke ön yargıları yıkıp olduğu gibi kabul etse iyidede kötüde de ayrılmasa birlik beraberlik olsa daha iyi yerlere geliriz böyle zamanlarde birlik beraberlik önemli lütfen bu forumda olsun böyle zamanlarda birbirimizi eleştireceğimize anlayışlı hoşgörülü olabilsek bizim bizden başka dostumuz yok bunun farkına varalım

amin inşallah cnm benim herkes keşke ön yargıları yıkıp olduğu gibi kabul etse iyidede kötüde de ayrılmasa birlik beraberlik olsa daha iyi yerlere geliriz böyle zamanlarde birlik beraberlik önemli lütfen bu forumda olsun böyle zamanlarda birbirimizi eleştireceğimize anlayışlı hoşgörülü olabilsek bizim bizden başka dostumuz yok bunun farkına varalım
biliyormusunuz sizin bu ılımlı,mantıklı yorumlarınızı çok beğeniyorum.
sizin çoğu yorumunuz gerçekten hümanist. belki görüşlerimiz farklı ,inançlarımızda ama sizde aklın yolu bir deyip ,insanı insan olduğu için sevenlerdensiniz.

Son düzenleme:
insanların çoğunluğu anneanneniz kadar düşünemedikçe bu felaketler hep devam edecek.

gazze'de çocuklar öldürülünce burada onca forum açılmış. acı elbet. tepki elbet. insanın aklına geliyor, haftalardır ışid müslüman öldürüyor böyle tepki veren forum açılmadı. ışid haberlerine yayın yasağı geldi kimse merak etmedi kimse oralarda müslüman müslümanı öldürüyor demedi. hadi dua edelim diye bir topik açılmadı.

bu olayın başında olanları da bizim medya vermedi. olay hamas'ın füzeler yağdırıp israil'de çocukları öldürmesiyle başladı. o israil çocuklarına üzülen de olmadı. sanki hamas'ın israil'de çocuk öldürmesi dünyanın en doğal şeyi miydi?

acı, üzÜntü, tepki ve dualar filistindeki müsümanların ölmesiyle başladı.

ilginç. anneanneniz kadar düşünemiyor mu hiç kimse?

onun ellerinden öptüğümü söyleyin lütfen. :KK42:

söylerim elbette :)

evet burada bağırdık seslendik herkese doğu türkistanda insanlar öldürülüyor ışid türkmenleri sadece şii oldukları için katlediyor bunlar bizim soydaşlarımız diye ama yankı uyandırmadı nedense..evet israil ne zaman 3 çocuğu öldürdü o zaman uyandı herkes neler oluyor dedi..bi şeylere dur demek için çocuk ölümleri mi gerekiyor bilmiyorum.

evet burada bağırdık seslendik herkese doğu türkistanda insanlar öldürülüyor ışid türkmenleri sadece şii oldukları için katlediyor bunlar bizim soydaşlarımız diye ama yankı uyandırmadı nedense..evet israil ne zaman 3 çocuğu öldürdü o zaman uyandı herkes neler oluyor dedi..bi şeylere dur demek için çocuk ölümleri mi gerekiyor bilmiyorum.

kadesacığım sende milletini bölmeye çalşan bölücülerden değilsin ne kadar dindar olsanda..senin yorumlarını çok beğeniyorum bende..

daha acıklısı şu: bazı insanların üzülmesi dur demesi için, onlarla aynı mezhepten çocuklar ölmeli. hatta o da yetmez. ölü çocuk sayısı karşı mezhepte ölen çocuk sayısından çok olmalı.

Bunu da gezi olaylarına bagladiniz ya bravo.Işine gelince terörist olanlardan yardım bekliyorlar.Biraz da siz çıkın evde oturmak yerine gazla tomayla tanısın bakalım.Her seyi terörist dediğiniz insanlardan beklemeniz ironik.Biraz cesaret olsa keşke.

Haberdeki yahudilerin samimi olduğuna inanıyorum ben.Nasıl ki ışidi desteklemeyen müslümanlar var siyonizm mi desteklemeyen yahudiler de vardır.

Ayrıca meryem sürekli şikayet ettiğin seyi sen de başkasına yapıyorsun şimdi.Bu özgürlük anlayışına uymuyor.

bu devletin polisinden gaz bomba yiyecek kadar onların karşısında durmadım onları ya yanıma ya da arkama aldım..... varsa bi derdim şükür demokrasi var gider sandıkta veririm hükmümü o da olmazsa iznimi alır yaparım açıklamamı eylemimi..... bunun cesaretle değil yediği kaba tükürmekle alakası var...
ifade verip eve dönmeli değil...onlarI devlet malına zarar vermekten atsın da içeri göreyim sonra cesareti......

bu devletin polisinden gaz bomba yiyecek kadar onların karşısında durmadım onları ya yanıma ya da arkama aldım..... varsa bi derdim şükür demokrasi var gider sandıkta veririm hükmümü o da olmazsa iznimi alır yaparım açıklamamı eylemimi..... bunun cesaretle değil yediği kaba tükürmekle alakası var...
ifade verip eve dönmeli değil...onlarI devlet malına zarar vermekten atsın da içeri göreyim sonra cesareti......

evet Atatürk sayesinde demokrasi ile yönetiliyoruz,yoksa vay halimize olurdu,hacıyla hocayla:)

X