ABD'de yaşayan Yahudiler'den İsrail'in Gazze saldırısına tepki yağdı

vicdan merhamet bireysel duygulardır...ben dili dini ırkı olduğunu düşünmüyorum...
bizde merhametsizlerin olduğu gibi,onlarda da merhametli vicdanlı olanları varmış...
güzel birşey yapmışlar...
keşke 1 senedir olur oılmadık her türlü bahaneyle sokağa dökülenler...
bu sefer gerçekten iyi hayırlı birşey için sokağa çıksalar.....ama nerde....
geçen sene bu zamanlar sokakta yatan birçok sanatçının nerde olduğunu merak ediyorum....:44:

Soylemeden edemeyecegim gosteriler gosteristen ibaret benim icin.
Bana samimiyetsiz geliyor her sey.
Konu Israil olunca inanasim gelmiyor.
Bilmedigimuz o kadar cok dolaplar donuyorki artik bana ne yapsalarda samimiyetsiz geliyor.

ben inanıyorum abd deki Yahudilerin tepkisine..ülkemizdeki insanlara bakın 100 de 40 ı tamamıyla farklı görüşte..onlarıda ayn kefeye koymak fantezi olur sadece..tabii şu an abd de soyut yaşıyorlar..uzaktan izlemekle olayların içinde olmak farklı..hamas terör örgütüymüş eşim söyledi..Yahudiler de eşit güç kullanmıyorlarmış nitekim onlar daha güçlü..bazı arkadaşların yazdığı gibi arap dünyası olayı hiç takip etmiyor sanırım:44:

ben inanıyorum abd deki Yahudilerin tepkisine..ülkemizdeki insanlara bakın 100 de 40 ı tamamıyla farklı görüşte..onlarıda ayn kefeye koymak fantezi olur sadece..tabii şu an abd de soyut yaşıyorlar..uzaktan izlemekle olayların içinde olmak farklı..hamas terör örgütüymüş eşim söyledi..Yahudiler de eşit güç kullanmıyorlarmış nitekim onlar daha güçlü..bazı arkadaşların yazdığı gibi arap dünyası olayı hiç takip etmiyor sanırım:44:

Bu nasil bir gorus boyle esim sunu dedi bunu dedi.
Ben ortaokul yillarinda AB yasayan biriyim hatta kamplari goren biriyim.
Herseyi ince tartip bicen neyin ne olabilecegini anlayan biriyim.
Benim esimin fikirlerine ihtiyacim cok kendim anlayabilecek kapasitedeyim.

her şey hakkınd deteylı bilgi sahib olamayabiliriz..çocuklarımız var sorumluluklarımız var sonuçta.. ne yin ne olabileceyini biliyorsanız tüm Yahudilerinde şiddet yanlısı olmayacağınıda bilirdiniz..bunu çocuk bile bilir..

nazi kamplarınıda gördünüzmü..:44:

Bunu da gezi olaylarına bagladiniz ya bravo.Işine gelince terörist olanlardan yardım bekliyorlar.Biraz da siz çıkın evde oturmak yerine gazla tomayla tanısın bakalım.Her seyi terörist dediğiniz insanlardan beklemeniz ironik.Biraz cesaret olsa keşke.

Haberdeki yahudilerin samimi olduğuna inanıyorum ben.Nasıl ki ışidi desteklemeyen müslümanlar var siyonizm mi desteklemeyen yahudiler de vardır.

Ayrıca meryem sürekli şikayet ettiğin seyi sen de başkasına yapıyorsun şimdi.Bu özgürlük anlayışına uymuyor.

Son düzenleme:
na
kamplarınıda gördünüzmü..:44:

Evet Bergen Belsen ve Anne Frank evi.
Gecmiste yapilanlarin su anki yaptiklarinin arasinda herhangi bir bir fark gormuyorum.
Hep magdurlar ve yaptiklarininun hep magduriyetlerine dayanik bir sebebi var.
Diyorum ya heosi senaryodan ibaret izliyoruz kendilerini.

vicdan merhamet bireysel duygulardır...ben dili dini ırkı olduğunu düşünmüyorum...
bizde merhametsizlerin olduğu gibi,onlarda da merhametli vicdanlı olanları varmış...
güzel birşey yapmışlar...
keşke 1 senedir olur oılmadık her türlü bahaneyle sokağa dökülenler...
bu sefer gerçekten iyi hayırlı birşey için sokağa çıksalar.....ama nerde....
geçen sene bu zamanlar sokakta yatan birçok sanatçının nerde olduğunu merak ediyorum....:44:
Aaa olularmi cnm o mrmleket meselesi bu insanlik meselesi..

Bunu da gezi olaylarına bagladiniz ya bravo.Işine gelince terörist olanlardan yardım bekliyorlar.Biraz da siz çıkın evde oturmak yerine gazla tomayla tanısın bakalım.Her seyi terörist dediğiniz insanlardan beklemeniz ironik.Biraz cesaret olsa keşke.

Haberdeki yahudilerin samimi olduğuna inanıyorum ben.Nasıl ki ışidi desteklemeyen müslümanlar var siyonizm mi desteklemeyen yahudiler de vardır.

Ayrıca meryem sürekli şikayet ettiğin seyi sen de başkasına yapıyorsun şimdi.Bu özgürlük anlayışına uymuyor.

canım mükemmel Müslümanlarımız var ya kardeşlerimiz diye sabah akşam klavyeden israile beddua eden onlar eylem yapsınlar sahiplendiklerini yürakten göstersinler..:26:

Gecmiste yapilanlarin su anki yaptiklarinin arasinda herhangi bir bir fark gormuyorum.

tüm şiddet kullananlara ALLAH fırsat vermesin..ama tek katliamcı onlar değil $10389963_10152384912287819_7877553372307231277_n.jpg bakın bu yazıyı dünde eklemiştim..güçlüler hep güçsüzleri ezecek her kim olursa olsun..

soykırımın hiç bir haklı yönü olamaz..tüm katliamlara karşıyım..

ne demek istediğini anlayamadım canım:26:

niye her şeyi gezicilerden bekliyoruz başbakanın evde tuttuğu %50 nerede peki diye sormazlar mı adama? ya bu bi insanlık suçu ve hala güya insanlığı savunanlar ayrım yapmaya son hız devam ediyorlar..yok geziciler nerede yok şu yok bu..işte iç savaş dene şey ırak,suriye ve birçok ülkeyi mahveden şey böyle ayrımlarla başlıyor.hala bu olayı bile geziye getirebiliyor bazıları ya pes diyorum.

şunu demek çok mu zor hani türk milleti nerede,eğer susuyorsak bu gezicilerin ya da onun şunun değil hepimizin ayıbı.hatta dünyanın ayıbı..ayrım yapmayı bırakın artık.yeter ama..

tüm şiddet kullananlara ALLAH fırsat vermesin..ama tek katliamcı onlar değilEki Görüntüle 1194043 bakın bu yazıyı dünde eklemiştim..güçlüler hep güçsüzleri ezecek her kim olursa olsun..

Sokaga cikmak bu katliami durduracagini bilsem sabah akşam sikaga dokulurdum ama sizde iyi biliyorsunuz ki olmayacak
Evet bu fotografi gördüm uste bunlarin oyunlarindan biri Müslümanı muslumana öldürtüyorlar onlarda seyrediyor. Onlar gibi birbirimize aaygi sevgi duymuyoruz burda da olduğu gibi birlik yok sen ben var kim kimden üstün hakli...

ne demek istediğini anlayamadım canım:26:

Yahudilerin hepsini aynı kefeye koymandan bahsediyorum canım.Burda protestoya katılan kişilerin bi art niyeti olduğunu sanmıyorum.Yani şimdi onlar da Müslümanlar terörist dese hoş olmaz genellemeler hep tehlikeli şeyler.

Yahudilerin hepsini aynı kefeye koymandan bahsediyorum canım.Burda protestoya katılan kişilerin bi art niyeti olduğunu sanmıyorum.Yani şimdi onlar da Müslümanlar terörist dese hoş olmaz genellemeler hep tehlikeli şeyler.

ben inandıkları şeye göre konuştum
samimi bulmuyorum mesela hangi yahudi doktor gitmiştir
aslında aynı kefeye koymuyorum kendini özel ırk olarak görenlerine lanet yagdiriyorum
sıradan zararsız fikri bozuk olmayan birine asla bişey diyemem
ama haklısın bu konular tehlikeli
uyarı için teşekkürler

Son düzenleme:
Sokaga cikmak bu katliami durduracagini bilsem sabah akşam sikaga dokulurdum ama sizde iyi biliyorsunuz ki olmayacak
Evet bu fotografi gördüm uste bunlarin oyunlarindan biri Müslümanı muslumana öldürtüyorlar onlarda seyrediyor. Onlar gibi birbirimize aaygi sevgi duymuyoruz burda da olduğu gibi birlik yok sen ben var kim kimden üstün hakli...

Ee daha ne belli bir kesimi suçlayıp sokağa çıkmıyor diyorsun? Madem biliyorsun neden itham ediyorsun? Şu ayrılıkçı konuşmalarınız olmasa bu 2 günde ülke ayağa kalksa şimdiye kınamadan öteye gitmistik emin ol.Onun yerine adamlar cemkiriyor bize konsolosluğu koruyamadiniz diye.

müslümnlığından uatananlarıda biliyorum rananacım..Müslümanım diyeni kriterlere uymadığı için Müslüman saymayanıda..neden bu kadar ön yargılı insanlar..ülkemizde yaşadığımız için çok şanslıyız..kendimi doğuya daha yakın hissediyorum açıkça bunula gurur duyuyorum kimileri gibi utanmıyorum..ama onların yaşam şekillerine uyamam..hiç öyle yaşamadım çünki..şu zamandan sonrada batı fazla rahat..bu konuda ülkemiz cennet bence..başka hiçbir yerde yaşayamayız..umarım ülkemiz hiç savaş görmez

X