ABD'de yaşayan Yahudiler'den İsrail'in Gazze saldırısına tepki yağdı

savunanında o kötü insanlardan biridir benim için
.bende tevrat ve incil okuduum . hemde ders olarak üniv tede.
öldürmeyin der her 2 dinde.
onların bizim gibi tek inanıslari yok ki
bir inanıslari na göre yahudi olmayan için çok şey geçer olumsuz
ben de ders olarak gördüm bunu

James Franco da yahudi mesela.:)
yada
Eric Dane

ve natalie portman,,elizabeth taylor.

Meesele yahudilik yada muslumanlik degil.

Mesele can. Olum kadar gercek bisey yok dunyada. Buna emragmen tepki gosterenleri bile dinine gore ayiriyoruz. Bu bana tuhaf gorunuyor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Oyle anlatiyorsunuzki yahudiler yapip ediyor ama bakin karsi olan yahudilerde var.
Siz muslumanlar iki uc foto facedeñ paylasip baska ne yaptiniz.
Bana gore hepsi oyun kendi cizip oynuyorlar.
GERCEK BIR TEPKI USA DEVLETINDEN GORMEDIGIM SURECE BANA GORE HEPSI OYUNDAN IBARET.
benim ülkem ne yaptı. hadi yollasın büyükelçilerini ülkeden. o zaman abd ne yaptı deyim bende. hoş bende bu ülkedeyim ve bu hükümetin yaptığı şeyler hoşuma gitmiyor. orada protestoya katılanlarında aynı şey.
fark yok. hüklümetle herkes aynı düşünse seçim olmazdı zaten. hepimiz bir hipnozun içine gitmiş gibi yaşardık.klonu değiliz birbirimizin.

Son düzenleme:
Meesele yahudilik yada muslumanlik degil.

Mesele can. Olum kadar gercek bisey yok dunyada. Buna emragmen tepki gosterenleri bile dinine gore ayiriyoruz. Bu bana tuhaf gorunuyor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
ya bunu anlatamıyorsunki. onlar yahudi. aboww hepssi kötü bunların düşüncesini anlamam mümkün değil.
diyorum ya. benim için insanlar 2 çeşit
sadece 2.
iyi
kötü.

Son düzenleme:
evet kaynağını da en kisa zamanda gösteririm
yahudi bOrc alir odemezz zina yapabilir gibi bir çok içeriği vardı
yahudi ve zinamı.
yapma artık. 10 emridemi bilmiyorsun. musaya inen 10 emirde yazar zina etmeyeceksin.
On Emir (Arapça: وصايا عشر, Klasik İbranice: עשרת הדברים Aseret ha-Dvarîm, İbranice: עשרת הדברות Aseret ha-Dibrot, Latince: Decalogus), dini inanışa göre, Musa'ya Sina Dağı'nda Tanrı tarafından 2 taş tablet üzerinde verildiği söylenen bir dizi dini ve ahlaki öğretiler bütünüdür. Emirler, Tevrat Çıkış (Exodus) / Bap 20'de yer almaktadırlar:

1. Karşımda başka ilahların olmayacak.
  2. Kendin için oyma put, yukarda göklerde olanın, yahut aşağıda yerde olanın, yahut yerin altında sularda olanın hiç suretini yapmayacaksın, onlara eğilmeyeceksin ve onlara ibadet etmeyeceksin.
  3. Yehova'nın, Rab'ın ismini boş yere ağıza almayacaksın.
  4. Sebt gününü takdis etmek için onu hatırında tutacaksın. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın, fakat yedinci gün efendin Rab'e Sebttir. Sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların ve kapılarında olan garibin hiçbir iş yapmayacaksınız. Çünkü Rab gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı.
  5. Babana ve anana hürmet edeceksin.
    [*]Öldürmeyeceksin.
    [*]Zina etmeyeceksin.
  6. Çalmayacaksın.
  7. Komşuna karşı yalan şahitlik yapmayacaksın.
  8. Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine tamah etmeyeceksin.

Son düzenleme:
benim ülkem ne yaptı. hadi yollasın büyükelçilerini ülkeden. o zaman abd ne yaptı deyim bende. hoş bende bu ülkedeyim ve bu hükümetin yaptığı şeyler hoşuma girmiyor. orada protestoya katılanlarında aynı şey.
fark yok. hüklümetle herkes aynı düşünse seçim olmazdı zaten. hepimiz bir hipnozun içine gitmiş gibi yaşardık.klonu değiliz birbirimizin.

Bizim ulkemiz hic bir sey yapmaz.
Hatirliyormusunuz yillar once bir disisleri bakanligi yardimcisi (israil) bizim buyukelcimizi tv onunde kucuk dusurmustu.
Igrenmistim o zaman buyukelcimizden ama gorevine devam etti.
Yalniz supergucler tepki verebilir ve o zaman bana inandirici gelir.

Bizim ulkemiz hic bir sey yapmaz.
Hatirliyormusunuz yillar once bir disisleri bakanligi yardimcisi (israil) bizim buyukelcimizi tv onunde kucuk dusurmustu.
Igrenmistim o zaman buyukelcimizden ama gorevine devam etti.
Yalniz supergucler tepki verebilir ve o zaman bana inandirici gelir.
işte empati yapalım. bizim hükümettimiz bir şey yapmadı diye biz bunlara kızzıyoruz protesto ediyoruz diye biz türk vatandaşları oyuncumuyuz.
aynı şey abdede geçerli. fark yok. onlarda protesto ediyor hükümetlerine kızıyor. bayrak yakıyor.

yahudi ve zinamı.
yapma artık. 10 emridemi bilmiyorsun. musaya inen 10 emirde yazar zina etmeyeceksin.
On Emir (Arapça: وصايا عشر, Klasik İbranice: עשרת הדברים Aseret ha-Dvarîm, İbranice: עשרת הדברות Aseret ha-Dibrot, Latince: Decalogus), dini inanışa göre, Musa'ya Sina Dağı'nda Tanrı tarafından 2 taş tablet üzerinde verildiği söylenen bir dizi dini ve ahlaki öğretiler bütünüdür. Emirler, Tevrat Çıkış (Exodus) / Bap 20'de yer almaktadırlar:

1. Karşımda başka ilahların olmayacak.
  2. Kendin için oyma put, yukarda göklerde olanın, yahut aşağıda yerde olanın, yahut yerin altında sularda olanın hiç suretini yapmayacaksın, onlara eğilmeyeceksin ve onlara ibadet etmeyeceksin.
  3. Yehova'nın, Rab'ın ismini boş yere ağıza almayacaksın.
  4. Sebt gününü takdis etmek için onu hatırında tutacaksın. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın, fakat yedinci gün efendin Rab'e Sebttir. Sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların ve kapılarında olan garibin hiçbir iş yapmayacaksınız. Çünkü Rab gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı.
  5. Babana ve anana hürmet edeceksin.
    [*]Öldürmeyeceksin.
    [*]Zina etmeyeceksin.
  6. Çalmayacaksın.
  7. Komşuna karşı yalan şahitlik yapmayacaksın.
  8. Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine tamah etmeyeceksin.
bir yahudi ,
yahudi olmayan biriyle zina yapabilir kendi halkından biriyle yapamaz dedimya kaynak getircem o kitabım suan bute kalan bir arkadaşımda

işte empati yapalım. bizim hükümettimiz bir şey yapmadı diye biz bunlara kızzıyoruz protesto ediyoruz diye biz türk vatandaşları oyuncumuyuz.
aynı şey abdede geçerli. fark yok. onlarda protesto ediyor hükümetlerine kızıyor. bayrak yakıyor.
ama bizde yardım kuruluşları var onların yok

Ayni sey degil bu bir oyundan ibaret.
Koysun o zaman USA tepkisini.

bir yahudi ,
yahudi olmayan biriyle zina yapabilir kendi halkından biriyle yapamaz dedimya kaynak getircem o kitabım suan bute kalan bir arkadaşımda
ben buradaki emre bakarım. buradaki kesin ve netmi. evet. öyle olsa ekleme olurdu. önemli olan tevrattaki yazandır. kişilerin kendi fikirleri değil. baz benim için buduur.

Son düzenleme:
ben buradaki emre bakarım. buradaki kesin ve netmi. evet. öyle olsa ekleme olurdu. önemli olan tevrattaki yazandır. kişilerin kendi fikirleri değil. baz benim için buduur.
inançları bundan ibaret değil ki o da kitaplarında geçiyor zaten

USA hic bir zaman tepki vermeyecek.
Para olunca vicdan susar iste...:

Son düzenleme:
X