9 aylik bebegime tahammulum kalmadı napmalıyım

Kardeşimde aynı psikolejideydi. Abla valla ( giriş katta oturuyordu) yoldan geçen alin bakın diye veresim var diyordu. Bebek annesinin kucağında sinirden ağlarken ben alıp kucağımda salladigimda uyurdu. Nasıl yaptın diye sorardı. Bebekler stresinizi sünger gibi çeker. Lütfen biraz sakin olun. Eşinizden yardımcı olmasını isteyin.
Bebeğinizin eğer sağlık sorunu yoksa dış huzursuzluğu dur büyük ihtimal. Tetagil granulu bize çok iyi gelmişti icerigide temiz. Silikon parmak fırçasıyla sürüp masaj yapardım. Tavsiye ederim. Ayrıca gündüz uykuları nasıl bebeğiniz. Buda önemli 9 aylık 2-3 gündüz uykusu .uyku uykunun mayasidir. Gündüz uykusunu alamayan bebek gece uykuya dalmak da zorlanır siksikda uyanır. Gündüz çok uyuyan bebekde aynı davranislari gösterir. Hergun aynı saatte gece ve gündüz uykusu yaptırın.

Bebekler geceleri uyanabilir. Benim kac yaşına gelmiş çocuklarım, suya, tuvalete kalkınca bile bizi uyandırıyor hala. O aylar icin iki saatte bir uyanması anormal değil. Ben kat ve kat fazlasını yaşamış biri olarak, gece 4-5 defa uyandıklarında bugün iyi uydular diyordum.

Bebeğinize uyku değişikliği farklı sebeplere olabilir, dönemsel olabilir. Uyku rutini hiç değişmeden devam edecek diye birsey de yok yani üzgünüm. Siz kafanızda bu durumu normalleştirin ilk önce.

Geçmiş olsun. Bebekler anneden çok etkilenirler ya da bakımvereninden büyümek sancılı bir süreç. Elbette huysuz huzursuz olabilirler. Burdaki hıysuzluğun normal olup olmadığını anlamak annelere düşüyor bu da zor tabi

Benim oğlum da saat başı uyanırdı. O dönemler o şekilde geçiyor. Meme ya da mamayı bırakana kadar gece uykusu yok annelere..

Durmadan ağlaması normal değil bence öncelikle bunun sebebini bulmaniz gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…