22 aylık oğlum gece geç uyuması

O nasıl doktormuş yatmadan önce bunu izletin diyor. Doktorunuzu değiştirmelisiniz.
Yaptığınız herşey o kadar yanlış ki. Yatağa sadece suyu ve uyumadan önce okunacak kitabı giriyor. Onun dışında başka oyuncakmış yok ekranmış falan girmiyor. Akşam 9 oldumu Işıkları kapatırsınız kitabı okuyup iyi geceler dersiniz. Sabahta en geç 8de uyandırmalısınız öyle 1hafta denedim olmuyor diye bırakılmaz 1ay 2ay denemeniz lazım çocuğu buna siz alıştırmışsınız zor olucak adapte olması tabikide. Ben uyumayan çocuk lafına inanmıyorum yeterince çabalamayan ebevyin olduğuna inanıyorum yaptığınız herşey baştan aşşağı yanlış çünkü.

O nasıl doktormuş yatmadan önce bunu izletin diyor. Doktorunuzu değiştirmelisiniz.
Yaptığınız herşey o kadar yanlış ki. Yatağa sadece suyu ve uyumadan önce okunacak kitabı giriyor. Onun dışında başka oyuncakmış yok ekranmış falan girmiyor. Akşam 9 oldumu Işıkları kapatırsınız kitabı okuyup iyi geceler dersiniz. Sabahta en geç 8de uyandırmalısınız öyle 1hafta denedim olmuyor diye bırakılmaz 1ay 2ay denemeniz lazım çocuğu buna siz alıştırmışsınız zor olucak adapte olması tabikide. Ben uyumayan çocuk lafına inanmıyorum yeterince çabalamayan ebevyin olduğuna inanıyorum yaptığınız herşey baştan aşşağı yanlış çünkü.
Bende böyle düşüyorum yeterince ve disiplinli düzen kurmayan anne baba var

2 gündür 00:30 uyuyoruz artık .izlediği çizgi film ona ninni gibi geliyor bugün okuldan geldi çizgi film açmam için beni odaya çekti uyku arkadaşını alıp kendiliğinden uyudu.öğle uykusunda ayagımda sallardım.yavaş yavaş düzeleceğiz inşallah

Uyumadan önce telefon uykusunu açar. Kaçırır. Bununla ilgili makaleler var hatta. Beşik sadece uyuyacağı alan olmalı. O odaya girincw uyuması gerektğini bilmeli. İki çocukla zor biliyorum ama eşinizden destek almalısınız. Size eziyet bu.

Uyurdu gece kalkardı oğlum, ışık açmadım ve konuşmadım uyanınca. 1 ay gitti böyle. Sorunu iki uykuymuş, tek uyku yapınca gece uyanmaları geçti.

2 gündür 00:30 uyuyoruz artık .izlediği çizgi film ona ninni gibi geliyor bugün okuldan geldi çizgi film açmam için beni odaya çekti uyku arkadaşını alıp kendiliğinden uyudu.öğle uykusunda ayagımda sallardım.yavaş yavaş düzeleceğiz inşallah
Aslında uyumuyor çocuğunuz ekrana baktığı için bayılıyor yetişkinlere bile uykudan en az yarım saat önce ekranı bırakın diyorlar. Bu kadar küçük bir çocuğun ekranla uykuya dalması ne kadar doğru ? Dinlendirici bir uyku olmaz ki o televizyonun karşısında uyuduğumda ben bile dinlenemiyorum kalktığımda hiç uyumamışım gibi hissediyorum. Ekran zaten olmaması gereken bir şey hele uyurken hiç olmamalı

Uyumadan önce telefon uykusunu açar. Kaçırır. Bununla ilgili makaleler var hatta. Beşik sadece uyuyacağı alan olmalı. O odaya girincw uyuması gerektğini bilmeli. İki çocukla zor biliyorum ama eşinizden destek almalısınız. Size eziyet bu.

Uyurdu gece kalkardı oğlum, ışık açmadım ve konuşmadım uyanınca. 1 ay gitti böyle. Sorunu iki uykuymuş, tek uyku yapınca gece uyanmaları geçti.
Ayrıca zaten ekran için çocuğun yaşı küçük . Birde izlediği şeyler rüyalarını etkilemeye başladığı zaman görün şenliği

Bu konuya baktıkça çok üzülüyorum.

Doktorunuzu değiştirmiyorsunuz,doktorun çok acayip fikirleri var.

O doktor yüzünden minicik çocuk ekrana alışmış,uyku düzeni yok.

Hadi siz tecrübesizsiniz anlıyorum da burada anlatıyoruz gene de ikna olmuyorsunuz.

Olan çocuğa oluyor…

Oğlum haftanın 3 günü saat 09:00 okulda oluyor mecburi kaldırıyorum .o günlerde de aynı şekilde gece 03:00 uykuya dalıyor
1 hafta 08:00 kaldırdım 12:00 öğle uykusu yatırdım yine aynı 03:00 uykuya daldı
Yürüyüş yaptırıyorum yorulur belki diye saat 03:00 uykuya dalma saati
Ben istemez miyim saat 21:00 yatsın maalesef beceremiyorum.cuma günü doktor randavüsü vardı doltorumuza yine söyledim gece uykusu ile ilgili bir cd önerdi yatmadan 15.dk izletelim onu izlerken uyunması gerektiğini alglayacak zamanla dedi oda boşaltmamızı istedi yatak yastık ve battaniye kalsın dedi bir de papatya çayı verdi yarın doktorun bu dediklerini Uygulayacağım saat 09:00 kaldırıp başlıyorum inşallah etkili olur
Doktor ne cd'si önerdi, çocuk uyumadan ne izleyecek 15 dakika?

X