80 lerin sonu 90 ların başında cocuk olmak

Pazar akşamları gerçekten koşuşuturma içinde geçerdi. Bizimkiler başlamadan önce banyo apar topar yapılırdı. Banyodan çıktıktan sonra hemen sobanın arkasına ısınmak için :) yemek bazen yenmiş bazen de yenmemiş olurdu. Yenmişse hemen tv karşısına, yenmemişse zar zor bir izinle tv karşısında yemek yeme isteği Okul günleri sabah erkenden kalkar, sütler içilir, saçlar yapılır kurdelelerle, doğru okula :) İlk aldığım kaset Mustafa Sandal ındı hiç unutmam. Nasıl bir sevinçle almıştım o kasedi. Dondurmacı amcamız vardı mahallede. Karnelerimizi aldığımız gün bize bedava verirdi dondurmaları takdirleri görünce :) Çok özlüyorum o zamanın saflığını, temizliğini, sakinliğini. Geri dönme şansımız olabilse keşke...

susam sokağı vardı kurabiye canavarııııı hahahahha ay nerde şimdi öyle cocuk programı cocuklar ben10 kayu sarmıs gidiyolar

Eveeettt asla unutulamayacak şeylerden biri. Edi ve büdü, kurabiye canavarı bir de pembe büyük kuş vard adını hatırlayamadım şimdi, bayılırdım ona

Bazılarını çıkardım hatırladıklarım kaldı.. ne güzelmiş benim çocukluğum yaaaa

Son düzenleme:
hepsini bir çırpıda okudum ve çok tuhaf oldum birden.
susam sokağı ve şeker kız candy en sevdiğim programlardı o zaman.
bir de bi çizgi film vardı lulu karakteri vardı hani onun da çok severdim.
mavi önlüğümü özledim ya

çocukluğumu özledim bende ne güzel günlerdi ya sabah bi çıkardım evden akşam annemin sesini duyana kadar hüzünlendim şimdi

Hey Gidi Günlerr yaaa gerçekten hepsini yaparak büyümek çok güzeldi..
Bide Çılgın Bediş vardı ozamanlar onuda ne izlerdimm yaa..
Ne güzelmiş ozamanlar çocuk olmak..sokakta sek sek oynamak,körebe,saklambaç,birdirbir oynamak ayrı güzelliği vardı hepsinin..
Keşke hep çocuk kalabilseymişim..

hatıra defterı evet ...kalbin kadar temiz sayfayı bana ayrıdıgın için tşk edeirm diye başlayıp sepet sepet yumurta sakın benı unutma diye biten .....90 ların cocugu olarak gercekten tertemız büyüdük biz kimse bize sana şeker alıcam diyip peşinde sürüklemeye zorlamadı...pc hayatımızın vazgecılmezı olup antisosyal olmadık annemizin müsade ettiği kadarıyla dışarda oyun oynadık...çimen yapraklarından yemek yapardım ben mesela ...en önemlisi anneye babaya asilik yapmadık.. böyle bir cocukluk gecrdık cogumuz en güzel dönemlerimiz oldugunu büyüdükce sorunlarımız buyudukce ınsanlar kırlendıkce daha ii anladım

ayy ne çok özlemişim meğer o günleri,okurken hem yüzümde bi tebessüm oldu,hemde gözlerm doldu.ne güzel bi çocukluk geçirmişim meğer

ayy çok güzel bii paylaşım olmuş
bi de şey vardı, cipslerin poşetlerini atmazdık, her çarşamba gelen cips kamyonundaki adama uzatırdık, o da karşılığında top, balon, plastik oyuncaklar falan verirdi

o zaman mutlu oldugumz şeyler şimdi mutlu etmez yada önemsenmez ama en cok süper bba ve bizimkiler dizisini severdim pazar aksamı bizimkiler cıkardı süper baba emin değilim ama salı gnlermiydi :d

süper baba cuma günleriydi
salı günü mahallenin muhtarları vardı
cumartesi günü de çiçek taksi
biizmkiler hangi gündü :26:

Tombiii, panço, garip şekilli çitos, halko şeklinnde ama çok lezzeti bir cips vardı mısır cipsi tadı halen damağımda ama üretimden kaldırıldı..... adını unuttum

Son düzenleme:

Balkondan akan suların toprakta çamur olması ve...elimizde bulduğumuz tahta çubuk...Çamurdan yaptımız şekiller ve toprak altında pişirme ...

Ah ah ne güzelmiş ..

Sokak aralarında mahalenin çocuklarıyla Saklamabaç, sek sek, emma estesya...

en çok ip atlamayı severdim... evde bile zıp zıp ip atlardım...

kızlar ınanmıcaksınz ama bıraz önce seksek oynadım cok keyıf aldım balkondan baktım kızlar oynuyodu bende ındım 3 tur attım geldım süper

arada yapmak lazım

kesinlikle temız bi cocukluk gecırdık en azından cocuk oyunları oynardın msnerde facelerde vakıt harcamadık hey gidi günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…