80 lerin sonu 90 ların başında cocuk olmak

Queen of the North

Kuzeyin Kızı
Pro Üye
14 Mayıs 2010
16.476
22.428
Süper Baba'nın müziğini flütle çalmışsanız

LC Waikiki veya benetton tüm renkleriyle kıyafetlerinizde önemli markalar olduysa...

SHOW TV'nin müziğini hala hatırlıyorsanız dup dıbu dıp dıp dıbı dıp dum...Tabi ki bir de :İyi TV eyç
bi bi, eyç bi bi iyi TV

Önce hüplet sonra gümlet' hayat felsefeniz olmuşsa

Bizimkiler dizisi ertesi gun okul oldugunu bi sureligine unutturduysa

Parliament pazar gecesi sinemaları müziğini duyduğunuzda içinizde hala garip duygular uyanıyorsa
(yarın okul var hüznü, ailenin seni yatırıyor olmasına duyduğun kızgınlık, o güzel mavinin
romantizmi...)

Polis Akademisindeki her sesi çıkaran adama hayranlık duyuyorsanız

Elm sokağında kabus yüzünden hala yatağın altına bakmaktan korkuyorsanız

Chucky yüzünden en sevdiğiniz oyuncağınızı bile göz önünden kaldırmışsanız

Okulda coca-cola kutusunu ezip mac yaptiysaniz (kızlar yan yatırıp üstüne tam ortasına ayagı
yerlestirip ustune basıp yururlerdi, topuklu ayakkabı gibi olurdu)

Apartmanin altindaki zil veya taksi diafonuna basmak müthiş heyecanlı bir yaramazlıksa

Tutti frutti çok ayıp ve olağanüstü merak uyandırıcı bir şovsa

Dört tekerlekli ayakkabının üstüne takılan patenlerden sonra roller bladeler size büyüleyici
geldiyse

Bakkala gönderilmenin en güzel yanı küçük sarellenin dibini minik plastik kaşığıyla kazımak veya
leblebi tozu yiyip konuşmaya çalışmaksa

Aterideki ördek vurmaca oyununda silahın nasıl çalıştığına hala kafa yoruyorsanız

Işıklı spor aykkabılar hava atmanın önemli bir unsuruysa

Bayramda harçlıklarla aldığınız ilk şey kinder süpriz yumurtasıysa(kağıdını tırnakla yırtmadan
dümdüz yapmak da sabır ister doğrusu)

Clementine sizde derin izler bırakmışsa

Kasete kayit yapilabilmesi icin alt tarafinda bulunan karelerin bantla kapatilmasi gerektiğini
öğrenmenin önemini biliyorsanız

Commodore 64'de tornavidayla kasetin kafa ayarını yaptıysanız

Anne saat kaç, simiiit, birdir bir, çay kahve gazoz, akşam ebesi, dansa davet, çatlak patlak, yakan
top gibi kalabalık oynanan sokak oyunlarından sonra anneniz sizi balkondan yemeğe çağırmışsa

"bandıra bandıra ye beni" şarkısını hızlı söylemeye çalıştığınız günler varsa

Rönesans sanatçılarını ilk kez Ninja Kaplubağaların ismi olarak tanıdıysanız

Tele On diye bir kanalı hatırlıyorsanız

Haftasonları çizgi film izlemek için errken kalkmanın ne demek olduğunu biliyorsanız

Şirinler geyiğini arkadaşlarınızla mutlaka çevirdiyseniz (Şirine aslında Gargamel tarafından
yapıldı...)

Beğenseniz de beğenmeseniz de tüm çizifilmleri art arda izliyorduysanız

Bir Başka Gece çocukluk hayatınızdaki en görkemli şovsa

Pazar geceleri yıkanma günüyse

Seden Gürel'in neden öyle giyindiğini şimdi sorguluyorsanız

Müzik yelpazesi hayatınıza büyülü yabancı müzisyenler kattıysa

Bir sanal bebeğiniz olmuşsa,

Tetris'i süper hızla oynayabiliyorsanız,

MIRC ergenliğinizin önemli bir parçası olmuşsa(a/s/l ne demek biliyorrsanız)

ICQ nun 11 haneli rakamını ezberlemeye çalışmışsanız.

Pili bitmesin diye kasetleri kalemle havada sarmışsanız,

Çizgifilm şarkılarının ingilizce veya japonca olsa da ezberlemişseniz

Kokulu silgiye, deftere, kaleme harçlığınızı yatırdıysanız.

Eti Cin, Eti Puf, ABC, Balık Kraker, N**** (Siyahi), Bonibon,
Topitop, Yumiyum...vb çok seviyorsanız ve her zaman yeme kabiliyetiniz varsa

Sulugöz'ü düşününce bile ağzınız sulanıyorsa

Küçük bir kızsanız Sindy ile Barbie'yi karşılaştırıyorduysanız

Tsubasa'yı ve küre biçimindeki sahanın sonundaki dev kaleyi hatırlıyorsanız

"Hey Corç versene borç" deyince cevabı hemen yapıştırabiliyorsanız

Macarena dansını yapabiliyorsanız

TV den çekilmiş çizgifilmli sayısız kere izlediğiniz VHS leriniz varsa

Telefonların jetonla çalıştığını hatırliyorsanız

İstop diye bağırdığımızda renk yakalamaya çalışırken onun aslında stop olduğunu uzun zaman önce
çözmüşseniz

Saçları renkli ve uzun patlak gözlü çirkin trolleri bile bir furyada satın almışsanız.

Capri Sun ın reklamı ve melodisini hatırlıyorsanız.

Annenizin mavi ped torbalarını şişirip patlattıysanız.

Power Rangers'ın renklerini hatırlıyorsanız

Mc Donalds a gitmek için ailenize yalvardıysanız

Olacak O kadar, Yasemin'in penceresi, Hadi Anlat Bakalım, Adam Olacak Çocuk, Saklambaç.. gibi
programları hatırlıyorsanız.

Lambada'nın müziği kulağınızda çalabiliyorsa

"Nereye çufçufluyoruz"un kimin dediğini biliyorsanız.

Sayısız joystik kırdıysanız ve gün gelince artık joystik satılmadığını fark ettiyseniz

Fame City cennetle eşdeğerse

En sevdiğiniz sayı altıysa

Prince of Persia'da alttaki dikenlere düşünce çıkan dınnzk sesini ve kanları hatırlıyorsanız

Mon Ami 48 lik boyalardaki altın ve gümüş renkleri statü sembolüyse

Gençlik hayaliniz Beverly Hills teki havuzlu arabalarsa.

Uhuyla oynamanın zevkini biliyorsanız

Kolalı jelibonun önce kapağını yediyseniz

annenizin poşetler dolusu taso,misket, sporcu kağıtları,
gazoz kapaklarını attığını öğrenince ağladıysanız

Peçete, kağıt, poşet vb... koleksiyonu yapmışsanız

demekki 90 larda cocukmuşsunz

Son düzenleme:
süper ya hakkaten tam beni anlatıyo sanki.ne kadar küçük hayaller ne kadar küçük olaylar ne buyuk mutluluklara sebep oluyomuş hayatımızda.

o zaman mutlu oldugumz şeyler şimdi mutlu etmez yada önemsenmez ama en cok süper bba ve bizimkiler dizisini severdim pazar aksamı bizimkiler cıkardı süper baba emin değilim ama salı gnlermiydi :d

evetttttttt benn bunlarınnn çogunuu hatırıyorummmmmmm demekki bendee 90 lardaa çocukmuşummm ayyy hatırlamasıı bilee güzell hemm çok sevındımmm bı yandandaaa içimmm sızladıı o güzel günleree donemedığim içinnn ayyyy cnm leblebi tozu istediii

leblebi tozu yiyip yusuf derdık birde en son yaptıgımda derin öksürüklere boguldum br dahada yusuf demedım

süpe baba cumaydı canım.çok güzel bir paylaşım olmuş..

çok anımsayamadım tşk ederim hatırlattıgın için

91liyim:)bunların çoğunu yaptım :)çok çizgi film olmazdı şeker kız kendy vardı dizi gibiydi tusubasamı ne vardı golcü:):) annem iyi çocuk olşirinleri gör derdi hep dışarlarda oynardık şimdiki gibi kimin eli kimin cebinde değildi:)ayhh çokk hoşşş paylaşım için çok sağol hele o ateri:) 14 tane kasetim vardı mario falan :) hala durur bende:):) şimdikiçocuklarda ayhh bu ne pc var bu neki diyolar zevksizler:):)

bide arkadaşlarımla Power Rangerscılık oynardıkherkes sevdiği rengin karakteri olurdu dizi çeviriyoduk ayhh çocuk aklı hehe:)

ahah aha candy bende cok izlerdim ben aterı aldırmak için babama 1 hafta küs kalmıstım en son aldılar ama baktım benden fazla oynuyolardı D:

ahah aha candy bende cok izlerdim ben aterı aldırmak için babama 1 hafta küs kalmıstım en son aldılar ama baktım benden fazla oynuyolardı D:

haha bide aterininn modelleri çıkardı yeni yeni:) en son klavyeli ateri çıkmıştı bende onu aldırmıştım zorla ama hala bilmiorum o öredkleri vururken nasıl silah çalışıyodu ben saklıyorum aterimi kasetlerimi:) arada açıyorum şimdi 8-9 yaşında kuzenlerim var haha bu neki diyolarbi bilseler nasıl zevkliydi bide mario sevgilisini kurtarmak için ne çabalardım sonunda ingilizce yazı çıkardı ne yazdığını merak ederdim :) ne güzeldi böyle şeylerle mutlu olmak benimde ablam oynamak istiyodu hep kavgaediyoduk

benımkıde klavyeli gibiydi ama bi düğmesini kardesımle cebelleşirken kırmıstık : pc cıktı mertlik bozuldu yakan toplar 9 taşlar oynardıkpc yoktu gayet sosyal bi cocukluk gecırdık bence her tür oyunu oynardık en son annem seslenene kadar

ay aynen bende ablamla kavga ederken düğmesi kırılmıştı:) şimdki çocuklara üzlüyorum vallaha doyumsuzlar oynamayı paylaşmayı bilmiyolar:) bende hep dışarda oynardım:):)hele kar yağınca üstüm sırılsıklam olurdu o karda annem kızardı aman bikere kızcak geçicek daha böyle kar nerde bulcam derdim en fazla bağrır derdim bağrınca babamn arkasına saklanırdım hemen:):) varya moralm bozuktu bu konuyu okudum çok iyi geldi:) dışarda olmak bile çok mutlu ederdi ozaman şimdi doyumsuz olmuşum bende herşey elimin altında mutsuz oluyorum ne saçma:):) zaten annelerin seslenmesioyunun en güzel yerinde hep gel eve derler

Özlüyorum o günleri...
Deli gibi ateri oynardık, özellikle power rangers ve mario. Bir de yarışırdık arkadaşlarla, kuzenlerke hangimiz daha fazla puan alıcaz diye
Ay dede diye bir bisküvi vardı, altın şeklinde çikolatalar, bayılırdık yemeye.
Yaz geldi mi sabah koşa koşa parka giderdik kahvaltıdan sonra akşama kadar deli danalar gibi oynardık
Dizilerimiz... Çılgın Bediş, Süper Baba, Baba Evi, Bizimkiler... Kaçırmadan izlerdim.
Hele bir de pazar akşamları parliament sinema kulübü olurdu. Sabah erken kalktığımız için filmin yarısında anne zoruyla doğru yatağa, içimde kalırdı izleyemediğim için.
Babamın bana aldığı ilk barbie bebeğim, o anki mutluluğumu ve heyecanımı kesinlikle unutamam.
Tuhaf oluyor insan bunları hatırlayınca, sanki hiç yaşanmamış gibi...
Harika bir çocukluk geçirdim Allah'ıma şükürler olsun. Tek derdim okul ve derslerdi ve tabi bir de annemden-babamdan koparamadığım izinler
Ne olursa olsun o zamanlar temizdi herşey, dünya da insanlar da... O dönemde çocuk olduğum için kendimi şanslı sayıyorum.

ayn ne güzel yazmışsın:) çılgın bedişi unutmuşum hee şimdi düşününce ne saçma hayaller kurardı dimi:):)oktay dünya yakışıklısıydı hehe:):) bide çiçek takside vardı:):) sana katılıyorum iyiki o dönemde çocukolmuşuz çokkk şanslıymışız:)

yeni türkü dinlerdik telli telli turna o zmanlar karabiber şarkısıda moda tabi ama biz barıs abimizin şarkılarıyla büyüdük ...biz büyüdük ve kirlendi dünya

Evet ya çiçek taksimiz de vardı, tekrarlarını bile izlerdim.
Hey gidi günler...
Evet Bediş in hayalleri neydi öyle
Şimdi kendi hayallerim de geldi aklıma

yeni türkü dinlerdik telli telli turna o zmanlar karabiber şarkısıda moda tabi ama biz barıs abimizin şarkılarıyla büyüdük ...biz büyüdük ve kirlendi dünya

Evet o zamanın şarkıları bile başka bir güzeldi.
Aynen biz büyüdük ve kirlendi dünya

Son düzenleme:
bizimkiler dizisini unutmamak gerek.pazar gece oluyodu sanırım hep banyo günümüze denk gelirdi banyodan sonra izlerdim.içerde çamaşır önlüğümü kurutuyodu özellikle annem her yerde sabun detarjan kokusu o gece.hala burnumda o koku hafif sis kokusu karışmış... sonra yaz gelince yazlıta geçiyodu senaryo..şimdi nerde onlarca dizi var adını bile billmediğimiz..o kadr çok şey varki serpil çakmak saçlarını hatılıyorum annelrde ablalarda tepeden kocamn bi tokayla yarım toplarlardı.bir mumdur iki mumdur şarkısını hatırlıyorum.N**** (Siyahi) reklamını hatırlıyorum kıpkırmızı bi rujla simsiyah negroyu ısıran şapkalı kadın..daha neler neler ne kadar şanslıymışız ne kadar masum ne kadar dokunulmamaış dünyamıza ne kadar saf ve temizmişiz.yaaaaa tekrar çocuk olsam:84:

ay evet ya banyo günümüze denk gelırdı aaa bitlendıgımz günleri unutmayalım o kemik taraklarlaresmen sac dıplerım kanardı taraya taraya :d 10 100 1000 balancuk fruko

valla bence hepmiz sokaktayken "anneeeeee para atsana çokoprens alcam!!" die bağırmışızdır :))

sonraaa.....kesin ve kesin kot gömlek + kot pantalon + kot mont + beyaz çorap kombinini giymişizdir :)

beverly hills dizisindeki en yakışıklı erkeğin dylan (luke perry) olduğuna gönülden inanmışızdır :))

tarkan mı daha yakışıklı yoksa hadi yine iyisin tayfun mu die arkadaşlarımızla tartışmışızdır :))

büyüyüp levis 501 giymek için ölüp bitmişizdir :))

yazlık arkadaşlarımız, mahalle arkadaşlarımız ve okul arkadaşlarımız kesin çizgilerle birbirlerinden ayrılmıştır ve asla onları kaynaştırmamışızdır..yazlıktakileri yazlıkta, mahalledekileri mahallede, okuldakileri okulda görmüşüzdür :))

vee mutlaka özendiğimiz bi ablamız aşık olduğumuz bi abimiz olmuştur :))

bu arada kızlar benim sega ve commodore 64'üm hala duruo yaa hem de oyunlarıyla beraber :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…