Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

canım evde tavuk köftesi yapıp pişirip okula götürebilirsin
normal köfte olur,2 yumurta haşlarsın olur,
kıyma kavurursun evde olur
tavuk haşlarsın,

zaten protein gününde çok acıkmıyo insan.

diğer günlerinde de sebze meyve eklenecek gayet iyi bence keşke bende 60 larda olsaydımda böyle kolay bi diyet yapsaydım.

ama diğer günlerde şuna dikkat edeceksin protein miktarın sebze miktarının en az iki katı olmalı.ne kadar çok protein o kadar çok yağ yakımı..

bende okuldayım ama yalnızım hem müdürüm hem öğretmen
okula ocak aldım
buzdolabı getirdim içinde ne arasan var öğle aralarında pişirip yiyorum evimde bu kadar malzeme yok :))
Okula yemeğe gelicem :)

Menüm
sabah
dukan ekmek
peynir
Domates
yumurta
salam

öğle
Kıyma kkavurması
dukan ekmek

Aksam
yoğurt
Peynir
Domatesssalatalık

ara
babamlarin evlilik yılddönümü pastasından mmaalesef çok ince dilim

Maalesef mandalina

bugün 2 tane kkaçamak yaptım; (

Ceza 3 gün saf protein yapacagim

canım şu tavuk suyuna nasıl yoğurt çorbası yapılıyo tarifini alabilir miiyim

Canım ben 3 -4 tavuk budunu suda haşlıyordum sonra onları içinde çıkarıp iki tanesini içine didikliyordum ince ince. Yoğurt ve yumurtayı bir kasede çırpıp içine az sıcak tavuk suyundan ekleyip karıştırdıktan sonra o karışımı tavuk suyuna ekliyordum. İçine bol nane ve arzu edersen biraz kırmızı biber ekleyebilirsin ve inan çok lezzetli oluyordu :KK66:

Hatta ben aynısını kıymaylada yapıyordum.
Sulu köfte misali kıymayı baharatlayıp minik minik toplar yapıp onları kaynayan et suyuna atıp aynı terbiyeden yapıp ekliyordum ve inan evdeki herkes her iki tarzıda çok seviyordu :KK66: hatta ilk fırsatta yapayım bak sen diyince aklıma girdi yarınki yemeğimin adıda belli oldu sayende :KK15:

Merhaba kızlar :) ben dukan express e yarın başlıcam çünkü yarın 2saat dersim var evdeyim:) sporada günlük 20dk ayıracam. Çünkü yürüyemiyorum direksiyom çalışıyorum dışarda :KK43: bugünde dikkat etcem kendime :) sabah peynir ve çay içtim öğle okulda ne çıkarsa akşamda çok az kurufasulye yicem. Bugün bizim nişanlımla 8.ay dönümümüzde :) her ayın 4ünde kuru fasulye yiyoruz:))

Merhaba kızlar :) ben dukan express e yarın başlıcam çünkü yarın 2saat dersim var evdeyim:) sporada günlük 20dk ayıracam. Çünkü yürüyemiyorum direksiyom çalışıyorum dışarda :KK43: bugünde dikkat etcem kendime :) sabah peynir ve çay içtim öğle okulda ne çıkarsa akşamda çok az kurufasulye yicem. Bugün bizim nişanlımla 8.ay dönümümüzde :) her ayın 4ünde kuru fasulye yiyoruz:))
kuru fasülye mi :O özel bir anlamı olmalı :)

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrrr :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Bu sabahta şükür 6da uyanabildim ve kahvaltımı güzelce yaptım :kk77:
Dün doğru dürüst su içmedim ama bugün telafi edeceğim :KK66:

Bugün pek fazla işim yok sayılır, bir tek nevresimlerimi değiştirip eşimin montlarını yıkıyacağım :KK66:
Daha sonrada oturup Karatay kitabımı biraz okuyup birazda kızımın şalını örerim :KK66:
Bu arada benim yeğenler kuşumun şalının renklerini görünce kıskandılar :KK48: ille Teyze banada ör diye tutturdular :KK48: artık bu bir bitsin kardeşimede al beğendiğin ipten örerim dedim :KK66:

ben yedikleriimi ve yiyeceklerimi şimdiden paylaşayım

sabah
1 yumurta
1 diim dukan ekmek
3 dilim salam
light peynir

öğle
kıyma kavurma
kola

ara
yoğurt yemeyi düşünüyorum

akşam
tavuk ızgara yapacağım

ara
1 dilim dukan kekimi yiyeceğim
tabii türk kahvemle

ben başımı nerelere vuruyum yaa
ağustos ayında en son bildirim yaptığımda 71.6 idim.sonra ne olduysa birden 75.6 ya yükseldim.o aradaki 4 kiloyu almasaydım şimdi 6 lı rakamlara düşmüş olacaktım.şuan yani pazar tartıldığımda 71.6 iidim yeniden 3 kiloyu verdim 3 haftada bu hafta bende bildirim yapacağım kızlar 71.0 olurum diye düşünüyorum sonra en geç 2 haftada 6 lı rakamları göreceğim inşallah.

kızlar bir istekte bulunacağım
ben 1.sınıf öğrencilerime her hafta okumaları için ödül veriyorum ve bu ödül genelde oyuncak oluyo.çocuk oyuncağı görünce ertesi güne bütün yazdığım kelime ve cümleleri içip geliyo.ama ödüllerim bitmek üzere ben bu oyuncakları küçük kaynımdan aldım şuan 3.sınıfa başladığı için artık oyuncaklarla oynamıyordu.sağolsun kaynanamda köydeki çocuklara götür dedi.sizden ricam siz yada bir yakınınız elinde eski de olabilir oyuncaklar varsa (boyutu hiç önemli değil küçük de olur) bana göndermeniz.eminim çocukların okumasına katkınız büyük olacak.

X