Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Canım bende elimden geldiğince uymaya çalışıyorum karataya ( kitabını henüz alıp okumadım :KK48: )
Herşeyin organiğini bulamıyorum ama elimden geleni yapıyorum :KK66:
Her sabah erkenden uyanıp sağlam bir kahvaltı ediyorum :KK66:
Mutlaka her gün 2 yumurtam var, 1 çay bardağı cevizim, 3n az 10 zeytin, avuç içi kadar beyaz peynir ve dilediğin kadar yeşillik, domates, salatalık :KK66:
İnan bukadar şeyi yiyince insan acıkmıyor ama acıkırsan da kesinlikle birşeyler yiyebilirsin ( ilk zamanlar 3 öğün yapanlarda var )
Baklagiller, et, tavuk ve balık serbest istersen oturup 1 kg hamsi ye :KK66: tabi buğlama yada ızgara
Yoğurdumu kendim yapıyorum ve inan çok daha lezzetli oluyor :KK66: Henüz güvenilir bir sütcü bulamadığım için BİMden günlük sütle yapıyorum ve hazırdan güzel oluyor :KK66:
Un, tuz ve şeker kullanmıyoruz ( tuz çok az oda tercihen kaya tuzu olması daha çok öneriliyor )
Baharatların hepsi serbest, paketli ve işlenmiş her türlü gidadan uzak durmak gerekiyor :KK66:
Ceviz sevmiyorum diyorsan; kavrulmamış fındık, fıstık hatta kaju bile tüketebilirsin :KK66:
Meyve tüketmek istiyorsan doğal olanı tercih etmelisin ve mümkünse sabah kahvaltıda tüketmeye çalışıyorum
Atıyorum muz yiyeceksen anamur muzu yersin :KK66:
Meyvesuların hepsi zararlı ( evde kendinde sıksan makineden geçtiği an suyu çıkarken şeker oluşturuyormuş )
Yemeklerin hepsinin yanına salata yapıyorum ve hakiki zeytinyağ kullanıyorum :KK66: hemde öyle gıdımla değil :KK48:
Yumurtamı omlet yapacaksam mutlaka hakiki tereyağ kullanıyorum :KK66:
Karnım doyunca sofradan kalkıyorum ve en geç 7de yemeğimi yemiş oluyorum :KK66:

Bunlar benim yaptıklarım ve tabiki hiç ekmek tüketmiyorum ( aramıyorum bile )
Gün kurusuda tüketebilirsin kahvaltıda tatlı ihtiyacı hissetmemek için :KK66:

Tabi bol su hatta Canan karatay günde 20 dakika yürüyüş diyor ama Allah biliyor ya ancak haftada 2 kere öyle bir imkanım oluyor tabi bu aralar günde 100 kere ip atlıyorum evde birde wall sit yaptım iki gün ( bugün fırsatım olmadı ama işim bitsin yapacağım )

Merak ettiğin birşey olursa ben buralardayım :KK48:
Hee birde faceden Sağlıklı yaşıyoruz grubunu takip ediyorum kurucusu Karatayın ilk müdavimlerinden hatta aile dostu olmuş artık ve kafana takılanı anında sorabiliyorsun :KK66:
Bende karatay diyetine yakin besleniyorum ama şekeri pirinçi ekmegi hayatımdan çıkarmış değilim:KK43: her sabah mutlaka yumurta yiyorum. Has tereyağı ve zeytinyağı ndan başka yag kullanmıyorum, hic Kızartma yapmıyorum. Pirinç yerine bulgur, tatlı yerine taze yada kuru meyve yiyebilirm ama ekmeksiz kahvaltı düşünemiyorum.

Menüm
Sabah
1 yumurta

Ablacım benim senın sözlerinin üstüne ne diyebilirim bilmiyorum.cok güzel ve doğru seyler yazmışsın bır sure kafamı dınleyıp sohbetınıze katılayım diyete de ne zaman kendimi hazır hıssedersem gireyim kendime inandığımda herseye yeniden baslayım.sizi cok seviyorum iyi ki varsınız...
Tatlım bizde seni çok seviyoruz burda kocaman bir aileyiz:KK19::KK60:

menümü yazıyım hemen
sabah;1 yumurta maydonoz domates(bu arada hiç kahvaltı alışkanlığım yok benim peynir yumurta zeytin gibi kahvaltılıklarıda sevmiyorum hiç yeni alışmaya çalışıyorum:oops:)
öğle;1 simit şekersiz çay
akşam;henüz yemedim yoğurt çorbası var içinde nohut filan var sadece onu yicem çok acıkırsam sonra 1 elma
bide 2 lt su içtim bu saate kadar
yarım bardakta kola içtim onu niye içtim bilmiyorum boşluğuma geldi:KK61::KK61:

menümü yazıyım hemen
sabah;1 yumurta maydonoz domates(bu arada hiç kahvaltı alışkanlığım yok benim peynir yumurta zeytin gibi kahvaltılıklarıda sevmiyorum hiç yeni alışmaya çalışıyorum:oops:)
öğle;1 simit şekersiz çay
akşam;henüz yemedim yoğurt çorbası var içinde nohut filan var sadece onu yicem çok acıkırsam sonra 1 elma
bide 2 lt su içtim bu saate kadar
yarım bardakta kola içtim onu niye içtim bilmiyorum boşluğuma geldi:KK61::KK61:
Güzel bir menü bence
kolayı saymazsak :KK9:
bir sporun eksik nerden gelmiş o kola bakim:KK20:

Menüm
Sabah
2 dilim ekmek
1 yumurta
Peynır
Zeytın
Domates

Ara
Türk kahvesi
Soda

Öğle
Nesfit 1 kase

Aksam
4 kasık kıyma kavurma
2 dilim ekmek

Ara
Mandalina
Üzüm
Yarın ben menümü paylasinca gruptan şutlanmam umarım :oops:benimkiler bunun iki kati kadar falan da.:eek:
cok güzel bir menü ama ben olsam bu menüyü sabah kalkar kalkmaz içtiğim elma sirkeli ballı ılık su ile taçlandirirdim. Ne kadar su içtiğini de yazmamissin

Güzel bir menü bence
kolayı saymazsak :KK9:
bir sporun eksik nerden gelmiş o kola bakim:KK20:
bi baktım bitirmişim bardağı bende anlamadım :KK17::KK17:
spora başlıyorum inşallah yarın koşu bandım var bide you tubede güzel videolar var pilates sanırım tam incelemedim onlardan yapcam :KK28::KK28:

Menüm
Sabah
2 dilim ekmek
1 yumurta
Peynır
Zeytın
Domates

Ara
Türk kahvesi
Soda

Öğle
Nesfit 1 kase

Aksam
4 kasık kıyma kavurma
2 dilim ekmek

Ara
Mandalina
Üzüm
çok beğendimm menünü :nazar:geçen kilo veremiyorum demiştinya bence verirsin bu tarz menülerle tek sevmediğim akşamki 2 dilim ekmek bazen bende yapıyorum o hatayı akşama kadar yemiyorm ekmek akşam 2 dilim birden hüpletiyorum:KK23:

çok beğendimm menünü :nazar:geçen kilo veremiyorum demiştinya bence verirsin bu tarz menülerle tek sevmediğim akşamki 2 dilim ekmek bazen bende yapıyorum o hatayı akşama kadar yemiyorm ekmek akşam 2 dilim birden hüpletiyorum:KK23:
evet bende günde sadece 2 dilim ekmek yemeye karar verdim.dukan diyetini araştırıp yapacağım.galiba onda proteinle başlanıyo.bande prıteini severim.pek sebze yemekleriyle aram yoktur.

evet bende günde sadece 2 dilim ekmek yemeye karar verdim.dukan diyetini araştırıp yapacağım.galiba onda proteinle başlanıyo.bande prıteini severim.pek sebze yemekleriyle aram yoktur.
baya kilo veren arkadaşlarım var dukanla ama ben pek sevemedim kendime yemek hazırlamak hoşuma gitmedi o yüzden evde ne varsa yiyorum

bu arada güneydınnn herkeseeeeeeee:KK68:

diyetler iyi kilo verdiriyor ama insan ömür boyu diyet usulu tek tip beslenemeyeceğinden diyet bitince hızla kilo alıyor. En sağlıklı kilo verme herşeyden azar azar yiyerek oluyor. ben kilo veriyorken bile bir yerde ikram edilen pastanın yarısını tadına vara vara yerim. ben kendi açımdan bakıyorum tabi, benim burda misafirimde olmaz bende misafirliğe çok nadir giderim böylece genelde kendi pişirdiğimi yemiş oluyorum. uzun lafın kısası diyet yapma ya spor yap porsiyonlarını küçült ama diyet geçici çözüm.

X