Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrr

Bugün bütün günüm annemde geçti ve tabi geç geldik eve sonrada ufak tefek işlerim vardı onları hallettim
Amcamlar Bayramlık geldiler ve bol bol sohbet ettik
Allahın izniyle sabaha karşı Çoruma yolculuğumuz başlıyacak

Normalde eşim direksiyon başında hiç boş durmaz ille birşeyler atıştırmak ister bizde bu sefer önem almak adına sağlıklı atıştırmalıklar ayarlıyoruz
İşler bitince oturup yer fıstığı ayıklamaya başladım Kilitli poşete koyup yanımıza alacağız
Onlar bitince birde taze fındıklar var kırılacak ama yinede önce buraya bir yandan bakayım dedim
Cevizimde var
Ben büyük ihtimal atıştırmam sık sık sonuçta leptini bozmak istemem ama eşime iyi oldu en azından kraker, sakız, bisküvi tarzı katkılı şeylerden çok daha iyidir

Bu arada şükür bugünde bozmadım kendimi ama maalesef koşturmaktan su içemedim pek fazla
Neyse yarın artık telafi ederim sonuçta yolda sık sık mola veriyoruz

Bugünki menümüde birazdan yazarım önce şu fıstkları bir halledeyim

Ceco sen karatay diyetinden biraz bahsedermisin nasıl besleniyorsun. Sadece 2 ogun yiyip arada birsey yemiyormusun? Bende karatay diyeti kitabi var ama uslubu sert okuyamiyorum bir türlü.

Canım bende elimden geldiğince uymaya çalışıyorum karataya ( kitabını henüz alıp okumadım )
Herşeyin organiğini bulamıyorum ama elimden geleni yapıyorum
Her sabah erkenden uyanıp sağlam bir kahvaltı ediyorum
Mutlaka her gün 2 yumurtam var, 1 çay bardağı cevizim, 3n az 10 zeytin, avuç içi kadar beyaz peynir ve dilediğin kadar yeşillik, domates, salatalık
İnan bukadar şeyi yiyince insan acıkmıyor ama acıkırsan da kesinlikle birşeyler yiyebilirsin ( ilk zamanlar 3 öğün yapanlarda var )
Baklagiller, et, tavuk ve balık serbest istersen oturup 1 kg hamsi ye tabi buğlama yada ızgara
Yoğurdumu kendim yapıyorum ve inan çok daha lezzetli oluyor Henüz güvenilir bir sütcü bulamadığım için BİMden günlük sütle yapıyorum ve hazırdan güzel oluyor
Un, tuz ve şeker kullanmıyoruz ( tuz çok az oda tercihen kaya tuzu olması daha çok öneriliyor )
Baharatların hepsi serbest, paketli ve işlenmiş her türlü gidadan uzak durmak gerekiyor
Ceviz sevmiyorum diyorsan; kavrulmamış fındık, fıstık hatta kaju bile tüketebilirsin
Meyve tüketmek istiyorsan doğal olanı tercih etmelisin ve mümkünse sabah kahvaltıda tüketmeye çalışıyorum
Atıyorum muz yiyeceksen anamur muzu yersin
Meyvesuların hepsi zararlı ( evde kendinde sıksan makineden geçtiği an suyu çıkarken şeker oluşturuyormuş )
Yemeklerin hepsinin yanına salata yapıyorum ve hakiki zeytinyağ kullanıyorum hemde öyle gıdımla değil
Yumurtamı omlet yapacaksam mutlaka hakiki tereyağ kullanıyorum
Karnım doyunca sofradan kalkıyorum ve en geç 7de yemeğimi yemiş oluyorum

Bunlar benim yaptıklarım ve tabiki hiç ekmek tüketmiyorum ( aramıyorum bile )
Gün kurusuda tüketebilirsin kahvaltıda tatlı ihtiyacı hissetmemek için

Tabi bol su hatta Canan karatay günde 20 dakika yürüyüş diyor ama Allah biliyor ya ancak haftada 2 kere öyle bir imkanım oluyor tabi bu aralar günde 100 kere ip atlıyorum evde birde wall sit yaptım iki gün ( bugün fırsatım olmadı ama işim bitsin yapacağım )

Merak ettiğin birşey olursa ben buralardayım
Hee birde faceden Sağlıklı yaşıyoruz grubunu takip ediyorum kurucusu Karatayın ilk müdavimlerinden hatta aile dostu olmuş artık ve kafana takılanı anında sorabiliyorsun

Evet kızlar haklısınız kılo bıldırımı bır sure yapmayım ama sohbete dahıl olayım psıkolojımı duzeltmem lazım lutfen bana yardımcı olun desteklerınızı beklıyorum

Kararına çok sevindim canım
Eminim psikolojinde inşallah en kısa zamanda düzelirde yine aynı hızla devam edersin

Bu arada az daha yediklerimi paylaşmayı unutuyordum
Bugün resim çekmeye fırsatım olmadı ama fena değildi bence proteinin dibine vurdum diyebilirim

Sabah;
1 çay bardağı ceviz
4 YK kadar kavurma ( sabahın 6sında eşim istiyor diye ateşe koymuştum )
Biraz peynir
5 zeytin
domates, salatalık

Akşam; Annemlerde yemeğe kaldık
1 kase mercimek çorbası
2 YK taze fasülye
3 YK yoğurtlu biber
Çok az kavurma ( pilavda vardı ağzıma sürmedim tabiki )
BOl salata

Daha sonra sırf şekersiz çay içtim ( misafirlere revani ve baklava servisi yaptık ama tadına bile bakmadım )

İnşallah yarın gideceğimiz yerde de fazla israr olmazda çaktırmadan karataya sadık kalarak devam ederim

Evet kızlar haklısınız kılo bıldırımı bır sure yapmayım ama sohbete dahıl olayım psıkolojımı duzeltmem lazım lutfen bana yardımcı olun desteklerınızı beklıyorum
Gülşenim canım öncelikle aramızda kalma kararından çok mutlu oldum
Bitanem hepimiz zaman zaman depresyona giriyoruz bazen farkında olmadan atlatıyoruz bazende böyle uç noktalara gelebiliyoruz hepimizin hayatında olan şeyler tatlım.
Kendine çok haksızlık ediyorsun bir kereçok güzel çok hoş bir bayansın ve asla kilolu değilsin o fikri aklından çıkar at,bayramdaki kızların sana bakışı senin düşündüğün gibi olmadığınada adım gibi eminim olsa olsa 'kaptırdık çocuğu gülşene derdimize yanalım' bakışıdır yani özetle kıskançlık
74 kilo ;şu an hayali bile çok güzel benim içingeçen yıl aldığım 4xL pijamamın bu yıl verdiğim bir kaç gramla dötüme oluyo olmasıyla kendimi çok iyi hissettiğimi söylesem ne düşünürsün?ya da geçen yıl 85 kiloyken kedimi manken gibi hissetmiş olmama?demek ben en büyük hayalim olan 70 li kilolara (ki senin şu anki kilon canım bu )ulaşabilirsem inşallah bir gün kendimi sıfır beden görücem
Ayy kızz saçını başını yoldurtma bana aaaaa
biz napalım koca dötümüzle dolanıyoruz ama inancmız var gram gram bile olsa ,
giden her bi gram bizi mutlu etmeye yetiyor ve başarıcaz
Anasını satıyım hedef kilomu 50 ye çekiyorum niye 65 olayımki 50 olucam işte ahanda buraya yazıyormaa çıldırttın benide
Amann 100 kiloyum nolmuş yani boyumda 157 nice zayıf uzn boylu kadınlarda daha güzelim ve daha akıllıyım
Tercih hakkı verseler ince uzn mu olmak istersin yoksa akıllı bir kadınmı şişko ve akıllı olmayı tercih ederm beynimin içi boşken zayıf olsam nolcak hahayyyamanin nerde benim hunimmmmm

Beni kızdran diğer konuda şu kusma meselen
Delimisin kız sen senin ilgilenmen gereken sana ihtiyacı olan bir bebişin ve eşin varsakın ha bir daha sakın yapma he şunu istiyorsan yap tabi,kus kus hastalan sonra öl o işe giderken bakıcılara bırakmaya kıyamadığın yavrunu üvey analara bırak,kocanıda anında kaparlar zaten sen öldüğünle kalırsın..bu mu yani istediğin?
Hemen toparlıyorsn kendini
Sen çok güzel akıllı bir öğretmensin ve de gerçekten kilolu değilsin şu anki ruh halinin geçici olduğunu biliyorum bir kaç gün diyet falan yapma sonrasında ufaktan ekmeği kesersin bi şekilde toparlarsın birde karatayı öneriyorm bende bir kaç haftadır deniyorum ve çok makul geldi ben ekmeksiz yaşayamayan zat kavaltıda bile ekmek yemiyorm,en önemliside aç kalmıyorsun.leptin denen hormonlada seni tanıştıralım bak o zaman kaçamak yapcamı

Canım benim sakın bizi bırakma listede olman da gerekmiyor gel sohbet edelim yediklerini yaptıklarnı paylaş birbirimize destek olalım
Zaten banum da seni motivasyonsz bırakmaz
Kocaman öpüyorummmm

benn geldimm kızlarrr
adayaren kendinde inan başarabileceğine ben 75 kilo (boy 1.62) ile başladım bu yolculuğa ortaokuldan beri kiloluyum hiç benimle alakası olmayan insanlar bile kilomla alay etti laf söyledi kaç kere ağladım mağzalardan bişey alamadan çıktım diyete başladım 3 4 gün sonra bıraktım bi gün bi çocuk sevdim bana bakmaz dedim ama kısmetmiş işte nişanlandık bende yanında ablası gibi durduğumu düşündüm hep benden 20 cm uzun olmasına rağmen bezen ondan kilolu olduğum bile olmustu o spor salonundan cıkmıyo ben sürekli yiyodum yolda yürürken yakışıyoımuyuz acaba insanlar ne diyo kim bilir diye düşünür dururdum sonra bi gün karar verdim 1 gün aç kaldım ertesi gün deli gibi yedim pişman oldum gittim kustum ama nasıl berbat bişey ertesi gün yine kendimi yerken buldum kusma korkusuna bıraktım elimdekini ve çok güzel gitti her şey gündüz hiç bişey yok akşam oldumu bi yeme isteği başlıyodu açlıktan uyuyamadığı hatırlıyorum ama oldu sonunda 60a indim hatta 59u bile görmüştüm nişanım vardı hep dışardaydım alışveriş filan hep dışarda yedim 3 öğün arkasından tatlılar pastalar filan derken 5 kilo aldım geri yanı inan kilo vermek kolay önemli olan korumak bendede troid var henuz ilaç kullanmıyorum ama tahlillerimde çıkıyo ama inan çok büyük engel değil bu başarabilirsin ki çokta bi kilon yok senın abartılcak kadar insanlar neler yapıyo biz sadece boğazımıza biraz sahip olcaz sakın pes etme aralarda detokslar yap birden kilo kaybedersin moral olur hem benimde cok durakladı kilom hattaa aldığımda oldu aralarda 2 gün cok cok az yedim kuş yese doymazdı bi baktım 1 kilo gitmiş 2 günde yani uzun vadeli kilo vermede alırsında sabtte kalırsın hiç sıkma canını kadınız biz özellikle sen annesin güçlü olman gerekir silkelen fıstık olcaz hep beraber
gelelim bana bayramda yediğim tek tatlı 3 küçük çikolata onun dışında kahvaltılarım peynir domates 1 dilim ekmek öğre ve akşamda et yedim biraz bide soğuk ayran çorbası bazen lavaş abartmadım yani çok
kilo veren arkadaşlarıda tebrik ediyorum

n
ne güzel konuştun ağzına eline sağlıkkkkkk benim hedef kilomda 50 seni seçtim pikaçuu gel kapışalımmmm

Iyi geceler.. Hepinize iyi bayramlar. ...sene bilmem kaçta izne ayrılmıştim şimdi tekrar aranıza dönmek istiyoruz ben ve kilocuklarim. .. ne dersiniz??
İyi bayramlar ördekim hoşgeldin
Çirkinördekyavrusu(65,1/ / /% ) 334.etapta izne ayrılan üye geri döndü kilosu 48 e bölündü
Secelen böyle

Son düzenleme:
Iyi akşamlar bugünkü menu
Sabah: yarım yumurta 1 dilim ekmek zemin domates

Oglen: çubuk krater çay

Ara:Türk Kahvesi

Aksam: 17 de bir kaşık makarna birazcık tavuk

Yatan kdr da bi kaç meyve ve yeşil çay tüketirim. . Benden bu kadar :)

az gibi sanki biraz ama bende az yeme taraftarıyım o yüzden tebrik ve taktir ediyorum

bende yazıyım hemen menümü
sabah yok çünkü geç uyandım
öğle;1 domates azıcık peynir 1 dilim ekmek
ara;1 kurabiye
akşam;1 kase domates çorbası , 2 kaşık taze fasülye, salata
az öncede 1 elma yedim biraz geç yedim az biraz pişmanımmm
bu kadarcıkkk

Az yemeden olmuyo bunca zamanlı diyet tecrubeme dayanarak söylüyorum :)) hatta cesaretim olsa sırf sıvı diyeti yapicam da enerjim kalmaz diye kalkismiyorum :)
aynen katılıyorum normal diyetleri çok denedim kilo veremiyorum o şekilde her öğün tek çeşit ve az yemek daha hızlı kilo kaybettiriyo bana

Menüm
Sabah
1 yumurta
Ablacım benim senın sözlerinin üstüne ne diyebilirim bilmiyorum.cok güzel ve doğru seyler yazmışsın bır sure kafamı dınleyıp sohbetınıze katılayım diyete de ne zaman kendimi hazır hıssedersem gireyim kendime inandığımda herseye yeniden baslayım.sizi cok seviyorum iyi ki varsınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…