Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

babalar hiçç dayanamazki kız çocuklarınaaa

Sorma valla benim iki kızda felaket babacı
Eşimde sağ olsun evde iyi polis kötü polis oynarcasına davranıyor ve hep kötü polis ben oluyorum nedense
Yasaklanacak birşey varsa eşim bana diyor söyle kızına bu olmaz diye ( tabi ben uzun uzun anlatmıyorum sadece yasak diyorum hooop anında çok kötüsün anne yaaa diye bana küsüyor cadılar )
Neyseki kinci değillerde hemen yarım saat sonrada olsa yine hiç birşey yokmuş gibi konuşuyorlar

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Hepinize hayırlı Cumalar
Rabbim gönlünüzden geçenlerin hepsini sizlere hayırlı olarak nasip eder inşallah....Aminnnnnnn

Hemen günün ilk bildirimi benden sizlere gelsin

Başlangıç; 124.5 kg
Geçen hafta; 118.3 kg
Bu hafta; 117 kg

Giden; 1.3 kg

Toplam giden; 7.5 kg
Spor;
her gün x 100 kere ip atlama,
20 saniye Wall Sit ( bugün ilk kez denedim ama bacaklarım felaket titredi alt bölge için birebir diyorlar bende her gün daha uzun yapmayı deneyeceğim )

Yılbaşına kadar 99u görürmüyüm bilmiyorum ama en geç doğum günümde göreceğime adım gibi eminim aynı hızda devam edersem

Hayırlı cumalar canlarım hem cuma hem arefe bugün tüm hayır dualarınız kabul olsun inşallah çok güzel iki gün aynı anda denk geldi tüm dua kapıları açıktır bol bol faydalanalım inşallahdualarınızda bizleri de unutmayın
Yarında bayram her günümüz bayram tadında geçsin inşallah aminnn

Harikasınnn bitanemmmm maşallah sana aynen devam tatlım 99 neki köpeğin olsunnnn89 lar 79 lar ayy hızımız alamassak 69 lar vee 59 lar devircaz dahaaaa ayollllşöyle bir düşündümde neden 70 lerle falan yetinelimki hem bize 50 ler çok yakışıyoooo

Merhaba arkadaşlar kaptan tarafindan gruba davet edildim. 29 yaşındayım, 2 cocuk annesiyim. 5 ay once doğum yaptım. 1.55 boyunda 59 kiloyum.hedef kilom 52.
Hoşgeldin tatlımhedefine çok az var doğru beslenmeyle üstesinden çok çabucak gelirsin
Kuzularını rabbim bağışlasın
Bende ayşe 44 yaşındayım 2 yetişkin oğlum var.

="zuhur, post: 37179787, member: 317585"]Günaydın arkadaşlar herkese sicak karsilama için teşekkürler. Takıma dahil olmak bile tardida fark etti 58.00 kilom[/QUOTE]
Hoşgeldin canım ben gulsen 28 yaşında 1 çocuk annesiyim boy 160 kilo 73 civarı senin kilon gayet iyi hedefine kısa sürede ulaşabilirsin

[QUgidişle co34, post:1, member: 280674"]Hemen günün ilk bildirimi benden sizlere gelsin

Başlangıç; 124.5 kg
Geçen hafta; 118.3 kg
Bu hafta; 117 kg

Giden; 1.3 kg

Toplam giden; 7.5 kg
Spor;
her gün x 100 kere ip atlama,
20 saniye Wall Sit ( bugün ilk kez denedim ama bacaklarım felaket titredi alt bölge için birebir diyorlar bende her gün daha uzun yapmayı deneyeceğim )

Yılbaşına kadar 99u görürmüyüm bilmiyorum ama en geç doğum günümde göreceğime adım gibi eminim aynı hızda devam edersem [/QUOTE]
Bu gidisle 99 u rahat gorursun canim maasallah azmine hayranim

[QUOTE437176470, member: 280674"]Ay kızlar benim büyük kız kopardı beni deminden beri

Hanım internetten kendine İngilterede 80 Poundluk ve sadece Yurtdışında satılan kırmızı bir spor ayakkabısı beğenmiş
Tabi Türk Parasını hesapladığımızda 300 liraya yakın bir Fiyat çıkıncadüşünüyorumböyle oldum
Ulem ömrü hayatımda 100 liraya bile kendime ayakkabı almış insan değilim falanda dedim ama ayakkabılara resmen aşık oldum diye tutturdu

Pahalı olduğunun kendide farkında olduğundan oturup kendi kendine hesap yapmaya başladı acaba Bayramda okadar para toplarmı diye
Eee bu ay doğum günüde var ve onuda ille kutlamak istiyor ( özel pasta desen 100 liradan aşağı değildir sonuçta 20 kişi davet edecekmiş ) Onun parasınıda Bayram Harçlıklarından kesme şartıyla tamam demiştik

Düşündü düşündü ve sonunda dur ben iyisimi Ananneme hal hatır sorayım dedi
Hesapta anannesine hal hatır sorduktan sonra Ananneciğim temizlik falan yapacaksan yardıma geleyim diye yalakalık yapacaktı ama daha telefon açtığı an annem direk kız hayırdır sen aramazdın yine ne istiyorsun dedi

Tabi ben resmen gülme krizine girdim o an
REsmen karnıma ağrılar girdi

Neyse anneme durumu izah ettim bak torunun haftada bir gün 10 lira karşılığında sana temizliğe gelecekmiş diye sebebini ve fiyatını öğrenince kızım yazık günah okadar paraya ayakkabı mı olur dedi haklı olarak ama bizimki hemen yeminle söz bu ayakkabıyı bana alın bir dahakine BİMden ayakkabı alacağız derseniz kabul edeceğim demezmi hadi ben yine krize girdim

Hadi onu kapattık babasını aradı hal hatır sormaya
Babacığım ne zaman geliceğin dediği an eşimde hayırdır kızım yine ne istiyorsun dedi
Ya babamı özleyemezmiyim dediysede yemedi adam

Onuda kapattıktan sonra birde Teyzemi arayayım dedi ( hani bayramda harçlığını bol tutar belki diye )
Onada nasılsın Teyzeciğim hal hatır sorayım dedim dediği an aynı tepkiyle karşılaştı ; ne istiyorsun kız yine diye
Sonrada oturdu bozuldu ulen kimi arasam aynı şeyi söylüyor sanki ben hep birşey isteyincemi hal hatır soruyorum diye dedim kusura bakma ama senin çiğerini biliyor herkes, üstelik sen zaten normalde hal hatır sormazsın diye

Gece gece resmen böbreklerim ağrıdı onun o haline gülmekten [/QUOTE]
Canim kizinin istedigi ayakkabinin fiati yuksek ama cok istemis anlasilan bence de kendi harcliklari yetiyorsa alsin hem boylece butun parasini ayakkabiya verip elinde para kalmayinca o zaman o kadar parayi ayakkabiya verdigi icin pisman olacak ve ayni hatayi yapmayacak diye dusunuyorum ama parayi siz verirsenuz surekli istemeye devam eder

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrr

Anam hele şükür gelebildim eve
Dün saçlarımı boyatamayınca kuaför işi bugüne kaldı ama şükür oda tamam
Kuaför dükkanında resmen zehir gibi soğuk vardı Allahtan annem hemen camdan seslendi kızı buraya getir orada boya kokularıyla zehirlenir diye
Aslında tek gidecektim ama cadı ille ben seni özlerim Anneciğim diye tutturunca yanıma aldım ama bayırı çıkarken bile anneciğim soğukmuş keşke gelmeseydim dedi tabi tekrar bayır aşağı inmek yemedi bende anneme götürdüm tabi oda öyle diyince

Saçımı boyattım birde hazır beni yakalamışken komşu ablam bir güzel yoldu beni kaşlarımı aldı birde bıyıkları ve yüzümü iyice temizledi dedim boşver görünmüyor zaten yok ille bayramlık yapalım diye çatır çatır iple aldı hepsini ama resmen gözümden yaş geldi uzun zamandır aldırmadığımdan

ARtık yarın inşallah bayramlık güzel güzel resim çekilirimde sizlerede gösteririm

Biraz dinleneyimde abdest alıp KPnin ve eşimin Babannesinin mezarına gidiceğiz ( aynı yerde yatıyorlar )
Akşam üzerede eşimin kuzeni uğrayacakmış bize

Bu arada ben kuafördeyken eşim eve geldi adamcağız büyük kızla bir güzel evi temizlemiş ben gelene kadar bir tek banyo kalmış oda senin ellerinden öper dediler dedim öpmiyeydi iyidi ama artık çıkmadan onuda hemen hallederim nasılsa bir yeri silinip banyo tuvalet ovalanacak

Çok şükür bitmez bitmez diye düşünmüştüm ( dün yine cadı oyuncaklarını pazar tezgahıymış gibi dökmüştü ortaya ) ama Allah razı olsun halletmişlerde ben yırttım

Ver çoşkuyu Ayşem verrrrrrrrrrr
Valla bu gazla dediğin gibi bende hedefi baya bir aşağılara alalım derim
İnan her hafta 1 kg gitmesi bile benim için inanılmaz güzel bir duygu ki spor yaptığım söylenemez ( günde 100 kere ip atlama hariçi ) ama bugünden itibaren her gün 100 kere ip atlamayı günde 2 kereye çıkartıp birde wall sit ekledim Birde İnstagramda benden kilolu bir bayan lesli yapıyormuş her gün ve bu hafta 3 kg vermiş
Demeki kilolu oluncada leslie yapılabiliyormuş ( popişi kaldırmak farz oldu )
Ben en azından haftada 2 kereyle başlıyayım zamanla çoğaltırım lesliyi de
Benim hesaba göre spor yapmadan böyle devam edersem yılbaşına kadar 99 biraz zor ama lesliyide katarsam garanati

Tutmayın beniiiiiiiiiii
Bugün yapabilirmiyim bilmiyorum ama en kötü ihtimal ip atlamayı 3 yaparım bugün yarın nasılsa bayram koşturmacası var spor yapamıyabilirim ( ip atlarım ama )
Bayramın ikinci günüde benim program başlar hatta eşim iki gün daha izin aldı ve haftaya pazara kadar evde oda çıkıp yürüyüş yapalım dedi onada eyvallah dedim tabi

Olacak olacak bu sefer kesin olacak Ayşem biz bu işi başaracağız Allahında izniyle

Kızla ben yine ttartışma gücünü kendimde bulamadım çok korkuyorum tartiya çıkmaya gelecek hafta bildirim yapsam olmaz mi

Bu hafta biraz dikkat edersen eminim haftaya hiçde korktuğun gibi bir sonuç çıkmayacak

Canım benim cadıya yüz verirsek astarını ister
Çocuk hala zengin aile çocuğu sanıyor kendini sanırım tamam yüreğimiz zengin ve gönül ister herşeyin en güzeline sahip olsun ama ben onada hep diyorum bana göre birşeye çok fazla para vermek dışarda bir sürü insan aç ve evsizken günah gibi geliyor bana
Şükür öyle arsız bir çocuk değil yokuda biliyor ama birşeyi çok beğendiğinde işte şansını deniyor her çocuk gibi
Dün internette baya bir inceledi hatta daha büyük resimlerine baktı o ayakkabının ve sonradan ya pekte güzel değilmiş galiba dedi
Babasıda kızım güzel birşey bul söz alacağım diyince oda peki babacığım dedi Yani tam karar veremedi henüz ama bakınıyor

benim kızlar fırsat vermişken biraz daha kendimden bahsedeyim. tam bilgisayarın başına oturuyorum birşey çıkıyor kalkıyorum. iki çocuklu hayat ne zormuş. hiç işim bitipte oturamıyorum. çamaşırlar serilecek beni bekliyor şimdide onları sersem bu sefer bebiş oyun ister koştur koştur ... akşamları bir yerlerde sızıp kalıyorum .

4 yıl 4 ay önce ilk kızımın doğumunda 19 kilo almıştım. doğum sonrası bir kısmı gidiyor sizde bilirsiniz ama sütüm yok korku ve telaşesinden ben doğum kilolarımın üzerine daha da kilo daha almıştım. 52 kilolarla hamile kalan ben 4 aylık bebekle 70 kilolardaydım boyumda kısa olduğundan kaldırmıyor. bebeğin kilosu yerinde olunca bendeki süt kaygıları bitti ve normal insan gibi beslenmeye başladım. hergün 1 saat yürüyüş, 45 dk plates ve sağlıklı beslenme ile kızım 1 yaşına varmadan ben 49 kiloya kadar düştüm.
5 ay önce ikinci kızımı doğurdum. bu sefer biraz daha dikkatli bir hamileydim 14 kilo aldım. doğumdan sonrada rahat olmaya çalıştım ve süt olsun diye fazla kalorili şeyler değil besleyici şeyler yemeye çalıştım. diyet yapmadım ama her sabah ballı elma sirkeli ılık su içtim ve yemeyi abartmadım. bugün 58 kiloyum. biraz dikkat edebilseydim iyi olurdu. kızıma sadece anne sütü veriyorum zaten bu sayede 58 kiloya düşebildim.
takımı çok dinamik buldum. resimlerle paylaşılan menüler falan çok güzel. ben emziren bir anne olduğum için benim menülerim size fazla gelebilir. Emziren bir annenin günlük kalori ihtiyacı 4000 kalori deniliyor.
benim kilo vermede düsturum acıkmadan yeme, doyar doymaz yemeyi bırak olmuştur. yani bedenimin sesini dinlerim. fıtratları bozulmamış bebekler ve çocuklar gibi. tokken en lezzetli şeyi bile yemek istemez bebekler ve çocuklar.

Ne güzel kendi bedenini fazla kilo almadan tanımışsın
Maalesef ben jetonu geç düşenlerdenim daha doğrusu öyle bir sürece girmiştim ki jeton olduğunun bile farkında değildim
Evlendiğimde 52 kgdum ve eşim hatta o dönem bana çok zayıfsın diyip duruyordu
Aslında benimde boy olmadığı için 52 iyidi bana göre hatta ilk gittiğim diyetisyene göre 47 kg olmam gerekiyormuş
Evlendikten 1 hafta sonra ( bal ayına çıkıp gittiğimiz yeri beğenmediğim için 3.cü günün sabahı evimize kaçmıştık ) benden 2 yaş ufak görümcem bir nevi bize evlat oldu
KV yan apartmanda oturduğundan kızıda her Allahın günü bizdeydi hatta 10 günlük evliyken resmen yatıyada kalıyordu devamlı ve sadece haftada bir kendi evinde kalıyordu
Ben aslında yurtdışında daha doğrusu Almanyada doğdum büyüdüm ve 19 yaşında eşimle doğru dürüst tanışmadan İstanbula evlendim adamla yüz yüze 10 gün görüştük sonra hep telefonla 1 ay sonra evlenmeye karar verdik 3 ay sonra nişan ve toplamda 9 ay sonra nikah ( sanki koca kıtlığı varmış gibi )
Tabi burada kimseyi tanımadığım için oda hesapta bana arkadaş oluyordu ama tabi hazır oda evden kurtulmuşken resmen evde saltanat ilan etti
Ne zaman ne pişirelim dediysem hep patates kızartması olmazsa olmazıydı ve bu sabahtan başlıyordu
Alışverişe gittiğimizde desen abur cubur ne varsa dolduruyordu eve tabi insan bir müddet dayansa bile sonunda dayanamayıp yiyordu
70 kgya çıktığımda eşim çok mutluydu ona göre sıskalıktan kurtulmuştum ( bana göre sıska değildim aslında )
Hamilelikte alınan 26 kgyla 96yı gördüm
Tabi sonrasında girilen depresyon falan derken hiç aşağısını göremedim hep yukarısı
En son 124.5 kgyu gördüm ve artık resmen şu TVdeki bazı insanlar gibi artık kilodan dolayı öleceğimi düşünüyordum hatta obezite cerrahisinden yararlanmayı düşündüm ama sağ olsun başta Kaptanımız Ayşe olmak üzere tüm KKdaki arkadaşlarım beni bu fikirden vazgeçirdi ve ben kendime son bir şans vermeye karar verdim ( ameliyat işlemlerine başlamadan )
Karataya başlamak benim için dönüm noktası oldu ve şükür 7 haftanın sonunda 7.5 kg verdim
Yavaş yavaş da olsa kilolarımdan kurtulacağıma adım gibi eminim

Daha evvelde bir kaç kere vermiştim hatta 120 kgdan 96ya düşmüşlüğümde vardı ama hep sağlıksız şekilde olduğundan geri geldi hepsi ama bu kez sağlıklı besleniyorum ve bir daha geri gelmeyeceğine eminim

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Nice Kurban Bayramlarına...

Anam bugün öldüm yorgunluktan

Öğlene kadar kuaförden çıkamadım sonrada mezarlık ziyareti falan derken akşam 6 gibi eve girdik
Sonrada yemek faslı, çay faslı derken ancak vaktim oldu küçük cadıyı yıkamaya

Eşimin kuzeni bizde yine
Babası sağ olsun hiç bayram namazına gitmez oğluda doğal olarak kızıyor bari bayramdan bayrama bir namaz kıl, erken kalkta birlikte namaza gidelim diye. Hatta geçen sene sırf o yüzden babasıyla kavga etti
Genelde tam terzi olur babalar evlatlarını Camiye götüremez ama şükür bizim oğlan bir tane o konudada
Zaten hep diyorum benim evlatlık olmayan oğlum diye

Bu bayram sanırım aynı tartışmayı yaşamamak için kendini bize attı sabah dayımla namaza gideriz dedi
Eşim tabi çok memnun oldu sonuçta delikanlı ve elinden geldiğince birşeyler yapmaya doğru yaşamaya çabalıyor eşimide bir nevi baba yerine koyuyor ( eşimin halasıda hep diyor o dayısıyla ( aslında dayı oğlu ama dayı diyor eşime ) babasıyla yaşayamadığı şeyleri yaşamaya çalışıyor diye )

Allah razı olsun bizleri oda diğer kuzenide çok sevip sayarlar ve gerçekten benim kendi evlatlarımdan ayrı tutmam ikisinide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…