Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Selamün Aleyküm Kızlarrrrrrrrrrrrr

Akşamlık yemeğimin adı kondu ( çoğu hazır bir tek köfteler pişecek yağsız tavada )
Yarın içinde yemeğin adını koydum şükür

Çamaşır yıkamıştım onları şimdi mecbur balkonun içine sereceğim malum hava hem uçuruyor hemde sık sık yağmur bastıyor
Aslında balkon içinde çamaşır kurutmayı sevmiyorum ve sermemem gerekiyor ( küçük kuzumun alerjisi olduğu için ) ama mecbur yoksa kokacak çamaşırlar sabaha bırakırsam
ARtık balkon kapısını devamlı kapalı tutup cimcimeyi balkona çıkarmayacağım kuruyana kadar

Aslında ben baya baya acıktım ama mecbur iki saat daha bekleyeceğimki eşim geldiğinde birlikte yiyelim
Neyse en azından iki saat fazladan leptin hormonu salgılanır sonuç eksi olarak dönsünde gerisi önemli değil o da geçer

Allah yardımcın olsun hamarat hatun iki evle birden uğraşmak dahada zor
Ohhh ne güzel yardımcıda gelince bayram temizliğide yapılmış olur bir sonraki hafta hafif bir üsten geçersin olur biter
Valla bende hep diyorum şu kilolar bir gitsin ondan sonra bol bol gezeceğim diye
Bir ara eşimin halaları Antepe gideceğiz demişlerdi sırf bu kilom yüzünden bende geleyim diyemedim sonuçta beni götürseler 3 dakika arayala tıkanıp onlarıda doya doya gezmekten alıkoyacağım ve bunada hakkım yok sonuçta

Ayşem pes etmiyoruz ve bu kilolardan kurtulup şöyle doya doya yürüyecek hale gelincede ikimiz şöyle ufak iki günlük bir kaçamak yaparız doğayla iç içe istanbula yakın bir yerlere kaçıp bol bol yürüyüş yaparız ve bir güzel stres atarız ( senelerin biriken stresi )

Canımmmmmmmmmm yettimmmmmm
Bak Ayşeninde dediği gibi ilk işin o ilaçlarına tekrar başlamak olsun ve tekrar bir ara doktora git Belki ilaçını azaltır yada sana başka ilaç verir. İnan bende bir ara o tarz ilaçlardan kullandım okadar çok olmasada ( ge ce uyuyamıyordum ve artık hayaller görmeye başlamıştım hatta öyle hayaller ki kendimden korkmaya başlamıştım Rabbim kimsenin başına vermesin ama sabahlara kadar gözüme uyku girmiyordu )
Yaptığım şeyle asla övünmüyorum ama okadar bunalmıştım ki bir ara 2 kere intihara kalkıştım ve inan birincide kustumda kurtuldum ikincide eşim hastaneye zor yetiştirdi beni Şu an hala Okmeydanı SSknın önünden geçtiğimde çok kötü hissediyorum kendimi
O zamanlar ben kesin öleceğim diye düşünüyordum ve KV sorunlarından çok içten içe kilomu sebep görüyordum. Hatta eşime bile defalarca ben bu kilolar yüzünden öleceğim diye ağlayıp duruyordum.
Dediğin gibi insan eşinden de uzaklaşıyor ama bunun herşeyi daha kötü yaptığını anladım şükür
Kolay bir süreç demiyorum ama kesinlikle sen çok çok rahat üstesinden gelirsin buna canı gönülden inanıyorum
Ayşeninde dediği gibi çok çok fazla değil vermen gereken kilon
Eminim şöyle güzel bir programla kiloların gidecektir
Öncelikle diyet yapmak zorundayım modundan çık
Bizler diyet yapmıyoruz sadece sağlığımız için sağlıklı beslenmeye geçiyoru ve bu ömür boyu sürecek bir sistem olması gerekiyor
Bilmiyorum karatay diyeti hakkında ne kadar bilgin var ama ben 6 haftayı bitirdim ve inan hiç diyet modunda değilim hatta kendi kendime bu benim kararım ( yiyip yememek yani )
2 öğün diyorlar ama alışana kadar ilk etapta 3 öğünle başlayabilirsin inan besleyeceği şeyler yiyince hem acıkmıyorsun hemde kendini çok çok daha dinç hissediyorsun İstersen bir araştır hem eşinede uygulayabilirsin yani eşinden farklı şeyler yemek zorunda değilsin ( buda sizi sofrada ayrı tutmaz ki bu bile önemli )
Diğer ve daha önemli olan meseleye gelince
Bak sen eşini red ettikçe emin ol eşin Allah korusun zamanla senden uzaklaşacaktır Allah korusun
Emin ol dışarda bir sürü ahlaksız kadın var ve geçmiştede çok söylenen ( Atasözü değilde özlü söz gibi birşeydi sanırım); Allah kadına 9 nefis vermiş hepsine sahip çıkmış ama erkek bir nefsine bile sahip çıkamamış gibi birşeydi sanırım
Eşin seni aldatıyor yada aldatacak diye birşey demiyorum ama şuda bir gerçek insan sevdiğini koklamak, hissetmek ister bu sadece gece yattığında sarılıp uyumak dahi olsa
Annem hep der bir kadın 20 yıl kocasız kalsa bir kez bile aklıne gelmeye bilir hani bir herif olaydı da başka şeyler yapardık diye ama maalesef erkekler o konuda öyle değil.
Eşimi ben red ediyorum demişsin: demekki eşin sana yanaşıyor ( adam seni çekici bulmasa ne diye sana yanaşsın birde böyle düşün )

Bak işe yararmı bilmiyorum ama biraz kendine odaklanmaya çalış
Gerekirse git kuaförde bir değişiklik yap, kendine güzel bir çamaşır al ( şöyle kımıl kımıl birşey olsun kırmızı olabilir ) karın toplayanlar bile var yüksek bellilerden ve yanlızken onu giyip kendine aynada bak
Tamam belki ilk etapta görüntü hoşuna gitmiyor olabilir ama emin ol bir kaç dakika sonra gözün alışacak ve eminim eşin bile senin o haline bayılacaktır ( cinsellik anlamında demiyorum kendine olan özgüveniinin ufak ufakda olsa geleceğini bildiğinden )
Ayşenin dediği gibi karanlık bir ortamda bir araya gelin ama o an ne olur kilolarını düşünme

Ben inanıyorum bir kaç kere zorlansanda zamanla alışacak ve çok daha rahat olucaksın
Kendi kendine devamlı beni eşim görüntümden dolayı değil yüreğimden dolayı seviyor de ve kendine hep her halinle güzel olduğunu söyle

Bak ben kendimden örnek vereyim
Malum 118.8 kgyum ve yeri geldi 125 kgyu bile gördüm maalesef ki evlendiğimde 52 kgdum
Bu kilolara gelmeden o kötü dönemi yaşadım maalesef ama sonradan kendi kendim ulen bu adam benim yüreğimi sevdi ( hani öyle olduğunu umdum daha doğrusu ) sırf kilo aldım diye beni aldatacaksa kendi kaybeder diye düşündüm
Eşimle uzun uzun oturup konuştuk defalarca; ki ozamanlar bile eşim hep üzerine basa basa senin sağlığın için zayıflamanı istiyorum yoksa senin her halin seksi demişti
Yeri geldi sadece birbirimize sarılıp dakikalarca hiç birşey konuşmadan oturduk ama o yakınlığı ve samimiyeti bana eşim verdi
Sonra sağlığım ve evlatlarım için bunu yapmak istediğime karar verdim ilk işim kuaföre gidip kendimi bir yenilemek oldu ve gitti saçımı boyattım sonra imkan vardı o dönem gittim spor salonuna yazıldım ( zayıflamak için değil sırf kendime ait bir zamanım olsun diye yani tabiki zayıflamakdı amaçım ama o ikinci düşünceydi )
96 kgya kadar düştüm ve manken oldum havalarına girdim uykusuzluklarım devam ediyor diye ilaç tedavisi başlattı psikatri ve hoooop bütün kilolar geri geldi heee tabiki bir an yine dibe vurduğumu düşündüm ama sonra ya ben bu kiloları daha evvelde verdiğime göre yine verebilirim dedim
Şu anda spor salonuna gitme imkanım yok ama zaten çok hareketli olduğumdan öncelikle beslenmeyi alışkanlık haline getirmeye başladım ( haftada 2 kerede olsa mutfaka çok yürüyeceğim bir etkinlik çıkartıyorum )
Bu kilodada olsa aynaya baktığımda yahu çirkin değilsin aksine hoşsun ufak ufakda kilolar gidiyor tam afet yolunda ilerliyorsun diye kendi kendimi telkin ediyorum
Beni tanımayan bunu okuyunca ulen hatun sıyırmış diye düşünebilir ama bizim kilo verememizin tek sebebi bana göre stres Ne zaman ben diyet modundan çıktım, kendi kendime ulen giderse gitsin gitmezsede sağlıklı besleniyorum nasılsa diye düşünmeye başladım kilolarda gitmeye başladı

Şu an cidden inanıyorum 1 değil 2 sene sonrada olsa fıstık gibi olacağım ( ki senin kilonda olsam ben fıstık gibi oldum derim samimi söylüyorum )

Bak bir kaç ay evvel kendime bu kiloya rağmen internetten çamaşır bile aldım hemide tam janjanlı tarzda jartiyerli martiyerli
Kız kiloluyum diye benim canım yokmu hee az dar geliyor ( önden bağlamalı birşey seçmiştim hani dar gelmesin diye ) Topu topu 3 kere giydim ama o an bile insan kendini çok daha zayıf hissediyor

Bazen kendimi adaşım Banu Alkana benzetiyorum
Sırf muzurluk olsun diye bazen eşimin önünden onun gibi parmak uçlarında yaylanarak geçiyorum adamcağızın hem hoşuna gidiyor hemde anaaa hatun yine sıyırdı diye gülüyor tabi benim özgüven dahada yükseliyor o zaman

Sakın durumunla dalga geçtiğimi düşünme yazdıklarımı okuyunca ama gerçektende biraz deliliğe vuracaksın ki hayat daha çekilir hale gelsin
Ben inanıyorum o sorunlarınız çok kısa sürede ortadan kalkacak ve enişteden ancak çilve yapmak için kaçacaksın

İnşallah bize yakında o dertlerin ortadan kalktığını iletirsin zaten yüreği güzel hashas arkadaşım

Abooooooooooooooooowww ne gaza gelmişim yawwwwww

Resmen Roman olmuş bu sefer ama ne yapayım aklıma geleni kaleme döktüm

Ohhhh dünyaaaa varmış
Rabbim kimseyi açlıkla terbiye etmesin...Aminnnnn

Yemeğimide yedim artık sabaha kadar tükkan kapandı

Hemen aklımdayken yediklerimide paylaşayım

Akşam yemeğindeki yoğurtlu biberden sadece 3 - 4 çatal aldım biraz fazla kavurmuşum sanırım biraz acımcı olmuştu

Aleyküm selam banuşum
ayy kız yine çatlattın beni gülmekten Allah iyiliğini versin hemi
İnşallah bir gün o dediğini iki çıtır hatun olaraktan yaparız

Gülşennnnn ben demedimmi sana banu gelince terapi yapar diye al sana bedava motivasyon

Oyy çok yoruldum bugün ama baya bi dik bucak oldu
Mutfağa hiç girmedim perşembeye bıraktım temizliğini dik bucak ovar temizler dolapları da düzenlerim inşallah
Banuşum burda hatunlar yardımcı hanımı yarım gün alıyolar yani 4 saat .sabah 9 dan 1 e kadar birine gidiyor 1 den 5 e kadarda başka birine böyle oluncada çok uyguna geliyor
4 saattede benim işleri bitiremez diye ben dik bucak temizledim odaları.o da cuma günü geldiğinde Ki zaten dediğim gibi 4 saat ,tüm camları kapıları siler banyoları temizler birde salonu temizler tabi ben yine süpürürüm falan yoksa yetişmez zatenarada bi camlar için falan alırım heralde zaten temizliğimi yapıyorum komşu hatunlarıma haftada üç kez geliyor ev hanımı ikiside bebişleri var iş yaptırmıyormuş bebişlerzamane bebişleri böyle oluyo heralde

Evet sonunda şahsi aşçılığımla başbaşa menülerimi paylaşayım, yavaştan listeye dönmek için tabi zaman alacak,

Pazartesi 22/09/14

Kahvaltı

Ufak bir kase mısır gevreği

Öğlen için

Tarhana çorbası ( evde kurutulmuş hazırlanmış benim vazgeçilmezim)
2 dilim ekmek ufak ama

Akşam

zaruri ihtiyaçlar için saatlerce dışarıda koşturmaktan bitap düştüğümden ufak bir hamburger+light cola, öyle akşamı geçirmiş oldum

---------------

23/09/14

Sabah erkenden;

Mısır gevreği süt 1 kesme şekerli

Öğlen;

1 simit büyük çay 2 minik pınar beyazcıklardan

Akşam-akşamüstü gibi;

Közlenmiş biber, kırmızı biber, patlıcan

Patlıcana az bişi mayonez sıktım hay benim ağız tadım ama o da öyle lezzetli oluyor

Diğerlerine yoğurt

Yanında soda içtim

Yani biberler de pek çok değildi yani , 1,5 dilim premium çavdar ekmek uno

------------------

İki gün içilen toplam su;

2 lt

PaZartesi türk kahvesi de içmiştim

Spor ile kaybedilen ölçülmüş kalori

314 - iki günün toplamı

------------------------------------------

Listeme baktım da diyetten değil yemek yap(a)mamaktan zoraki zayıflayacağım, neyse olsun yarın da kıymalı makarna yapıp haftalık iki gün et yeme limitimi doldurmayı planlıyorum.

Sonra gene tarhana çorbası yapiyim bıkmadan her gün yiyebilirim geçen sene üç öğün içtiğim oldu artık öyle bir yerdeki ben de yeme içme fiilleri dahi karışıyor :) telefondan yazıyorum smileyler açılmadı ondan dümdüz oldu

Migrosun kutu akdeniz salatalarına bayılıyorum fiyatı tuzlu ama değiyor sanki epeydir almadığımdan 1 kutu aldım ondan lolorosso da vazgeçilmezim ama sulanmalarına bağlı olarak tadı değişebiliyor.

Diyet ve yemek mücadelesine devam :) sağlıcakla kalın

Son not: bugün omega 3 hapı yutmaya başladım ocean ın... Pharmaton tarzı alsam iyiydi ama o da hiç bir işe yaramıyor, diğer multivitaminler de pek canlandırmıyor, omega 3 iyi gelir umarım biraz üstüne eğileceğim takviye besinlerin. Çok sevdiğim bir multivitamin de ülkede yok ne yazık ki.

Tekrar sevgiler:)

Bazı beslenme bölümü hocaları karatayı sevmese de ben de çok beğeniyorum, evet sağlık ocaklarının hepsi Toplum sağlık merkezi oldular, bu kadar güzel ilgilenmelerine sevindim, biraz yol alıyorsak ne güzel.

Umarım bu adımsayar takviyesi sana çook iyi gelir motive eder.

Alıntı yapamamışım galiba telefondan:-(

Selam kızlar nabersiniz
Şarjım bozuldu giremedim telefondan
Esim almış da artık şarjım var:) rahat rahat girebileceğim siteye telden

Ada yaren gercekten Banu zaten yeterince motivasyon vermiş benim birsey dememe gerek yok ama bir iki şey diyeyim genede
Ben de kadın doğumluma sormuştum istegim azaldı diye o da beni bu tamamen psikolojik bir doktor önerdi
Psikolojik olduğunu öğrenince kendi kendimi telkin etmeye istegimi artırmaya çalıştım işe yaradı
Bana bakarsan ben 100 kıloyum 48 bedenım ama esim hiç kılomdam şikayet etmez sadece sağlığım için çocuklar için zayıflamamı istiyor
Bir de hamilelikten sonra gercekten istek azalıyor
Çünkü cocuklarla uğraşmak da ciddi yoruyor ve ben onun yerine çoğunlukla uyumak istiyordum
Ben 6 aylık hamileyken zature oldum 45 gün yoğun bakımda kaldım bebek biraz büyüyünce 25 gunün sonunda sezeryanla aldılar 25 gün beni uyutmuşlar bu arada sonra tekrar yogun bakıma bebeğimi 1 hafta göremedim bebeği esim medipole sevketti Acıbadem de kuvoz 1 haftada 15.000 tl tutunca. Sevk sırasında yoğun bakıma getirdiler orada gördüm. Hastaneden çıkınca kaslarım erimiş 1 ay yürüyemedim bebek 2 ay kuvozde kaldı eve geldiğimde bir anne bebeğini nasıl cami avlusuna bırakır o duyguyu hissettim ama Allah'tan 3 haftada o psikoloji gecti
Dedim o gectiyse bu hiçbirşey değil kendini telkin ile geçecek dedim

Günaydın kızlar
Bugun tartıldım 99,3 cumadan beri200 gr anca gıdım gıdım gidiyor
Bir spor yapamıyorum siz spora nasıl motive oluyorsunuz bana öyle külfet geliyorki aksam zaten mutfaktan nerdeyse10 da çıkıyorum
Nasıl çözeceğim bu işi bilemedim

Dünkü menüm
Sabah tahıllı ekmek peynir çay
Öğlen
2 ıslak hamburger az patates kızartması
Üzüm
Ara kuruyemiş cezerye Adana'dan mağaza müdürü göndermiş 3-4 tane yedim gerisini departmana dağıttım ki benim için kötü olacak
Aksam da eve geldim esim balık kızartmış salata yapmış masayı hazırlamış hazır sofraya oturmak güzeldi
Sonra da şeftali yedim

Eklentiler

• image.jpg
    858,5 KB · Görüntüleme: 76
canımmm çok sağol banucum.bana öyle güzel moral oldun ki sabahın şu saatinde derse girmeden önce havalara uçuyorum resmen.evet biliyorum herşey kilo değil bu hayatta.eşimiz kilomuz için mi sevdi bizi zaten.biz eşimle evlenmeden tam 10 sene flört ettik hemde hiç araya ayrılık girmeden çok şükür.evet kendimi toplama zamanı geldi.fazla olan 20 kilomu yavaş yavaş ayda 2 kilo vererek temmuz ayına bomba gibi gireceğim size burada söz veriyorum arkadaşlar.
cinsellik konusunda da daha rahat olacağım hemen kendime bugün gidip yeni bir gecelik alacağım çünkü diğerlerinin içine giremiyorum.çok şükür yaa rahatladım gerçekten.hepiniz çok iyisiniz..

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Yine sabahın 06:30dan beri ayaktayım
Kahvaltı falan derken cimcimeyle uğraştım ( neymiş istediği cizgi filmi açılmıyormuş internetten bul aç diye tutturdu aksilik girdiğim bütün sitelerde de bozuk linkler vardı en sonunda başka birşeye ikna ettim )
Ondan sonrada bir güzel eve giriştim
Dün gece uyku bastırınca her yeri öyle bıraktım kaldı Mutfakta tamam şükür bir tek süpürge açmam lazım

Komşu ablamda uzun zamandır annesinin yanında yazlıktaydı ve dün döndü hatta telefonla konuştuğumuzda bugün bana kahve içmeye geleceğini söyleyince mecbur evin işini hızlandırdım ki sizlerede fırsat bulup yazayım diye

Öğleden sonrada Annemle pazara gideceğiz
Anammm adım sayarımı sabahtan beri takmadım hemen takayım baride bugün pazardaki yürüyüşle birlikte bakalım kaç adım atacağım Sabahtan beri ancak 200 adım atmış olurdum diye farz eder akşamki rakama eklerim artık

Benim küçük cimcime arada aklına geldikçe anne bir bakayım adım sayan seni hatırlamışmı diyor hesapta ne kadar yürüdüğüme bakacak hatta gece eşime anlattım ya bir ara bir günlüğüne ona taksana bakalım bizim küçük cimcime kaç adım atıyor dedi hatta bir gün kendiside takacakmış sırayla herkesin ortalama attığı adıma bakacağız ailecek tabi büyük cadı haftasonu takacak okulda belli olurmuş sosyetesi sarsılır sonra

Olsun canım altının bana olduğunu anladım zaten
Bakalım ben bugün arayacağım dün arada kaynadı Henüz çok az adım atıyorum ama bakalım ufak ufak daha fazla olacağına inanıyorum olmadı dışarı çıkamazsam bile yerimede koşar gibi yaparım hem hareket hemde rakam yükseldikçe daha fazla motive olurum diye düşünüyorum

Helal olsun enişteye Ondada hafiften bir göbiş varmış ama kimde yokki hem balkonsuz ev olmaz dimi ama
Bende haftasonu yaparız diyordum ama bugün annem balık alsakmı derse kesin atlarım nasılsa hazıra konacağım haftasonuda yapar bari bu hafta 2 kere balık faslı yapmış olurum

Canım inan ne kadar sevindiğimi anlatamam
Minicik de olsa bir faydam olduysa ne mutlu bana
Maşşallah dile kolay 10 sene üstelik hiç ayrılmadan Eee bu adam seni sevmeyecekde kimi sevecek Dediğin gibi ayda 2 kg gitse bile hatta en kötü ihtimal 1 kg gitsin 10 ayda 10 kg eder ki arada fırsat bulup azda olsa lesli yada ne bileyim plates tarzı birşeyler yapabilirsen kesinlikle 10 kgdan çok daha fazla vermiş gibi görünürsün
Bencede gecelik alarak işe başla Eminim enişte beyde çoook sevinir
Şöyle eve gelincede güzel bir duş alıp rahatla sonrada otur hiç bir yere çıkmasanda bir yere gidecekmiş gibi güzelce saçını topla, hafif bir makyaj yap ve sofraya o şekilde otur
Emin ol evin içinde gezdiğimiz kıyafetler bile psikolojimizi etkiliyor
Ben bir dönem devamlı pijamayla dolaşıyordum adam sabah uğurluyor pijama akşam geliyor pijama o dönem kendimi iyice pasaklı ve kendinden bezmiş gibi hissediyordum
En sonunda eşim ulen tamam her gün değişiyorsun üzerini ama utanmasan pijamayla karşılayacaksın misafirleri demişti bir alındım vay sen bana paçoz dedin diye ama cidden öyleydim o ara
Sonra kendi kendime ulen ben güzel giyinmeyi göstereceğim ona demiştim eşim için ertesi gün bir karşıladım eşimi adamın ağzı açık kaldı ve sonrada aşkım hayırdır nereye gidiyoruz dedi dedim hiç bir yere sadece yemek yiyeceğiz evde halada alışkanlık haline geldi hani rahat birşey bile giysem üzerime kesinlikle pijamayla dolaşmıyorum artık ev içinde

merhaba yeniden
çok şükür bugünü de atlattım inşallah öğrencilerime verimli olabilmişimdir.
biraz size çalıştığım ortamdan bahsedeyim.ben kayserinin bir ilçesinin köyünde öğretmenlik yapıyorum buraya bu sene atandım daha önce kayseriye 100 km uzaklıkta bir köyde çalışıyordum.tabii orası hergün kayseriden 2 saat gidiş 2 saat geliş sürüyordu ve toplam 4 saat yolculuk yapıyordum çoooooooooooook yorucu oluyordu eve gelince pestilim çıkıyordu.işin aslı gecen sene orda sadece 4 ay öğretmenlik yapabildim çünkü uzun süre hastanenin psikiyatr bölümünde yattım kalan sürede de doktorlar rapor verdiler.gecen sene hayatımın en kötü ve defalarca intihar etmek istediğim bir yıldı.Allahım yardım etti ve bu sene bu köye atandım. burası kayseriye 50 km fakat arabamla gelince sadece 45dk sürüyo yol.burda da tek çalışıyorum hem müdürüm hem öğretmen.benden başka sadece bir hizmetli var onu da köyden birisini ücret karşılığı buldum.toplam 12 öğrencim var. 1-2-3-4 bir arada.zor oluyo dört sınıfı aynı anda okutmak ama daha öncede bu tarz urfa da eğitim vermiştim.2 öğrencimin durumu hayli kötü.fakir bir aile.eğer siz yada yakınlarınız yardım etmek isterlerse ben buradayım.herşey olabilir.kıyafet,para kitap,okul malzemesi..
kendinize çok iyi bakın kızlar
ben evde internet olmadığı için sadece okuldan girebiliyorum.telefonumda da paketim bitti.
yarın sabah yeniden görüşmek üzere HOŞÇAKALIN...

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Gezenti ceco geldiiiiiiiiiiii

Anam pazara çıktığım çok iyi oldu
Hem tazecik meyve sebzelerimi aldım hemde baya güzel yürüdüm
Şu ana kadar tam 5265 adım atmışım
Demekki ben bir 3 - 4 sokak daha dolansaydım herhalde bir 7 000 adım falan yapmış olurdum
10 000 adımı ben ancak bir iki hafta sonra yaparım sanırım ama kafaya koydum her gün aklıma geldikce yerimde 100 adım koşuyormuş gibi yapacağım en azından günde 5 kere yapsam 500 adım fazladan atmış olurum en azından normal günlük hayatta attığım adımlara göre

Birazdan mutfağa atacağım kendimi Normalde bu saatte yemek yerdik ama tavuk istedi canım ve bulamadım gittiğim yerlerde. Eşime sipariş verdim oda 10 dakika sonra gelicek hemen hazırlar en geç 19:15de yemeğimizi yeriz nasılsa Canan teyzem en geç 20:00de demişti akşam yemeği için

Selam kızlar
Banu buralardasın herhalde ne var ne yok gunün nasıl gecti

Ben bugun ofiste kızlarla kaçamak yaptım hamburger ve patates yedik aksama kaçırmam umarım

Öğle arası da vesikalık resim çektirdim
Yarın nüfus kağıdımı yenileyeceğim

Adımsayar
adımsayar bileklik mi sağlık ocaklarının hepsinde var mı

Hehhh akşam yemeğimide yedim

Hemen aklımdayken yediklerimide paylaşayım

Bugünde tükkanı kapattım Artık sabaha kadar bol bol su ve birazdanda acık çay

Gün içinde şu ana kadar attığım adım sayısı 5359
Yarın evdeyim ama aklıma estikçe yerimde hızlı hızlı dayanabildiğim kadar koşacağım bakalım akşama kadar kaç adım atacağım o şekilde Belki bu rakama yaklaşmam ama bellide olmaz sonuçta yarım saatte bir yapsam aynı şeyi eminim bu rakamı bile geçerim

Cumayı yine iple çekiyorum hala regl olmadığım halde

Canım senin adına çok sevindim en azından bu şekilde daha az zorluk yaşarsın git gel yapmaktan
Şu an biraz bizimde maddi acıdan durumlar pek iç acıcı değil ama Rabbim büyük inşallah imkan verirde benimde öğrencilere bir katkım olur
Söz vermim ama etrafımdaki arkadaşlarada bayramdan sonra senin öğrencilerinden bahsederim ve inşallah onlara en azından kırtasiye malzemeleri gönderme imkanım olur
Nasılsa senle buradan haberleşiriz ihtiyaçları konusunda Anamada çoşkuyu verirsem eminim oda seve seve yardımcı olur Şimdi herkes Kurban telaşındayken boşa konuşmuş olurum diye bayram sonrası diyorum zaten

Aslında hiç Müge Anlıya başvurmayı düşündünmü
Hani bir sürü öğretmen oraya mail atiyor durumu izah eden ve benim bildiğim bir sürü koli gitti ( canlı yayından duyurulmadan gidenler bile bir sürüymüş bir arkadaşım söylemişti ablasıyla oraya bir sürü kazak falan götürmüşlerdi )
Bize sıra gelmez diye düşünme en azından oraya bir mail atsan belki çocuklara kışlık mont ve cizme falan gönderirler Kırtasiye kolay naılsa onları bizlerde aramızda toplar hallederiz ne dersin

Yemek hazırlarken bilgisayarı açık bırakmıştım canım o yüzden ancak gördüm kusura bakma
Tamda bildirime iki gün kala iyi olmamış o hamburger ve patates ama olan olmuş canım
İnşallah akşam bol salata ve yoğurtla telafi edersinde yarına kadar dengelemiş olursun

Yinede senden azda olsa eksi bir bildirim geleceğini düşünüyorum

Adımsayar

adımsayar bileklik mi sağlık ocaklarının hepsinde var mı

Bel daha doğrusu pantalona takılan ufak birşey tabi istersen yakanada takabiliyorsun ama ben görünmesini pek istemiyorum sonra millet dur kız bakayım ne kadar yürümüş diye başlarlar bilmişlik taslamaya

Ben gidip adımsayar istediğimi söyledim hemen hemşire bir dosya açtı ve kilomu boyumu falan not etti
Hatta bir telefon numarası verdi ( hesapta bugün arayacaktım ) oradaki Sağlık kurumuda ücretsiz diyetisyen sunuyormuş ve gerekli bütün hormon tahlilerinide ücret almadan yapıyorlarmış
Her ay bundan sonra sağlık ocağına gidip kilomu bildireceğim takip altındayım tabi diyetisyenede gitmem gerekiyor sanırım ama ben karataydan memnunum ve gidersemde acıkca söylerim işlerine gelirse baktım çok üsteliyorlar mecbursun diye gider veririm adımsayarı geri olur biter ama sanmıyorum sonuçta kim bizleri birşeye zorlayabilir ki
He belki hesap vereceğim bir yer daha olunca ( burası haricinde ) belki dahada dikkatli olurum diye bende tamam dedim hemşireye ama hala arayamadım yarın bir arayıp konuşayımda bakalım ne diyecek hatunlar diyetisyene mecbur değilsem gitmeyebilirim

Adayaren38
Canımmmm dayanamadım eşime bahsettim düşüncemden
Normalde eşim biraz kılçıktır bazı konularda ama fikrimi söyleyince bayıldı
Büyük kızımla konuştuk ilk önce oda anne bizim öğretmenimizede söyleyelim belki okulda duyururda daha fazla faydamız olur dedi eşimde biz böyle böyle birşey düşünüyoruz diyince oda benim dediğim gibi şu bayramı atlatalım ondan sonra hemen birşeyler yaparız dedi
Onların şirket işleri için devamlı çalıştıkları bir kargo şirketi var önce onunla bir konuşayım dedi sonuçta koli yapacaksak ücretinide bilelim ki ona göre kendimizi ayarlarız dedi
İnşallah Allah nasip kısmet ederde kuzulara bizlerinde bir katkısı olur

Şu an inanılmaz mutluyum biliyormusun
Bayram sonrası hemen öğretmenimizlede konuşayım ona göre sana dönerim hani olurda daha büyük bir kampanya olursa belki çocuklara mont falan bile alabiliriz o zaman tabi bedenlerini senden öğrenirim en kötü ihtimal kırtasiye malzemeleri kesin göndeririz

Adayaren38
canım sana zahmet bana ilk fırsatta çocukların beden ve ayakkabı numaralarını öğrenip yazarmısın

Ben biraz panik olduğum için hemen araştırmalara başladım ve mont + bot için iki yer buldum
Kızlara Pembe mont, erkeklerede lacivert düşündük ama bakalım toptancıylada yarın telefonlada olsa bir görüşeyim ona göre kesinleşir renkler.

Eşimin amcasıda toptan kıyafet satılan bir yerde çalışıyor onada yinede danışacağız
Eşim bayramdan sonra gerekirse biz alırız millet burun kıvırırsa dedi
Montları ne kadar sürede dikerler bilmiyorum ama inşallah havalar iyice soğmadan o işi hallederiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…