Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Hemen bende aklımdayken menümü bildireyim hemide resimli

Gün içinde 1 şekersiz sütlü kahve, 2 litre su ve 2 adet şekersiz çay içtim
Sanırım önümüzdeki hafta regl olacağım bugün inanılmaz şiş hissediyorum kendimi neyse oda geçer nasılsa aynen devam

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr

Sabahtan beri bir türlü uğrama şansım olmadı
Dün gece malum eşimin kuzeni bizdeydi tabi yatıya kaldı. Normalde yatak odasının kapısı bizim devamlı acıktır ama o geldiğinde doğal olarak kapatıyoruz Gecede tam yatak odasının camını bari açayım hava girsin diye düşünürken bir baktım taktırdığımız sineklik gevşemiş ve devamlı açılıyor
Tabi bu durumda camıda açıp yatamadam ya böcük möcük gelirse diye ve sabaha kadar havasız odada uyumak zorunda kaldım Sabahta bir uyandım başımda bir ağrı

Hadi birazdan geçer hadi birazdan geçer derken şu saatte kadar geçmedi
Hatta öğleden sonra annem ve kızkardeşlerimle sahile indik hem piknik gibi birşey yaparız diye hemde biraz temiz hava iyi gelir diye ama maalesef geçmedi gitti.
Akşam üzere gelincede az uzanayım dedim yok yine geçmiyor bende bari sizlere bir bakayım dedim.
Belki başka bir şeye odaklanırsam başımın ağrısını unuturum

Sabahtan beri ancak uğramaya fırsatım oldu
Gece baş ağrısı yüzünden baya geç yattım ama şükür şu anda ağrım kalmadı
Kahvaltıdan sonra evi toparla duş al derken ancak gelebildim

Bugün malum benim büyük cadının ilk günü ve büyük ihtimalle yine bir sürü kitapla gelecek eve
Her sene olduğu gibi gece geç saate kadar kitap kaplamayla uğraşacağım
Kızkardeşimin ikizlere henüz kitapları verilmedi ( onlar malum 1 hafta erken başladılar ) ama eğer bugün yarın onlarında kitapları dağıtılırsa onlarda benim ellerimden öpecek
Geçen gün defterlerini kaplamak için annemle yollamıştı Kız okul zamanı hiç kitap kaplamadınmı dedimde nasıl gülüyor unuttunmu benimkileride sen kaplıyordun diye

Aslında çok severim kitap kaplamayı ama şu son 3 senedir büyük kızın aşırı derece kaplanacak kitapları oluyor üstelik defterlerine de hazır kap kullanmıyorum çok çabuk yırtılıyorlar diye

Bakalım hanimefendi öğlende gelince birlikte defterlerini ve lazım olan diğer şeylerini almaya gideceğiz markete
Allahtan akşamlık yemeğimde hazırda sıkıntı yapmam onu bari

Dikkat grupta hemşire var !!! O ben oluyorum

Sakın ha çok pişman olursun kilo vermekten çok öteye geçiyor psikolojik ve bedensel hastalığa dönüşüyor, sigarayı bırakmaktan daha zordur, belki daha öte alışkanlıklardan bile, yapma sakın, verirsin.Birbirimize destek olacağız.
Ben de haftaya menülerimin resmini ekleyeceğim. ceco ile beni dinle sakın öyle bir hata yapma.

tamam canım zaten vazgeçtim sabahtan akşam 4 e kadar okuldayım burda yediklerimi çıkarma şansım yok.akşam da eve gidince hafif şeyler yemeyi düşünüyorum.inşallah vereceğime bende inanıyorum ama insan işte hemen olsun istiyor.

Allah kolaylıklar versin hocam...

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Şükür kavuşturana

Tam 3 saattimi kitap kaplamayla geçirdim
Anam bu sene 2 ders daha ilave olunca anında kitap sayısı çoğaldı.

Öğlende markete alışveriş için bir çıktık pir çıktık
Hepsini aynı yerden alalım diye Real e gittik ama bazı şeyleri orada bulamayınca yine sonunda müdavimi olduğumuz kırtasiyeyede uğradık
Sağ olsun küçük cadıda kendini yırttı banada defter banada kitap falan diye
Alışveriş arabasına koyduk çaktırmadan bir kısmını geri koyarız diye ama maşallah nasıl bir göz varsa her defasında ablasını yakalayıp kıyameti kopardı koyma geriye alıcağım onları işte bende ders çalışacağım diye

En son gittiğimiz kırtasiyede ona eli kaleme alışsın diye birinci sınıflılar için olan bir set ve bir güzel yazı defteri gibi birşey aldım Bari oyun bahanesiyle eli kaleme alışsında seneye başlarsa anaokuluna zorluk çekmesin Bizim ana okulunda maşallah daha ana okulunda yazmayı öğretmeye başlıyorlar çocuklar 1.ci sınıfta zorlanmasınlar diye

Şu anda bir yandan size yazarken bir yandan büyük kızın ingilizce ödevine yardım ediyorum ilk günden derslere başladılar diğer yandanda küçük cimcime ille banada bak güzel olmuşmu diyip duruyor
Bu kız okula başladığında sanırım çok hırs yapacak şimdiden ablasını fesatlandığına göre

Rabbim öğrencilerin hepsine zihin açıklığı versin, siz öğretmenlerimizede bol bol sabır
Valla bizim öğretmenimizede hep diyorum gerçekten gıpta ediyorum Öğretmenlere sonuçta biz yeri geldimi evdeki iki sıpayla başa çıkamıyoruz değil 40 - 45 öğrenciyi hem zaptetmek hemde birşeyler öğretmek

Bizim öğretmende ilk günden hemen ders vermiş ama bu sene onlar için çok önemli malum benimkide 8.ci sınıfa geçti ve mutlaka güzel bir sene geçirmesi lazım ki sınavdanda iyi bir puan alıp güzel bir lise kazansın

Hemen aklımdayken yediklerimide paylaşıyorumki iyi örnek olayım

Bunlar kahvaltım ve akşam yemeğim
Zeytinlerim devamlı zeytinyağında olduğu için iyice süzüp öyle koydum ama sanki öbür türlü daha görüntüde güzel yemeside zevkli

Akşam yemeğimin görüntüsü pek hoşuma gitmedi şimdi bakınca ama lezzeti gayet güzeldi

Bu arada yarın akşamlık yeşil mercimek yemeğimi yapsam diye düşünüyorum adaşım ne dersin
Daha doğrusu Annemin iki gündür hafif göğsünde ağrı varmış ve hanımefendi yeni söyledi sağ koluna ve sırtınada vuruyormuş ( Allah korusun kalp krizi belirtileri gibi geldi bana ama telefonda hazırlan doktora gidiyoruz diye ısrar ettiysemde inatçı keçi yok diyip durdu )
Yarın kahvaltıdan sonra ona gitmeyi düşünyorum hem biraz işini yapayım ( iki gündür yapamıyormuş ) hemde büyük ihtimalle yemeğini falan da yapmışken akşam yemeğine kalırım ( onlarda nasılsa yeşil mercimeği yerler )
Bugün kurtuldun ama yarın kaçarın yok ağrın devam ederse kesin gidiyoruz doktora dedim kadın doktordan nefret ediyor şimdi gidersem bir sürü şey çıkar diyip duruyor ona göre öylede öleceğiz böylede ne gerek var doktora gidip kendini kurçalatmaya deli etti beni hatta kızkardeşimide arattım bastır da şunu götüreyim diye ama ikna olmamış aksine ağlamaya başlamış neredeyse ben gitmek istemiyorum dinleneyim geçer üşüttüm sanırım diye

ARtık ya orada yada kendi evimde yeşil mercimek yaparım diye düşündüm ama emin olamadım bir an ne dersiniz karataycılar yanlışmı biliyorum yoksa yeşil mercimek serbestti diye

Ahanda bunlar kapladığım kitaplar iki tepe resmen

Bugün sabah 7ye 10 kala yataktan çıktım
Gece erken yatınca iyice uykumu almış ve enerjik bir şekilde uyandım
Kahvaltımıda bir güzel yaptım küçük cimcimemle

Allahtan geceden bütün mutfak ve salonuda bitirdim de şu anda işim pek yok bir tek yatak odasında bir iki birşey var toparlanacak onlarıda birazdan hallederim sonrada kendimi doğru anama atarım artık onda iş çoktur nasılsa hem bana hareket olur hemde kadıncağız biraz daha dinlensin

İNşallah herkes için bol eksili ve az kalorili bir gün olur

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr

Anamıda dolaşıp evime döndüm ve anında mutfağa daldım akşam yemeğini ateşe koymak için
Şimdide hazır yemek pişecekken sizlere bir bakayım dedim

Şükür annemde önemli birşey yokmuş sadece geçen gün duş aldıktan sonra saçını kurutmadan yatıp öğlen biraz uyumuş tabi camda açık olduğundan rüzgarı yemiş kulunç oluşmuş
Kas gevşetici krem sürdüm birde havlu ısıtıp yerleştirdimde biraz rahatladı
TEmbihledim akşamda babama yaptır aynı şekilde inşallah bir iki güne kalmaz birşeyi kalmaz

Sağ olsun temizlik yapayım dediğim halde aman boşver evde birşey yok dedide yırttım
Bende fırsat o fırsat seccademi şükür sonunda bitirebildim
Bir iki gün sonrada artık diğerine başlarım ( bir tanede ufak cimcimeme yapayım hatıra belki ileride üzerinde namaz kılarlarda bende ucundan eccük sevap alırım )

Birazdan paylaşmayı deneyeceğim inşallah olurda sizlerde görürsünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…