7 Yıllık Eziyeti Bitirmeye Karar Verdim! Sigarayı bırakıyorum..

Teemo

Pofudukmuş.
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
466
381
Yaklaşık 7 yıl önce denemek için arkadaşlarla aldığımız bir paket sigara hayatımı mahvetti. Başlarda 1 tane 2 tane, 10 tane derken 1 paketi buldu. Her gün bilfiil 1 paket (bazen 1.5) sigara içiyordum.

3 gün önce erkek arkadaşımla buluştuk, bir cafeye oturduk. Erkek arkadaşım 5 gündür sigara içmediğini söyleyince şoka uğradım. Oturup konuşurken ben sigaraları ard arda içmeye başladım. Erkek arkadaşımın bana "zavallı" gibi bakması aklımı başıma getirdi. O an nefesimin, saçlarımın, kıyafetlerimin ne kadar pis koktuğunu, göğsümden gelen hırıltıların ta dışarıdan duyulduğunu, dişlerimin git gide sarardığını, lekelendiğini, en önemlisi de o kanser çubuklarının beni 7 yıldır esiri altına aldığını, o kanser çubuklarının hapsinden kurtulmam gerektiğini anladım.

Eve döndüm ve bırakmaya karar verdim. Fakat 3 saat sonra tekrar içtim o lanet şeyi. Bırakamıyorum madem azaltıyım diye kendimi kandırmaya çalıştım 3 gün boyunca. 1 paket içmedim 5 tane içtim her gün. Bugün de 7 tane içtim. Son sigaramı yaklaşık yarım saat önce söndürdüm. Allen Carr eşliğinde hemde :)

BIRAKIYORUM!
Çünkü bıktım tonlarca parayı yakıp dumanını içime çekmekten,
Çünkü bıktım 7 yıl önce bembeyaz olan dişlerimin şuan leke leke, sapsarı olmasından,
Çünkü bıktım kıyafetlerimin, nefesimin, saçlarımın leş gibi kokmasından,
Çünkü bıktım her boğazım ağrıdığında acaba kanser miyim diye doktorlara koşmaktan,
Çünkü bıktım bırakmayı deneyip deneyip başarısız olmaktan.

Ben de artık sigara içmeyen biri olmak istiyorum, spor yaparken rahat rahat nefes alabilmek istiyorum, yemeklerin tadını çok daha iyi alabilmek istiyorum..

Kararlıyım kızlar! Özgürlüğüme kavuşmak istiyorum, irademle değil mantığımla kurtulmak istiyorum bu lanet kanser çubuklarından.

Okuyanlara çok çok teşekkür ederim.. Gelişmeleri buraya yazıcam..

Son düzenleme:
X